رفتن به مطلب

کارایی پایین تر از انتظار سیستم

rostam2142
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، eddy گفته است :

عزيز منم يه چندتا پيشنهاد دارم شما انجام بده ببين جواب ميده يا نه بخاطر اينكه خودم روى يه سيستم با مشخصات (i5 6400-16g-10606g ...) ديشب تست كردم جواب گرفتم

يه دست كامل به كابل منيجمت سخت افزاريت بكش خمير خوب بزار گردگيرى كامل بكن و از دماى قطعاتت اطلاع كافى به عمل بيار

جديدترين نسخه ويندوز 10 رو دانلود و نصب كن

جديدترين درايوها قطعات رو بعد از نصب ويندوز بنصب

جديدترين بايوس بورد خودتو دانلود و نصب كن (بعدش xmp رو فعال كن يا خواستى اور بكن اين اختياريه)

تمامى كاربرديهاى ويندوز رو از جديدترينها و كاملترينها بريز c++ - fremwork-open alو ...

بازيهايى كه ميخواى رو نصب و تست كن

موفق باشى

اگه به نتيجه نرسيدى و ميتونى خرج كنى بهترين راه آبگريد باندل هست (بورد ، پردازنده ، رم) كه لا اقل به 7700k-8700k باشه كه به نتيجه بهترى مى رسى

من همه این کار ها رو کردم فقط ولی ویندوز جدید نصب نکردم بعد نصب گراف اپگرید هم با این قیمت ها کلا منتفی هست همینطوری استفاده میکنم دمای قطعات واقعا خوبه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود دوست عزیز

میشه لطف کنید بازی دیگری هم تست کنید و ببینید آِیا پردازنده یا گراف زیر لود میرن یا خیر. 

و میشه اسم بازی ای که تست می کنید رو هم ذکر کنید؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، grimlock گفته است :

درود دوست عزیز

میشه لطف کنید بازی دیگری هم تست کنید و ببینید آِیا پردازنده یا گراف زیر لود میرن یا خیر. 

و میشه اسم بازی ای که تست می کنید رو هم ذکر کنید؟ 

از سه تا گیم بنچ مارک گرفتم به ترتیب مینویسم ;کلا پردازنده بالای 70 نمیره 

start citizen

dcs world 

sniper elite 4

28-08-2018, 23:02:42 StarCitizen.exe benchmark completed, 1014 frames rendered in 32.203 s
                     Average framerate  :   31.4 FPS
                     Minimum framerate  :   22.3 FPS
                     Maximum framerate  :   34.9 FPS
                     1% low framerate   :   11.3 FPS
                     0.1% low framerate :    7.4 FPS
29-08-2018, 14:24:36 DCS.exe benchmark completed, 1254 frames rendered in 11.640 s
                     Average framerate  :  107.7 FPS
                     Minimum framerate  :   75.6 FPS
                     Maximum framerate  :  132.7 FPS
                     1% low framerate   :   56.5 FPS
                     0.1% low framerate :   48.9 FPS
29-08-2018, 14:33:35 SniperElite4_DX11.exe benchmark completed, 3534 frames rendered in 16.531 s
                     Average framerate  :  213.7 FPS
                     Minimum framerate  :  168.4 FPS
                     Maximum framerate  :  253.0 FPS
                     1% low framerate   :   29.9 FPS
                     0.1% low framerate :   20.0 FPS

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط rostam2142
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

از سه تا گیم بنچ مارک گرفتم به ترتیب مینویسم ;کلا پردازنده بالای 70 نمیره 

start citizen

dcs world 

sniper elite 4

28-08-2018, 23:02:42 StarCitizen.exe benchmark completed, 1014 frames rendered in 32.203 s
                     Average framerate  :   31.4 FPS
                     Minimum framerate  :   22.3 FPS
                     Maximum framerate  :   34.9 FPS
                     1% low framerate   :   11.3 FPS
                     0.1% low framerate :    7.4 FPS
29-08-2018, 14:24:36 DCS.exe benchmark completed, 1254 frames rendered in 11.640 s
                     Average framerate  :  107.7 FPS
                     Minimum framerate  :   75.6 FPS
                     Maximum framerate  :  132.7 FPS
                     1% low framerate   :   56.5 FPS
                     0.1% low framerate :   48.9 FPS
29-08-2018, 14:33:35 SniperElite4_DX11.exe benchmark completed, 3534 frames rendered in 16.531 s
                     Average framerate  :  213.7 FPS
                     Minimum framerate  :  168.4 FPS
                     Maximum framerate  :  253.0 FPS
                     1% low framerate   :   29.9 FPS
                     0.1% low framerate :   20.0 FPS

Untitled.jpg

چند مورد هست: 

۱: خود بازی نمیتونه از تمام هسته های پردازنده بهره ببره  و به همین دلیل هم پردازنده زیر لود نمیره.

۲: شاید در گیمی گرافیک زیر لود باشه و در نتیجه سی پی یو درگیر نشه.

۳. مشکلی در درایور ها، ویندوز، کرک و...  دارید.

تو خیلی از بازی های نسبتا قدیمی هم برای من پیش اومده که سی پی یو زیر لود نره و دلیلش هم اینه نمیتونن از تمامی هسته ها بهره ببرن.

اگر براتون ممکنه گیمی مثل GTA Vیا BATMAN Arkham Knight رو چک کنید. هنگام تست من این دو بازی و مخصوصا بتمن تا حد امکان از پردازنده کار می‌کشن.

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

درایو رو پاک کنید (با ddu و یا به هر طریق ممکن )

ویندوز رو آپدیت کنید و بگذارید ویندوز آپدیت بشه. و خود ویندوز درایو گرافیک رو نصب کنه.

دوم اینکه بعد از نصب کارت گرافیک جدید در صورت امکان  بهتر هست که فایل مربوط به مشخصات سیستم و تنظیمات اعمال شده برای بازی از محل سیو بازی حذف کنید (شما کل پوشه سیو رو جابه جا کنید تا در صورت نتیجه نگرفتن دو مرتبه برگردانید).

سوم اینکه در هنگام بازی های چون GTA V ، Forza horizon 3 (مخصوصا فورزا)که رو با بالاترین تنظیمات ممکن همراه با gpu-z اجرا و سپس فایل نوت پد رو سیو و آپلود کنید که مشخص بشه وضعیت گرافیک به چه صورتی هست.

بازی مد نظر شما آنچنان بهینه نیست . در ضمن پردازنده برای گرافیک شما گلوگاه  نیست و این پردازنده هنوز حرف ها داره واسه گفتن .

دررزولوشنی بازی می کنید ؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

اینجا درست هستش. پردازنده اگر فرکانس استوک هستش برای این گرافیک کم هستش حداقل باید تا 4.2 اور کنید.

بشون میگم گوش نمیکنن. بی فایدس توصیه کردن در تاپیک ها دیگه یکی میاد یه جا خونده اورکلاک آسیب میزنه اینا هم باورشون میشه...

اون اورکلاک زیر نیتروژن مایع (امکان) سوختن قطعات هست نه این چو//س اورکلاک. عکلا سری k برای چی ساخت اینتل!

شما این حرکت رو بزنید احتمال داره نتیجه بگیرید.

دوست من 1080ti داره با پردازنده 2500k اصلا بدون اورکلاک با گرافیک قبلیش که GTX980 بود هیچ تفاوتی حس نمیکرد. البته ماینتور 144 هرتز 1 میلی ثانیه داره.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

بشون میگم گوش نمیکنن. بی فایدس توصیه کردن در تاپیک ها دیگه یکی میاد یه جا خونده اورکلاک آسیب میزنه اینا هم باورشون میشه...

اون اورکلاک زیر نیتروژن مایع (امکان) سوختن قطعات هست نه این چو//س اورکلاک. عکلا سری k برای چی ساخت اینتل!

شما این حرکت رو بزنید احتمال داره نتیجه بگیرید.

دوست من 1080ti داره با پردازنده 2500k اصلا بدون اورکلاک با گرافیک قبلیش که GTX980 بود هیچ تفاوتی حس نمیکرد. البته ماینتور 144 هرتز 1 میلی ثانیه داره.

داداش گلم من الان نمیتونم هزینه برای واتر کولر کنم به هیچ وجه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درود دوست عزیز

درایو رو پاک کنید (با ddu و یا به هر طریق ممکن )

ویندوز رو آپدیت کنید و بگذارید ویندوز آپدیت بشه. و خود ویندوز درایو گرافیک رو نصب کنه.

دوم اینکه بعد از نصب کارت گرافیک جدید در صورت امکان  بهتر هست که فایل مربوط به مشخصات سیستم و تنظیمات اعمال شده برای بازی از محل سیو بازی حذف کنید (شما کل پوشه سیو رو جابه جا کنید تا در صورت نتیجه نگرفتن دو مرتبه برگردانید).

سوم اینکه در هنگام بازی های چون GTA V ، Forza horizon 3 (مخصوصا فورزا)که  بازی های سخت سیستم رو در بالاترین تنظیمات ممکن همراه با gpu-z اجرا و سپس فایل نوت پد رو سیو و آپلود کنید که مشخص بشه وضعیت گرافیک به چه صورتی هست.

بازی مد نظر شما آنچنان بهینه نیست . در ضمن پردازنده برای گرافیک شما گلوگاه  نیست و این پردازنده هنوز حرف ها داره واسه گفتن .

دررزولوشنی بازی می کنید ؟

داداش گلم این کار ها رو انجام دادم من در رزولیشن 1080*1920 بازی میکنم

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

داداش گلم این کار ها رو انجام دادم من در رزولیشن 1080*1920 بازی میکنم

Fhd پردازنده بروز تر رو طلب می کنه (نه فقط قدرتمند چون پردازنده شما به قدر کافی قدرتمند هست)بعد از این که به سلامتی واتر کولر رو تهیه کردید فقط به اندازه که کار گرافیک زیر لود بره ، اور کنید .(البته بازی های روز و بهینه رو مبنای این مهم قرار بدید)

تَن  تون سالم  و فن سیستم تون براتون بچرخه :D

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

داداش گراف زیر لود نمیره فک نکنم به مانیتور ربط داشته باشه

شما امتحان کن بعد اعلام کن نتیجه را

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/05, 18:39:35، TERRORIST گفته است :

درود

این به خاطر ضعف پردازنده شما هستش، که قدرت کافی برای پردازش داده های گرافیکی  در مسیر با کارت گرافیک رو نداره کارت گرافیک شما قدرتمند هستش و با سرعت بالاتری نسبت به پردازنده داره داده ها پردازش می کنه. به خاطر همین هستش ضعفی  یا تغییری در بازی های نمی ببینید. شما باید پردزانده اتنون اورکلاک کنید در واقع افزایش فرکانس بدین با یک خنک کننده خوب و همچنین  برای دیدن کیفیت بالاتر وضوح تصویرتون بالاتر ببرید

خرید یک 1080 برای بازی کردن در وضوح تصویر Full HD  هیچ تغییری محسوسی نسبت به 980 شما نداره ،  از این کارت گرافیک قدرتمند برای وضوح تصویربالاتر از Full HD استفاده می کنند.

داداش من شما چرا فکر میکنی اون سی پی یو واسه کارت گلوگاه میشه 

حتی سی پی یو های ضعیف تر از اون هم به راحتی جواب گوی کارت ایشون هست و مشکل به هیچ عنوان از سی پی یو نیست و نیازی به اورکلاک نیست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با بنچمارکایی که شما گذاشتی مشخصه هیچ کدوم از قطعات گلوگاه نیستن 

پردازنده شما قدرت کافی داره نیازی نیس تغییر پیدا کنه یا اور بشه چون به صد در صد لود نمیرسه که بخواد گلوگاه بشه

اولین کار برو تو بایوس کارایی مین رو بالاترین حد قرار بده

مورد بعدی جدیدترین درایور رو نصب کن و از تو بخش power manage کنترل پنل انویدیا ببین کارایی رو چه پارامتری تنظیم شده بزارش رو بالاترین حد خودش 

از اول که میری تو بازی بازی کنده یا به مرور کند میشه؟

یه شات از دمای گرافیک و مشخصات با gpuz بزار. 

همه ی بازیا به یه فریم خاصی میرسن مثلا همه رو ۴۰ قفل میشن؟؟ برنامه ای نصب نکردی فریم و کارایی رو قفل کرده باشی ؟؟

ویندوز رو هم عوض کن شاید مشکل از ویندوز باشه

اطلاعات دقیق از قطعات بده ببینیم چیا هستن قطعات

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/05, 22:46:52، rostam2142 گفته است :

دوستان عزیز من با استفاده از برنامه افتر افکت که دوستمون معرفی کردن به اطلاعات جالبی رسیدم نه رمم پر میشه نه گرافیک و نه پردازنده دیگه مطمئن شدم باگ خود بازی هست فریم من بین ۳۰ تا ۱۰ متغییر هست اما بعضی از پلیر های بازی مدعی بودن با 1060 به چهل فریم رسیدن البته میگفتم که پردازنده چهار و نیم گیگا هرتزی دارن من که حدسم رو باگ گیم هست 

IMG_20180827_223836.jpg

فقط 29 درصد gpu کارت گرافیک شما درگیره درحالی که باید صد درصد لود بشه 

با همین برنامه یه بازی دیگه رو تست کن یه بازی سنگین. 

لینک به دیدگاه

سلام. حرفای دوستان تاییده. یه کار کن فقط gpuz باز کن. ببین گرافیکت زیر لود رو 16x هست یا نه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amin-nvidia گفته است :

دوست عزیز با بنچمارکایی که شما گذاشتی مشخصه هیچ کدوم از قطعات گلوگاه نیستن 

پردازنده شما قدرت کافی داره نیازی نیس تغییر پیدا کنه یا اور بشه چون به صد در صد لود نمیرسه که بخواد گلوگاه بشه

اولین کار برو تو بایوس کارایی مین رو بالاترین حد قرار بده

مورد بعدی جدیدترین درایور رو نصب کن و از تو بخش power manage کنترل پنل انویدیا ببین کارایی رو چه پارامتری تنظیم شده بزارش رو بالاترین حد خودش 

از اول که میری تو بازی بازی کنده یا به مرور کند میشه؟

یه شات از دمای گرافیک و مشخصات با gpuz بزار. 

همه ی بازیا به یه فریم خاصی میرسن مثلا همه رو ۴۰ قفل میشن؟؟ برنامه ای نصب نکردی فریم و کارایی رو قفل کرده باشی ؟؟

ویندوز رو هم عوض کن شاید مشکل از ویندوز باشه

اطلاعات دقیق از قطعات بده ببینیم چیا هستن قطعات

والا سه تا بازی تست کردم اونا خوب فریم میدن تو صفحه قبل هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Naser esmailpor گفته است :

مشکل احتمالا از ویندوزه 

بعد پاور شما چیه؟ 

650uk

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

650uk

پاورت هم یه مقدار برای سیستم ضعیفه ها 

شما سی پی یو و گرافیکت پرقدرتو پرمصرفه 

Uk نمیدونم چه مارکیه ولی اینو.میدونم اگه پاور ضعیف باشه کارت گرافیک نمیتونه gpu رو تغذیه کنه 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، تخت خمشید گفته است :

پاور 500 واتی راحت برای 1080 جواب هستش. 650 که بماند. ضمنا UK هم مارک نیست یکی از مدل های پاور گرین هستش.

پس  در اون  صورت مردم دیوونه هستن میرن دوتومن میدن پول پاور، همین پاورهای 500 وات نهایت 400 هزار تومنی میخرن میره دیگه 

کارت 1080 به تنهایی نزدیک 200 وات مصرف داره بقیه قطعات هم 

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/08, 15:11:55، Naser esmailpor گفته است :

پاورت هم یه مقدار برای سیستم ضعیفه ها 

شما سی پی یو و گرافیکت پرقدرتو پرمصرفه 

Uk نمیدونم چه مارکیه ولی اینو.میدونم اگه پاور ضعیف باشه کارت گرافیک نمیتونه gpu رو تغذیه کنه 

پاور کاملا کفایت سیستم ایشون رو میده و ضعیف نیست.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

از اونجایی که تو هیچ گیم دیگه ایی مشکل ندارم و این گیم هم بتا هست فکر میکنم مسکل از گیم باشد ختم تاپیک ممنون از نظرات همه

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا دوباره شرکت کنید مشکل خیلی هاد شده خیلی از گیم ها موقع لود یه کلیک کنم نات ریسپاندیگ میدن من یک سری تغیرات هم دادم قبلا گراف ۹۸۰ داشتم قبل ۱۰۸۹ خیلی راضی تر بودم در حال حاضر گراف 1070 هست و مین بورد هم asus z97 pro gaming مادر بورد آکبند تهیه شده بقیه قطعات مثل قبله و اصلا مشکل گرما نداره سیستم پردازنده و گراف کملا خنک کار میکنند خمیر پردارنده هم z5 هست

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد گرافیک گیم رو تشخیص نمیده و کلاک رو توی حالت انرژی سیوینگ نگه میداره دستی کلاک کور رو ست کن روی کلاکی که باید موقع بازی ست بشه اینطوری فکر کنم مشکلت حل بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Pouyan_PD گفته است :

احتمال زیاد گرافیک گیم رو تشخیص نمیده و کلاک رو توی حالت انرژی سیوینگ نگه میداره دستی کلاک کور رو ست کن روی کلاکی که باید موقع بازی ست بشه اینطوری فکر کنم مشکلت حل بشه

الان که اصلا گیمم کرش میکنه نمیدونم قضیه چیه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

الان که اصلا گیمم کرش میکنه نمیدونم قضیه چیه

درایورا رو یه بار clean install کن شاید مشکل از اوناس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...