رفتن به مطلب

ASUS از سری جدید کارتهای گرافیکی سفارشی GeForce RTX رونمایی کرد

Recommended Posts

• کاربر ویژه

2d955190da69bb6b9e259f7c405150b3.jpg

همگام با معرفی نسل جدید کارتهای گرافیکی GeForce RTX توسط کمپانی NVIDIA ، شرکت ASUS نیز از مدل های سفارشی کارتهای گرافیکی RTX رو نمایی کرد.هر دو کارت RTX 2080 و RTX 2080 Ti معرفی شده توسط ASUS از طراحی یکسانی بهره میبرند. البته کارت جدید ROG STRIX RTX 2080 از لحاظ مقایسه ای با نسل قبلی خود ، دچار تغییراتی شده است . بزرگترین تغییر صورت گرفته مربوط به طراحی فن ها میشود که همه تیغه ها در یک حلقه دایره ای شکل به یکدیگر متصل شده اند.

c345e3f7de691f5c3ea753dfabb4a6f9.jpg

سری TURBO RTX نیز با تغییرات چشمگیری همراه نبوده و ASUS از همان طراحی تک فن از نوع دمنده در آن بهره گرفته است و  تنها قسمتی از پشتی فن  به سیستم نورپردازی LED مجهز شده است.مهمترین تغییر صورت گرفته اکنون در سری DUAL مشاهده میشود . ASUS همیشه از سری DUAL در کارت های رده میانی مانند GTX 1060  و یا  RX580 استفاده کرده ، ولی اینبار این سری به کارتهای رده بالا نیز راه یافته اند. اینبار ASUS در این رده از حرارت گیرهای ضخیم تری استفاده کرده تا به همراه دو فن به خوبی از عهده دفع گرمای تراشه های جدید انویدیا بر بیایند.

4b60fce0d403090f0d26baa7c7e85aec.jpg

منبع :Videocardz
مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

فک کنم خرابی زیاد فن های سری ROG Stirx به گوش ایسوس رسیده.اینجور ک تو عکس پیداس کلا فن های مدل جدید و یکپارچه استفاده کرده

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

فک کنم خرابی زیاد فن های سری ROG Stirx به گوش ایسوس رسیده.اینجور ک تو عکس پیداس کلا فن های مدل جدید و یکپارچه استفاده کرده

اتفاقا از نظر من با این کار خرابی بیشتره

عین چرخ و فلک شده که رینگ و پره با هم میچرخه و نیروی گریز از مرکز بخاطر وزن اضافه رینگ روی بلبرینگ فن باعث کم شدن طول عمرش میشه

هرچند اگه در حالتی فن لنگ بزنه یا خراب بشه اون رینگ دور فن له هیتسینک اصابت میکنه و مشکلات بدتر هم میشه. من احتمال میدم بخاطر نویز فن های بلیدش(سرعت بالای 60 درصد برابر با صدای موتور جت F16)دست ب همچین اختراع من دراوردی ای زده .

درکل گند خوبی زد با این طراحیش . همون مدل بلوورش شیک تر از همس. استریکس طراحیش خیلی تکراریه

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

اتفاقا از نظر من با این کار خرابی بیشتره

عین چرخ و فلک شده که رینگ و پره با هم میچرخه و نیروی گریز از مرکز بخاطر وزن اضافه رینگ روی بلبرینگ فن باعث کم شدن طول عمرش میشه

هرچند اگه در حالتی فن لنگ بزنه یا خراب بشه اون رینگ دور فن له هیتسینک اصابت میکنه و مشکلات بدتر هم میشه. من احتمال میدم بخاطر نویز فن های بلیدش(سرعت بالای 60 درصد برابر با صدای موتور جت F16)دست ب همچین اختراع من دراوردی ای زده .

درکل گند خوبی زد با این طراحیش . همون مدل بلوورش شیک تر از همس. استریکس طراحیش خیلی تکراریه

ببخشید یه سوال داشتم...............اگه حین اسمبل سیستم یا اینکه کلا مثلا یکی از فن های گرافیگ  شکسته شه................اون موقع ایا امکان تعویض  اون فن بصورت جداگانه وجود داره یا اینکه باید کل بک لیت گرافیگ تعویض شه...مثل همین مدل های ایسوس....هر سه فن عوض شه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

ببخشید یه سوال داشتم...............اگه حین اسمبل سیستم یا اینکه کلا مثلا یکی از فن های گرافیگ  شکسته شه................اون موقع ایا امکان تعویض  اون فن بصورت جداگانه وجود داره یا اینکه باید کل بک لیت گرافیگ تعویض شه...مثل همین مدل های ایسوس....هر سه فن عوض شه؟

ن نیاز ب باز کردن کل کارت از پشت نیست

قاب یا شرود کارت رو از رو باز میکنن فن نعیوب رو تعویض میکنن و دوباره قاب رو با پیچ میبندن سر جاش

یعنی هیتسینک و اینا اصلا باز نمیشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

ن نیاز ب باز کردن کل کارت از پشت نیست

قاب یا شرود کارت رو از رو باز میکنن فن نعیوب رو تعویض میکنن و دوباره قاب رو با پیچ میبندن سر جاش

یعنی هیتسینک و اینا اصلا باز نمیشه

ممنون.

دقیقا گرفتم چچوری هستش..........مثلا یه کارت گرافیک که چند قسمت مثل تراشه گرافیکی-هیتسینک -بک  لیت و  فن ها میشه........فقط از  روی قسمت بالای کارت که فن ها هستن اقدام به تعویض خود همون فن میکنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...