رفتن به مطلب

مشاوره خرید سی پی یو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد خرید cpu دارم و بین چند مدل تردید دارم

reyzen 7 1700

reyzen7 1700x

reyzen5 2600x

مادربرد انتخابی من asus x370 pro هستش

1700 داخل بسته بندی یک فن داره و ارزون تر هستش

1700x فن نداره و باید جدا تهیه بشه من نوتوس 200 انتخاب کردم  با توجه به این که اورکلاک نمیکنم . ولی یکسری از نظرات رو خوندم و گفتن بلو اسکرین میده و دچار تردیدم 

2600x نیاز به آپدیت بایوس داره و من تا بحال سی پی یو amd نداشتم و باهاشون کار نکردم نمیدونم با آپدیت مشکلی پیش میاد یا خیر 

یک انتخاب دیگه هم دارم که 2700 معمولی هستش که فن داره ولی بازم  مثل 2600x نیاز به آپدیت هستش 

از طرفی هم مادربردهای x470 هم قیمت بالاتری دارند هم شنیدم هنگام نصب ویندوز 10 درایو های ویندوز کامل نصب نمیشه. آیا این مشکال برای x370 هم هست؟

هزینه هم برای خرید cpu و motherboard  حدود 4 میلیون هستش 

سیستمی که درحال حاضر دارم 

cpu: core i7 2600 

motherboard: p8p67

ram: 12gb

vga: 1050ti 

power:580 green

cpu و moherboard سیستم قراره به یکی از دوستانم داده بشه با توجه به این که من کار 3d انجام میدم کند شدن رو دارم 

بیشتر با کامپیوترم کارای نرم افزاری انجام میدم مثل cad و matlab و ...

بازی هایی هم که انجا میدم فقط فیفا 18 هستش  که سیستم خودم الان راحت بازی رو اجرا میکنه ترس از اینه با cpu جدید نتونم بیارمش بالا ?

لینک به دیدگاه

همین لیون براتون اپدیت بایوس رو انجام میده و میتونین  بصورت باندل خریداری کنید

2600x یا 2700 رو  انتخاب میکردم

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز 

فقط اینکه با آپدیت مشکلی پیش نمیاد؟ 

من مقایسه های سایت  http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-1700X-vs-AMD-Ryzen-5-2600X/3915vs3956  دیدم اکثر کسانی که از ryzen2 استفاده کردن مادربرد هم x470 استفاده کردند

و اینکه در این مقایسه ryzen 1700x یه مقدار قدرتمندتر از 2600x هستش ولی از نظر قیمتی 2600x باصرفه تر هستش  میشه دلیل انتخابتون هم  بفرمایید 

و اینکه یک سوال دیگه مادربرد انتخابی مادربرد خوبی هست؟ 

اگر قرار باشه ryzen5 2600x  رو انتخاب کنم میتونم مادربرد رو MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM AM4 X370 Mainboard انتخاب کنم ارزش داره هزینه بیشتری برای این مادربرد پرداخت بشه؟

ولی  با انتخاب 2700 یا 1700 مجبورم مادربرد asus رو انتخاب کنم 

لینک به دیدگاه

صبر کن تا هفته دیگه مادربرد های b450 وارد بازار میشن. و بجای 2600x برو 2700 بخربهتره. من هم سی پی یو سری 2000هستش و مادربرد قبلی من asus x370pro که با سی پی یو من زیاد سازگار نبود . و مادربرد خودم فروختم و منتظر مادربرد b450 هستم.

لینک به دیدگاه

ممون دوست عزیز

4سال پیش  اینجا میشد تشکر زد الان نمیشه فک کنم چون مجبور شدم دوباره ثبت نام کنم اینجوری شده ?

خب الان 2 تا مشکل میشه 

1_نصب ویندوز 10 در x470 ها و b450 ها. چون من شنیدم که نصب ویندوز 10 در x470  ها بصورت کامل صورت نمیگیره ینی بعضی درایو ها نصب نمیشن 

2_قیمت ها که روز به روز دارن بالاتر و بالاتر میرن  یادمه x370 gaming pro  قیمتش 1400000 بود تازه یه فلش 32 هم رایگان 

دقیقا الان به خاطر همین 2 مشکل هستش که  بین سری 2000 و 1000 گیر کردم ?

لینک به دیدگاه

من مادربرد x470 دارم چون قطعات کامل نشده اسمبل نکردم  و اکبنده 

این مشکلات رو کجا شنیدید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...