رفتن به مطلب

مشکل باورنکردنی با گارانتی آواژنگ

Mehdi Ashuri
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت همه عزیزان؛
ماجرا از این قرار هستش که یکی از ماژول های رم TridentZ RGB 64GB من دچار مشکل شد. شنبه ۲۰ مرداد ماه اون رو برای گارانتی آواژنگ (تهران) ارسال کردم پس از ۲ روز که به دستشون رسید. امروز ۲۳ مرداد ماه اقایی به نام حسین عزیزی با من تماس گرفتند و گفتند که رم ها مشکل ظاهری دارن و خارج از گارانتی هستند و هیچ سرویسی نمی دیم (به گفته اقای عزیزی لبه یکی از رم ها پریده و smd از روی PCB رم برداشته شده!!!) من با تعجب ازشون درخواست ارسال عکس کردم.. در زیرعکس های اقای عزیزی رو می بینید:

IMG_4276.thumb.JPG.0e8404694d4a52cab1b4a7084e172e5b.JPG

IMG_4280.thumb.JPG.595fd60b4fbb4b512f6815bf0b9bcebf.JPG

IMG_4278.thumb.JPG.12bf20d3770057ce795179ed3993d09c.JPG

خوشبختانه قبل از ارسال به گارانتی از رم ها عکس گرفتم چون با توجه به تجربیات دوستان خودم احتمال چنین اتفاقی رو می دادم. در زیر عکس های قبل از ارسال رو می بینید.

IMG_4269.thumb.JPG.df4804de2d81950ecd1ce6395140ccf3.JPG

IMG_4270.thumb.JPG.8e9267f6bfe57ab3bd49358d6f10d7dc.JPG

IMG_4271.thumb.JPG.d0c7f6f2e9e106b6ef3a8ef0752dbc7a.JPG

IMG_4272.thumb.JPG.d6d1e254fa69b92ec3e15a0b7b5d7ca5.JPG

IMG_4273.thumb.JPG.3c44cce7105c05f028cc5ad08f9e4c7a.JPG

IMG_4274.thumb.JPG.05a852913f6c11eb333c849a4d8def39.JPG

IMG_4275.thumb.JPG.97ff526e005fe7b47cba877486bafa6f.JPG

دوستان قضاوت با شما. آیا این درسته؟! آخه من موندم این چه روش در رفتن از زیر بار سرویس دهی و گارانتی هستش؟! آسیب به قطعه مشتری!

بنده خدمتتون عرض می کنم که به شدت این مسئله رو پیگیری خواهم کرد و با شکایت به اتحادیه با سند و مدارک موجود این اتفاق رو به جد پیگیر خواهم بود و نتیجه اش رو همین جا اعلام خواهم کرد.

ویرایش شده توسط Mehdi Ashuri
لینک به دیدگاه

درود

بنا به تجربه‌هایم در نیرنگستان دینی بهتر است تا جای ممکن قطعه‌ را حضوری به گارانتی بدهیم.

البته انصافا مشکل این شکلی از برخی گارانتی‌های دیگر( از جمله ویستا که به حامی تغییر نام داده احتملا تا سوابقش فراموش شود) دیده‌ام ولی از آواژنگ نه.

با بخش شکایت مشتریان تماس بگیر.

رضایت مشتریان: 89312312 21 98+

http://avajang.com/Page_CSForm.aspx

در شهر سخت‌افزار هم نماینده دارند آنجا طرح کن.

لینک به دیدگاه

داداش به هیچ وجه کوتاه نیا

منم همین چند وقت پیش به کارشناس آسیاتک برا یه مشکلی پول دادم از روز بعدباز مشکل شروع شد 

زنگ زدم گفتن پولو نمیدم سریع به 195 شکایت کردم 15 تومن رو پس گرفتم

پولش هرچند ناقابل ولی باید با اینا اینجوری برخورد کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلا م  

بنده هم  چنین   مسله ای  برخوردم  !

درمورد مادربرد  بود  که  چون  ظاهرا    تو  تعمیرش   به مشکل  خورده بودن  بعد   چند رو ز  گفتن   پاورتون   ایراد داشته  وکاریشم  نمیشه  کرد !

اتفاقا  تو همین شهر سخت افزار  بانمایندشون  مطرح کردم و گفتن  پیگیرم   همین  صحبتم  ایشون زدن  که  بله    پاورتون   خراب بوده و   دیگه  بیاد  مینو ببرید  !!!!!

اینجا  بود  که  از در  دیگه وارد شدم   گفتم میام اونجا  و تا  حقمو نگیرم  بیرون  نخواهم رفت  

دوروز  بعد   خداروشکر  مین درست   شد  رفتم گرفتم ! 

البته  نمیخوام بگم   راهش  تهدید هست و  اینم  بخاطر همین  درست شد     

منظور  متاسفانه   از این    حرکتا  هست !

البته    آواژنگ هنوزم بنظرم   یکی از قابل  اعتمادترینهاست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Mehdi Ashuri گفته است :
با درود خدمت همه عزیزان؛

تو عکس های قبل ارسال که خودتون گرفتید آسیب یاد شده مشهوده:

IMG_4273.JPG.abfaf5a91ebf5f97810d0efd24b9de40.thumb.JPG.65bd50b04c7b5404c83cb048a0ace57a.JPG

8787878787.thumb.JPG.f92ed9753df79aa8120d0c4baa9d590c.JPG

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، OZMA گفته است :

باز هم به گردن اواژنگ هستش چون قطعه قبل از فروش باز شده و  توسط آواژنگ لیبل میخوره بنابراین قطعه از قبل هم آسیب دیده فروخته شده.

موارد این چنینی کم ندیدم که غالباً ناشی از کم تجربگی  است، خصوصا اگه از یه سازنده مادربرد بری سراغ یکی دیگه چون عموماً مکانزیم بسته شدن گیره ها متفاوته اما شخص بر حسب تجربه قبلی تلاش به نصب و جداسازی میکنه (بیشتر با مادربردهایی مشاهده شده که فقط یه طرف شکاف ها گیره داره)

غالباً چنین آسیب دیدگی ناشی از برخورد انتهای برد ماژول با گیره شکاف dimm مادربرده که میتونه در اولین نصب و جداسازی رخ بده.

ذاتا لبه رم smd نداره:

photo_2018-08-14_20-58-04.thumb.jpg.fb7be00d91d1f4e78c02a8269f085db9.jpg

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

تو عکس های قبل ارسال هم آسیب یاد شده به وضوح هست:

IMG_4273.JPG.abfaf5a91ebf5f97810d0efd24b9de40.thumb.JPG.65bd50b04c7b5404c83cb048a0ace57a.JPG

کارآگاه همیشه حاضر در صحنه 

زنده باد.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلا م  

بنده هم  چنین   مسله ای  برخوردم  !

درمورد مادربرد  بود  که  چون  ظاهرا    تو  تعمیرش   به مشکل  خورده بودن  بعد   چند رو ز  گفتن   پاورتون   ایراد داشته  وکاریشم  نمیشه  کرد !

اتفاقا  تو همین شهر سخت افزار  بانمایندشون  مطرح کردم و گفتن  پیگیرم   همین  صحبتم  ایشون زدن  که  بله    پاورتون   خراب بوده و   دیگه  بیاد  مینو ببرید  !!!!!

اینجا  بود  که  از در  دیگه وارد شدم   گفتم میام اونجا  و تا  حقمو نگیرم  بیرون  نخواهم رفت  

دوروز  بعد   خداروشکر  مین درست   شد  رفتم گرفتم ! 

البته  نمیخوام بگم   راهش  تهدید هست و  اینم  بخاطر همین  درست شد     

منظور  متاسفانه   از این    حرکتا  هست !

البته    آواژنگ هنوزم بنظرم   یکی از قابل  اعتمادترینهاست 

آواژنگ بود گارانتی مادربوردتون جناب فردوسی؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، OZMA گفته است :

باز هم به گردن اواژنگ هستش چون قطعه قبل از فروش باز شده و  توسط آواژنگ لیبل میخوره بنابراین قطعه از قبل هم آسیب دیده فروخته شده.

از کجا معلوم؟

نمی‌توان لزوما چنین گفت.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

موارد این چنینی کم ندیدم که غالباً ناشی از کم تجربگی  است، خصوصا اگه از یه سازنده مادربرد بری سراغ یکی دیگه چون عموماً مکانزیم بسته شدن گیره ها متفاوته اما شخص بر حسب تجربه قبلی تلاش به نصب و جداسازی میکنه (بیشتر با مادربردهایی مشاهده شده که فقط یه طرف شکاف ها گیره داره)

غالباً چنین آسیب دیدگی ناشی از برخورد انتهای برد ماژول با گیره شکاف dimm مادربرده که میتونه در اولین نصب و جداسازی رخ بده.

ذاتا لبه رم smd نداره:

photo_2018-08-14_20-58-04.thumb.jpg.fb7be00d91d1f4e78c02a8269f085db9.jpg

دوست عزیز ایا باید همچنین چیزی که احتمالش هست با جا زدن در درگاه dimm مادربورد پیش بیاد باعث خارج شدن از گارانتی بشه؟ بنده اصلا متوجه همچنین اسیبی نشدم؟ شاید این خراشیدگی از قبل هم روی رم بوده. همچنین کارشناس اواژنگ ادعای کنده شدن smd روی pcb رم رو هم کردن که در عکس با یک فلش نشون دادن

ویرایش شده توسط Mehdi Ashuri
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، Mehdi Ashuri گفته است :

دوست عزیز ایا باید همچنین چیزی که احتمالش هست با جا زدن در درگاه dimm مادربورد پیش بیاد باعث خارج شدن از گارانتی بشه؟ بنده اصلا متوجه همچنین اسیبی نشدم؟ شاید این خراشیدگی از قبل هم روی رم بوده. همچنین کارشناس اواژنگ ادعای کنده شدن smd روی pcb رم رو هم کردن که در عکس با یک فلش نشون دادن

برحسب اونچه که من میدونم تو خود اروپا هم زندگی کنی ببری گارانتی دفتر مرکزی G.skill قبول نمیکنه ازتون و مصداق موارد ابطال گارانتی است.  شرکت های نماینده رو نمیدونم شاید بخواد به خاطر خوشنامی خودش تعویض کنه...

لبه رم محل گیره شکاف مادربرد هیچ گاه smd نداره چون شانس کنده شدن تقریبا حتمیه.

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

قطعه مشکل پیدا کرده یا شما مشکل دارش کردی؟

دفعه ی قبلی هم مادربرد ، الانم این . داداش اسمبل بلد نیستی چرا انجام میدی ضرر میدی به خودت . اینهمه اسمبل کار.

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

گارانتی ها قاعدتا باید این مساله رو کاملا زمان تحویل گرفتن جنس انجام بدن کما اینکه در اغلب موارد همینطور هست اما به فراخور نوع جنس و خود گارانتی ازینجور مسائل پیش میاد به نظر بنده این فرآیند هرچقدر هم وقت گیر باشه باید همون موقع تحویل انجام بشه که ازین موارد پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 31 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

آواژنگ بود گارانتی مادربوردتون جناب فردوسی؟

بله

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من هم دل خوشی از گارانتی آواژنگ ندارم ولی این مورد شما با توجه به تصاویری که شما هم قبل ارسال گرفتی به نظر میاد حق با گارانتی باشه.

این تصویری که گارانتی گرفته و خازن smd روش نیست:

1.thumb.JPG.03b6b9570f9916fba92a2ee0ae5fb217.JPG

و اینم تصویری که شما قبل از ارسال گرفتید:

5b730c0c559cf_2-Copy.thumb.JPG.eb57b943183b190078c87be1cdf37cb6.JPG

3.thumb.JPG.dd5ac2e405fbdd92156928234db9bd42.JPG

متاسفانه کاملا توی تصویر خود شما خازن کنده شده مشخصه ... فکر میکنم آواژنگ بیشتر برای این خازن کنده شده گارانتی کل پک رم رو باطل کرده.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

قطعه مشکل پیدا کرده یا شما مشکل دارش کردی؟

دفعه ی قبلی هم مادربرد ، الانم این . داداش اسمبل بلد نیستی چرا انجام میدی ضرر میدی به خودت . اینهمه اسمبل کار.

درود

مادربورد را من در جریان هستم، از اول مشکل داشت.

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به مستندهای تاپیک و توضیحهای دوستان گمان نکنم نیازی به بحث باشد. 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، omid.gh گفته است :

سلام دوست عزیز

من هم دل خوشی از گارانتی آواژنگ ندارم ولی این مورد شما با توجه به تصاویری که شما هم قبل ارسال گرفتی به نظر میاد حق با گارانتی باشه.

متاسفانه کاملا توی تصویر خود شما خازن کنده شده مشخصه ... فکر میکنم آواژنگ بیشتر برای این خازن کنده شده گارانتی کل پک رم رو باطل کرده.

امید جان زنده باشی که در گیرودار احساساتی شدن کاربران چنین خرده گیرانه بر می رسی.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

امید جان زنده باشی که در گیرودار احساساتی شدن کاربران چنین خرده گیرانه بر می رسی.

بزرگواری سعید جان :x 

متاسفانه استارتر عزیز توی بد گرونیی براش این مشکل پیش اومده...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر استاد بهمنیان عزیز

آقا یکی از دلایلی که هنوز به این فروم سر میزنم خود شما و ادبیات قشنگت هست ??

پ.ن: حیف این رم های گرانبها که توی این شرایط این اتفاق افتاده براشون. 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mehdi Ashuri گفته است :
با درود خدمت همه عزیزان؛
ماجرا از این قرار هستش که یکی از ماژول های رم TridentZ RGB 64GB من دچار مشکل شد. شنبه ۲۰ مرداد ماه اون رو برای گارانتی آواژنگ (تهران) ارسال کردم پس از ۲ روز که به دستشون رسید. امروز ۲۳ مرداد ماه اقایی به نام حسین عزیزی با من تماس گرفتند و گفتند که رم ها مشکل ظاهری دارن و خارج از گارانتی هستند و هیچ سرویسی نمی دیم (به گفته اقای عزیزی لبه یکی از رم ها پریده و smd از روی PCB رم برداشته شده!!!) من با تعجب ازشون درخواست ارسال عکس کردم.. در زیرعکس های اقای عزیزی رو می بینید:

سلام
دوست عزیز شما هر 4 ماژول رو فرستادین برای گارانتی یا فقط همون ماژول معیوب رو؟

لینک به دیدگاه

طبق قانون گارانتی آواژنگ باید پک کامل ارسال شود ولی همون تک ماژول معیوب بحث برانگیز شده. ممکن هم هستش این خرابی و عدم کارکردش مربوط به همون خراشیدگی روی pcb باشه. در هر حال از انجام هرگونه سرویس امتناع کردند.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، omid.gh گفته است :

سلام دوست عزیز

خیلی دقت نکردم  به بود و نبود این خازن.  اصلا نمیدونم شاید این پک رم از اول همچنین مشکلاتی داشته هر چند پلمپ خریدم. به هر حال رم ها که به دستم رسید بیشتر بررسی می کنم. این واسم جالبه که این ماژولی که به گفته شما فاقد SMD هستش سالم بود و کار می کرد. تنها همون ماژولی که لبه اون خراشیده شده بود مشکل داشت. 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...