رفتن به مطلب

میشه سرعت بوت سیستمم رو بیشتر کنم؟

sadeh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان سرعت بوت سیستم من زیر 15 ثانیه هست.میشه سرعت رو بیشتر کرد مثلا بیاد زیر 5 ثانیه یا حداقل زیر 10 ثانیه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام
دوستان سرعت بوت سیستم من زیر 15 ثانیه هست.میشه سرعت رو بیشتر کرد مثلا بیاد زیر 5 ثانیه یا حداقل زیر 10 ثانیه؟
سلام
بله با هارد ssd
اضافه کردن رم بیشتر
فعال کردن fast boot در بایوس
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، G@m3R گفته است :

سلام
بله با هارد ssd
اضافه کردن رم بیشتر
فعال کردن fast boot در بایوس

سرعت بوت شما چند ثانیس؟مشخصات سیستمتون؟

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

اگر راه آسون بخواید و بی هزینه :

برید به سرویسها 

سرویسهایی که automatic delyed start هستن رو به automatic یا manual تغییر بدین

سرعت بوتتون چقدره و سخت افزارتونم بگید

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

من با samsung 960 EVO 250GB سرعت بوتم زیر 5 ثانیه است از لحظه فشردن کلید پاور. پردازنده 7700K و 16 گیگ رم 3200Mhz.

من همین مدل SSD رو دارم البته پردازنده مدل I3 7100T و رم 8 گیگ 2400MHz

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

اگر راه آسون بخواید و بی هزینه :

برید به سرویسها 

سرویسهایی که automatic delyed start هستن رو به automatic یا manual تغییر بدین

سرعت بوتتون چقدره و سخت افزارتونم بگید

استارتاپ طبق تسک منیجر و یک برنامه تخصصی دیگه که دیدم سبکه و فقط دو تا برنامه تو استارتاپ سیستمم دارم.

سرعت بوت از زمانی که دکمه پاور رو فشار میدم تا زمانی که آیکون های دسکتاپ کامل ظاهر بشن حدود 13 ثانیه هست.سخت افزار هم بالا در جواب اون دوستمون گفتم

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز میشه یه سوال بپرسم؟

چرا میخواید زودتر بوت شه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، -HaMiD- گفته است :

استارتر عزیز میشه یه سوال بپرسم؟

چرا میخواید زودتر بوت شه؟

سوالتون رو داخل پیام خصوصی بپرسید تا نظم تایپیک به هم نخوره

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، sadeh گفته است :

وای از دست بعضیا که تایپیک رو به بیراهه میکشن با بعضی اسپمهاشون

سوالم واضح بود.کسی راهکاری داره بفرماد

درود

مادربورد( یا اگر مینی کیس یا لبتاپ است مدل دستگاه) چیست؟

از درایو جامد در محیط ویندوز عکس آزمون سرعت بگذار. 

آیا بایاس دستگاه گزینه ی بوت سریع دارد؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مادربورد یا اگر مینی کیس یا لبتاپ است مدل دستگاه چیست؟

از درایو جامد در محیط ویندوز عکس آزمون سرعت بگذار. 

آیا بایاس دستگاه گزینه ی بوت سریع دارد؟

درود بر سعید خان پاسدار زبان پارسی

مادربرد b250

فست بوت هم فعاله

1.PNG

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، sadeh گفته است :

درود بر سعید خان پاسدار زبان پارسی

مادربرد b250

فست بوت هم فعاله

1.PNG

درایو جامد درست نصب است و مشکلی ندارد. اگر همه ی گزینه ها ی startup (در task manager) غیر فعال شوند و مشکل برجاست، ممکن است یکی از قطعه ها ناسازگاری داشته باشد و بوت را کند کرده باشد. مظنون اصلی به نظرم رم است. 

همه ی رمها را در بیاور و با رمی دیگر بیازما. اگر امکانش نیست، تنظیمات رم مثلا xmp را فعال و غیر فعال کن و نتیجه را بگو.

لینک به دیدگاه

در بایوس مادربورد
کنترلر هارد رو از IDE به AHCI تغییر بدید
این تغییر باعث افزایش سرعت ssd میشه(می‌توانید بنچمارک بگیرید ببینید)

از دو هارد ssd به صورت RAID 0 استفاده کنید خیلی سرعت رو بالا می‌بره

یا می‌تونید برای درایو ویندوز چهارتا هارد ۶۴ یا ۳۲ گیگ با سرعت ۵۰۰ مگ هر کدوم بگیرد و RAID 0 کنید
سرعت بوت زیر پنج ثانیه میاد

حتما هارد ssd رو به پورت های ساتا ۶ گیگابایت وصل کنید همون SATA 3 از روی دفترچه مادربورد پورت ها رو پیدا کنید کاملا رو سرعت تاثیر داره

Sent from my XT1562 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، aakh1361 گفته است :

در بایوس مادربورد
کنترلر هارد رو از IDE به AHCI تغییر بدید
این تغییر باعث افزایش سرعت ssd میشه(می‌توانید بنچمارک بگیرید ببینید)

از دو هارد ssd به صورت RAID 0 استفاده کنید خیلی سرعت رو بالا می‌بره

یا می‌تونید برای درایو ویندوز چهارتا هارد ۶۴ یا ۳۲ گیگ با سرعت ۵۰۰ مگ هر کدوم بگیرد و RAID 0 کنید
سرعت بوت زیر پنج ثانیه میاد

حتما هارد ssd رو به پورت های ساتا ۶ گیگابایت وصل کنید همون SATA 3 از روی دفترچه مادربورد پورت ها رو پیدا کنید کاملا رو سرعت تاثیر داره

Sent from my XT1562 using Tapatalk

درود 

درایو جامد دوستمان از نوع nvme است.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درایو جامد درست نصب است و مشکلی ندارد. اگر همه ی گزینه ها ی startup (در task manager) غیر فعال شوند و مشکل برجاست، ممکن است یکی از قطعه ها ناسازگاری داشته باشد و بوت را کند کرده باشد. مظنون اصلی به نظرم رم است. 

همه ی رمها را در بیاور و با رمی دیگر بیازما. اگر امکانش نیست، تنظیمات رم مثلا xmp را فعال و غیر فعال کن و نتیجه را بگو.

استارتاپ به غیر از دو تا برنامه چیزی توش نیس

امکان تست رم دیگه ای رو ندارم و تنظیمات رم رو هم اصلا تا حالا دست نزدم.رم از برند کروشیال هست که فکر میکنم رم کاملا سازگار و مچی هست و نباید مشکلی از جانب رم باشه

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، sadeh گفته است :

استارتاپ به غیر از دو تا برنامه چیزی توش نیس

امکان تست رم دیگه ای رو ندارم و تنظیمات رم رو هم اصلا تا حالا دست نزدم.رم از برند کروشیال هست که فکر میکنم رم کاملا سازگار و مچی هست و نباید مشکلی از جانب رم باشه

منظورم بلا به دور این نیست که رمت نا اهل است یا کار خلافی کرده. شاید به هر دلیل (مثلا خوشتیپی و خاطرخواه داشتن زیاد بدگویان پیش مادربورد چغلیش کرده اند و) مادربورد  تصمیم گرفته بوت کردنش را طول بدهد.

خارج از شوخی گاهی رم سبب کند شدن بوت می شود و ربطی به خرابی یا ناسازگاری رم ندارد.

حالا که تا اینجا رفته ای همان دو برنامه ی معصوم استارت آپ را هم غیر فعال کن، ببین فرقی می کند. همچنین مدل دقیق مادربورد را بگو، در پست قبلی فقط مدل تراشه ی برد را نوشته بودی.

گام بعد قطع کردن همه وسائل دیگر است از رایانه و مادربورد، تا جای ممکن، و اگر نتیجه بخش نبود،  گام بعد نصب ویندوز از منبع مطمئن.

بر اساس آنچه آزموده ام برای درایو جامد  pcie m.2  سرعت بوت باید بیشتر باشد.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

منظورم بلا به دور این نیست که رمت نا اهل است یا کار خلافی کرده. شاید به هر دلیل (مثلا خوشتیپی و خاطرخواه داشتن زیاد بدگویان پیش مادربورد چغلیش کرده اند و) مادربورد  تصمیم گرفته بوت کردنش را طول بدهد.

خارج از شوخی گاهی رم سبب کند شدن بوت می شود و ربطی به خرابی یا ناسازگاری رم ندارد.

حالا که تا اینجا رفته ای همان دو برنامه ی معصوم استارت آپ را هم غیر فعال کن، ببین فرقی می کند. همچنین مدل دقیق مادربورد را بگو، در پست قبلی فقط مدل تراشه ی برد را نوشته بودی.

گام بعد قطع کردن همه وسائل دیگر است از رایانه و مادربورد، تا جای ممکن، و اگر نتیجه بخش نبود،  گام بعد نصب ویندوز از منبع مطمئن.

بر اساس آنچه آزموده ام برای درایو جامد  pcie m.2  سرعت بوت باید بیشتر باشد.

مدل مادربرد ازراک B250 Pro4 هست.

باشه استارتاپ رو خالی میکنم و نتیجه رو میگم

پی نوشت:استارتاپ رو خالی کردم یک الی دو ثانیه فرق کرد یعنی سرعت بوت شد 11 الی 12 ثانیه

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بر اساس آنچه آزموده ام برای درایو جامد  pcie m.2  سرعت بوت باید بیشتر باشد

سرعت بوت بر اساس آزمایشات شما چقدر باس باشه؟

راستی آقا سعید شما که به جای لغت نامانوس و بیگانه SSD از واژه زیبا و دلنشین درایو جامد استفاده میکنید به اون یکی سعید خان بفرما اسم انجمن رو از لیون کامپیوتر تغییر بده و بذاره انجمن فرهیختگان شیر رایانه (البته با شیر یارانه ای قاطی نشه ها)

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، sadeh گفته است :

سرعت بوت بر اساس آزمایشات شما چقدر باس باشه؟

راستی آقا سعید شما که به جای لغت نامانوس و بیگانه SSD از واژه زیبا و دلنشین درایو جامد استفاده میکنید به اون یکی سعید خان بفرما اسم انجمن رو از لیون کامپیوتر تغییر بده و بذاره انجمن فرهیختگان شیر رایانه (البته با شیر یارانه ای قاطی نشه ها)

زمان بوت برای درایو جامد pcie m.2 هر چه دیده ام کمتر از 10 ثانیه بوده. سریعترینش تا حدود 4 ثانیه هم رسیده.

شوربختانه نام لیون و ترکیب لیون کامپیوتر برای آن یکی سعید از مقدسات است و نمی توان باهاش شوخی کرد. ?

به علاوه اگر اولویتی باشد باید نام انجمن "انجمن گفت و گو" یا "تالار گفت و گو" باشد،و نه "تالار گفتمان" که بی معنی است. قبلا هم گفته ام و کسی توجه نکرده، گفتمان را داریوش آشوری برابر discourse برساخته و ربطی به گپ و بحث و مانند آن ندارد. 

لینک به دیدگاه

آقا یکی به اوس آرمین ( بزرگ عرصه SSD در خاورمیانه) اطلاع بده یه توک پا بیاد اینجا نظرش رو بده

چجوری میشه اسم کسی رو تو پست تگ کنم؟

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

@ARMIN

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

اوس آرمین کجایی؟

از ما چرا جدایی؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sadeh گفته است :

اوس آرمین کجایی؟

از ما چرا جدایی؟

سلام دوست عزیز

من میتونم سقفش رو بگم، ولی کفش مشخص نیست، یعنی دلیلی نداره 2 تا سیستم بعضا شبیه هم مدت بوت یکسانی داشته باشند.

سقف زمان بوت با SSD ساتا در حالت خاموشی مطلق (برق تازه وصل شده به پاور)، از زمان زدن کلید پاور تا لود 100 در 100 کامل (ویندوز تمییز با تمام درایور هاش نصب) 16 ثانیه است.

بوت شما از این میزان هر چه سریعتر باشه بهتر، حالش رو ببرید.

لازم به ذکر است، ویندوز های کرک شده اصولا دیرتر لود میشن بسته به نوع کرک مورد استفاده، و مطلب بعدی اینکه سیستم ها، حالت مختلف خواب و استند بای دارند، بعضا با هایبرنیت در 2 ثانیه سیستم Up & Running میشه، گاهی اوقات سیستم Deep Sleep هست یا به هر دلیلی مجبور میشه حین بوت یه جایی رو چک کنه، بعد بالا بیاد، طول بکشه. مادربرد های جدید به صورت هوشمند پس از مدتی بعضی مراحل بوت رو Skip می کنند تا سیستم سریعتر بالا بیاد.

خلاصه اینکه نرماله،

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

گاهی اوقات سیستم Deep Sleep هست یا به هر دلیلی مجبور میشه حین بوت یه جایی رو چک کنه، بعد بالا بیاد، طول بکشه. مادربرد های جدید به صورت هوشمند پس از مدتی بعضی مراحل بوت رو Skip می کنند تا سیستم سریعتر بالا بیاد.

پیرو صحبت های ارمین جان گزینه ای مبنی بر fastboot معروف در تقریبا بایوس مادربرد های نسل 4&5 به اینور وجود داره که با گذشت زمان شامل تغییراتی شده : نسخه اول این گزینه فقط چک رم رو skip میکرد (اولین بار روی بایوس AMI دیدم) ولی با گذشت زمان و آپدیت های جدید و بعضا بردهای جدید قدرت های بیشتری در اختیار گرفت که تقریبا بسیاری از خطا ها و اسکن ها رو skip میکرد تا زمان بوت سیستم هرچه سریعتر کاهش یابد تا اینکه با همه گیر شدن بایوس های جدید UEFI و تعامل بسیار عالی اونها با انواع بسیار سخت افزار و سیستم عامل ها توانست تغییر زمانی بسیار خوبی رو برای کاربران خودش به ارمغان بیاره و الان هم خودتون بهتر میدونید تو مادربرد های جدید این گزینه تقریبا از تمام منابع سیستم شما در مقابل هر چیزی که بتونه سرعت بوت شما رو کاهش بده به شدت دفاع میکنه.

(داده ها بر اساس تجربه هستند و امکان داره صحیح نباشند)

لینک به دیدگاه

يه چيزى هم پيرو حرف دوستان

Windows 10 Whql Support هم به خاطر چك هاش سرعت بوت رو سه برابر بيشتر ميكنه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام دوست عزیز

من میتونم سقفش رو بگم، ولی کفش مشخص نیست، یعنی دلیلی نداره 2 تا سیستم بعضا شبیه هم مدت بوت یکسانی داشته باشند.

سقف زمان بوت با SSD ساتا در حالت خاموشی مطلق (برق تازه وصل شده به پاور)، از زمان زدن کلید پاور تا لود 100 در 100 کامل (ویندوز تمییز با تمام درایور هاش نصب) 16 ثانیه است.

بوت شما از این میزان هر چه سریعتر باشه بهتر، حالش رو ببرید.

لازم به ذکر است، ویندوز های کرک شده اصولا دیرتر لود میشن بسته به نوع کرک مورد استفاده، و مطلب بعدی اینکه سیستم ها، حالت مختلف خواب و استند بای دارند، بعضا با هایبرنیت در 2 ثانیه سیستم Up & Running میشه، گاهی اوقات سیستم Deep Sleep هست یا به هر دلیلی مجبور میشه حین بوت یه جایی رو چک کنه، بعد بالا بیاد، طول بکشه. مادربرد های جدید به صورت هوشمند پس از مدتی بعضی مراحل بوت رو Skip می کنند تا سیستم سریعتر بالا بیاد.

خلاصه اینکه نرماله،

سلام بر استاد آرمین

ممنون از توضیحات خوبتون

SSD من ساتا نیست و M.2 هست یعنی 960EVO سامسونگ

ویندوز هم کرک شده هست مثل بقیه ملت

فست بوت مادربرد هم فعاله

استارتاپ هم طبق تسک منیجر تقریبا خالیه و فقط دو تا آیتم توی استارتاپ فعاله

منظورم از بوت روشن شدن و بالا اومدن ویندوز به طور کامل بعد از خاموشی مطلق هست.یعنی همون حالتی که گفتید برق تازه وصل شده به پاور

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...