رفتن به مطلب

طرز کار خنک کننده ها مبتنی بر تکنولوژی HeatPipe

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

داشتم در مورد خنک کننده های کارتهای گرافیکی مطالبی رو میخوندم که یه چیزی نظرمو جلب کرد :

به تجربه و در عمل دیده شده که هیت پایپ های U شکل بهتر از هیت پایپ هایی که یک سر آن روی پردازنده و قسمت دیگر آن مقابل فن قرار میگیرد عمل میکنند مثل این :

668276_v02_b.jpg

خوب در مورد خنک کننده های گرافیکی هم از این مکانیزم استفاده میشه :

17_sap687_cool_big.jpg

حالا تصور کنید حالتی رو که بجای این حالت از U شکل ها استفاده بشه یعنی :

تقزیبا این حالت :

post-7048-0-54514600-1338842281_thumb.jpg

به این ترتیب حالت دمندگی کاملا شبیه فنهای ایستاده میشه برای جلوگیری از به دام افتادن گرما زیر سینکها هم میتوان مثلا یک زاویه 30 درجه ای به هیت پایپ ها داد که فکر نکنم از دو اسلات بیشتر بشه.(ارتفاع اکثر خنک کننده ها)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود .

آقا ی گرجی و پوریای عزیز . اطلاعاتی که در مورد اصول خنک کننده ها و هیت پایپ ها دادین خیلی کاربردی بود .

من به شخصه دیدگاهم نسبت به نحوه ساخت یک واتر کولینگ هم تغییر پیدا کردو این اطلاعات باعث میشه من بهتر روند کولینگ رو درک کنم و البته راندمان کولری که خواهم ساخت بهتر خواهد بود.

از هر دوی شما عزیزان تشکر میکنم . :wub:

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

یعنی انصافاً حیف نیست این تاپیک داره خاک می خوره؟، اصلا نمی دونم چرا و چطوری توی یکی از تب های کروم باز شده بود.

دوستان یه سوال اساسی، کولر من بصور U خوابیدست، یعنی از قسمت زیرین U به مادربرد چسبیده و مادربرد من هم حالت عمودی داره، دقیقاً همونجوری که همه ی کیس های ایستاده هستن دیگه.

حالا اگر کیس رو بخوابونم به نحوی که اون شکل U از قسمت زیرینش روی برد باشه و به اصطلاح از همون قسمت U ایستاده باشه چی؟، خیلی تفاوت می بینیم؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

بسیار بسیار عالی و دستت درد نکنه هرچند مال 4 سال پیشه اما واقعا آدم از خوندن مقالات علمی از این دست لذت میبره و از بچه ها میخوام که در این سمت قدم بردارند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...