رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز راستش مدتی هست که همه در تب ارتقا و آپگرید سیستم خودشون هستند ما هم از این قاعده مستثنا نیستیم و در فکر آپگرید سیستم هستم

من برای خرید کارت گرافیک حدود 250 الی 260 تومان بودجه دارم و میخوام بهترین استفاده رو از این بودجه بکنم به نظر شما از کدوم برند و چه مدلی از کارت گرافیک رو میشه با این بودجه خریداری کرد .

پاوری که من بر روی سیستم خودم دارم از اون پاورهای گم نام هست اما بدون شک مطمعن هستم که 600 وات هستش مادر بورد من اسوس مدل p5g41t-mlx هستش و من خودم فکر میکنم برای استفاده از کارت های گرافیک جدید به احتمال 99% این قطعه نیز باید عوض بشه درسته ؟؟؟

برای همین اگر نظریه من درست هست از قبل برای این قطعه هم حدود 120 الی 130 تومن بودجه کنار گذاشتم و همینوطر همین میزان هم برای خرید یک پردازشگر یا همون سی پی یو البته قبل از خرید سی پی یو من الان از دوال کور 5500 استفاده میکنم که اگر احتاج به خرید و یا آپگرید این قطعه نباشه میتونم بودجه اون رو که حدود 120 الی 130 تومن هست با بودجه کارت گرافیک یکی بکنم پس دوستان در این مورد هم راهنمایی بفرمایید که این سی پیو میتونه نیاز من رو برای مثلأ انجام بازی های جدید یاری بکنه یا خیر و اگر جوابتون مثبت هست با بودجه 380 تومان چه کارت گرافکی میتوانم خریداری بکنم و اگر منفی هست چطور !!! . در مورد رم ، من از 4 گیگ رم استفاده میکنم با باس 1333 که فکر میکنم فعلأ نیازی به تعویض اونها نباشه حالا دوستان با توجه به میزان بودجه مناسب ترین انتخاب ها و شفاف ترین پاسخ ها رو در اختیار من قرار دهند

امیدوارم با توجه به نامی که برای تاپیک انتخاب کردم فقط به سوالاتی که در مورد گرافیک هست ، پاسخ ندهید .

در ضمن این بودجه نهایت چیزی هست که من میتونم برای خرید این قطعات پرداخت کنم پس خواهشأ راهنمایی و نظرات خودتون رو توی همین رنج اعلام نمایید .

پیشاپیش سپاس از تمام دوستان

ویرایش شده توسط Hooxy
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست گرامی و با اجازه اساتید

مادربرد شما از لحاظ ساپورت گرافیک های جدید که برپایه Pcie 16 هستند مشکلی نداره , منتها اگه گرافیکی در حد 260 تا 380 تومن خریداری کنید به احتمال خیلی زیاد پردازنده برای این گرافیک گلوگاه ایجاد خواهد کرد و شما نمیتونید از تمام توان گرافیکتون استفاده کنید . پس یه جورایی باید به فکر تعویض پردازنده هم باشید .

مساله دوم پاور سیستم شماست , که اگه از این پاور های چینی که فقط Peak رو مینویسن باشه به احتمال زیاد 600 وات واقعی نیست و نمیتونه از پس سیستمی که می خوایید جمع کنید بربیاد . اگه میشه یه عکس از پاور بگذارید تا بهتر بشه تصمیم گیری کرد و راهنمایی

و مساله آخر اینکه الان سوکت 775 دیگه کم کم داره از رده خارج محسوب میشه و هزینه برای پردازنده این سوکت به نظر من اصلا درست نیست .

بنظرم کل بودجه ای که برای ارتقا کنار گذاشتید باید 500 باشه , درسته ؟ با این پول و پول فروش قطعات خودتون فک میکنم چیزی نزدیک 750 تا 800 تومن بیاد دستتون که با این پول میشه سیستم به روز تری جمع کرد , ولی اگه قصد دارید تو همین سوکت بمونید بگید تا راهنمایی های لازم انجام بشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . ورودتون رو به این فروم خوش آمد میگم @};-

همونطور که دوستمون فرمودن پاور شما به احتمال زیاد فقط در هنگام پیک 600 وات میده که اون هم نهایتا برای 1 دقیقه میشه . بهتره که مشخصات دقیقش رو بگی تا ببینیم مشکل داره یا خوبه .

در مورد سیستم هم حق با ایشون هست و برای کارت با اون قدرت که شما میخوای گلوگاه میشه . من بهت پیشنهاد میکنم که مادربورد و پردازنده رو عوض کنی . چند تا قطعه با قیمت حدودی پیشنهاد میدم .

مادربورد : ASUS P8H61MLE-USB3 با قیمت 119000 تومان

پردازنده : Intel Core i3 2100 1155 با قیمت 156500 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD 6870 1GB DDR5 با قیمت 252000 تومان

جمع کل : 527500 تومان

اگر بخوای برای این سیستم یک پاور مناسب هم بگیری حداقل Power Green GP530A-EU با قیمت 72500 باید بگیری که در مجموع میشه 600000 تومان . اگر برای زیاده میتونی کارت گرافیک رو یک رده پایینتر بگیری که میشه مدل SAPPHIRE HD 6850 1GB DDR5 که قیمتش حدود 230000 تومان باید باشه . در حدود 20000 تومان ارزونتر در میاد .

لینک به دیدگاه

سیستمی که حامد جان زحمت کشیدن و پیشنهاد دادن با بودجه حدود 500 عالی هست , منتها همون طور که من بالا هم اشاره کردم با فروش قطعات خودتون و پولی که بدستتون میاد میتونید سیستم بهتری تهیه بکنید.

حالا انتخاب با خودتونه , اگه بازم دوست داشته باشید که با سوکت 775 کار کنید باید پردازنده و پاور ( در صورتی که وات واقعی رو درست ذکر نکرده باشه ) رو هم عوض کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود<br><br>اگه میخوای هزینه هات خیلی بالا نره و مین و پردازنده عوض نکنید با اورکلاک پردازنده با توجه به اینکه یه دو هسته ای با یه چهار هسته تفاوت خیره کننده ای در فریم تو بازی نداره میتونید پردازندتون رو تا یه مقدار منطقی اور کنید.میتونید از یه کولر بهتر هم استفاده کنید.تا بعدا بولدوزر ها رند بازار شدن و قیمتها طبیعی شد اونوقت مین و پردازنده رو عوض کنید<br><br>موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

فک نمیکنم اور این پردازنده هم بتونه از پس 6870 بربیاد , از طرفی چون به احتمال زیاد 7/24 با سیستم کار خواهد شد و بازی انجام خواد گرفت نباید زیاد اور بشه که باز هم جریان گلوگاه پیش میاد , و اگر زیاد بخوایم اور کنیم ممکنه به مدارات برد یا حتی خود پردازنده آسیب وارد بشه .من که کلا این پردازنده رو مناسب نمیدونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم در صورتی پیشنهاد کردم که نخواد هزینه هاش فعلا بالا بره.

درضمن اورکلاک منطقی اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه و در اینکه این پردازنده خیلی مناسب نیست کاملا با شما موافق هستم.

دیگه اختیار با خود کاربره که چه تصمیمی بگیره

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود به تمامی دوستان گرامی و واقعأ از پاسخ هاتون ممنون هستم راستش من برای خرید این سه قطعه حد ود 550 تومان در نهایت بودجه دارم البته به جز فروش قطعاتی که الان استفاده میکم و در اصل قصد فروش اونها رو بنا به دلایلی ندارم .

سوالی برای من پیش اومد در مورد مدل و قابلیت های مادربردی که الان ازش استفاده میکنم یعنی p5g41t-mlx که روی جعبه اون نوشته دایرکت 10 رو ساپورت میکنه و از اونجایی که گرافیک های جدید همه دایرکت 11 هستند میخواستم بدونم مطمعن هستید که این مادر بورد گرافیک های مثل سری 6 از AMd و یا سری 4 یا 5 از اینویدیا رو ساپورت میکنه .

در مورد پاور هم من کیس رو باز کردم و بعد از جستجو در اینرنت از سایت اصلی یک کاتالوگ پیدا کردم که این لینکش هست

http://www.viera-co....ge/files/p2.jpg

حالا با توجه به بودجه کلی من و همچنین نوع پاور مادر بورد و پردازنده پیشنهاد میکنید که چکار بکنم و چه قطعاتی انتخاب بکنم کدوم رو نگه دارم کدوم رو تعویض کنم در مورد اور کردن قطعات هم من اصلأ اهلش نیستم پس این مورد رو به کل برای شخصی مثل من در نظر نگرید .

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مینتون اون کارتهارو ساپورت میکنه و هیچ مشکلی نداره .اون DX 10 که نوشته مثلا یه قابلیت دونسته برای اون مین بورد.

پاورتون فوق العاده .... هست و حتما باید یه پاور خوب تهیه کنید.مثل اونی که دوستمون گفت 530A-EU

وقیمت 600 هزار تومان برای اون قطعاتی که دوستمون گفت خوبه و بهترین کارایی رو تو اون رده قیمت میگیرید.MAIN.CPU.P.S.U,VGA =600T

لینک به دیدگاه

درود به تمامی دوستان گرامی و واقعأ از پاسخ هاتون ممنون هستم راستش من برای خرید این سه قطعه حد ود 550 تومان در نهایت بودجه دارم البته به جز فروش قطعاتی که الان استفاده میکم و در اصل قصد فروش اونها رو بنا به دلایلی ندارم .

سوالی برای من پیش اومد در مورد مدل و قابلیت های مادربردی که الان ازش استفاده میکنم یعنی p5g41t-mlx که روی جعبه اون نوشته دایرکت 10 رو ساپورت میکنه و از اونجایی که گرافیک های جدید همه دایرکت 11 هستند میخواستم بدونم مطمعن هستید که این مادر بورد گرافیک های مثل سری 6 از AMd و یا سری 4 یا 5 از اینویدیا رو ساپورت میکنه .

در مورد پاور هم من کیس رو باز کردم و بعد از جستجو در اینرنت از سایت اصلی یک کاتالوگ پیدا کردم که این لینکش هست

http://www.viera-co....ge/files/p2.jpg

حالا با توجه به بودجه کلی من و همچنین نوع پاور مادر بورد و پردازنده پیشنهاد میکنید که چکار بکنم و چه قطعاتی انتخاب بکنم کدوم رو نگه دارم کدوم رو تعویض کنم در مورد اور کردن قطعات هم من اصلأ اهلش نیستم پس این مورد رو به کل برای شخصی مثل من در نظر نگرید .

با تشکر فراوان

مادربورد فعلی شما دارای گرافیک آنبورد Intel GMA X4500 graphics هست که از DX10 پشتیبانی میکنه . این گرافیک در صورتی که شما بخوای از کارت گرافیک جدا استفاده کنی ، هیچ تاثیری رو سیستم نداره . روی مادربورد شما تمام کارتهای گرافیک موجود میتونه نصب بشه . مشکل الی پاور هست . پاوری که لینک دادید 200 وات هستش . یعنی برای سیستمی که روش کارت گرافیک میخوای بذاری خیلی ضعفه . شما باید پاور بخرید . اگر اصلا نمیتونید از 550 بیشتر هزینه کنید ، بهتره کارت گرافیک ضعیفتر بردارید . اون سه قطعه دیگه رو به هیچ وجه دست نزنید . اونها تو قیمت خودشون به نظر من بهترین هستن . میتونید کارت گرافیک رو مدل 5770 بردارید که بین 150 تا 170 قیمت داره . بستگی به برندش داره . ولی برند سافایر مناسبه . قیمتش هم حدود 160 هست . اگر هم انویدیا میخوای میتونی جیفورس 450 با قیمت بین 140 تا 160 ویا جیفورس 550 ti رو با قیمت بین 200 تا 220 بگیری . برند های مناسب هم گینوارد و EVGA هستن که گینوارد ارزونتره .

لینک به دیدگاه

با سپاس از دوستان خوب تا اونجایی که من متوجه شدم مین بورد من نیاز به تعویض نداره اما به جای اون میبایست پاور خودم رو تعوضی کنم حالا با این تفاصیل اگر پاور رو 75 توم بگیریم و از مبلغ کل بودجه من کم کنیم البته با در نظر گرفتن قیمت پردازنده چیزی در حدود 300 تومان میمونه برای کارت گرافیک حالا به نظر شما مادر بورد رو هم با در نظر گرفتن این موضوع که کارت های جدید رو ساپورت میکنه تعویض کنم و یا خیر پردازنده و پاور رو تعوضی کنم و به جاش یک گرافیک با هزینه ای حدود 300 بردارم . راستی یک مورد دیگه این مادر بود من از سوکت های جدید یا همون 1156 ساپورت میکنه برای بستن نمونه پردازنده ای که معرفی کردید یا خیر ؟ و دیگه اینکه تفاوت این دو کارت که معرفی کردید چیه و کدوم واقعأ بهتر میتونه از پس بازی ها بر بیاد 6870 یا 550ti

با سپاس از شما

ویرایش شده توسط Hooxy
لینک به دیدگاه

بله مین شما با توجه به اینکه کارتهای جدید رو ساپورت میکنه و گفتین نمیخواید تعویض کنید مشکلی از این بابت نداره , ولی پاور شما ممکنه باعث آسیب به بقیه قطعات سیستمتون بشه و حتما باید با نمونه بهتر و توان بالاتر تعویض بشه , در مورد پردازنده فک میکنم تو پست قبلی تون گفتید نمیخوایید تعویض کنید , پس هزینه ای برای اون کم نمیشه ( از بودجه در نظر گرفته شده ) . گرافیک در این حدود قیمت 6870 سافایر گزینه مناسبیه منتها تو پست قبلی هم گفتم این گرافیک نیاز به پردازنده قوی تری داره .

خیر مادربرد شما سوکت 775 هست و فقط پردازنده های این سوکت رو پشتیبانی میکنه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربورد شما فقط از پردازنده های سوکت 775 پشتیبانی میکنه و شما اگر بخوای یک پردازنده خوب این سوکت رو تهیه کنی باید نزدیک به 200 تومان هزینه کنی . باز هم قدرت پردازنده core i3 2100 که من گفتم از اون پردازنده بیشتره . اگر روی همین مادربورد و با همین پردازنده هم بخوای کارت قوی ببندی باز هم نمیتونی از کارت به طور کامل استفاده کنی . بهترین کار اینه که یک مادربورد یا سوکت 1155 و یک پردازنده i3 2100 بگیری . کارت 30 تومانی با کارت 250 تومانی تفاوت زیادی ندارن که شما اینقدر دوست داری اون رو بگیری . حتی کارت 150 تومانی هم به اندازه کافی قدرت داره که بازیها رو برای شما به راحتی اجرا کنه . مگر اینکه شما مانیتور بزرگ فول اچ دی داشته باشی و بخوای بازیها رو با حداکثر کیفیت بازی کنی .اون موقع باید کارت گرافیکت حداقل تو رنج 350 تا 450 باشه .. البته در اون صورت باید پردازنده قویتر و پاور قویتری هم تهیه کنی . یعنی باید حدود 1 میلیون تومان بابت این چند قطعه هزینه کنی . روی پیشنهاد هایی که تو پست های قبل دادم خوب فکر کن و با چند نفر دیگه هم در مورد اونها مشورت کن . تصمیم با خودته .

لینک به دیدگاه

تشکر فراوان بابت پاسخ گویی سریع و دقیق شما ، خوب با توجه به کل نظراتی که در این تاپیک ارسال شد به نظر میرسه بهترین گزینه و انتخاب با توجه به بودجه من این گزینه ها هستند .

ASUS P8H61MLE-USB3

Intel Core i3 2100 1155

SAPPHIRE HD 6870 1GB DDR5

Power Green GP530A-EU

حالا با توجه به این قطعاتی که شما معرفی کردید به نظر شما 6870 رو بگیرم و یا 55ti اگر پاسخ این سوال من رو هم لطف کنید و بدید واقعد لطف کردید .

در مورد بحثی هم که کردید بله من مانییتورم FullHd هستش اما اون قدر ها هم مشتاق این نیستم که تمام بازی های روز رو انجام بدم اما دوست دارم حداقل تا یک سال الی یک سال و نیم اینده نیاز به تعویض قطعه دیگه ای برای انجام بازی ها نباشه این تمام چالشی هست که من دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم . و میدونم هیچوقت تمومی نداره تا زمانی که هوادار Pc هستم .

با سپاس از شما .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر فراوان بابت پاسخ گویی سریع و دقیق شما ، خوب با توجه به کل نظراتی که در این تاپیک ارسال شد به نظر میرسه بهترین گزینه و انتخاب با توجه به بودجه من این گزینه ها هستند .

ASUS P8H61MLE-USB3

Intel Core i3 2100 1155

Power Green GP530A-EU

حالا با توجه به این قطعاتی که شما معرفی کردید به نظر شما 6870 رو بگیرم و یا 55ti اگر پاسخ این سوال من رو هم لطف کنید و بدید واقعد لطف کردید .

در مورد بحثی هم که کردید بله من مانییتورم FullHd هستش اما اون قدر ها هم مشتاق این نیستم که تمام بازی های روز رو انجام بدم اما دوست دارم حداقل تا یک سال الی یک سال و نیم اینده نیاز به تعویض قطعه دیگه ای برای انجام بازی ها نباشه این تمام چالشی هست که من دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم . و میدونم هیچوقت تمومی نداره تا زمانی که هوادار Pc هستم .

با سپاس از شما .

6870 رو بگیرید اگر قصد استفاده از فیزیکس رو دارید می تونید gainward gtx 560 بگیرید.

لینک به دیدگاه

دوست من نیازی به خرج اضافی نمی بینم شما برو تو سایت ایسوز مدل مادربوردت رو بده و لیست سی پی یو های ساپورت مادر بوردت رو ببینچند نمونه برات میارم که قوی هستن!

Core 2 Quad Q6600 (2.40GHz,1066FSB,L2:2X4MB,rev.B3,4 cores)

Core 2 Quad Q9550S(rev.E0,2.83GHz,1333FSB,L2:12MB)

بقیه رو خودت ببین با حدود کمتر از 400 تومن میتونی یه CPu یه کارت گرافیک عالی بخری پیشنهاد من برای کارت گرافیک

EVGA GTX 550 Ti

یا GTS 450

در مورد پاور که حتما عوض کن...فکر کنم روی مادر بورد برچسپی داره حتما کنار نام مدل نوشته که 600 ولی فکر نکنم بیشتر از 400 باشه اونم با شانس!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ASUS P8H61MLE-USB3

Intel Core i3 2100 1155

Power Green GP530A-EU

با سپاس از شما .

550ti از 6870 حدود 30 درصد ضعیفتره . به این معنی نیست که 30 درصد فریم کمتری تو بازیها میده . از نظر توان پردازش و انتقال داده 30 درصد قدرت کمتری داره . شاید 15 تا 20 درصد فریم کمتر با تنظیمات یکسان بده . 560 هم در حدور 10 درصد از 6870 ضعیفتره که خیلی به چشم نمیاد . اما از فیزیکس پشتیبانی میکنه که میتونه تصاویر جالبتری به وجود بیاره . همونطور که آقای فیروزی گفت میتونی بین این 2 تا انتخاب کنی . هر دو در حدود 250 قیمت دارن . 550 رو نگیری بهتره .موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...