رفتن به مطلب

گلو گاه 1080 با core i5-7500 یا نه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه من کارت گرافیک Asus rog strix 1080 رو با سی پی یو Core i5-7500 ببندم گلوگاه ایجاد میشه یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام 

100%گلوگاه میشه 

7500مناسب 1060و زورکی  1070جواب بده .حتی احتمالا  واسه 1070هم گلوگاه بشه

لینک به دیدگاه

اگر در 1080 بازی میکنید خیلی گلوگاه میشه

اگر قصد خرید سیستم جدید رو دارید رایزن بگیرید 

ولی اگر سیستم خودتونه تا 1070 گلوگاه نیستین مگر توی بازیای سی پی یو محور مثل gta یا pubg 

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر تا اونجای که من اطلاع دارم اگر بخوای فول اچ دی بازی کنی گلوگا میشه به نظر میرسه در حالت 2k.و 4k مشکل گلوگاه رو نداشته باشی

لینک به دیدگاه

به هیچ عنوان گلوگاه نمیشه 

نهایت 5 یا 6 فریم کمتر بده خیالت راحت. گلوگاه فقط زمانی میده که سی پی یو مال چند مدل قبل باشه نه سی پی یوی شما. 

شما بهتره سوال هاتونو از من و این دوستان نه 

از یکی از دوستان وارد بپرسید مثل اقا بهمن 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Naser esmailpor گفته است :

به هیچ عنوان گلوگاه نمیشه 

نهایت 5 یا 6 فریم کمتر بده خیالت راحت. گلوگاه فقط زمانی میده که سی پی یو مال چند مدل قبل باشه نه سی پی یوی شما. 

شما بهتره سوال هاتونو از من و این دوستان نه 

از یکی از دوستان وارد بپرسید مثل اقا بهمن 

دوست عزیز

این سی پی یو تو بازی های سی پی یو محور قطعا گلوگاه میشه ! اونم توی همون 1080

بازی های سبک مثل کانتر گلوبال - دوتا - راکت لیگ و ...  خوب اینا که اصلا فشاری نه روی گرافیک میارن و نه روی سی پی یو

اما origins - tom rider - far cry 5  و قطعا گلوگاه میشه

لینک به دیدگاه

بازمدتاکید میکنم سعی کنید از دوستان حرفه ای بپرسید دوستان ندونسته یه چیزی میگن به اشتباه میندازنت و خرج زیادی رو دستت میزارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بازیهای سی پی یو محور 100% به مشکل برمیخورید 

برای نتیجه بهتر میتونید intel i5 7500 vs gtx 1080 سرچ کنید و یافته های کاربران خارجی مشاهده کنید 

لینک به دیدگاه

درود

بقول دوستمون حسن اقا یه سرچ کن خودتون متوجه میشین.بنظرم برو تو سایت یوتیوب و 1080 + ه5 +test on ultra 4k games +7500 رو بزن و چنتا ویدیو ببین از کاربرهای مختلف و درصد سی پی یو  و گرافیک رو ببین اگر گرافیک همش دوربر صد در صد بود یعنی گلوگاه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Naser esmailpor گفته است :

بازمدتاکید میکنم سعی کنید از دوستان حرفه ای بپرسید دوستان ندونسته یه چیزی میگن به اشتباه میندازنت و خرج زیادی رو دستت میزارن

ما و بقیه دوستان ندونسته چیزی نمیگیم

فیلم های تست در یوتیوب هستند و خوب سنده بر حرف تمام ما

1080 + 7500  در بازی های سی پی یو محور که اکثر بازی های روز دنیا که گرافیک سنگینی داره صد در صد باعث گلوگاه میشه !

این سی پی یو قابلیت اورکلاک هم نداره که حداقل دلت به این خوش باشه کلاکو ببری بالا تا شاید گلوگاه نشه !

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ما و بقیه دوستان ندونسته چیزی نمیگیم

فیلم های تست در یوتیوب هستند و خوب سنده بر حرف تمام ما

1080 + 7500  در بازی های سی پی یو محور که اکثر بازی های روز دنیا که گرافیک سنگینی داره صد در صد باعث گلوگاه میشه !

این سی پی یو قابلیت اورکلاک هم نداره که حداقل دلت به این خوش باشه کلاکو ببری بالا تا شاید گلوگاه نشه !

ویدیو تست همین کانفیگ توی یوتیوب هست که در بازی جی تی ای  کلا داره 68 درصد از گرافیک استفاده میکنه و سی پی یو 100 درصده اونم در رزولوشن 1080 !

لینک به دیدگاه

گویا گلوگاه میشه تو اساسین کرید اوریجین نگاه کردم فریم میاد رو 45  رو 1080 و اولترا

لینک به دیدگاه

راستی i5 7500 چیزی دور و بر 3470 https://www.youtube.com/watch?v=YyfJ6PomVcE

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

سلام دوستان 

یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه من کارت گرافیک Asus rog strix 1080 رو با سی پی یو Core i5-7500 ببندم گلوگاه ایجاد میشه یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

بستگی داره روی چه تنظیماتی بازی کنید و چه بازی هایی

روی بازی کانتر و دوتا و ... تو این سطح از بازی ها مشکلی نداره

اگر مثلا  pubg ultra بازی کنید روی 1080p فکر نکنم مشکلی باشه

ولی اگر جهت گرفتن فریم بیشتر تنظیمات ویدئو رو پایینتر بیارید مثل high- medium و ... سی پیو یه مقدار کم خواهد اورد

بهتره به i5 7600k و یا i5 8400 فکر کنید

لینک به دیدگاه

خب ممنون از همه دوستانی که کمکم کردن حالا یه سوال دیگه داشتم سی پی یو مناسب کارت گرافیک 1080 در حدود نهایت ی تومن بالا تر از i5-7500 چی رو پیشنهاد میدین؟ توجه داشته باشین که بنده اصلا دانش اورکلاک رو ندارم

ویرایش شده توسط shayan_dsh
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون رو کانفیگ 8400 و 1080 چیه؟ چون اینطور که من دیدم 8400 پا به پای 7700k فریم میده.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

خب ممنون از همه دوستانی که کمکم کردن حالا یه سوال دیگه داشتم سی پی یو مناسب کارت گرافیک 1080 در حدود نهایت ی تومن بالا تر از i5-7500 چی رو پیشنهاد میدین؟ توجه داشته باشین که بنده اصلا دانش اورکلاک رو ندارم

سلام. به نظرم برا سوکت am4 رایزن 2600x تو همون قیمت انتخاب خوبیه! 

برای اینتل هم i5 8400 یا i7 6700k دست دوم انتخاب خوبیه. البته 6700k قیمت بالاتر نسبت به بقیه داره

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، mahdiplayer گفته است :

دوستان نظرتون رو کانفیگ 8400 و 1080 چیه؟ چون اینطور که من دیدم 8400 پا به پای 7700k فریم میده.

بین 5%-8% گلوگاه ایجاد میشه با 8400

فکر کنم 7700k قوی تر هست از 8400

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

بین 5%-8% گلوگاه ایجاد میشه با 8400
فکر کنم 7700k قوی تر هست از 8400

والا من تو یوتوب ویدیو دیدم تفاوتی نبود آنچنان.باز اساتید نظر بدن ممنون میشم

لینک به دیدگاه

بنظرم یه باندل بر پایه رایزن با هسته های بالا بگیر که تا بعد ها هم خیالت از اجرای بازی ها راحت باشه. 

مثلا یه رایزن 2600 یا 2600x و برد هم یه b350 بگیر و حتما بایوس رو اپدیت کن و اگر عجله ای نداری b450 هم میخواد بیاد،اونوقت اونو بگیر چون برای نسل 2 رایزن ساخته شده و مشکلات برد b350 یا x370 که با نسل دوم  داشتن رو نداره. 

موفق باشید ✋ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من هم رایزن بگیر البته صبر جایز نیست اونم تو همچین خراب شده ای !

لینک به دیدگاه

توی بازی های open world مثل assassins creed  بدون شک گلوگاه میشه .

لینک به دیدگاه

سلام پردازنده شما تو بازیای جدید نمیتونه فریم کافی بگیره پس ارتقا به چنین کارتی چندان تاثیری نمیذاره،مگر اینکه پردازنده هم ارتقا بدید مثلا همینو تعویض کنید بایه 7700 ,یا راه پر دردسرتر اینه که سیستمو بفروشید یا رایزن یا کافی لیک بگیرید مدل 8400 به بالا،البته شما رزولوشنتونو نگفتید ،و حتی نگفتید که اصلن مانیتورتون رفرش ریتش چنده اگه از این ۱۴۴هرتزا دارید قویترین پردازنده کافی لیک جوابگو هست کمتر باشه فریم هم کمتره،در واقع پردازنده هست که بیشتر وقتا جلوی قدرت گرافیکو میگیره،تا زمانی که گرافیک جلوی قدرت پردازنده رو بگیره،مشکلی ندارید

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

سلام

نمیشه گفت به طور کامل گلوگاه میشه ! حداقل درباره بازی های فعلیبستگی به بازی داره اینکه از CPUاستفاده بیشتری داشته باشه یا GPU !قفل های امنیتی هم بی تاثیر نیست مثل AC ORIGINSکه کلا CPUمحور شده

چندتا کلیپ تو یوتیوب دیدم که ثابت میکنه تو  اکثر بازی ها گلوگاه نمیشه ولی در آینده با بازی های جدید مشکل پیدا میکنی 

همین الان 1060 با 7500تو بازی battlefield 1گلوگاه میشه بستگی به نوع بازی داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...