رفتن به مطلب

ایا #780* یک باند کلاهبرداری میباشد ؟

hosin
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان اول از همه بگم که من اصلا نه کسیو متهم میکنم و نه از جایی اجیر شدم که چیزی بگم :D

داستان از این قراره که دوست من 2 سال پیش میره برای اولین بار رمز دوم کارتشو میگیره اونم به خاطر تبلیغ زیاد برنامه خندوانه و خرید شارژ و اینترنت و ..

خلاصه این دوستمون تا حالا اصلا از درگاه اینترنتی خرید نکرده  و فقط خرید های اینترنتیش توسط کد دستوری از روی موبایل و فقط 780 بوده

خلاصه سرتونو درد نیارم چند وقت پیش توی یک روز 700 هزار تومن شارژ خریداری میشه !!

و با کلی مراجعه به پلیس فتا 

جوایه فتا : از شبکه شخصی انتقال داده  {قند شکن } استفاده کرده و ما نمیتونیم کاری انجام بدیم !!!

حتی از 780 هم شکایت میکنه ولی به جایی نمیرسه و اونا هم اصلا پیگیر نبودن و حتی جواب تلفن هاشم به زور میدادن

حالا مشکل اینجاست اگه شارژ خریده چجوری نمیتونن بفهمن روی چه شماری استفاده شده { البته خودم فکر میکنم اگه طرف شارژ فروخته باشه به یک نفر دیگه و ... }

دوم اینکه مگه وقتی از طریق کد دستوری خرید میکنید USSD فکر کنم اسمشه :|  نیاز به اینترنت و یا ای پی هستش ؟  که با شبکه شخصی انتقال داده { قند شکن } تغییر کنه ؟

نکته سوم اینکه چجوری میشه که رمزش افتاده باشه دسته یکی دیگه  ؟  یعنی امنیت 780 اینقدر کمه ؟  حتی من گفتم نکنه گوشیتو یکی برداشته که 1 گوشی با اثر انگشت باز میشه و دو  اصلا سیو نیست شماره کارت و پسوردش روی گوشی ! و هر بار خودش وارد میکنه  یعنی توی اطلاعات ثبت نشده

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

برداشت غیر مجاز از کارت بانکی باید از طریق بانک و حکم دادگاه پیگیری بشه نه پلیس فتا . بالاخره این پول به یک حساب دیگه رفته که با یه حکم نسبتا راحت بانک اطلاعات حساب مقصد رو در اختیار فرد قرار میده .

بعید میدونم مربوط به 780 باشه .

البته ممکنه یکی از کارکنان هم دخیل بوده باشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

برداشت غیر مجاز از کارت بانکی باید از طریق بانک و حکم دادگاه پیگیری بشه نه پلیس فتا . بالاخره این پول به یک حساب دیگه رفته که با یه حکم نسبتا راحت بانک اطلاعات حساب مقصد رو در اختیار فرد قرار میده .

بعید میدونم مربوط به 780 باشه .

البته ممکنه یکی از کارکنان هم دخیل بوده باشه

پول به حسابی نرفته

باهاش خرید انجام شده !

دوست عزیز شما اول قرار نیست بری دادگاه کلی مراحل داره که خوب از همون پلیس فتا شروع میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شنیدم در گاه ussd امنیتش خیلی پایینه و تو اکثر کشورها منسوخ شده ایران هنوز از قافله عقبه

لینک به دیدگاه

امثال ۷۸۰ اونقدر درامد دارن که گیر ۷۰۰ هزار تومن دوست شما نباشن در صورتی این کار صرف میکنه براشون که از تک تک کاربرانشون ۷۰۰ تومن کلاهبرداری کنن، از چندین هزار نفر هم باز بخوان کلاهبرداری کنن براشون صرف نداره و نسبت به درامد معمول خودشون هیچ هست این مبلغ،امثال ۷۸۰ رو با این رقم ها نمیشه بهشون گفت کلاهبردار دوست شما یه جا دیگه رمز دومش رو به باد داده...

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

شنیدم در گاه ussd امنیتش خیلی پایینه و تو اکثر کشورها منسوخ شده ایران هنوز از قافله عقبه

منم با حسن جان موافقم.البته تو ایران هم فک کنم پارسال میخواستن ussd رو ببندن ک خیلی از بانک ها مخالفت کردن و بازم ussd به کار خودش ادامه داد

من ک به جز نرم افزار هر بانک(همراه بانک) به هیج برنامه دیگه ای مث همین 780 اعتماد ندارم

البته منم از ussd زیاد شارژ میگیرفتم برا خانوانواده و دوستان.ک با این خبر شما فک کنم منم دیگه نباید همچین کاری کنم

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

امثال ۷۸۰ اونقدر درامد دارن که گیر ۷۰۰ هزار تومن دوست شما نباشن در صورتی این کار صرف میکنه براشون که از تک تک کاربرانشون ۷۰۰ تومن کلاهبرداری کنن، از چندین هزار نفر هم باز بخوان کلاهبرداری کنن براشون صرف نداره و نسبت به درامد معمول خودشون هیچ هست این مبلغ،امثال ۷۸۰ رو با این رقم ها نمیشه بهشون گفت کلاهبردار دوست شما یه جا دیگه رمز دومش رو به باد داده...

دوست عزیز از کجا میدونی ؟

اتفاقا این شرکت خیلی خیلی مشکوک میزنه  شما بری توی سایتش هیچ ادرس و شماره تلفنی پیدا نمیکنی که واقعی باشه یه تلفن هست که زنگ میزنی اپراتوره یا چیزی نمیگه یا اگه همگه مزحرف میگه و اصلا دم به تله نمیده

دوست عزیز شما واقعا مثل اینکه درک نمیکنی طرف رفته بانک هیچ خرید اینترنتی در کار نیست که بگیم مثلا اون درگاه بر باد داده !

رمزی که خودش داشته  حالا رمز به کنار شماره کارت چجوری گیر اوردن ؟

من وظیفمو دونستم به این ملت بگم همینجوری که اختلاس های میلیاردی کردن و کسی جوابگو نیست مواظب این بنیاد ها و شرکت ها هم باشن !

از قدیم گفتن تخم مرغ دزد شتر  دزد میشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...