رفتن به مطلب

کارایی پایین تر از انتظار سیستم

rostam2142
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من مشخصات سیستمم رو مینویسم لطفا راهنمایی کنیدبنده به تازگی گرافیکم رو از 980 به0 108 دادم ولی تغییر شگرفی تو گیم هام و فریم دهی اونا احساس نمیکنم ,  چیزی که تو نت سرچ میکردم خبر از قدرت بیشتر ۱۰۸۰ در حد ۶۸ درصد میداد ولی من تغییر خاصی نمیبینم یکی از گیم های سنگینم به نام  star citizen هم هنوز به همون صورت هست در صورتی که دوست من ۱۰۸۰ داره و خیلی روان  هست این گیم براش  به نظر شما مشکل از کجاست

cpu 4770k

z87k

ram 2*8 1866

vga 1080

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام ، با چند بازی دیگه تست کنید ترجیحاً ویندوز تعویض کنید و آخرین درایورهای مربوطه  بریزید

سی پی یوتون هم خوبه فکر نکنم گلوگاه بشه ولی اگه پردازنده میره رو لود 100% و گرافیک با تمام توان کار نمیکنه گلوگاه شده

فعلا همینا به ذهنم رسید منتظر نظر باقی دوستان باشید

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

استارتر گرامی طبق راهنمایی های اینجا :

از بازی هایی که مشکل داری بنچمارک بگیر تا متوجه بشیم چند فریم می گیری و کدوم قطعه زیر لود کامل میره .

این هم آخرین نسخه درایور انویدیا :

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-398-98-hotfix-driver-download.html

فقط قبل از نصب درایور قبلی رو با DDU و تحت سیف مود پاک کن .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

سلام دوستان من مشخصات سیستمم رو مینویسم لطفا راهنمایی کنیدبنده به تازگی گرافیکم رو از 980 به0 108 دادم ولی تغییر شگرفی تو گیم هام و فریم دهی اونا احساس نمیکنم ,  چیزی که تو نت سرچ میکردم خبر از قدرت بیشتر ۱۰۸۰ در حد ۶۸ درصد میداد ولی من تغییر خاصی نمیبینم یکی از گیم های سنگینم به نام  star citizen هم هنوز به همون صورت هست در صورتی که دوست من ۱۰۸۰ داره و خیلی روان  هست این گیم براش  به نظر شما مشکل از کجاست

cpu 4770k

z87k

ram 2*8 1866

vga 1080

درود

این به خاطر ضعف پردازنده شما هستش، که قدرت کافی برای پردازش داده های گرافیکی  در مسیر با کارت گرافیک رو نداره کارت گرافیک شما قدرتمند هستش و با سرعت بالاتری نسبت به پردازنده داره داده ها پردازش می کنه. به خاطر همین هستش ضعفی  یا تغییری در بازی های نمی ببینید. شما باید پردزانده اتنون اورکلاک کنید در واقع افزایش فرکانس بدین با یک خنک کننده خوب و همچنین  برای دیدن کیفیت بالاتر وضوح تصویرتون بالاتر ببرید

خرید یک 1080 برای بازی کردن در وضوح تصویر Full HD  هیچ تغییری محسوسی نسبت به 980 شما نداره ،  از این کارت گرافیک قدرتمند برای وضوح تصویربالاتر از Full HD استفاده می کنند.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

استارتر گرامی طبق راهنمایی های اینجا :

از بازی هایی که مشکل داری بنچمارک بگیر تا متوجه بشیم چند فریم می گیری و کدوم قطعه زیر لود کامل میره .

این هم آخرین نسخه درایور انویدیا :

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-398-98-hotfix-driver-download.html

فقط قبل از نصب درایور قبلی رو با DDU و تحت سیف مود پاک کن .

من درایور قبلی رو پاک نکردم اگر مهمه این کار رو انجام بدم

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

حتما پاک کنید .

اینم درایور جدید که امروز لانچ شده :

.

لینک به دیدگاه

اگر پردازنده رو اور نکردین به احتمال زیاد گلوگاه میشه برای 1080.

به 4.8 یا 5 گیگاهرتز اور کنید با یک واتر کولینگ دو فنه.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه من درایور رو پاک کردم در safe  mode و درایور جدید زدم امشب تست میگیرم و نتایج رو عرض میکنم خدمتتون

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اگر پردازنده رو اور نکردین به احتمال زیاد گلوگاه میشه برای 1080.

به 4.8 یا 5 گیگاهرتز اور کنید با یک واتر کولینگ دو فنه.

والا من شنیدم که اوور خیلی از عمر قطعه کم میکنه تو این گرونی و وضع دلار ترسناک شده برام خرید واتر کولر هم  خیلی سخته برام الان تو این گرونی و همه مایه به جا مانده در جیب رو دادم برای گراف از ترس گرونی در آبان ماه

لینک به دیدگاه

داداش پردازنده شما هیچ کمبودی نداره

زیاد هم هست

شما روان بودن رو از چه لحاظ میگین روان نیست؟

درایور رو دوباره نصب کنین و v sync رو داخل بازیها فعال کنین ک سیستم زور بیخودی نزنه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

داداش پردازنده شما هیچ کمبودی نداره

زیاد هم هست

شما روان بودن رو از چه لحاظ میگین روان نیست؟

درایور رو دوباره نصب کنین و v sync رو داخل بازیها فعال کنین ک سیستم زور بیخودی نزنه

والا بنده فقط تو استار سیتیزن مشکل داشتم و فکر میکردم با این کارت تغییر شگرفی میکنه ممکنه خود بازی دوباره تو این ورژن ترکیده باشه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من با استفاده از برنامه افتر افکت که دوستمون معرفی کردن به اطلاعات جالبی رسیدم نه رمم پر میشه نه گرافیک و نه پردازنده دیگه مطمئن شدم باگ خود بازی هست فریم من بین ۳۰ تا ۱۰ متغییر هست اما بعضی از پلیر های بازی مدعی بودن با 1060 به چهل فریم رسیدن البته میگفتم که پردازنده چهار و نیم گیگا هرتزی دارن من که حدسم رو باگ گیم هست 

IMG_20180827_223836.jpg

ویرایش شده توسط rostam2142
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

دوستان عزیز من با استفاده از برنامه افتر افکت که دوستمون معرفی کردن به اطلاعات جالبی رسیدم نه رمم پر میشه نه گرافیک و نه پردازنده دیگه مطمئن شدم باگ خود بازی هست فریم من بین ۳۰ تا ۱۰ متغییر هست اما بعضی از پلیر های بازی مدعی بودن با 1060 به چهل فریم رسیدن البته میگفتم که پردازنده چهار و نیم گیگا هرتزی دارن من که حدسم رو باگ گیم هست 

IMG_20180827_223836.jpg

با یکی دوتا ه بازی دیگه هم تست کنید

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

والا من شنیدم که اوور خیلی از عمر قطعه کم میکنه تو این گرونی و وضع دلار ترسناک شده برام خرید واتر کولر هم  خیلی سخته برام الان تو این گرونی و همه مایه به جا مانده در جیب رو دادم برای گراف از ترس گرونی در آبان ماه

صحت نداره دوست عزیز. مخصوصا برای پردازنده های اینتل میتونم بگم اصلا صحت نداره.

برای مثال هم خدمتتون بگم از 2015 به این طرف پردازنده خودم رو تا 4.8 ست کردم ولی با دما و ولتاژ کاملا امن.

موج گرونی آبان ماه همین قیمت های الان رو هم خورد میکنه. اگر دارمدتون شناور نیست یا ارزی نیست بخرید همین الان. ربطی به وارد کننده و دلال هم نداره این مشکل ریشه یی هست.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، تخت خمشید گفته است :

HPET از بایوس غیرفعال کنید.

دوست عزیز این چی هست میدونین تو کدوم سر برگه؟

لینک به دیدگاه

با همون برنامه msi  میتونی بازی gta v  رو بازی کنی و اطلاعات رو ببینی اگه مشکل از این بازی هستش 

پیشنهادمیکنم میخای قدرت کارت گرافیکت رو بدونی برنامه 3dmark رو دانلود کنی و رو سه تنظیمات بالا متوسط کم امتیاز و فریم دهی رو ببینی...

لینک به دیدگاه

سلام
از داخل کنترل پنل انویدیا قسمت Manage 3d سربرگ Program رو انتخاب کنید سپس از لیست؛ بازی موردنظر رو انتخاب کنید.
و در قسمت power management mode گذینه رو روی prefer maximum performance قرار بدید و apply کنید.
4y5t_nvidia3_control_designx_thumb.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، G@m3R گفته است :

سلام
از داخل کنترل پنل انویدیا قسمت Manage 3d سربرگ Program رو انتخاب کنید سپس از لیست؛ بازی موردنظر رو انتخاب کنید.
و در قسمت power management mode گذینه رو روی prefer maximum performance قرار بدید و apply کنید.
4y5t_nvidia3_control_designx_thumb.png

با این روش نشد

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/05, 19:12:53، rostam2142 گفته است :

انجام دادم بیشترین فریم ۳۴ و کمترین ۱۱ و اینکه اصلا گراف زیر لود نمیره تهش سی درصد

لینک به دیدگاه

یه نکته امشب فهمیدم وقتی تو صفحه اصلی گیم هستی و میخوای یک مود انتخاب کنی برای بازی همه چیز درست هست و فریم به چهار صد و لود گراف به ۸۰ میرسد اما داخل بازی انگار یه چیزی مانع لودگراف میشود و جایی لیمیت شده عجیبه والا

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مانیتوری که شما با اون بازی را انجام میدی با اونی که دوستت داره بازی میکنه یکی هست ؟

در بیشتر مواقع سیستم درست کار میکنه ولی مانیتور قادر به پخش تصاویر با سرعت و کیفیتی که سیستم برای مانیتور ارسال میکنه نیست و تصویر گیر میکنه و چند صدم ثانیه فریز میشه

شما با مانیتور بهتر تستش کن و نتیجه را اعلام کن

من هم این مشکل را با مانیتور دارم کمی از کیفیت Shodow را کم کن توی تنظیمات بازی حل میشه مشکل ولی راه حل مانیتور بهتر هست

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز مانیتوری که شما با اون بازی را انجام میدی با اونی که دوستت داره بازی میکنه یکی هست ؟

در بیشتر مواقع سیستم درست کار میکنه ولی مانیتور قادر به پخش تصاویر با سرعت و کیفیتی که سیستم برای مانیتور ارسال میکنه نیست و تصویر گیر میکنه و چند صدم ثانیه فریز میشه

شما با مانیتور بهتر تستش کن و نتیجه را اعلام کن

من هم این مشکل را با مانیتور دارم کمی از کیفیت Shodow را کم کن توی تنظیمات بازی حل میشه مشکل ولی راه حل مانیتور بهتر هست

داداش گراف زیر لود نمیره فک نکنم به مانیتور ربط داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

انجام دادم بیشترین فریم ۳۴ و کمترین ۱۱ و اینکه اصلا گراف زیر لود نمیره تهش سی درصد

گزینه VSync ( یا موارد مشابه ) در تنظیمات گرافیکی بازی  اعمال شده ؟ اگر آره خاموشش کنید .

توی بازی های دیگه هم مشکل دارید ؟

لینک به دیدگاه

عزيز منم يه چندتا پيشنهاد دارم شما انجام بده ببين جواب ميده يا نه بخاطر اينكه خودم روى يه سيستم با مشخصات (i5 6400-16g-10606g ...) ديشب تست كردم جواب گرفتم

يه دست كامل به كابل منيجمت سخت افزاريت بكش خمير خوب بزار گردگيرى كامل بكن و از دماى قطعاتت اطلاع كافى به عمل بيار

جديدترين نسخه ويندوز 10 رو دانلود و نصب كن

جديدترين درايوها قطعات رو بعد از نصب ويندوز بنصب

جديدترين بايوس بورد خودتو دانلود و نصب كن (بعدش xmp رو فعال كن يا خواستى اور بكن اين اختياريه)

تمامى كاربرديهاى ويندوز رو از جديدترينها و كاملترينها بريز c++ - fremwork-open alو ...

بازيهايى كه ميخواى رو نصب و تست كن

موفق باشى

اگه به نتيجه نرسيدى و ميتونى خرج كنى بهترين راه آبگريد باندل هست (بورد ، پردازنده ، رم) كه لا اقل به 7700k-8700k باشه كه به نتيجه بهترى مى رسى

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

گزینه VSync ( یا موارد مشابه ) در تنظیمات گرافیکی بازی  اعمال شده ؟ اگر آره خاموشش کنید .

توی بازی های دیگه هم مشکل دارید ؟

این گزینه رو هم روشن هم خاموش کردم ولی اگه روشن باشه هم باید به 60 برسه که بازم نمیرسه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...