رفتن به مطلب

روش تشخیص نوع اسلات رم مادربرد ( دودال چنل یا سنگل چنل )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام . چطور بفهمم مادربردم اسلات رمهاش دوال چنله یا سینگل چنل ؟ ASUS  P8H61-M  LE  R 2.0 . ضمنا از PC استفاده میکنم .

یعنی من رمم درحال حاضر دوتا KINGMAX 4GB DDR3 هست و میخوام بدونم الان رمم دوال چنل هست یا سینگل چنل ؟

کنار اسلات هیچ چیزی درمورد دو کاناله یا تک کناله بودن ننوشته . الان تو بازی ها و ... به عنوان دوال چنل استفاده میشه ؟ چون رنگ هر دو اسلات آبیه . یا چون چیزی ننوشته هر رم تک کاناله حساب میشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ، الان رمهای شما به عنوان دوال استفاده میشه که در بردهای با اسلا ت رم بیشتر اسلات دوال هم رنگ هستن و چون برد شما فقط 2 اسلات داره به صورت دوال استفاده میشه

برای مطمئن شدن با این برنامه چک کنید

Speccy

نمونه مال خودم

1.thumb.jpg.f4c091cea9121618d02f338e1052fef0.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

رم ها اگر از همه نظر (برند،مدل،حجم،باس،تایمینگ) یکی باشن بصورت دوال چنل کار میکنن و پهنای باند دوبرابر میشه

و اگر چهار تا رم استفاده کنین دوتا دوال چنل بدست میاد

مین هایی که 8 تا رم میخورن بصورت  quad ch عمل میکنن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام ، الان رمهای شما به عنوان دوال استفاده میشه که در بردهای با اسلا ت رم بیشتر اسلات دوال هم رنگ هستن و چون برد شما فقط 2 اسلات داره به صورت دوال استفاده میشه

برای مطمئن شدن با این برنامه چک کنید

Speccy

نمونه مال خودم

1.thumb.jpg.f4c091cea9121618d02f338e1052fef0.jpg

درود

ممون بابت راهنمایی . متوجه شدم رم هام درحالت Doul هستن :

Capture0.thumb.jpg.75322c7b9c5d4773d536128c0132fa18.jpg

ویرایش شده توسط Amir-Jamali-123
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

رم ها اگر از همه نظر (برند،مدل،حجم،باس،تایمینگ) یکی باشن بصورت دوال چنل کار میکنن و پهنای باند دوبرابر میشه

و اگر چهار تا رم استفاده کنین دوتا دوال چنل بدست میاد

مین هایی که 8 تا رم میخورن بصورت  quad ch عمل میکنن

درود

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

درود

حالت بهینه همین است و گرنه کافی است رمها هم حجم و در شکافهای نظیر باشند تا دوال کار کنند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام من یه سوال دارم الان من دو تا رم ddr2 دارم که انداختم رو مادربوردم  و دوال چنل هست میخواستم بدونم اگه یه رم دیگه بندازم از این حالت خارج میشه یا نه؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، محمد حسین ترک گفته است:

سلام من یه سوال دارم الان من دو تا رم ddr2 دارم که انداختم رو مادربوردم  و دوال چنل هست میخواستم بدونم اگه یه رم دیگه بندازم از این حالت خارج میشه یا نه؟ 

اون 2 تا از حالت Dual Channel خارج نمیشن و همچنان سیستم تا مجموع حجم رم اون دو تا Dual Channel باقی میمونه و مابقی حجمی که اضافه شده به صورت Single خواهد بود.

البته پیشنهاد میکنم این کارو نکنید. چون سیستم قدیمیه، یهو میندازی گاهی پیش اومده مشکل عجیب غریب براش پیش میاد.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

در ۱۳۹۷/۶/۶ در 16:05، Amir-Jamali-123 گفته است:

کنار اسلات هیچ چیزی درمورد دو کاناله یا تک کناله بودن ننوشته . الان تو بازی ها و ... به عنوان دوال چنل استفاده میشه ؟ چون رنگ هر دو اسلات آبیه . یا چون چیزی ننوشته هر رم تک کاناله حساب میشه ؟

طبق مقایسه/آزمایش یک سایت: رم دوکاناله(دوال چنل) تاثیر چشمگیری روی بهبود بازی نداره.(شاید دلیلش اینکه کارت گرافیک از رم خودش استفاده میکنه نه از رم اصلی.)

در ۱۳۹۷/۶/۶ در 16:18، Javadmpower گفته است:

اگر چهار تا رم استفاده کنین دوتا دوال چنل بدست میاد

سرعت فرقی نمی کنه. درسته؟

ویرایش شده توسط Ahmad Matin
رفع اشکال و تغییر
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۹ در ۲۰:۴۷، ARMIN گفته است:

اون 2 تا از حالت Dual Channel خارج نمیشن و همچنان سیستم تا مجموع حجم رم اون دو تا Dual Channel باقی میمونه و مابقی حجمی که اضافه شده به صورت Single خواهد بود.

البته پیشنهاد میکنم این کارو نکنید. چون سیستم قدیمیه، یهو میندازی گاهی پیش اومده مشکل عجیب غریب براش پیش میاد.

آقا آرمین. من اشتباها جفت رمم رو اسلات 1و 3 انداخته بودم. میخواستم فرکانس افزایش بدم سیستم تصویر نمیداد.الان که رو اسلات 2و 4 انداختم تا 3466 هم اوکیه بدون هیچ خطا و مشکلی. 

رو اسلات 1و 3 حتی 3200 هم تصویر نمیداد.این طبیعیه ؟ یا مشکل سخت افزاریه. 

رمم 2*8 باس 3000

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...