رفتن به مطلب

گلو گاه 1080 با core i5-7500 یا نه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

گلوگاه شدن یا نشدن CPU بستگی شدیدی به بازی و تنظیمات گرافیکی و ... داره .

CPU بیشتر به تعداد فریم وابسته هست و کیفیت فریم براش تاثیر جدی نداره ( در یک بازی ثابت )

GPU به شدت به کیفیت تصویر وابسته هست . ( منظور از کیفیت تصویر مسائلی مثل رزولیشن و تنظیمات گرافیکی هست . )

برای 1080 پردازنده 7700 میتونه گلوگاه باشه و در عین حال میتونه 7100 گلوگاه نشه !

شاید بپرسید چطور؟  خیلی سادس . اگر شما یه بازی مثل کانتر و ... که کلا سبک هستند رو در تنظیمات بسیار پایین و در رزولیشن بسیار پایین ( مثلا 800 در 600 ) با پردازنده 7700 و گرافیک 1080 اجرا کنید با فریم چند صد عددی رو به رو میشید و پردازنده که بسیار به تعداد فریم حساسه زیر لود قرار می گیره و عملا گلوگاه میشه . حالا اگر برعکس ، در یه بازی سنگین ( از نظر گرافیکی و نه CPU محور ) بازی رو روی نهایت تنظیمات و رزولیشن بالا ( مثلا 8K ) اجرا کنید با فریم زیر 30 رو به رو میشید در این حالت گرافیک 1080 کاملا زیر لود قرار گرفته اما پردازنده مرکزی به علت تعداد پایین فریم زیر فول لود نیست .

همچنین حالت هایی مثل اضافه کردن ماد یا بازی آنلاین میتونه در نتیجه تاثیر بسیار جدی ایجاد کنه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام پردازنده شما تو بازیای جدید نمیتونه فریم کافی بگیره پس ارتقا به چنین کارتی چندان تاثیری نمیذاره،مگر اینکه پردازنده هم ارتقا بدید مثلا همینو تعویض کنید بایه 7700 ,یا راه پر دردسرتر اینه که سیستمو بفروشید یا رایزن یا کافی لیک بگیرید مدل 8400 به بالا،البته شما رزولوشنتونو نگفتید ،و حتی نگفتید که اصلن مانیتورتون رفرش ریتش چنده اگه از این ۱۴۴هرتزا دارید قویترین پردازنده کافی لیک جوابگو هست کمتر باشه فریم هم کمتره،در واقع پردازنده هست که بیشتر وقتا جلوی قدرت گرافیکو میگیره،تا زمانی که گرافیک جلوی قدرت پردازنده رو بگیره،مشکلی ندارید

درود من تو رزولوشن 1080p بازی میکنم همینطور رفرش ریت 240 هرتز دارم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mahdiplayer گفته است :

دوستان نظرتون رو کانفیگ 8400 و 1080 چیه؟ چون اینطور که من دیدم 8400 پا به پای 7700k فریم میده.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

دوست عزیز خود مختاری ها.ولی این رو در نظر داشته باش هر چی ای فایو بگیری بازم همون چهار هسته رو داره(شایدم سری جدیدها هشت هسته اند که بعید میدونم و حقیقتا خبر ندارم)

شما در بازیهای سنگین هرچی هستت بیشتر باشه روانتر فریم میگیری مخصوصا با این گرافیک  سگ.ای سون بگیری بهتره و فرکانس بالا حالا هرچی که باشه ولی سری جدید.

مخصوصا که وقتی تو گرافیک فریم یکم بالا پایین میشه اونقدر اعصاب خورد کن نیست که وقتی هسته پر بشه و تیک و استوپ سینه بزنه که ادم میخاد سرشو بکوبه به میز.

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

سلام دوستان 

یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه من کارت گرافیک Asus rog strix 1080 رو با سی پی یو Core i5-7500 ببندم گلوگاه ایجاد میشه یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

برادر شما ببین هدفت چیه، اگر هدفت رسیدن به 60 فریم در رزلوشن FULL HD هست، گرافیک 1080 با پردازنده 7500 مشکلی نداره، میتونید به 60 فریم برسید.

اگر هدفت بیش از 60 فریم هست، مثلا مانیتور 120 هرتز داری، و یا قصدت بازی در 2K هست، اونوقت باید 7700K بخری، والسلام.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mahdiplayer گفته است :

والا من تو یوتوب ویدیو دیدم تفاوتی نبود آنچنان.باز اساتید نظر بدن ممنون میشم

Sent from my MI 4W using Tapatalk

ببین توی avg خیلی نزدیک هستن یه سی پی یو مثل 8400 و 8700k ولی توی دراپ  فریم و 1080p  فریم  120 یا 144 گرفتن موضوع فرق میکنه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

پس شما به یه کافی لیک 8700 احتیاج دارید،هیچ رایزنی با دویستا هسته هلو و البالو نمیتونه اون فریمی که شما میخایدو بتون بده،چون قدرت تک هسته ای اینتلو نداره،یکم تو نت تحقیق کنید خودتون میفهمید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

پس شما به یه کافی لیک 8700 احتیاج دارید،هیچ رایزنی با دویستا هسته هلو و البالو نمیتونه اون فریمی که شما میخایدو بتون بده،چون قدرت تک هسته ای اینتلو نداره،یکم تو نت تحقیق کنید خودتون میفهمید

به نظر من بهتره ک حداقل تو همچین مسئله هایی تعصب ب برند رو کنار بزاریم و اطلاعات بی طرف رو به مخاطب انتقال بدیم

تو این قیمت خرید رایزن کاملا منطقی هست

دوستمون کمی بیشتر جستجو کنه و بنچمارکهارو ببینه خودش متوجه  میشه

این چند فریم ارزش هزینه ۲میلیون بیشتر رو داره؟ :)

RSS.png

ACO.png

Ashes.png

ARMA.png

BF1.png

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

شما دوست من برای استفاده حداکثری از رفرش ریت مانیتورتون خیلی بیشتر از اینا باید خرج کنیدا

بنظر من ک فریم ۸۰-۱۲۰ رو فعلا بچسب تا ببینیم چی بسرمون میاد با این اوضاع

ما ک کلا باتلنک شده زندگیمون و باتلنک پوینت هم ک شده پول

اندرقم یک سیستمیم نزدیک ب ۶ ماه

هر روزم گرونتر ، گرونتر ، گرونتر

اگه قصد خرج زیاد نداری ک فعلا بیخال ۲۴۰ hz  شو?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام
بنظرم  فعلاً یک برد سری 300 بگیرید و یکعدد 8100 و باهاش سر کنید تا سری 9 بیاد و اونموقع یک سی پی یو سری 9 بردارید
اگر هم میخواهید یکسره کنید کار رو باید خریج زیادی کنید یا یکسری چیز ها رو از دست بدید
خرج زیاد یعنی دنبال 8500 یا 8600 یا 8700 باشید
یکسری چیز ها رو از دست دادن به این معنی هست که
برید روی AMD و یکعدد سی پی یوی 2600X که قیمت خیلی مناسبی داره نسبت به اینتل بردارید با یک مین (البته اگر مین درست و خوش قیمت براش پیدا بشه با توجه به وضعیت بازار)

تصمیم نهایی با خودتون هست
دوستان ارزوه های خودشون براساس بنچمارکها رو ننویسن و راهنمایی نکنند خواهشاً
موفق باشید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

به نظر من بهتره ک حداقل تو همچین مسئله هایی تعصب ب برند رو کنار بزاریم و اطلاعات بی طرف رو به مخاطب انتقال بدیم

تو این قیمت خرید رایزن کاملا منطقی هست

دوستمون کمی بیشتر جستجو کنه و بنچمارکهارو ببینه خودش متوجه  میشه

این چند فریم ارزش هزینه ۲میلیون بیشتر رو داره؟ :)

RSS.png

ACO.png

Ashes.png

ARMA.png

BF1.png

اگه ایشون مانیتور 240هرتز گرفتن حتما دنبال چیز لاکچری ای هستن و باید قبول کنید که تو بازار الان هیچی به پا 8700k نمیرسه،بماند مشکلات سیستم رایزن،سری جدید پردازنده های اینتل هم که بیان صاحب تاپیک اپشن قوی تری هم داره برای سیستم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

اگر برای بازی آنلاین گرفتی 

سی پی یو 8600K بافرکانس 4.5 برای هر 6 هسته پیشنهاد میشه

من با گرافیک 1050ti  توی بازی csgo میخوام 144 فریم بگیرم لود سی پی یو 8400 به 60 تا75 درصد میرسه

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

گلوگاه نمیشه این پردازنده قدرت کافی رو داره . توی 2k که فکر نمیکنم .

توی فول اچ دی شاید نسبت به i7 یه خورده کتر فریم بده ولی گلوگاه نه .

سعی کن vsynce رو فعال کنی که فریم از 60 بیشتر نشه و کارکرد پردازنده زیاد نشه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

گلوگاه نمیشه این پردازنده قدرت کافی رو داره . توی 2k که فکر نمیکنم .

توی فول اچ دی شاید نسبت به i7 یه خورده کتر فریم بده ولی گلوگاه نه .

سعی کن vsynce رو فعال کنی که فریم از 60 بیشتر نشه و کارکرد پردازنده زیاد نشه

داره میگه ماینتور 1080p با 240 به روز رسانی تصویر داره 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

اگه ایشون مانیتور 240هرتز گرفتن حتما دنبال چیز لاکچری ای هستن و باید قبول کنید که تو بازار الان هیچی به پا 8700k نمیرسه،بماند مشکلات سیستم رایزن،سری جدید پردازنده های اینتل هم که بیان صاحب تاپیک اپشن قوی تری هم داره برای سیستم

در 3 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

شما دوست من برای استفاده حداکثری از رفرش ریت مانیتورتون خیلی بیشتر از اینا باید خرج کنیدا

بنظر من ک فریم ۸۰-۱۲۰ رو فعلا بچسب تا ببینیم چی بسرمون میاد با این اوضاع

ما ک کلا باتلنک شده زندگیمون و باتلنک پوینت هم ک شده پول

اندرقم یک سیستمیم نزدیک ب ۶ ماه

هر روزم گرونتر ، گرونتر ، گرونتر

اگه قصد خرج زیاد نداری ک فعلا بیخال ۲۴۰ hz  شو1f601.png

دوستان این دویست و چهل هرتز بودنش برای سی اس گو هست 

این هم بگم بعد از سی اس برای من بازی هایی مثل جی تی ای وی مهمه نه بازی های روز دنیا اونها توی درجه ی بعدی قرار میگیرن

ویرایش شده توسط shayan_dsh
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ATER گفته است :

داره میگه ماینتور 1080p با 240 به روز رسانی تصویر داره 

کامنتا رو نخوندم . اگه 240 فریم بخواد بگیره با رفرش 240 خوب کم میاد قاعدتا . ولی خوب بازم به بازی بستگی داره یکم

لینک به دیدگاه

عزیزه من حواب این سوالتون خیلی سادست دوستانی که اطلاع ندارن لطف کنن یه کمی یاد بگیرن بعد نظر بدن 

اگه شما میخوای بالای 100 فریم بازی کنی صددرصد باید یه سی پی یو قوی بگیری 

ولی اگه هدفت 60 فریم هست 7500 کفایت میکنه 

هرچقدر فریمی که میخوای بهش دست پیدا کنی بالاتر باشه باید سی پی یوتون هم قوی تر باشه ولی هرچی پایین تر باشه مثلا دوروبر 60 اونوقت همون i5 هم کافی هستش 

باز ببینید توی چه فریمی بازی میخواید بکنید 

لینک به دیدگاه

برای بازیهای ترکیبی cpu محور و gpu محور گلوگاه سنگین خواهید داشت. در بازیهای cpu محور کمتر به چشم میاد ولی

در بازیهای gpu محور هم خیلی کم. ولی توصیه میکنم یا 7500 رو با 1070 تهیه کنید یا به فکر پردازنده سری k باشید تا بتونید اوورکلاک انجام بدید و بکاهید از این گلوگاه یا دیگه آخرش پردازنده رده بالا بخرید.

اینکه 7500 واسه 60 فریم 1080 کافیه شکی نیست. ولی برای این منظور یه 1060 هم پاسخگوی شما هست. نیازی به 1080 اصلا ندارید. هزینه اضافی میشه فقط

ولی اگه میخواید از پرفورمنس واقعی 1080 استفاده بکنید باید حتما پردازنده ای قویتر از 7500 خریداری بکنید.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

درود

اگه برای سی اس گو میخواید فک میکنم به 1080 نیاز خاصی نباشه 

حتی 1060 هم باید زیاد باشه واسه 300 فریم 

بیشتر سعی کنید یه سی پی یو خوب بگیرید مثل 8500 8600k

سعی هم کنید برید دنبال اینتل هرچند که رایزن هم اوکیه ولی اینتل واسه بیشتر فریم گرفتن بهتره 

لینک به دیدگاه

دوستان بنده اگر کارت گرافیک رو بکنم 1070 ti و اختلاف قیمت 1080 و 1070ti رو بزارم روی سی پی یو یه خورده هم بیشتر پول بزارم روش یعنی یه سی پی یو قوی تر (مثلا i7-7700) بگیرم به نظرتون اون خوبه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

دوستان این دویست و چهل هرتز بودنش برای سی اس گو هست 

این هم بگم بعد از سی اس برای من بازی هایی مثل جی تی ای وی مهمه نه بازی های روز دنیا اونها توی درجه ی بعدی قرار میگیرن

Cs go بنظر من میتونید تا ۲۰۰اینا فریم بگیرید،اما بیشتر این نه،جی تی ای کاملا پردازنده محور هستش تا جایی که زمانی که با ماشین سرعت میرید لگ هم میزنه،پس پردازنده خیلی قوی میخاید برا اون

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، shayan_dsh گفته است :

دوستان بنده اگر کارت گرافیک رو بکنم 1070 ti و اختلاف قیمت 1080 و 1070ti رو بزارم روی سی پی یو یه خورده هم بیشتر پول بزارم روش یعنی یه سی پی یو قوی تر (مثلا i7-7700) بگیرم به نظرتون اون خوبه؟

اره اینطور بهتره البته این 240هرتزی بودن مانیتورتون دستتونو بسته وگرنه اگه بحث ۶۰هرتز بود اصلن پردازنده مهم نبود!

یه چیزی هم بگم ،شما برای بازی هایی که فریم بالا مهم نیست با نرم افزار روی یه عدد خاص قفل کنید چون نوسان فریم با چشم قابل دیدنع و تو ذوق میزنه

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

اره اینطور بهتره البته این 240هرتزی بودن مانیتورتون دستتونو بسته وگرنه اگه بحث ۶۰هرتز بود اصلن پردازنده مهم نبود!

به نظر شما مانیتورم رو بفروشم و یه 144 هرتز بگیرم اختلاف قیمتشو بزارم روی قطعات سیستم؟

یکی از دوستام هست که دست به نقد هست و میخواد مانیتور رو

ویرایش شده توسط shayan_dsh
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، shayan_dsh گفته است :

به نظر شما مانیتورم رو بفروشم و یه 144 هرتز بگیرم اختلاف قیمتشو بزارم روی قطعات سیستم؟

با توجه به توضیخاتتون شما فریم بالای 120 میخواید پس حداقل باید این سی پی یو هارو بگیرید : i5 8600k - i7 8700 or k - i7 7700 or k 

و برای گرافیک هم اینا : GTX 1070 or ti - GTX 1080

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، shayan_dsh گفته است :

اگر شما عادت به ۲۴۰فریم نکردید،و ۱۴۴تو ذوقتون نمیزنه و با اون هم کنار میاین،چرا که نه،اما در نظر داشته باشید بازار خیلی داغونه ،حتما قبلش مانیتور مورد نظرو بخرید بعد مال خودتونو بفروشید که یوقت بعد جنس گرون نشه ضرر کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

اگر شما عادت به ۲۴۰فریم نکردید،و ۱۴۴تو ذوقتون نمیزنه و با اون هم کنار میاین،چرا که نه،اما در نظر داشته باشید بازار خیلی داغونه ،حتما قبلش مانیتور مورد نظرو بخرید بعد مال خودتونو بفروشید که یوقت بعد جنس گرون نشه ضرر کنید

راستش من هنوز چون سیستمم رو نخریدم کامل هنوز اصلا ازش استفاده نشده (من دارم یکی یکی میخرم قطعات رو) و اتفاقا هروقت گیم نت میرم مانیتور 144 هرتز داره و به اون عادت کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...