رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل زمان آپدیت بایوس لپتاپ

SWAT_MEHDI
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

وقت بخیر

یکی از دوستان امروز رفت بایوس لپتاپش رو آپدیت کنه سیستمش دیگه بالا نمیاد . متنی که خودش بهم داده 

"امروز اقدام به اپدیت بایوس لپتاپ دل ۵۰۱۰ از ورژن A09 به ورژن A15 کردم 
فایل اپدیت رو از سایت دل گرفتم و توی ویندوز اجراش کردم و در حال اپدیت بود که یهو لپتاپ خاموش شد ( فن، چراغ هارد و مانیتور) و فقط چراغ پاور روشن موند
بعد اونم لپتاپ رو ک روشن میکنم چراغ هارد و پاور و فن روشن میشه بعد چند ثانیه چراغ هارد خاموش میشه و فن هم اروم کار میکنه و بوق بایوس بصورت ممتد میزنه"

تموم کارش با این لپتاپ پیش میره

ممنون میشم کمک کنید مشکلش برطرف بشه ??

لینک به دیدگاه

درود

اگر کلا تصویر نمی دهد اصطلاحا بایاس پریده و باید به تعمیرگاه مراجعه کند.

لینک به دیدگاه

درود. ببره تعمیرکار با ۳۰ الی ۵۰ تومن پروگرام‌میکنن اوکی میشه. باید باطریش روش بود چون تو اپدین بایوس برقو برا چند لحظه قطع میکنه که با باطری گار میکنه اگه باطری روش نباشه خاموش میشه و این مشکل پیش میاد. من قبلا دل داشتم و تجربشو دارم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

Had this happen to a Dell Inspiron N5010 laptop during a routine BIOS upgrade from A09 to A15. Once you have the two BIOS files (ROM and HDR), you need to initiate recovery mode. Yes, I am aware that this thread is 6 years old, but am posting anyway to increase the chances of someone else finding the help they needed. It took a lot of digging on the web to find the solution.

Anyway, to initiate BIOS recovery mode on the Dell Inspiron N5010 laptop, do the following:

1. Format a USB flash drive to FAT (not FAT32), and place the two BIOS files on it.
  2. Remove the battery and disconnect power from the laptop.
  3. Plug your USB flash drive with the BIOS files into the laptop.
  4. Hold down the [End] key, and plug the power back in. The laptop should automatically power on.
  5. You should notice it's no longer beeping. After a couple seconds, the BIOS recovery screen should appear. Follow the prompts to reflash the BIOS.

سلام دو فایلی که اینجا گفته رو از کجا بگیرم؟

لینک به دیدگاه

1.) Firstly download from the DELLs website the latest version of your BIOS, for me this was 1400_A09.exe, then copy it to C:\

2.) Open a Windows (MSDOS) command prompt, and type (replacing the name of my bios file with yours)

1400_a09.exe -writehdrfile

Now you will find the file “1400_a09.hdr” @ C:\ on your PC.

ممنون
نشد ، حداقل تونستم این دوتا فایل رو بدست بیارم
جای دیگه خونده بودم که باید اسم فایلها عوض بشه و با برنامه فونیکس اسم جدید رو باید پیدا کنیم،،، منتها از صبح کل نت رو زیر و رو کردم این برنامه رو پیدا نکردم و اونایی هم ک بود لینکاش خراب بود، اگه کسی داره لطف کنه بسنده
ممنون

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
خداروشکر مشکل حل شد
تشکر از دوستان
راه حل رو میگم شاید بدرد مسی بخوره متاسفانه اصلا راهنمایی های خوبی تو فروم ها و سایتهای فارسی نیست
۱.بعد از بدست آوردن فایل rom و hdr باید نام درست رو وارد کنید که برای لپتاپ من N5010 بود ( این نام رو هم تو یکی از فرومها دیدم که دقیقا لپتاپش مثل من ۵۰۱۰ بود )

۲. فلش حداکثر ۴ گیگ رو بهfat تبدیل کنید ، توجه کنید مهمترین بخش همینه فرمت فلش باید fat باشه نه fat 16 و نه fat 32....
ازونجایی که فلش های بالاتر از ۴ گیگ برای فرمت fat بزرگ هستند اگر فلش ۴ گیگ ندارید مثل من که فقط ۳۲ داشتم حجمش ذو با برنامه esuse کاهش بدید بعد از طریق ویندوز به fat فرمت کنید

۳. دوتا فایل رو بریزید تو فلش و بقیه مراحل طبق نظرات دوستان که از فروم ها خارجی کپی شده

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...