رفتن به مطلب

انویدیا : جانشین کارتهای GTX 1060 و1050 تا 2019 معرفی نخواهند شد؛ تورینگ در اصل برای گره 10 نانومتر برنامه ریزی شده بود!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

0a2ac1741a3661d3a7a57bf218d80f32.jpg

با توجه به گزارش یکی از نمایندگان ASUS در مصاحبه با NVIDIA ، گفته شده که انویدیا تا سال 2019 ، جانشینی برای دو کارت GeForce GTX 1060 و GTX 1050 عرضه نخواهد کرد.این بدان معناست که در تعطیلات پیش رو تنها سه SKU جدید و سطح بالای RTX 2080 Ti ، RTX 2080 و RTX2070  قابل تهیه هستندو مدل های رده میانی به پایین تنها از همان سری کارتهای GeForce GTX 10 در دسترس خواهند بود.هنوز علت این کار انویدیا مشخص نشده اما میتواند مواردی چون موجودی بالای کارتهای باقی مانده از سری GTX10 و یا حجم ناکافی از تراشه های رده میانی جدید RTX 20 برای تولید باشد.در این بین حتی انویدیا باید تصمیم بگیرد که قابلیت ray-tracing را از کارت های رده میانی این سری حذف کند یا نکند.

انویدیا در مرحله طراحی کارت RTX 2070 از یک تراشه مستقل کوچکتربا کد TU106 به جای استفاده از نسخه تقلیل یافته تراشه TU104 بهره گرفته است.البته ما معتقدیم این شرکت میتواند بر اساس تراشه به کار رفته در این کارت دست به تولید جانشین برای کارت 1060 بزند.از آنجا که از تمام توان این تراشه در کارت 2070 استفاده میشود، با تقلیل آن به تراشه های کوچکتر، حتی میتواند مشکل جانشین کارت 1050 را نیز حل کند.

همچنین در این بین مشخص میشود که در اصل ریز معماری Turing ، بر اساس گره ساخت 10 نانومتر سامسونگ ، برنامه ریزی شده ، اما با تاخیرها و مشکلات به وجود آمده ، نهایتا با گره ساخت 12 نانومتر طراحی و تولید شد.شاید این موضوع بتواندتوضیح دهد که چرا انویدیا نمودار منحنی مصرف انرژی را تا 4 نسل پیشین خود وجود دارد را به همان شکل حفظ کرده است و شاهد کاهش مصرف انرژی در این نسل نیستیم.گفته شده انویدیا قصد دارد تا معماری تورینگ را در آینده با استفاده از گره ساخت 8 نانومترسامسونگ که گونه متفاوتی از نود ساخت 10 نانومتر به حساب می آید، بار دیگر گسترش دهد.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

یعنی یه چیزی تو مایه های مکسول v1 و v2

که سری 700 و 900 رو شامل میشد

البته میتونست پاسکال v2 هم معرفی بکنه ولی خب ولتا رو معرفی کرده بود از اونور نمیشد این کارو بکنه

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

دقیقا دلیل اینکه کارتهای مدل 2060 و 2050ti به این دلیل به این زودی عرضه نخواهند شد چون شدیدا روی فروش مدلهای 1070 و 1060 تاثیر خواهند گذاشت

تا انبارها از سری 10 خالی نشه به طور کامل سری 20 معرفی نخواهند شد و همچنین ته تغاری سری 20 یعنی 2030 هم میمونه برای آخر سر

ویرایش شده توسط behruz_godrat
لینک به دیدگاه

من که فعلا تا یکی دو سال اگه یاریم کنه با ۱۰۵۰ تی ای سر میکنم ایشالا که انویدیا پشتیبانیش کنه‌ و با درایورای غیر بهینه تر نزنه بهش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

من که فعلا تا یکی دو سال اگه یاریم کنه با ۱۰۵۰ تی ای سر میکنم ایشالا که انویدیا پشتیبانیش کنه‌ و با درایورای غیر بهینه تر نزنه بهش

شما میتونی از درایور ها مود شده استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، memex گفته است :

دوست عزیز این مورد رو می تونی توضیح بدی ؟!

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، memex گفته است :

درایور های مود شده چه فرقی با اصلی ها دارن؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Divine گفته است :

دوست عزیز این مورد رو می تونی توضیح بدی ؟!

برید تو redit

https://www.reddit.com/r/XtremeG/

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behruz_godrat گفته است :

درایور های مود شده چه فرقی با اصلی ها دارن؟

برای گیم بهینه تر عمل میکنه البته نه همه ی نسخه هاش

لینک به دیدگاه

نه عزیز لقمه جوییده شده نمی خوام xD  می خوام برای هر کارتی بتونم استفاده کنم من کارت خودم 950 هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Divine گفته است :

نه عزیز لقمه جوییده شده نمی خوام xD  می خوام برای هر کارتی بتونم استفاده کنم من کارت خودم 950 هست

با دقت بخونید 

گفتم برای بازی خوبه ولی نه همه ی درایور هاش

این درایور ها تمام نسخه های 600 تا پاسکالو ساپورت میکنه با کارت شما مشکل نداره

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/28, 11:39:41، memex گفته است :

ممنون اهل ریسک نیستم ولی دیگه این کارت حداقل باید دوسالو ساپورت بشه دیگه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...