رفتن به مطلب

ارتقای سخت افزاری pc

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید. میخام pcمو یه مقدار ارتقا بدم. به نظرتون کدوم قسمت از سخت افزارام بیشتر تو اجرای بازی ها اذیت میکنه و ضروری تره؟ و چه مدلی بهتر با این سیستم میخوره؟(مثلا خودم میخام 4 گیگ رم اضافه کنم. چه برندی و چه مدلی؟) 

cpu intel pentium G3220 3Ghz
ram 4gb ddr3
nvidia geforce gt630 with 2gb memory
moderboard Gigabyte P85-D3 

ممنون. ☺️

لینک به دیدگاه

درود.اولین گذینه همین گرافیکه که فکر کنم در حد نصف قدرت gt 730 ddr5 باشه.بعدش سی پی یوته و بعدش رمت..

سی پی یو یه هi3 6100 هم بهت کار میده تو بازی بودجه بیشتر داری حتما i5 با کلاک هسته بیشتر بگیر.. رم رو هم اگه چند اسلاته هستش و ساپورت دو کانال میکنه یدونه رم برندش فرق نداره فقط مشخصات و کلاک و باسش یکی باشه تا بتونی دوکانال کنی و پهنای باند بیشتر تو بازی داشته باشی..گرافیک هم 750 ti دیگه حداقل گذینته برای بازیای امروز که اگه بودجت خوبه سعی کن 1050 بگیری که الان خودمم دارم و نسبت بقیمتش ارزش داره.

لینک به دیدگاه

ببنید مدل رمی که دارید چی هست . یکی دیگه مثل همون بخرید. برای بازی های جدید هم باید سی پی یو را ارتقا بدین هم گرافیک را. 

بعدش میزان بودجه را بگید تا بهتر بشه کمک کرد.

ولی اگه بودجه اجازه میده بفروش ddr4 بخر.

cpu 2400g

ram 8 gb ddr4

mb b350

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب.همیشه برای بحث گیمینگ ارتقای کارت گرافیک بیشترین کمک رو میکنه یادتون باشه.ولی از اونجا رم و سی پی یو شما قدیمی شده ارتقای اونها هم تاثیرات خودشو تو گیم میزاره.مثلا برای بازی های جدید حداقل رم 8 نیازه.اگه بخام مدل کارت گرافیک پیشنهاد بدم با توجه به پردازنده ای که دارید بالاترین کارتی که میتونید بدون گلوگاه شدن تهیه کنید  GTX1050TI هستش.البته باز تو یسری از بازیها که رو سی پی یو فشار زیادی مثلا بازی های جهان باز متاسفانه گلوکاه میشه پردازندتون (GTA v -witcher- و....).رم هم میتونید ازهر مارکی تهیه کنید فقط حتما مدل و مارکش با رم قبلیتون یکی باشه اگرم پیدا نشد سعی کنید فرکانس و مقدار حافظه رم رو با قبلی از هر مدلی که گرفتید مچ کنید ولی ممکنه باز یه مشکلاتی پیش بیاد (سایت لیون رو نگاه کنید هستش  ).با سپاس.

لینک به دیدگاه

بودجه رو مشخص نکردین چقد میتونین خرج کنید؟ اینجوری بهتر راهنمایی میشه کرد

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، zen گفته است :

ببنید مدل رمی که دارید چی هست . یکی دیگه مثل همون بخرید. برای بازی های جدید هم باید سی پی یو را ارتقا بدین هم گرافیک را. 

بعدش میزان بودجه را بگید تا بهتر بشه کمک کرد.

ولی اگه بودجه اجازه میده بفروش ddr4 بخر.

cpu 2400g

ram 8 gb ddr4

mb b350

آقا مثل اینکه این پردازنده های نسل دوم با مادربرد ها و همه رم ها سازگار نیستن باید وایسید تا مادربرد b450 بیاد و رم سازگار هم باشه البته فارغ از همه این داستانا نمیدونم این apu های جدید نسل اول رایزن حساب میشن یا نسل دوم!

لینک به دیدگاه

رم شدید گرون شده 

8 گیگ ddr4 هم قیمت یک CPU میان رده فروش می ره

دیگه سیستم بستن هیچ رقمه نمی صرفه 

بعدت قیمت کیس و پاور هست که نامعقوله 

بالارفتن قیمت cpu و گرافیگ رو می شه توجیه کرد ولی صعود قیمت کیس!؟?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، emad_hs گفته است :

آقا مثل اینکه این پردازنده های نسل دوم با مادربرد ها و همه رم ها سازگار نیستن باید وایسید تا مادربرد b450 بیاد و رم سازگار هم باشه البته فارغ از همه این داستانا نمیدونم این apu های جدید نسل اول رایزن حساب میشن یا نسل دوم!

عزیز این سی پی یو جزو نسل دو هستم دوم اینکه با مادربرد های b350 سازگار هست و خود لیون اگه ازش خرید کنید بایوس مادربرد را قبل ارسال اپدیت میکنه و مشکلی نیست. 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کاش بودجه رو مشخص میکردید میشد راهنمایی کرد و اینکه میخواید چی بازی کنید این رو هم مشخص کنید با چه مانیتور و رزولیشنی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. ممنون از همه برای پاسخاتون. والا خودمم موندم چیکار کنم با این وضع قیمتا. اول میخواستم لپ تاپ گیمینگ بگیرم که خوبش الان حداقل 8 میلیونه!!! الان اگه بخوام همین سیستمو کامل  ارتقا بدم تا جوابگوی بازیای چند سال بعدم باشه( مثلا رم 16 و cpu i7) هزینش حدودا چقد میشه؟ اصن بنظرتون همینو ارتقا بدم یا گیمینگو بخرم؟ کدوم به صرفه تره؟  تو پست اول میخاستم فعلا در حد 2 یا 3 میلیون ارتقا بدم تا بتونه بازیای متوسطو خوب اجرا کنه. نه witcher3!!!! اینم اطلاعات دقیق : 

ege7_bandicam_2018-08-14_16-35-00-341.jpfygv_bandicam_2018-08-14_16-35-03-453.jpgm8e_bandicam_2018-08-14_16-35-08-116.jpvoft_bandicam_2018-08-14_16-35-09-878.jp

zmsj_bandicam_2018-08-14_16-35-19-712.jpqjr_bandicam_2018-08-14_16-35-25-476.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر بنده فعلا تا آخر تابستون صبر کنید بعد تصمیم قطعی بگیرید شااید قیمت ها هم مقداری بهتر شد.مورد بعد اینکه  اکه کار شما  گیم باشه پی سی گیمینگ بسیار به صرفه تره چون با حتی 8 میلیون هم نمیشه یه لپ تاپ واقا خوب بست که بازی های آینده و  حتی در حال حاضر و خوب و روون اجر کنه.پس اگه میتونید هزینه کنید برید سمت پی سی.یه سیستم مناسب که تا چند سال جوابگو باشه هم الان تو این وضع واقعا آشفته تقریبا10 میلیون آب میخوره( با صرف نظر از لوازم جانبی و مانیتور).اگرم نه که میتونید با صرف هزینه کمتر سیستم قبلیتونو ارتقا بدید که من پیشنهاد میکنم همین کارو بکنید البته اگه نمیتونید بیشتر صبر کنید، چون خرید قطعات جدید و به روز با این قیمت اصلا عاقلانه نیست.سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

به نظر بنده فعلا تا آخر تابستون صبر کنید بعد تصمیم قطعی بگیرید شااید قیمت ها هم مقداری بهتر شد.مورد بعد اینکه  اکه کار شما  گیم باشه پی سی گیمینگ بسیار به صرفه تره چون با حتی 8 میلیون هم نمیشه یه لپ تاپ واقا خوب بست که بازی های آینده و  حتی در حال حاضر و خوب و روون اجر کنه.پس اگه میتونید هزینه کنید برید سمت پی سی.یه سیستم مناسب که تا چند سال جوابگو باشه هم الان تو این وضع واقعا آشفته تقریبا10 میلیون آب میخوره( با صرف نظر از لوازم جانبی و مانیتور).اگرم نه که میتونید با صرف هزینه کمتر سیستم قبلیتونو ارتقا بدید که من پیشنهاد میکنم همین کارو بکنید البته اگه نمیتونید بیشتر صبر کنید، چون خرید قطعات جدید و به روز با این قیمت اصلا عاقلانه نیست.سوالی بود در خدمتم.

آخه با این اوضاعی که من میبینم، احتمال کاهش قیمتا توی آینده نزدیک خیلی کمه. به نظرم همون ارتقای سیستم قبلی بهتره.  نمیخام خیلی بالا ببرم سیستمو فعلا.  میخام موقتا تا یه جایی بالا بره که بتونه بازیای نرمال(از نظر گرافیکی) رو بدون لگ اجرا کنه. مثلا الان نمیتونه the walking dead a new frontier رو روان اجرا کنه! حتی  رو کمترین کیفیت. :(  با این که minimum برای بازی رو داره.  اگه بتونین کمک کنین اون قسمتایی از pc که ضرورین و باعث مشکل میشن رو ارتقا بدم برام کافیه. مثلا پیشفرض خودم رو این بود که کارت گرافیکم خوبه و مشکل اصلی از رم و یکم از cpuعه. ولی دوستان گفتن گرافیکمم ضعیفه.! :( 

لینک به دیدگاه

باز خودتون بهتر میدونید پس اگه تصمیمتون واسه ارتقا سیستم قبلی قطعیه میتونید یه کارت gtx 1030 (یا اگر میخاید آینده نگرانه تر باشه 1050 ti) بگیرید  چون مشکل اصلی شما گرافیکه.در کنارشم یه رم 4 دیگه اضافه کنید .اینجوری ارتقا خیلی خوبی میشه و حتی باز های جدید رو هم میتونیدتا حدودی بازی کنید.

لینک به دیدگاه

پس ارتقای cpu لازم نیس؟  چون شنیدم سری pentium بطور کلی برای بازی از core ضعیفتره ولی به صرفه تره و عمر بیشتری داره. 

راستی میشه اسم کامل کارت گرافیک رو بنویسید(یا لینک صفحه خرید) ؟ 

بعد نوع و برند رم مهم نیس؟ برای سازگاری و ...

ویرایش شده توسط hoin1380
لینک به دیدگاه

اگه نظر منو بخاین که چرا لازم هست ارتقا پردازنده ولی اگه بخاید پردازنده رو عوض کنید کل سیستم باید تعویض بشه که باید هزینه خیلی بیشتری بکنید  سری پنیتیوم هم قدیمی شده و با بازی های روز مشکل دارن و حداقل  4 هسته پردازشی نیازه.از شرکت انویدیا این دو کارت با توجه به پردازندتون و با توجه به بودجتون خودتون میتونید انتخاب کنید.GTX 1030 یاGTX 1050 TIیا مدل 2 گیگابایتی این کارت.رم هم دقیقا مدل قبیلی که داشتید رو ببنید چی بوده و اونو در صورت امکان تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...