رفتن به مطلب

وقتی که قبض برق،برق وجودمو خاموش میکنه!

Kakarot
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه 

یه اتفاق عجیب افتاده در مورد قبض برق

بنده یه گیم نت دارم که تو شهرستان هستش و دوره های قبلی حدودا 60 تمن ماهیانه قبض برق اومده تا این دوره که قبض برق چیزی حدود 450 هزار تومان شده 

حالا هرجور حساب میکنم این غیر ممکنه 

توی این دوره یه کولر ابی کوچیک اضافه کردم که ب لطف قطعی برق روزانه، در طول روز 2 الی 3 ساعت معمولا برقا قطع بوده و کولر از بعد از ظهر به بعد روشن بوده 

واینکه قبلا تا ساعت 24 مغازه باز بوده اما این دوره تا ساعت 22 بیشتر مغازه فعالیت نداشته 

یعنی واقعا یه کولر کوچیک آبی اینقدر پر مصرفه که 400 هزار تومان پول برق اضافه برامون بیاد!!!!!!!!

والا ادم بعضی وقتها دیونه میشه 

جالب اینجاست شریکم پیگیری کرده اداره برق گفتن شما مشترک پر مصرفید بخاطر همین جریمه شدید! 

دوستان بنطرتون با این مشکل چکار کنم اصن میشه کاری کرد؟ 

اگه واقعا بقیه دوره ها هم اینجوری باشه گیمنت و باید تخته کنم 

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

سلام به همه 

بنده یه گیم نت دارم که تو شهرستان هستش و دوره های قبلی حدودا 60 تمن ماهیانه قبض برق اومده تا این دوره که قبض برق چیزی حدود 450 هزار تومان شده 

حالا هرجور حساب میکنم این غیر ممکنه 

توی این دوره یه کولر ابی کوچیک اضافه کردم که ب لطف قطعی برق روزانه، در طول روز 2 الی 3 ساعت معمولا برقا قطع بوده و کولر از بعد از ظهر به بعد روشن بوده 

واینکه قبلا تا ساعت 24 مغازه باز بوده اما این دوره تا ساعت 22 بیشتر مغازه فعالیت نداشته 

یعنی واقعا یه کولر کوچیک آبی اینقدر پر مصرفه که 400 هزار تومان پول برق اضافه برامون بیاد!!!!!!!!

والا ادم بعضی وقتها دیونه میشه 

جالب اینجاست شریکم پیگیری کرده اداره برق گفتن شما مشترک پر مصرفید بخاطر همین جریمه شدید! 

دوستان بنطرتون با این مشکل چکار کنم اصن میشه کاری کرد؟ 

اگه واقعا بقیه دوره ها هم اینجوری باشه گیمنت و باید تخته کنم 

درود بر شما

اداره برق  در  پاچه  شما  کرده است. (کاملا اسلامی)

برای جلوگیری از دفعات بعدی ، شماره کنتور تا همینجایی که الان صوزت حساب امده را  یه جایی یاداشت کنید . وقتی قبض جدید امد ، اون موقع از اون شماره به بعد بررسی کنید. و قبض قبلی هم نگه دارید دور نیندازید.

بعد اون موقع برید خفت گیرشون کنید. هرچند در مملکت  دستت به جایی بند نیست .

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

ماشالا ایول دارن

ما اینجا بابام کارگاه خدماتی داره کل دستگاه ها صنعتی هستن در روز حداقل یک دستگاه همیشه روشنه و حتی  بعضا دو تا سه دستگاه

با هزینه روشنایی و کولر در نظر بگیریم اینقدر نمیفته 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

سلام به همه 

اگه قبضای قبلی رو دارید مصرف رو به کیلووات ببینید چند نوشته روشون و اختلاف شون رو محاسبه کنید با عدد فعلی رو کنتور

اگه عدد بالاتر از رقم فعلی کنتورتون درج شده طبیعا اداره برق دوره های بعد بستانکار میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نامه بنویسید به اداره برق و درخواست کاهش بکنید واسه ما هم قبض اب 350 اومده بود که با مراجعه به اداره مربوطه 135 شد ، بازم زیاده نسبت به قبضهای دوره قبلی اما بازم بهتر از هیچیه

دلیل مقدار زیاد هم ، کنتور نویس از روی عمد یا سهواً دوره قبلی خیلی کم نوشته بود و این دوره چون پرمصرف حساب میشدیم جریمه اومده بود

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

دوست گرامی مشکل شما رو داشتم که یادمه پارسال تو سامانه اداره برق شکایت ثبت کردم و پیگیریش 1 ماه طول کشید ولی جواب داد !

من برای حل مشکلم تو اداره برق جوابی نگرفتم،رفتم شرکت توزیع برق !این دو متفاوت هستن و شرکت توزیع، اداره برق رو زیر نظر داره...فقط بگم مثل چی از شکایت کردن میترسن وقتی اینکار رو کردم با من مثل پادشاه مصر برخورد میکردن اخرشم گفتن از جوابی که تو سامانه براتون اومده تاییدیه رو بزنید xD

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود. 

داستان از این قراره که مامور برق در هر دوره که شماره ی کنتور رو چک میکنه، یه عدد کمتری میزنه و مبلغ برق شما کمتر از مقدار واقعی مصرف شده صادر میشه. بعد در ماه هایی که مشکل کمبود انرژی پیش میاد و برای مشترکین پر مصرف جریمه در نظر میگیرن، عدد واقعی رو وارد میکنه و این عدد نسبت به دوره های قبل عدد بزرگ تریه و جریمه میخوره.

توی قبض ها معمولا سابقه مصرف برق در دوره های گذشته رو درج میکنند.مصرف دوره های اخرتون رو با سوابق مصرف مقایسه کنید متوجه این موضوع میشید.

شما یه میزان مصرف میانگین در هر دوره دارید مثلا ۱۰۰ کیلووات ساعت. ولی در سه دوره ۴۰ کیلووات ساعت ثبت شده و در یک دوره ۲۸۰ کیلووات ساعت ثبت شده. میانگین در هر دوره ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشتید ولی یه عدد بزرگی در یک دوره افتاده و مشمول جریمه شده.

ویرایش شده توسط Mahmd?
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mahmd? گفته است :

درود. 

داستان از این قراره که مامور برق در هر دوره که شماره ی کنتور رو چک میکنه، یه عدد کمتری میزنه و مبلغ برق شما کمتر از مقدار واقعی مصرف شده صادر میشه. بعد در ماه هایی که مشکل کمبود انرژی پیش میاد و برای مشترکین پر مصرف جریمه در نظر میگیرن، عدد واقعی رو وارد میکنه و این عدد نسبت به دوره های قبل عدد بزرگ تریه و جریمه میخوره.

توی قبض ها معمولا سابقه مصرف برق در دوره های گذشته رو درج میکنند.مصرف دوره های اخرتون رو با سوابق مصرف مقایسه کنید متوجه این موضوع میشید.

شما یه میزان مصرف میانگین در هر دوره دارید مثلا ۱۰۰ کیلووات ساعت. ولی در سه دوره ۴۰ کیلووات ساعت ثبت شده و در یک دوره ۲۸۰ کیلووات ساعت ثبت شده. میانگین در هر دوره ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشتید ولی یه عدد بزرگی در یک دوره افتاده و مشمول جریمه شده.

اصلا فکر نکنید که دارن دزدی میکنن.

این کاملا شرعی است.

لینک به دیدگاه

ممنون بخاطر راهنمایی هاتون 

واقعا مگه دزدی شاخ و دم داره نمیتونن از همون اول مثل بچه ادم قبضو درست بنویسن تا این مشکلا پیش نیاد؟

یعنی اینا به خدا و پیغمبر اعتقاد ندارن خدایش 

مثل این میمونه من هر ماه ده هزار تمن بهتون تخفیف بدم سر ما چهارم بگم چون چهل هزار تخفیف دارید باس 500 هزار تومن بدید! عجب حرکتی

حالا طبق گفته عزیزان هم نامه مینویسم هم میرم اداره توزیع برق شاید بشه کاری کرد

حالا فقط همین یه ماه اینجوریه یا ماهای بعد هم اینجوری حساب میکنن

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

واقعا مگه دزدی شاخ و دم داره 

بستگی به شما داره.

اگه پیگیری کنی کمتر میدزدند.

این بلا قبلا سر خودم هم امده و خیلیها هم دیدم که سرشون امده. بصورت رندم  قربانیشون انتخاب میکنند.

بهترین راه اینه که وقتی مامور برق میاد کنتور قرائت کنه همون موقع از خود کنتور و مامور فیلم بگیری  اگه خواستن غلطی بکنن . یک مدرک روشنی دستت باشه.

لعنت الله قوم ظالمین

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

با داشتن کد پرونده که روی قبضه از طریق سایت برق دسترسی به سوابق میشه داشت جتی تا سالها قبل

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

واقعا مگه دزدی شاخ و دم داره نمیتونن از همون اول مثل بچه ادم قبضو درست بنویسن تا این مشکلا پیش نیاد؟

یعنی اینا به خدا و پیغمبر اعتقاد ندارن خدایش 

مثل این میمونه من هر ماه ده هزار تمن بهتون تخفیف بدم سر ما چهارم بگم چون چهل هزار تخفیف دارید باس 500 هزار تومن بدید! عجب حرکتی

حالا طبق گفته عزیزان هم نامه مینویسم هم میرم اداره توزیع برق شاید بشه کاری کرد

به هر دوره میگن قرائت دوره ! برای من قرائت دوره رو اشتباه انجام داده بودن و طبق گفته ی خودش از مامور اداره برق تعهد گرفتن

لینک به دیدگاه

درود،دوست عزیز

دقیقا همین اتفاق هم واسه خونه ما افتاد بنده دو تا سیستم دارم  یکی واسه گیم یکی هم واسه دانلود که همیشه روشن بودن تا اردیبهشت ...

قبض دوره ای هم خیلی زیاد واسمون 50تا60می اومد همین چند روز پیش قبض  واسمون 160هزار اومده بود

پرس و جو که کردیم گفتن واسه پر مصرف بودن و یه سری حرفای بیخود واسه پیچوندن تحویلمون دادن...

لینک به دیدگاه

آقا برق شما رو چجوری حساب میکنن انقدر خوب میفته

برای منزل ما تو تابستان امسال دیگه خیلی صرفه جویی کردم 470 افتاد

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

با داشتن کد پرونده که روی قبضه از طریق سایت برق دسترسی به سوابق میشه داشت جتی تا سالها قبل

بنده وارد سایت که میشم کد پرونده رو میزنم مال یه شخص دیگه میاد جریان چیه؟ 

مگه این سایت نیست:

77.237.94.172:8082

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

بنده وارد سایت که میشم کد پرونده رو میزنم مال یه شخص دیگه میاد جریان چیه؟ 

مگه این سایت نیست:

77.237.94.172:8082

معمولا در مورد برق تهران که اینطوریه قبض به اسم اولین کسی که خونه مال اون بوده میاد ممکنه آپارتمان یکساله باشه ولی اسم به نام مالک 30 سال پیش زمین بیاد

لینک به دیدگاه

بریم کویت گدایی کنیم روزی ۱۵ تا سکه بندازن تو کاسه گدایی مون
حدود ۴۸۰ تومن روزی میشه?

ایران شده بمبعی هر کی میاد همینه

۱۴ روز شهرستان بودم اومدیم پول برق از ماه قبل۲۰۰ تومن بیشتر اومده ?
خورزو خان انگار مصرف کرده

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، RoTeL1TY گفته است :

بریم کویت گدایی کنیم روزی ۱۵ تا سکه بندازن تو کاسه گدایی مون
حدود ۴۸۰ تومن روزی میشه1f913.png

ایران شده بمبعی هر کی میاد همینه

۱۴ روز شهرستان بودم اومدیم پول برق از ماه قبل۲۰۰ تومن بیشتر اومده 1f914.png
خورزو خان انگار مصرف کرده

داداش خونتون ارواح خبیث داره حتما فرار کنید ازش یا مثل ویچر الحمله?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من دو تا اسپیلت 12 و 24 دارم

که 24 هزار تمام طول روز و شب روشنه 12 هزار 6 عصر تا 4 صبح

تلویزیون . آبگرمکن برقی . پمپ آب . تلویزیون ساید چایی ساز . ماشین لباسشویی و .....

هر دوره نصف این مبلغ رو میدم

البته قبض صادر میشه که باید بدی از دوره های بعد حواست باشه به جایی که برسه کل دوره رو دوبرابر حساب میکنن

آشنایی تو اداره برق پیدا کن خودتم حساب کتاب کن که جریمه نشی

موفق باشی

لینک به دیدگاه

اگر مناطق گرمسیری نباشید و بدون یارانه برق  450 تومن به نظر درست میاد. 

ولی وقتی میگید قبلا 60 میامده اینجا دیگه درست نیست . اگر مصرف ماهای قبلتون مثلا ایکس کیلو وات ساعت بوده این برج که 450 آمده همین بوده  اشتباه شده.

پشت قبض هم زده از یک مقدار کیلو وات ساعت رد کنید کلا  اعداد در 10! ضرب میشن یک عدد نجومی بزرگی از آب در میاد.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

معمولا درامد و مناطق شهری نحوه محاسبه برقشون متفاوته 

مثلا توی شهر ما هر ساعت گیم نت هربازی 2 هزار و پونصد تومنه 

که در مقایسه با شهری مثل تهران فک کنم ناچیزه و چون درامدا کمتره طبیعتا برق و اب و غیره کمتر محاسبه میشن 

اخرین نتیجه امروز مراجعه کردم قرار شده شنبه یکی از کارشناسای اداره برق باهام بیاد و کنتور رو ببینه 

عجیبیش همینجاست که قبلا نهایتا 60 بوده و الان یهو این اومده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...