رفتن به مطلب

مشکل با 2200g

zen
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی 

کن دو روز پیش یه سی پی 2200g خریداری کردم . ولی مشکل قاطی کردن رنگ یا فریز شدن و ارور صفحه ابی را دارم. بایوس اپدیت هست . تنظیمات مادربرد روی حالت پیشفرض هست. درایور مخصوص 2200g و 2400g نصب کردم .  بقیه قطعات را که از قبل داشتم و فقط سی پی یو را جدید گرفتم و قبل از اون این مشکلات را نداشتم. دیگه واقعا نمیدونم چکار کنم. 

مشخصات سیستم من.

2200g

mb asus x370 

ram hyperx 3000

power 700gold vampire

hhd segate 2tr

جالب اینجاست که تو بعضی از بازی ها این اتفاق رخ میده دیگه کلافه شدم. تا الان پنج بار ویندوز عوض کردم و درایور کارت هم از سایت های مختلف دانلود کردم. بازم مشکل همچان پا برجاست . دوستان دیشب راهنمایی کردن گفتن فرکانس رم را کم کن درست میشه و من فرکانس رم را روی پیش فرض 2400 گذاشتم باز هم مشکل پابرجاست.

مثلا بازی quake به راحتی اجرا میشه و مشکلی نداره ولی بازی دوتا تصویر رنگ قاطی میکنه. من اول فکر کردم بازی دوتا خراب هست دیشب بازی را پاک کردم و دوباره با استیم زدم که خودش دانلود کنه ولی باز هم فرقی نکرد. جالب تر اینجاست که رزولوشن بازی دوتا را میذارم روی 1440*576 درست میشه ولی رو رزولوشین های دیگه رنگ قاطی داره.مانیتور هم فول اچ دی هست

1534484104650440922731.jpg

15344841327062137797965.jpg

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، zen گفته است :

سلام

دوتا 2 رو بزار رو حالت ویندوز مود ببین بازم اینجوری میشه

این لینک رو ببین این مشکل برای خیلی ها هست یه چند تا راه حل دادن https://community.amd.com/thread/227230

ببین  میتونی دوتا 2 رو رو لینوکس بازی کنی اگه  مشکلت برطرف نشد.

ویرایش شده توسط Mohammad-DS
لینک به دیدگاه

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-Q2-2018-Release-Notes.aspx

اخرین درایوری که اومده q2 2018  که حالا طبق لینک بالا یکمی مشکلات حل کرده شما این نصب کن اگر نصب نکردی و اینکه  توضیح داده  تو بعضی بازیا فول اسکرین مشکل داره و چیزهای دیگه که باید بخونی 

کلا این مشکل برمیگرده به ارتباط سیستم عامل با قطعه که به خوبی انجام نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-Q2-2018-Release-Notes.aspx

اخرین درایوری که اومده q2 2018  که حالا طبق لینک بالا یکمی مشکلات حل کرده شما این نصب کن اگر نصب نکردی و اینکه  توضیح داده  تو بعضی بازیا فول اسکرین مشکل داره و چیزهای دیگه که باید بخونی 

کلا این مشکل برمیگرده به ارتباط سیستم عامل با قطعه که به خوبی انجام نمیشه.

درایور من q2 هست. تو بعضی بازی ها هم مشکل فریز شدن تصور هم دارم . ارور صفحه مرگ میده.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

سلام

دوتا 2 رو بزار رو حالت ویندوز مود ببین بازم اینجوری میشه

این لینک رو ببین این مشکل برای خیلی ها هست یه چند تا راه حل دادن https://community.amd.com/thread/227230

ببین  میتونی دوتا 2 رو رو لینوکس بازی کنی اگه  مشکلت برطرف نشد.

چرا با سی پی یو جدید این مشکل هست ولی سی پی یو قدیمی را که میزارم دیگه مشکلی ندارم. بنظر شما سی پی یو سالم هست؟ یا بفرستم گارانتی؟

لینک به دیدگاه

هر برنامه ای که باز میکنم بعد از بستن تصویر فریز میشه و ارور صفحه ابی میده . و ارورش را تو اینترنت سرچ کردم میگه مشکل از ssd هست ولی چرا وقتی سی پی یو قبلی را میزارم مشکل حل میشه. دیگه واقعا دیونه میشم .این بازی دوتا با سی پی یو قبلی قشنگ کار میکنه ولی با سی پی یو جدید نه . تنظیمات تصویر را ویندو مود هم گذاشتم بازم مشکل هنوز پابرجاست. 

IMG_20180816_223012.jpg

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، zen گفته است :

هر برنامه ای که باز میکنم بعد از بستن تصویر فریز میشه و ارور صفحه ابی میده . و ارورش را تو اینترنت سرچ کردم میگه مشکل از ssd هست ولی چرا وقتی سی پی یو قبلی را میزارم مشکل حل میشه. دیگه واقعا دیونه میشم .این بازی دوتا با سی پی یو قبلی قشنگ کار میکنه ولی با سی پی یو جدید نه . تنظیمات تصویر را ویندو مود هم گذاشتم بازم مشکل هنوز پابرجاست. 

IMG_20180816_223012.jpg

من یه مورد دیدم برای رایزن طرف با m2 وصل میکرد ssd رو سیستم کرش میکرد با sata وصل میکرد درست بود

لینک به دیدگاه

درود تست دما بگیر ببین چند درجه میشه در حالت لود.

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

من یه مورد دیدم برای رایزن طرف با m2 وصل میکرد ssd رو سیستم کرش میکرد با sata وصل میکرد درست بود

هارد من ساتا هست ولی با سی پی یو قبلیم که 1500x بود مشکل ندارم.ولی با سی پی یو جدید اینتطوری میشه . پس در نتیجه ssd کامل سالم هست. شکل از کجاست دیگه نمیدونم.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

درود تست دما بگیر ببین چند درجه میشه در حالت لود.

دما روی حالت بیکاری 33 و فول لود 55 درجه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، zen گفته است :

هارد من ساتا هست ولی با سی پی یو قبلیم که 1500x بود مشکل ندارم.ولی با سی پی یو جدید اینتطوری میشه . پس در نتیجه ssd کامل سالم هست. شکل از کجاست دیگه نمیدونم.

ن من اون موضوعی ک گفتم برای یک ssd سالم بوده. من هم نمیگم قطعات شما مشکل داره. مشکل از ساپورت نکردن یکی از قطعات توسط apu ای هست ک جدیدا خریدین ک همین قطعات توسط 1500x ساپورت میشن. مشکل amd همین ساپورت هست ک تو هر محصولش با محصول دیگه کلا فرق داره. فکر کنم اگر ssd رو جدا کنید و ویندوز رو روی هارد معمولی نصب کنید مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

ن من اون موضوعی ک گفتم برای یک ssd سالم بوده. من هم نمیگم قطعات شما مشکل داره. مشکل از ساپورت نکردن یکی از قطعات توسط apu ای هست ک جدیدا خریدین ک همین قطعات توسط 1500x ساپورت میشن. مشکل amd همین ساپورت هست ک تو هر محصولش با محصول دیگه کلا فرق داره. فکر کنم اگر ssd رو جدا کنید و ویندوز رو روی هارد معمولی نصب کنید مشکل حل بشه

یه چیز عجیب تر این که من یه هارد hdd هم دارم و من ssd ها را جدا کردم و میندوز زدم باز هم این صفحه مرگ مخصوص ssd ها را میده در حالی که هیچ. ssd به سیستم وصل نیست. یعنی یک لحظه شیطونه گفت چکش بیارم و کل سیستم را  از صحنه روزگار محو کنم.

لینک به دیدگاه

براتون سرچ کردم مثل اینکه مربوط به آپدیت ویندوزه.

https://www.eightforums.com/threads/clock_watchdog_timeout-and-dpc_watchdog_violation-issues.77906/

تو این تاپیک دوتا آپدیت رو حذف میکنه و مشکلش حل میشه. یک نفر دیگه هم انجام داده و حل شده مشکلش.

یه تاپیک دیگه هم پیدا کردم ک بصورت کلی  توضیح داده و همونطور ک گفتم مورد اولش مربوط ب درگاه sata هست

https://www.drivereasy.com/knowledge/dpc-watchdog-violation-on-windows-10-fixed/

بنظرم با حذف اون 2 آپدیت مشکلتون حل شه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، zen گفته است :

چرا با سی پی یو جدید این مشکل هست ولی سی پی یو قدیمی را که میزارم دیگه مشکلی ندارم. بنظر شما سی پی یو سالم هست؟ یا بفرستم گارانتی؟

به نظرم سی پی یو ایرادی نداره این مربوط میشه به  ویندوز و درایور  قطعه

اصلا تو یوتیوب سرچ بزنی هستن کسانی که مشکل شما رو دارن من خودم سیستمم رایزنه اولین بار که آوردمش بالا همه چی اوکی بود گفتم بزارم درایورهای جدیدش رو بریزم  درایور جدید چیپست ای ام دی رو میرختم کلا ویندوز   بلو اسکرین میداد با درایور خود سی دی مادربرد اوکی بود. 

در 4 ساعت قبل، zen گفته است :

IMG_20180816_223012.jpg

ویندوزی که نصب کردی چی هست چه ورژنی چه بیلدی 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Mohammad-DS گفته است :

به نظرم سی پی یو ایرادی نداره این مربوط میشه به  ویندوز و درایور  قطعه

اصلا تو یوتیوب سرچ بزنی هستن کسانی که مشکل شما رو دارن من خودم سیستمم رایزنه اولین بار که آوردمش بالا همه چی اوکی بود گفتم بزارم درایورهای جدیدش رو بریزم  درایور جدید چیپست ای ام دی رو میرختم کلا ویندوز   بلو اسکرین میداد با درایور خود سی دی مادربرد اوکی بود. 

ویندوزی که نصب کردی چی هست چه ورژنی چه بیلدی 

ویندوز 10 نسخه اینترپرایز بیلد 1803

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، zen گفته است :

ویندوز 10 نسخه اینترپرایز بیلد 1803

,ویندوزتم که آخریشه   باید عیب یابی بشه اینجوری معلوم نیست مشکل از چیه  ببر گارانتی خیال خودتو راحت کن  یه چیزی ان وسط ناسازگاری داره .

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Mohammad-DS گفته است :

,ویندوزتم که آخریشه   باید عیب یابی بشه اینجوری معلوم نیست مشکل از چیه  ببر گارانتی خیال خودتو راحت کن  یه چیزی ان وسط ناسازگاری داره .

واقعا دیگه مودم الان دارم سایت های خارجی را زیر رو میکنم. به محض اینکه مشکل حل شد اطلاع میدم که دیگران هم اگه مشکل من را دارن حل بشه.

لینک به دیدگاه

احتمالا مشکل برای مادربرد نیست؟ اگر یه مادربرد b450 یا x470  داشته باشی اوکی بشه 

لینک به دیدگاه

از اونجایی که فقط تو بعضی بازی ها این مشکل هست پس مشکل سخت افزاری نیست و مشکل از باگی هست که با اون بازی بوجود میاد تمامی تنظیمات متفاوت بازی رو امتحان کن ببین مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...