رفتن به مطلب

تجربه خرید از شخص معتبر

Recommended Posts

درود. پاییز سال پیش من یه دونه سی پی یو از شخصی خریدم ک بسیار پرطرفدار و معروف و امتیاز بالا بود..ایشون زحمت کشیده و انرا ارسال کردند و بنده هم تا یکماه پیش کاملا راضی و خشنود بودمتوی بازیا(دماش 80_90) زیر لود با کولر استوک و خمیر z5 فکر میکردم بخاطر قدرت پردازشیشه هیچ مشکلی نداره این دما!.. تا اینکهخاموش شدنهای سیستم شروع شد  و متوجه شدم سی پی یو زیر لود دماش میره تا 105که بعد از تعویض خمیر و امتحان چند نوع خمیر چینی و دو مورد برند و استفاده از هتسینک زیر مسی تاثیر خاصی ندیدیم و در اخر بعد جستجو تو فروما فهمیدم نیاز به دلید داره که انجامش هم دادم و کمی دماش بهتر شد و دیگه خاموش نمیشد ولی بعد از دو هفته سیستم زیر بار بود که خاموش شد و دیگه سی پی یو کار نکرد که اینهم بدلیل ناشیگری بنده در ددلید و خش افتادن روش بود(لازم بذکره تو این مدت که داشتمش حدود سه ماهی سیستم استفاده نکردم و مصرف گیمم  در حد معموله)..به هر حال تقصیر خودم بود.ولی من قبل از خرید کاملا تاکید کرده بودم که جنس سالم بفرستید و خودتون تست و فلان کنید وولی گویا شیره سیپیو کشیده شده بود چون بعد از دلید هم دماش بالای 80 میرفت درست نبود و اینو باید فروشنده قبل فروش تستش میکرد و جنس اشغالیشو بمردم نندازه(که البته با تعریفاتی که در کانال خودش میکرد و منم فکر میکردم عجب ادم درست و حرفه ای هستند)

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

احتمال این که پردازنده در اثر کارکرد زیاد یا سنگین دچار چنین مشکلی شود، بسیار بسیار کم است.نهایتا خمیر خشک می شود که مطابق تجربه ام با دلید کردن از اولش هم بهتر می شود.

به نظرم مشکل ربطی به فروشنده نداشته.

لینک به دیدگاه

سلام دادا منم با نظر استاد بهمنیان موافقم.البته اینم در نظر داشته باش ک وقتی جنس دست دو میخری باید حساب این جاها رو هم بکنی!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

درود. پاییز سال پیش ...

سلام دوست من.

عزیز شما حدود 1 سال قبل ی جنسی خریدی که 1 سال برات کارکرده! بعد میگی که مشکل داشته وقتی خریدی؟!

سی پی یو مشکل داشته باشه همون اولش هم مشکل نشون میده اینجوری نیس تو زمستون دماش بیاد رو 20 تا 30 درجه بعد تابستون بشه 90 تا 110 درجه.

با توجه به اینکه با کولر استوک استفاده کردید و با توجه به اینکه نوشتید خمیر چینی و ... هم استفاده کردید به شخصه فکر میکنم مشکل جای دیگس ی جورایی بد سلیقگی تو استفاده از قطعه از نظر من.

میشه بفرمایید بقیه قطعات چی هستن؟ تهویه کیس ب چ صورتی هست؟

لینک به دیدگاه

برادر ناراحت شدم از این داستان ولی ذات خرید و فروش قطعات دست دوم همواره همراه با ریسکه،

بخصوص قطعاتی که فاقد گارانتی هستند، ممکنه، طرف به شما 48 ساعت هم مهلت تست بده، روز سوم بسوزه، این دیگه دست هیچ کسی نیست.

من اولین بار 3750K داشتم و دیلید کردم و بر اثر بی تجربگی یک کانال رمش پرید، اصن داغون شدم با گریه پشت سیستم میشستم. بعد فروختمش و چند ماه بی سیستمی و بعدش 3770K گرفتم و یک دیلید موفقیت آمیز داشتم فقط برای اینکه به خودم ثابت بشه میتونم، ولی دیگه این کارو نکردم به ریسکش نمی ارزه، اونم با این قیمت ها.

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز شما حدود 1 سال قبل ی جنسی خریدی که 1 سال برات کارکرده! بعد میگی که مشکل داشته وقتی خریدی؟!

سی پی یو مشکل داشته باشه همون اولش هم مشکل نشون میده اینجوری نیس تو زمستون دماش بیاد رو 20 تا 30 درجه بعد تابستون بشه 90 تا 110 درجه.

با توجه به اینکه با کولر استوک استفاده کردید و با توجه به اینکه نوشتید خمیر چینی و ... هم استفاده کردید به شخصه فکر میکنم مشکل جای دیگس ی جورایی بد سلیقگی تو استفاده از قطعه از نظر من.

میشه بفرمایید بقیه قطعات چی هستن؟ تهویه کیس ب چ صورتی هست؟

عرض ادب. اینکه مقصر خودمم شکی بهش وارد نیست ولی یکسال استفاده یکم بی انصافیه اگر دقیقا یکسال باشه ک خریده باشمش حدودا سه چار ماه بدلیل مشغله کاری استفاده خاص از سیستم نداشتم و سیستمم زیاد روشن نمیموند وقتی که پای کامپیوتر میشستم کیسم یه فن دوازده رو درب کیس که گرمای گرافیکو بکشه و یکی بالاش هشت سانت که هوا بده سمت سی پی یو یکی هم پشت کیس دقیقا پشت هت سینک سی پیو که گرما بده بیرون و پاور هم فن بزرگه و گرمای سیپیورو میکشه گگرافیک 1050 رم 8 و برد همasrock h61 m_ vs4 پاور هم نکست فن بزرگ دوتا هارد یکی160 مکستور یکس وسترن ابی 500 در کل دمای داخل کیس پایین بوده و مکش و تخلیه هواش مشکلی نداره . اولین بار ک سی پی یو رو بستم با زت 5 دیپ کول بود.  خمیر چینی و اشغال بعد دلیل کردن میزدم که تاثیرات و تفاوتاشونو ببینم که خمیرای بازاری و چینی در برابر خکیر برندی مثلz9 حدود ده دوازده درجه فرق دارن و ضعیفن. خمیر اصلی سی پی یو عین بتونه خشک شده بود! به هر حال بازم میگم مقصر خودمم و اصلا نمیگم که فروشنده سی پی یومو خراب کرده یا فلان ولی وقتی طرف هی از خودش دم میزنه و تعریف و تمجید که مجموعه ما فلانه و بیسار منم میگم خوب حتما همه قطعات تو پر قو نگه میداره و متخصصا اون قطعه رو تست میکنند ولی میگم که کاش و ای کاش از یه ادم دلسوز و درست حسابی میخریدم که اینجوری ضرر نذاره رو دستم.چون اگه دماش پایین بود منم عمرا دستکاریش نمیکردم و الانم ردیف کارشو میکرد.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

برادر ناراحت شدم از این داستان ولی ذات خرید و فروش قطعات دست دوم همواره همراه با ریسکه،

بخصوص قطعاتی که فاقد گارانتی هستند، ممکنه، طرف به شما 48 ساعت هم مهلت تست بده، روز سوم بسوزه، این دیگه دست هیچ کسی نیست.

من اولین بار 3750K داشتم و دیلید کردم و بر اثر بی تجربگی یک کانال رمش پرید، اصن داغون شدم با گریه پشت سیستم میشستم. بعد فروختمش و چند ماه بی سیستمی و بعدش 3770K گرفتم و یک دیلید موفقیت آمیز داشتم فقط برای اینکه به خودم ثابت بشه میتونم، ولی دیگه این کارو نکردم به ریسکش نمی ارزه، اونم با این قیمت ها.

چاکرم.. داش دقیقا مورد دلید اول شما مورد منم هست همون دوتا خش که افتاد رو برد سی پی یوم باعث شد کانال اول رمم بره تعطیلات ک همش فکر میکردم چون فن سی پی یو رو یکم فشار دادم و بستم بخاطر اون این اتفاق افتاد و بردم ترکس چیزیرداشته و لاینها قط شدن ولی بعد مرگ سی پی یوم و وقتی بردم پیش تعمیرکار و بردو تست کرد دیدیم همه چی اوکیه.. دقیقا موافقم این کار واقعا به ریسکش نمیرزه  اگه که مشکل خاصی بجز دما نداشته باشه و خاموش نشه!

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

بنده رفتم پست های شما رو خوندم. CPU شما 3470 بوده و توی همون تاپیک نوشتید کولر CPU کولر استوک بوده که طبیعتا کولر استوک جوابگوی اون CPU که نزدیک 80 وات مصرف داره نیست. این اشتباه اولتون بوده.

اشتباه دوم شما این بوده که یکسال تموم اون CPU رو در اون شرایط اینقدر استفاده کردید تا مشکل دار شده. دمای 80 درجه  برای یه CPU که تا همون یک سال پیش که تازه خریده بودیدش، 5 سال از تولیدش میگذشته، دمای زیادیه. CPU به سال 6 ام که رسیده و شما تمام طول سال  6ام رو با کولر استوکش استفاده کردید.

توی همون تاپیک  نوشتید با باز کردن در کیستون 7-8 درجه دمای CPU باز پایین اومده(اضافه بر اون دمایی که با Delide کم شده)  توی پست های بعدیتون داخل فروم نوشتید گرافیک 1050 مارک Asus Phoenix دارید که دماش به 80 می رسه. .معلومه که کیستون اصلا تهویه مناسبی نداره. وقتی کیس تهویه مناسبی نداشته باشه شما واتر کولر هم بندازیر روی CPU باز هم دماش بالا میره.

اشتباه بعدیتون Delide کردن CPU بوده. هیچ کسی اون CPU رو Delide نمی کنه چون اون CPU اصلا قابلیت اورکلاک نداره و اگه اون CPU مشکل دما داشته مشکل دماش رو باید طور دیگه ای حل می کردید.( با خرید کیس و کولر مناسب)

اما وقتی Delide انجام دادید معلوم نیست که از چه خمیری استفاده کردید برای زیر IHS ولی مطمئنن Liquid Ultra یا Thermal Grizzly نبوده با توجه به چیزی که شما نوشتی یه خمیری بوده که حتی شاید از همون خمیر خشک شده زیر IHS هم بی کیفیت تر بوده.( توجه به این نکته که شما بعد از 1 سال استفاده کردن CPU با دمای بین 80-105 دیدین که خمیر زیر IHS خشک شده)

شما از CPU تون نادرست استفاده می کردید. اینکه شما تصمیم گرفتی CPU رو با دمای بین 80-105 استفاده کنی به فروشنده بر نمی گرده. شما با فن استوک از اون CPU کار کشیدی که با فن استوک که تمام آلمینیومه معلومه که اون CPU رسیدنش به دمای 80 امر طبیعیه.

ویرایش:

در 40 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

کیسم یه فن دوازده رو درب کیس که گرمای گرافیکو بکشه و یکی بالاش هشت سانت که هوا بده سمت سی پی یو یکی هم پشت کیس دقیقا پشت هت سینک سی پیو که گرما بده بیرون و پاور هم فن بزرگه و گرمای سیپیورو میکشه گگرافیک 1050 رم 8 و برد همasrock h61 m_ vs4 پاور هم نکست فن بزرگ دوتا هارد یکی160 مکستور یکس وسترن ابی 500 در کل دمای داخل کیس پایین بوده و مکش و تخلیه هواش مشکلی نداره

جناب این اسمش تهویه مناسب نیست. شما سیستمتون رو توی گرما خفه کردید دقیقا!  سیستم شما تهویش کاملا اشتباه بوده. فن پاور وظیفش خنک کردن سیستم نیست و قرار نیست گرمای داخل کیس رو بکشه بیرون! فن پاور باید از پایین کیس هوای خنک بکشه داخل پاور و از پشت پاور بده بیرون همین! شما تازه هوای داغ داخل کیس رو می دید داخل پاورتون!  شما تنها فنی که هوا وارد کیستون می کنه رو یه فن 8 سانتی کوچیک انتخاب کردید و اونم گذاشتید روی سقف. فن ورودی هوا جاش پایین، جلوی کیس و بغل کیس هستش. فن های بالا و پشت برای خروج هوای گرم هستن. هوای گرم به صورت طبیعی به سمت بالا میره و شما فن ورودی هوا رو گذاشتید روی سقف و هوای داغی که از سقف خارج می شده رو دوباره کشیدید داخل کیس.فنی هم که روی درب کیسه که بازم هوا رو به بیرون میداده که این اشتباهه. گرافیک اگر بخواد خنک بشه باید هوا بهش بخوره نه اینکه هوا رو ازش بگیرید. این سیستم هوایی که شما داخل این کیس درست کردید هیچ ورودی هوای خنکی نداشه، گرافیک، مادربرد، پاور، رم و CPU همه از هوای داغ داخل کیس استفاده می کردن. همین که یکسالم کار کرده اون CPU زیاد کار کرده. شما می گید کاش فروشنده دلسوز بودمن می گم کاش شما دلسوز سیستمت بودی یکم تحقیق می کردی ببینی تهویه مناسب کیس چطوریه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

من کار به هیچی ندارم ولی سیستمی که یک سال با پاور نکست! (قطعا از این پاور های چند هزار واتی چینی ۵۰ تومنی هست) کارکرده خیلی بهتون حال داده، تو یکی دو ماه اول باید فاتحه سیستم رو میخوند براتون...

بعدشم شما میگی کاش فروشنده دلسوز بود من میگم کاش این حرفو کسی بزنه که خودش دلسوز باشه ماشالله شما خودتون کم پدر سیستم و cpu رو در نیاوردید..

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

بنده رفتم پست های شما رو خوندم. CPU شما 3470 بوده و توی همون تاپیک نوشتید کولر CPU کولر استوک بوده که طبیعتا کولر استوک جوابگوی اون CPU که نزدیک 80 وات مصرف داره نیست. این اشتباه اولتون بوده.

اشتباه دوم شما این بوده که یکسال تموم اون CPU رو در اون شرایط اینقدر استفاده کردید تا مشکل دار شده. دمای 80 درجه  برای یه CPU که تا همون یک سال پیش که تازه خریده بودیدش، 5 سال از تولیدش میگذشته، دمای زیادیه. CPU به سال 6 ام که رسیده و شما تمام طول سال  6ام رو با کولر استوکش استفاده کردید.

توی همون تاپیک  نوشتید با باز کردن در کیستون 7-8 درجه دمای CPU باز پایین اومده(اضافه بر اون دمایی که با Delide کم شده)  توی پست های بعدیتون داخل فروم نوشتید گرافیک 1050 مارک Asus Phoenix دارید که دماش به 80 می رسه. .معلومه که کیستون اصلا تهویه مناسبی نداره. وقتی کیس تهویه مناسبی نداشته باشه شما واتر کولر هم بندازیر روی CPU باز هم دماش بالا میره.

اشتباه بعدیتون Delide کردن CPU بوده. هیچ کسی اون CPU رو Delide نمی کنه چون اون CPU اصلا قابلیت اورکلاک نداره و اگه اون CPU مشکل دما داشته مشکل دماش رو باید طور دیگه ای حل می کردید.( با خرید کیس و کولر مناسب)

اما وقتی Delide انجام دادید معلوم نیست که از چه خمیری استفاده کردید برای زیر IHS ولی مطمئنن Liquid Ultra یا Thermal Grizzly نبوده با توجه به چیزی که شما نوشتی یه خمیری بوده که حتی شاید از همون خمیر خشک شده زیر IHS هم بی کیفیت تر بوده.( توجه به این نکته که شما بعد از 1 سال استفاده کردن CPU با دمای بین 80-105 دیدین که خمیر زیر IHS خشک شده)

شما از CPU تون نادرست استفاده می کردید. اینکه شما تصمیم گرفتی CPU رو با دمای بین 80-105 استفاده کنی به فروشنده بر نمی گرده. شما با فن استوک از اون CPU کار کشیدی که با فن استوک که تمام آلمینیومه معلومه که اون CPU رسیدنش به دمای 80 امر طبیعیه.

ویرایش:

جناب این اسمش تهویه مناسب نیست. شما سیستمتون رو توی گرما خفه کردید دقیقا!  سیستم شما تهویش کاملا اشتباه بوده. فن پاور وظیفش خنک کردن سیستم نیست و قرار نیست گرمای داخل کیس رو بکشه بیرون! فن پاور باید از پایین کیس هوای خنک بکشه داخل پاور و از پشت پاور بده بیرون همین! شما تازه هوای داغ داخل کیس رو می دید داخل پاورتون!  شما تنها فنی که هوا وارد کیستون می کنه رو یه فن 8 سانتی کوچیک انتخاب کردید و اونم گذاشتید روی سقف. فن ورودی هوا جاش پایین، جلوی کیس و بغل کیس هستش. فن های بالا و پشت برای خروج هوای گرم هستن. هوای گرم به صورت طبیعی به سمت بالا میره و شما فن ورودی هوا رو گذاشتید روی سقف و هوای داغی که از سقف خارج می شده رو دوباره کشیدید داخل کیس.فنی هم که روی درب کیسه که بازم هوا رو به بیرون میداده که این اشتباهه. گرافیک اگر بخواد خنک بشه باید هوا بهش بخوره نه اینکه هوا رو ازش بگیرید. این سیستم هوایی که شما داخل این کیس درست کردید هیچ ورودی هوای خنکی نداشه، گرافیک، مادربرد، پاور، رم و CPU همه از هوای داغ داخل کیس استفاده می کردن. همین که یکسالم کار کرده اون CPU زیاد کار کرده. شما می گید کاش فروشنده دلسوز بودمن می گم کاش شما دلسوز سیستمت بودی یکم تحقیق می کردی ببینی تهویه مناسب کیس چطوریه.

عرض ادب. روی چیپz9 زده شد.و اینکه اخرش نفهمیدم یکی میگه کولر استوک کاملا جوابگوشه چون تو یوتیوب هم قبلا میدیدم تقریبا همشون کولر فابریکشون بود بعد شما میگی واتر کولر بار دیگه بخونید من اول تست کردم دماش هشتاداینا بود ولی نمیدونستم زیاده من اخرین سی پی یوم جی 2020 بود که 60 بالاترین دماش بود فکر کنم قبل اون هم کلی برد و سی پی یو و گراف عوض کردم این اولین بار و اولین مشکل با این سی پی یو بود.. تازه فهمیدم دمای این سی پی یو ها باید دور بر شصت باشه و اینکه کیس اگر تهویه عالی هم داشت بازم هیچ فرقی به حالش نمیکرد چون گرمایی روی هتسینکه نمیومد و بین چیپ و صفحه گرما گیرش انتقال نمیافته. بقیه موارد رو باهاتون موافقم. حیف امکان حذف پست وجود نداره وگرنه حذف میکردم چون هیچ سودی برام نداره

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

من کار به هیچی ندارم ولی سیستمی که یک سال با پاور نکست! (قطعا از این پاور های چند هزار واتی چینی ۵۰ تومنی هست) کارکرده خیلی بهتون حال داده، تو یکی دو ماه اول باید فاتحه سیستم رو میخوند براتون...

بعدشم شما میگی کاش فروشنده دلسوز بود من میگم کاش این حرفو کسی بزنه که خودش دلسوز باشه ماشالله شما خودتون کم پدر سیستم و cpu رو در نیاوردید..

حق با شماست?

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

عرض ادب. اینکه مقصر خودمم شکی بهش وارد نیست ولی یکسال استفاده یکم بی انصافیه اگر دقیقا یکسال باشه ک خریده باشمش حدودا سه چار ماه بدلیل مشغله کاری استفاده خاص از سیستم نداشتم و سیستمم زیاد روشن نمیموند وقتی که پای کامپیوتر میشستم کیسم یه فن دوازده رو درب کیس که گرمای گرافیکو بکشه و یکی بالاش هشت سانت که هوا بده سمت سی پی یو یکی هم پشت کیس دقیقا پشت هت سینک سی پیو که گرما بده بیرون و پاور هم فن بزرگه و گرمای سیپیورو میکشه گگرافیک 1050 رم 8 و برد همasrock h61 m_ vs4 پاور هم نکست فن بزرگ دوتا هارد یکی160 مکستور یکس وسترن ابی 500 در کل دمای داخل کیس پایین بوده و مکش و تخلیه هواش مشکلی نداره . اولین بار ک سی پی یو رو بستم با زت 5 دیپ کول بود.  خمیر چینی و اشغال بعد دلیل کردن میزدم که تاثیرات و تفاوتاشونو ببینم که خمیرای بازاری و چینی در برابر خکیر برندی مثلz9 حدود ده دوازده درجه فرق دارن و ضعیفن. خمیر اصلی سی پی یو عین بتونه خشک شده بود! به هر حال بازم میگم مقصر خودمم و اصلا نمیگم که فروشنده سی پی یومو خراب کرده یا فلان ولی وقتی طرف هی از خودش دم میزنه و تعریف و تمجید که مجموعه ما فلانه و بیسار منم میگم خوب حتما همه قطعات تو پر قو نگه میداره و متخصصا اون قطعه رو تست میکنند ولی میگم که کاش و ای کاش از یه ادم دلسوز و درست حسابی میخریدم که اینجوری ضرر نذاره رو دستم.چون اگه دماش پایین بود منم عمرا دستکاریش نمیکردم و الانم ردیف کارشو میکرد.

حدس 100 درصد درستی زدم.

ببینید بعضی ها مثل برادر من وقتی کیس یا خیلی از قطعات دیگه مثل گوشی ماشین یا ...  رو میخرن با این دید که قراره تا هر وقت که صاحبش دلش بخاد کار کنه استفاده میکنن و اصلا براشون مهم نیس ک اون قطعه هم یه سری رسیدگی لازم داره.

من اسم این حالت رو میزارم بدسلیقگی تو استفاده از قطعه.

گفتنی های دیگه رو دوستان گفتن شما کلا اشتباه زدی یه سال دوست من.

امیدوارم رو سیستم جدید شرایط به گونه بهتر و درستی جلو بره براتون. حتما مشاوره بگیرید از دوستان.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

منم با نطرات دوستان موافقم، شما هم خودتون رو در خرابی مقصر میدونین ولی فکر میکنین سی پی یو بدی به شما فروخته شده

راستش با کولر استوک، واقعا دما بهتر از این نمیشه و خب کارکردش توی اون دما باعث این مشکل شده

سی پی یو قطعه ای نیست که اصطحلاکش با دما سنجیده بشه یا بد کار کنه

بلکه یا خرابه یا درست

ممکنه طول عمر محدودی داشته باشه که با توجه به اینکه خودتون دسته دوم خریدین ، باید اینکه از عمر مفیدش کاسته شده رو بپذیرید.

در نهایت به نظرم ایرادی به کیفیت جنسی نه خریدین وارد نیست، چون به طور طبیعی عمرش کم شده

ای کاش جای دیلید و بحرانی تر کردن وضع سی پی یو، کولر بهتر میزاشتین. اون وقت این مشکل پیش نمیومد

در مورد اصطحلاک سی پی یو باید بگم که قطعات سیلیکونی، توی طول زمان  طوری فرسوده میشن که ممکنه خاصیت نیمه رسانایی رو از دست بدن، و حرارت بالا هم میتونه تو این مورد کمک کنه، در نتیجه شما قطعه مصطحلک سالم رو خریدین و بازم توی دمایی استفاده کردین که کشتتش! Lol

دیلید هم فقط به سخت تر کردن شرایط سیلیکون با در معرض شرایط جوی قرار گرفتن کمک کرده.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

عرض ادب. روی چیپz9 زده شد.و اینکه اخرش نفهمیدم یکی میگه کولر استوک کاملا جوابگوشه چون تو یوتیوب هم قبلا میدیدم تقریبا همشون کولر فابریکشون بود بعد شما میگی واتر کولر بار دیگه بخونید من اول تست کردم دماش هشتاداینا بود ولی نمیدونستم زیاده من اخرین سی پی یوم جی 2020 بود که 60 بالاترین دماش بود فکر کنم قبل اون هم کلی برد و سی پی یو و گراف عوض کردم این اولین بار و اولین مشکل با این سی پی یو بود.. تازه فهمیدم دمای این سی پی یو ها باید دور بر شصت باشه و اینکه کیس اگر تهویه عالی هم داشت بازم هیچ فرقی به حالش نمیکرد چون گرمایی روی هتسینکه نمیومد و بین چیپ و صفحه گرما گیرش انتقال نمیافته. بقیه موارد رو باهاتون موافقم. حیف امکان حذف پست وجود نداره وگرنه حذف میکردم چون هیچ سودی برام نداره

سلام من مشخصات سیستمم تو پروفایلم زده ،کیسم غیر اون فن پشت که فابریک خوده کیس هست هیچی نداره،با این اوصاف دمای گرافیک و پردازنده از ۶۰بالاتر نمیره،کولر هم استوک مال پنتیوم بود،خمیر هم برادرم زد که هیچ تجربه ای تو این کار نداشت,خونمونم اهوازه،کولرم تو اون اتاق نیست!همونطور که دوستان گفتن یه اشتباه بزرگ تو تهویه کیستون هست

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این تست رو از سیستم یکی از دوستانم گرفتم که اخیرا سی پی یو i5 3570 براشون تهیه کردم.

فن استوک اینتل هست و خمیر هم Noctua NT-H1  کیسشون گرین Magnum 2 هست اما با این تفاوت که Airflow داخل کیس به خوبی انجام شده.

میبینید که توی تست Cinebench بیشترین دما 74 بوده و توی گیم بیشتر از 65 نمیشه.

3570.thumb.JPG.253b96fe3e0619e8b2e389902e24394f.JPG

البته لازم به ذکر که با اصرار بنده یه ایرکولر نیز براشون خریداری شد و طی روزهای آینده جایگزین فن استوک میشه.

این هارو عرض کردم که بگم مقصر این اتفاق متاسفانه خودتون هستید عزیز و کلکسیونی از اشتباهات رو انجام دادید و متاسفانه این ها منجر به از بین رفتن سی پی یو شد.

ای کاش همان ابتدا با ایجاد یه تهویه مناسب در کیس و کولر معمولی جلوی این اتفاق رو میگرفتید. امیدوارم این مساله تجربه ای بشه برای من و شما که در نگهداری قطعاتمون بیشتر دقت کنیم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

+1

در 51 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

میبینید که توی تست Cinebench بیشترین دما 74 بوده و توی گیم بیشتر از 65 نمیشه.

موفق باشید.

این هم تست بنده :

مشخصات کامل سیستم هم تو پروفایل هست ، شاید به درد خورد

3.thumb.jpg.a2676532c2b9c348d309803110b784fd.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

درود. ممنونم دوستان

لینک به دیدگاه

درود

پردازنده بنده هم 3470 هست که با کولر استوک و خمیر z5 استفاده میکنم

توی گیم دما بالاتر از 64-65 نمیره

Cinebench  نداشتم ولی با OCCT به مدت 5 دقیقه دما بیشتر از 70 نرفت و در اکثر مواقع بین 67-68 متغیر بود

occt.thumb.JPG.8a03fefba16480478e035a8319fbd68f.JPG

ویرایش شده توسط Hosein Amiri
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

درود

پردازنده بنده هم 3470 هست که با کولر استوک و خمیر z5 استفاده میکنم

توی گیم دما بالاتر از 64-65 نمیره

Cinebench  نداشتم ولی با OCCT به مدت 5 دقیقه دما بیشتر از 70 نرفت و در اکثر مواقع بین 67-68 متغیر بود

occt.thumb.JPG.8a03fefba16480478e035a8319fbd68f.JPG

عرض ادب. دقیقا دمای پردازنده شما نرماله و هیچ مشکلی نداره.  شما میخای نهایت دمای سی پی یو رو ببینی تست prime 95 بگیر ببین چنده هرچند بنظرم برنامه خوبی نیست و سی پی یو رو خیلی فشار میده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

عرض ادب. دقیقا دمای پردازنده شما نرماله و هیچ مشکلی نداره.  شما میخای نهایت دمای سی پی یو رو ببینی تست prime 95 بگیر ببین چنده هرچند بنظرم برنامه خوبی نیست و سی پی یو رو خیلی فشار میده

تنها OCCT دم دستم بود ولی الان با prime 95 تست کردم حداکثر دما 76 بود

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

تنها OCCT دم دستم بود ولی الان با prime 95 تست کردم حداکثر دما 76 بود

داداش یکمدت باس بگذره ها اقلا ده دقیصه اگه همین دما بود خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

داداش یکمدت باس بگذره ها اقلا ده دقیصه اگه همین دما بود خیلی خوبه

این تست ها انجام شد که حدود 15 دقیقه طول کشید

Capture.JPG.317a3f92efaf53fb31820a44bee0d70f.JPG

ویرایش شده توسط Hosein Amiri
لینک به دیدگاه

cpu چیزی نیست که با یکی دو سال استفاده این بلا سرش بیاد 

پردازنده های قدیمی تر از این توی شرایط بدتر هنوز دارن کار میکنن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

cpu چیزی نیست که با یکی دو سال استفاده این بلا سرش بیاد 

پردازنده های قدیمی تر از این توی شرایط بدتر هنوز دارن کار میکنن

درود داش مرسی. دقیقا موافقم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...