رفتن به مطلب

هشدار! رایانه‌تان را نفروشید

Recommended Posts

درود

همانطور که می‌دانید، به دلیل کاهش ارزش پولمان بسیاری از کالاها از حمله قطعه‌های رایانه گران شده‌اند.

برخی از اشخاص را دیده‌ام که به گمان سود کردن، رایانه (رومیزی یا لبتاپ) را فروخته‌اند و الان شاکی‌اند که چرا نمی‌توانند چیزی حتی ضعیف‌تر هم بخرند که مقداری از پول اضافه بیاید.

این چیزها به نظر بدیهی می‌آید، ولی در اطرافیان کسانی که با چنین پنداری زیان دیده‌اند، کم ندیده‌ام و از آنجایی که برخی از دوستان انجمن شاید اولین بار باشد که صاحب رایانه شده‌اند، گفتنش را سودمند دانستم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سپاس از توجه و راهنمایی شما ، سعید عزیز تر از جان.

لینک به دیدگاه

ممنون از اطلاع رسانی

ولی فقط رایانه نیست عزیز که تو این وضعیت قرار داره,کلا الان کشور تو وضعیتی قرار داره که هرچیزی رو امروز بفروشی مطمعنا فردا همون جنس رو گرونتر میخری

نمونش همین خودروهای ساخت داخل

با این وضعیت کجا داریم میریم و چی به سرمون میاد معلوم نیست

تنها چیزی که معلومه اینه که مسعولین محترم به ک....شونم نیست!

لینک به دیدگاه

تشکر آقا سعید عزیز. خیلی ممنون که به فکر دوستان هستید. امیدوارم این وضعیت ادامه پیدا نکنه و هموطن هامون دیگه بیشتر از این اذیت نشن. هر چند اگر به این وضعیت هم باقی بمونه خوب نیست و خیلیامون تو این وضعیت هم کاری از دستمون برنمیاد. 

لینک به دیدگاه

همه چیز که ارومه. قیمت ها عالی زندگی عالی ارزش پول خوب من نمی دونم مشکل مردم چیه?. به راحتی میشه با یه فرغون پول یه شیر خرید. همه چیز هم مشکل خارجیه

لینک به دیدگاه

منکه سیستمم رو فروختم رفت 

دیدم رمم 8 گیگه دیگه واسه بازی کم میاره از طرفی نزدیک یه تومن واسم اب میخوره 16 کنم فروختم رفت خدا رحمتش کنه

ولی دلم براش تنگ شده سیستم شاخی بود فصط رمم 8 بود 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

همانطور که می‌دانید، به دلیل کاهش ارزش پولمان بسیاری از کالاها از حمله قطعه‌های رایانه گران شده‌اند.

برخی از اشخاص را دیده‌ام که به گمان سود کردن، رایانه (رومیزی یا لبتاپ) را فروخته‌اند و الان شاکی‌اند که چرا نمی‌توانند چیزی حتی ضعیف‌تر هم بخرند که مقداری از پول اضافه بیاید.

این چیزها به نظر بدیهی می‌آید، ولی در اطرافیان کم ندیده‌ام و از آنجایی که برخی از دوستان انجمن شاید اولین بار باشد که صاحب رایانه شده‌اند، گفتنش را سودمند دانستم.

این حرف ها همش توطئه است و حباب ! ما امسال رشداقتصادی داشتیم

.

.

.

.

.

.

?

لینک به دیدگاه

تشکر از شما اقای بهمنیان

ولی من از جایی که یادم میاد هر وقت فروختم متاسفانه ضرر کردم 

متاسفانه شانس نداشتم تو زمان خرید و همیشه قیمت ها بالا رفت

لینک به دیدگاه

ملت که  پولشون نمی‌رسه بخره هر چقدر‌گرونتر می‌کنن بکنن درست مثل وضعیت فعلی صنعت هواپیمایی شده ، حاضرن هواپیما خالی بپره ولی قیمت بلیت رو‌ کاهش نمی‌دن. همین اتفاق تو بازار های دیگه در حال وقوعه . قیمت ها رو بالا نگه دارن خودشون از این رکود آسیب می‌بینند

برای شرکت هما کدوم یکی از موارد زیر بهتره؟

۱)هواپیما با ۳۰۰ نفر مسافر پرواز کنه (هر بلیت به ارزش‌۳۰۰,۰۰۰ تومان)

۲)هواپیما با ۳۰ نفر پرواز کنه (هر بلیت‌

ویرایش شده توسط adreno420
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوست گرامی بابت راهنمایی
وضعیت الان بصورت

شعب ابی‌طالب

هست

:S:S:S

امروز از صبح اول وقت رفتم بازار دنبال مانیتور 24 CF390
یکی گفت 1400 رفتم چهار تا تیکه خرید کردم برگشتم ، شروع کرد به زنگ زدن اینو و اونور (جونور) برگشت گفت 1500، گفتم بزار شاید فروختی 1600 زدم بیرون
فکر کنم قیمت الان این مدل امروز بخاطر قیمت گرفتن من اینقدر بالا رفته
راحت حدود 40-30 تا مغازه رو بترتیب شروع کردم قیمت گرفتن  و اون ها هم شروع کردن به زنگ زدن و قیمت دراوردن
دقایق اخر قیمت رو 1600 میگفتن :D:D

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

وضعیت الان بصورت

شعب ابی‌طالب

هست

یکی گفت 1400 رفتم چهار تا تیکه خرید کردم برگشتم ، شروع کرد به زنگ زدن اینو و اونور (جونور) برگشت گفت 1500، گفتم بزار شاید فروختی 1600 زدم بیرون
راحت حدود 40-30 تا مغازه رو بترتیب شروع کردم قیمت گرفتن  و اون ها هم شروع کردن به زنگ زدن و قیمت دراوردن

تقریبا ۹۰ درصدشون دستشونو نگاه کردم  یک شماره رو میگیرن پس پیگیری بیشتر شما مساوی با قیمت بیشتر کالا

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

وضعیت الان بصورت

شعب ابی‌طالب

هست

آقا مقصر گرونی ها پیدا شد بگیریدش?

لینک به دیدگاه

درود

ممنون دوست عزیر. دقیقا موافقم باهات اشتباهه فروختن چیزی از وسایل و لوازم شخصی و منزل.  قیمت روز بروز بالاتر درامد ثابت.. چه شود سر این داستان

لینک به دیدگاه

با سلام

جسارتا یه پیشنهاد دیگه هم برای تیتر تاپیک دارم اونم اینه که =رایانه هایتان را اورکلاک نکنید.!!!

تو این شرایط خیلی کار ریسکی  هست.یکی از دوستان من کارت strix 1080خودشو کمی دستکاری کرد برای گرفتن اندک فریمی بیشتر وبعد از چند روز کارکرد سالم وبدون مشکل کارت مشکل پیدا کرد وتصویر نداد!!

یکماه دوندگی ودردسر کشید با این عزیزان گارانتی تابا آخر هم به علت ایراد فیزیکی که چرا چندتا از پره های هیت سینک کج شدن قبول نکردن!!O.o

خلاصه که حواس دوستان جمع باشه براشون مشکل پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

همین الانشم بعضی از اجناس دیگه داخل بازار موجود نیست حتا دست دوم...

تا چندماه دیگه و دلار 20ت دیگه پولی دست مردم نیست که واردکننده با این مشکلات قطعه بیاره...

من گمان میکنم شروع قحطی با همین بازار موبایل و رایانه خواهد بود و بعدشم اجناس دیگه ...

ویرایش شده توسط G@m3R
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

قبل از این گرونیای اخیر خیلی از قطعاتم رو فروختم شامل دوتا پردازنده و رم و کارت گرافیک ، به محض اینکه ارسالشون کردم قیمت ها چندین برابر شد و مجبور شدم برای قطعات جدید خیلی خیلی بیشتر پول بدم (عملا مجبور شدم قرض بگیرم) ، بطور کلی هر وقت من میخوام چیزی رو بفروشم قیمتها به شدت میاد پایین ، تا میفروشمشون به شدت میره بالا? بنابراین هر وقت دیدین من دارم چیز گنده ای میفروشم ، انتظار کاهش یا ثبات قیمت ها پیش از فروش و افزایش شدید قیمت ها پس از فروشش رو داشته باشید :| البته یه حرکتی که یکی دو ساله دارم انجام میدم اینکه که تا حد امکان صرفا با مصرف کننده معامله کنم حتی اگه جناب دلال پیشنهاد بهتری بده ...

الانم فقط یک پاور اضافی دارم که میخواستم بفروشمش یه پولی بیاد دستم و رم های بهتری بگیرم با توجه به اینکه پاور هم گرون شده بود(1275 گرین) که با این وضع قیمت ها که هیچی نمیشه با پولش بگیرم! بسته بندیش کردم گذاشتم تو کمد درش رو هم قفل کردم کیلیدشم قایم کردم?

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

قبل از این گرونیای اخیر خیلی از قطعاتم رو فروختم شامل دوتا پردازنده و رم و کارت گرافیک ، به محض اینکه ارسالشون کردم قیمت ها چندین برابر شد و مجبور شدم برای قطعات جدید خیلی خیلی بیشتر پول بدم (عملا مجبور شدم قرض بگیرم) ، بطور کلی هر وقت من میخوام چیزی رو بفروشم قیمتها به شدت میاد پایین ، تا میفروشمشون به شدت میره بالا1f601.png بنابراین هر وقت دیدین من دارم چیز گنده ای میفروشم ، انتظار کاهش یا ثبات قیمت ها پیش از فروش و افزایش شدید قیمت ها پس از فروشش رو داشته باشید :| البته یه حرکتی که یکی دو ساله دارم انجام میدم اینکه که تا حد امکان صرفا با مصرف کننده معامله کنم حتی اگه جناب دلال پیشنهاد بهتری بده ...

الانم فقط یک پاور اضافی دارم که میخواستم بفروشمش یه پولی بیاد دستم و رم های بهتری بگیرم با توجه به اینکه پاور هم گرون شده بود(1275 گرین) که با این وضع قیمت ها که هیچی نمیشه با پولش بگیرم! بسته بندیش کردم گذاشتم تو کمد درش رو هم قفل کردم کیلیدشم قایم کردم1f602.png

این شرایط کوفتی مسلما برای تو خیلی قابل لمس تر هستش تا ما یوزر معمولی، شما معمولا عادت داشتی بهترین قطعات رو تست کنی و ازشون بهره ببری، اما الان به قدری

مشکل شده که آدم نمیدونه بخنده، گریه کنه، معمولی ترین مانیتور ها شده بالا 1 تومن، معمولی ترین رم ها بالا 600، معمولی ترین گرافیک ها بالا 1 تومن ووو...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

این شرایط کوفتی مسلما برای تو خیلی قابل لمس تر هستش تا ما یوزر معمولی، شما معمولا عادت داشتی بهترین قطعات رو تست کنی و ازشون بهره ببری، اما الان به قدری

مشکل شده که آدم نمیدونه بخنده، گریه کنه، معمولی ترین مانیتور ها شده بالا 1 تومن، معمولی ترین رم ها بالا 600، معمولی ترین گرافیک ها بالا 1 تومن ووو...

سلام چطوری؟ سایتت چطوره؟ سایت ما ترکیده?

الان یه خط افتاده وسط مانیتورم 5 ماهه(دقیقا مانیتور رو به دو قسمت مساوی تقسیم کرده ، پیکسل سوختگی هم نیست) دارم تحملش میکنم با اینکه رنگ زردش خیلی آزاردهندست چون نمیتونم مانیتور دیگه ای بگیرم ، تحمل کردن اون خط بهتر از هدر دادن پول واسه یه مانیتور با چندبرابر قیمت و نه چندان بهتر(چه از لحاظ رزولوشن چه رفرش ریت و سرعت پاسخگویی) هست...قبلا تو خونه ما هرکی سیستم خودشو داشت الان هممون رو یه سیستم کارهامونو میکنیم که بشه بهش رسید ? الان هنوز دارم پولی که قرض گرفتمو پس میدم (تو پست قبلی نوشته بودم)?

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

گرونی بیداد میکنه فقط تو قطعات الکترونیکی نیست این قضیه به خرد و خوراک هم نفوذ کرده شدیدا گرون شده همه چیز... قبلا میرفتیم 4-5 قلم جنس می خریدی 100 تومن میدادی میومدی بیرون از سوپر مارکت الان میری تو میای بیرون انگار جیبتو زدن نامردا هیچی نمی مونه ته جیبت تازه یعالمه چیزی هم که لازم داشتی نخریدی ... ???

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام چطوری؟ سایتت چطوره؟ سایت ما ترکیده1f601.png

الان یه خط افتاده وسط مانیتورم 5 ماهه(دقیقا مانیتور رو به دو قسمت مساوی تقسیم کرده ، پیکسل سوختگی هم نیست) دارم تحملش میکنم با اینکه رنگ زردش خیلی آزاردهندست چون نمیتونم مانیتور دیگه ای بگیرم ، تحمل کردن اون خط بهتر از هدر دادن پول واسه یه مانیتور با چندبرابر قیمت و نه چندان بهتر(چه از لحاظ رزولوشن چه رفرش ریت و سرعت پاسخگویی) هست...قبلا تو خونه ما هرکی سیستم خودشو داشت الان هممون رو یه سیستم کارهامونو میکنیم که بشه بهش رسید 1f602.png الان هنوز دارم پولی که قرض گرفتمو پس میدم (تو پست قبلی نوشته بودم)1f601.png

سلام گیمر ممنون، تو خوبی؟ ا چرا؟

خیلی مشکله الان خیلی

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

قبل از این گرونیای اخیر خیلی از قطعاتم رو فروختم شامل دوتا پردازنده و رم و کارت گرافیک ، به محض اینکه ارسالشون کردم قیمت ها چندین برابر شد و مجبور شدم برای قطعات جدید خیلی خیلی بیشتر پول بدم (عملا مجبور شدم قرض بگیرم) ، بطور کلی هر وقت من میخوام چیزی رو بفروشم قیمتها به شدت میاد پایین ، تا میفروشمشون به شدت میره بالا1f601.png بنابراین هر وقت دیدین من دارم چیز گنده ای میفروشم ، انتظار کاهش یا ثبات قیمت ها پیش از فروش و افزایش شدید قیمت ها پس از فروشش رو داشته باشید :| البته یه حرکتی که یکی دو ساله دارم انجام میدم اینکه که تا حد امکان صرفا با مصرف کننده معامله کنم حتی اگه جناب دلال پیشنهاد بهتری بده ...

الانم فقط یک پاور اضافی دارم که میخواستم بفروشمش یه پولی بیاد دستم و رم های بهتری بگیرم با توجه به اینکه پاور هم گرون شده بود(1275 گرین) که با این وضع قیمت ها که هیچی نمیشه با پولش بگیرم! بسته بندیش کردم گذاشتم تو کمد درش رو هم قفل کردم کیلیدشم قایم کردم1f602.png

?? متاسفانه بنده هم یه سیستم توپ رایزن ۱۷۰۰ گراف ۱۰۶۰ رم ۱۶. اونم باکسر حدودا ۴۰ درصد باکارکرد ۸ ماه فروختم 

الان تایپیک زدم  یه سیستم متوسط نسل ۶ سال پیش نیست تازه اگه هم باشه نزدیک قیمت آک میکن ???  قیمت 

لینک به دیدگاه

درود آنقدر مملکت عالیییست ک نگو. زنگ میزنی به یارو میگی فلان قطعه چنده میگه300 زنگ میزنی به اون یکی همون قطعه رو میده چارصد اونیکی تر میگه پونصد. یه چی شنیده بودیما از قدیم گویا شهر هرت دقیقا همینجاست همینکه تو این مملکت تنها چیزی که اومده پایین شلوار مردم بوده(معذرت)

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Farjam گفته است :

درود بزرگوار.

با اوصافی که شما میفرمایید باید ر...ی.....د در این مملکت. چه آرزوها داشتیم و انتهاش چی شد. چند روزه خون گریه میکنم برای آیندمون که دود شد رفت .....

پی ام میفرستم برای صحبت هایی

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

اینجور تاپیکها و جو های منفی دادن باعث میشه مردم حساس تر و نگران تر بشن و در نتیجه باعث میشه مردم بیش از حد نیازشون خرید کنن که این هم باعث میشه قیمتها بیش از پیش بالا بره .

درود عطا جان

واقعا کار از این حرفها گذشته. ما کاربران لیون چه کسری از تقاضای بازار را تشکیل می‌دهیم و اساسا گمان می‌کنی رفتار مصرف‌کنندگان در زمینه‌ی خرید سخت‌افزار چقدر در افزایش قیمتها موثر است؟ بسیاری از فروشگاههای بزرگ اقلامی مانند هارددیسک و حافظه‌ی فلش را اصطلاحا جیره بندی کرده‌اند، چون موجودی بازار محدود است.

چندین بار از اطرافیان دیده‌ام که به دلیل بالا رفتن قیمت قطعه‌ها خوشحال از این که رایانه‌شان گران شده، فروخته اند و در خرید دستگاه جدید درمانده اند. همینجا هم برخی از کاربران چنین کردند و تاپیکهایشان هنوز سرجایش است.

قصدم ریشه‌یابی مشکلات و انتقاد نیست و جایش هم اینجا نیست. به علاوه این بحثها عموما به نق‌ردن عمومی و پرخاش می‌گراید و نتیجه‌بخش نیست. برخی از کاربران جوان لیون سری در بازار ندارند و چه بسا اولین رایانه را با زحمت خریده‌اند، منظور هشدار به آنان بود.

لینک به دیدگاه

این تاپیک موضوعش چیزی دیگر بود.

زمان دانشگاه کسانی را داشتیم که در هر تجمعی نقششان این بود که اینقدر سر صدا کنند که اوباش به بهانه‌ی دفاع از فلان و بهمان سروکله‌شان پیدا شود.

بحث درباره‌ی غذاخوری بود، اینان وسط جمع جملات عربی بیمعنی فریاد می‌زدند. بحث درباره‌ی درخواست محلی برای نشریه‌ی ادبی بود، حرف از کشتگان جنگ می‌زدند.  کسی که چکشدار یا به عبارتی چماقدار باشد البته می‌کوشد همه میخ باشند. کسی که آنتن قوی داشته باشد البته در بانک هم گوش می‌ایستد.

......

من موضعم را اصلاح می‌کنم.

دوستان شلوغش نکنید. رایانه‌هایتان را نصف قیمت سال پیش بفروشید بلکه بازار آرام شود.

دنیا در دستان شماست یا به عبارتی پشت خیمه‌های دشمن هستیم. یک یاهوی دیگر بگویید تمام است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...