رفتن به مطلب

پخش محتوای دیجتال روی دستگاه صوتی قدیمی ‌پاناسونیک

سعید بهمنیان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان 

یک دستگاه پاناسونیک vk91d داریم که می‌خواهیم در صورت امکان ازش برای پخش محتوای دیجتال استفاده کنیم.

ظاهرا فقط ورودی aux دارد. آیا امکانش هست که بتوان محتوای دیجیتال با کیفیت عالی ازش گرفت؟ مثلا خروجی 5.1 برای دیجیتال کار کند.

آیا به صرفه است؟ چه چیزهایی نیاز دارد؟

از مشارکت دوستان فرهیخته‌ در زمینه‌ی صدا پیشاپیش سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

درود جناب بهمنیان.
یه سری برد هست در بازار که میتونن روی دستگاهتون نصب کنن. هم بلوتوث داره و فلش و رم خور و حتی رادیو fm داره.
ولی اینها همه به aux دستگاهتون وصل میشه که خب این کار خروجی استریو بهتون میده
-فلش-خور-پخش-ماشین.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

درود جناب بهمنیان.
یه سری برد هست در بازار که میتونن روی دستگاهتون نصب کنن. هم بلوتوث داره و فلش و رم خور و حتی رادیو fm داره.
ولی اینها همه به aux دستگاهتون وصل میشه که خب این کار خروجی استریو بهتون میده
-فلش-خور-پخش-ماشین.jpg

درود آقا حامد

دو نمونه اش را آزموده ام، صدای دالبی و سینمای خانگی ندارند. راهی هست که 5.1 دیجیتال بتوان پخش کرد؟

لینک به دیدگاه

راستش تا حالا ندیدم همچین موردی رو. مگر اینکه ای سی های صدا(یا امپلی) رو مورد بررسی قرار بدین و ببینین ایا ورودی 5.1 صدا رو دارن یا نه. اگر این مورد رو داشته باشه شما میتونید در پشت دستگاه پورت هایی اضافه کنین برای ورودی صدا 5.1 و متصل کنین به پایه های مورد نظر ای سی . مثل اسپیکر های 5.1 که از طریق ۳تا سیم 3.5 میلیمتری به کامپیوتر وصل میکنیم این رو هم وصل کنین.

این روش هم صدا دیجیتال انتقال داده نمیشه ولی حداقل 5.1 مورد استفاده قرار میگیره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

راستش تا حالا ندیدم همچین موردی رو. مگر اینکه ای سی های صدا(یا امپلی) رو مورد بررسی قرار بدین و ببینین ایا ورودی 5.1 صدا رو دارن یا نه. اگر این مورد رو داشته باشه شما میتونید در پشت دستگاه پورت هایی اضافه کنین برای ورودی صدا 5.1 و متصل کنین به پایه های مورد نظر ای سی . مثل اسپیکر های 5.1 که از طریق ۳تا سیم 3.5 میلیمتری به کامپیوتر وصل میکنیم این رو هم وصل کنین.

این روش هم صدا دیجیتال انتقال داده نمیشه ولی حداقل 5.1 مورد استفاده قرار میگیره

چطور می شود چنین چیزی (داشتن ورودی 5.1) را روی برد تشخیص داد؟

متوجه نشدم چرا با این کار، در صورت امکان، صدا دیجیتال انتقال داده نخواهد شد.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان 

یک دستگاه پاناسونیک vk91d داریم که می‌خواهیم در صورت امکان ازش برای پخش محتوای دیجتال استفاده کنیم.

ظاهرا فقط ورودی aux دارد. آیا امکانش هست که بتوان محتوای دیجیتال با کیفیت عالی ازش گرفت؟ مثلا خروجی 5.1 برای دیجیتال کار کند.

آیا به صرفه است؟ چه چیزهایی نیاز دارد؟

از مشارکت دوستان فرهیخته‌ در زمینه‌ی صدا پیشاپیش سپاسگزارم

سلام اقا سعید

من قبلا همچین فکری به ذهنم رسید و عملی کردم کارو

ضبط من سونی مدل FLX5D بود که ورودی و خروجی اپتیکال داشت

من از کارت صدای کریتیو که داشتم خروجی اپتیکال گرفتم و زدم به ورودی ضبط و دکمه دیجیتال رو زدم و دقیقن صدای 5‌.1 کانال ازش میگرفتم

و اون ضبط رو فقط برا استفاده از  امپ خریده بودم

دیگه فکرنمیکنم برا حالت دالبی بشه روش دیگه ای بکار برد

همون aux هست که استریوعه و برا موزیک

اگر ضبط شما ورودی اپتیک داشته باشه اوکی میشه

ضبطی که دارین بیشتر حجم صدای زیادی داره و همون بدرد این کارا میخوره

خیلی موزیک گوش دادن باهاش لذت نداره

بازم سوالی داشتین تلفنی خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام اقا سعید

من قبلا همچین فکری به ذهنم رسید و عملی کردم کارو

ضبط من سونی مدل FLX5D بود که ورودی و خروجی اپتیکال داشت

من از کارت صدای کریتیو که داشتم خروجی اپتیکال گرفتم و زدم به ورودی ضبط و دکمه دیجیتال رو زدم و دقیقن صدای 5‌.1 کانال ازش میگرفتم

و اون ضبط رو فقط برا استفاده از  امپ خریده بودم

دیگه فکرنمیکنم برا حالت دالبی بشه روش دیگه ای بکار برد

همون aux هست که استریوعه و برا موزیک

اگر ضبط شما ورودی اپتیک داشته باشه اوکی میشه

ضبطی که دارین بیشتر حجم صدای زیادی داره و همون بدرد این کارا میخوره

خیلی موزیک گوش دادن باهاش لذت نداره

بازم سوالی داشتین تلفنی خدمتتون هستم

درود آقا جواد 

شوربختانه این دستگاه ورودی اپتیک ندارد و تنها وارودی aux رویش دیده ام. بنابر آنچه گفته ای کاری نمی شود کرد. 

سپاس از توجهت 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود آقا جواد 

شوربختانه این دستگاه ورودی اپتیک ندارد و تنها وارودی aux رویش دیده ام. بنابر آنچه گفته ای کاری نمی شود کرد. 

سپاس از توجهت 

بله

بنظرم بیخیال بشین  و ضبط رو بسپارین دست‌کسی که میخاد از خودش استفاده کنه

یا برا 5.1 از خود پلیر ضبط استفاده کنین

اگر واقعا هم احتیاج دارین یه سینما خانگی کم‌حجم بخرین

لینک به دیدگاه

چطور می شود چنین چیزی (داشتن ورودی 5.1) را روی برد تشخیص داد؟ متوجه نشدم چرا با این کار، در صورت امکان، صدا دیجیتال انتقال داده نخواهد شد.

ساده میگم. نقشه های ای سی های صدا رو از اینترنت بگیرید و پایه ها رو تحلیل کنین. شاید پایه های ورودی 5.1 همانند خروجی بر روی خودش داشته باشه که این کار رو خیلی ساده میکنه.یکمی باید تحلیل مدار رو بلد باشید. اگه چیزی که گفتم ای سی داشته باشه باید دید ایا هنگام مود aux باز هم این پایه های ورودی فعال هستن یا نه. اگر فعال باشند که به راحتی میشه یک سیستم 5.1 ساخت

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان و اقا سعید گل.

ضبط های قدیمی برای دالبی کردن صدا از یه ای سی به اسم پرولوجیک استفاده میکنن. ک کارش مجازی سازی صدای خروجی از 2.1 به 5.1 یا 7.1 هست.

چون زمان قدیم دالبی به این صورت وجود نداشت و بنابراین سورس 2.1 رو باید به دالبی تبدیل میکردن دالبی هم به معنی جدا بودن صدای هرکدوم از اسپیکرها نبوده (مثل الان) بلکه پخش کردن صدا بین 7 یا 5 اسپیکر و قوی و ضعیف کردن صدای تعدادی از اون هاست. اینکه این ضبط ورودی 2.1 داره و 5.1 و 7.1 نداره هم گواه این مطلبه ک این ضبط 7.1 حقیقی نیست.

صدایی غیر از 2.1 گرفتن از طریق aux از این اسپیکر تقریبا کار غیر ممکنیه البته باید یه دکمه دالبی یا همچین چیزی داشته باشه که صدای معمولی رو هم به همه اسپیکر ها منتقل کنه ولی هیچ وقت دالبی نخاهد بود.

توصیه من به سعید عزیز این هست که اسپیکر رو تعویض کنن و به سمت اسپیکر های جدید 5.1 برن. چون صدایی که میشه با اسپیکر دالبی گرفت خیلی خیلی لذت بخش هست خصوصا توی فیلم و بازی. تو موسیقی که همون 5.1 هم به 2.1 تبدیل میشه.

ولی کیفیت صدایی که از این اسپیکر شنیدن بالا بوده و در نتیجه برای اسپیکر جدید کارشون سخت میشه و باید هزینه بیشتر کنن و اسپیکر با کیفیتی انتخاب کنن.

موفق و پیروز باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

ساده میگم. نقشه های ای سی های صدا رو از اینترنت بگیرید و پایه ها رو تحلیل کنین. شاید پایه های ورودی 5.1 همانند خروجی بر روی خودش داشته باشه که این کار رو خیلی ساده میکنه.یکمی باید تحلیل مدار رو بلد باشید. اگه چیزی که گفتم ای سی داشته باشه باید دید ایا هنگام مود aux باز هم این پایه های ورودی فعال هستن یا نه. اگر فعال باشند که به راحتی میشه یک سیستم 5.1 ساخت

سپاسگزارم

در 31 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

با سلام خدمت همه دوستان و اقا سعید گل.

ضبط های قدیمی برای دالبی کردن صدا از یه ای سی به اسم پرولوجیک استفاده میکنن. ک کارش مجازی سازی صدای خروجی از 2.1 به 5.1 یا 7.1 هست.

چون زمان قدیم دالبی به این صورت وجود نداشت و بنابراین سورس 2.1 رو باید به دالبی تبدیل میکردن دالبی هم به معنی جدا بودن صدای هرکدوم از اسپیکرها نبوده (مثل الان) بلکه پخش کردن صدا بین 7 یا 5 اسپیکر و قوی و ضعیف کردن صدای تعدادی از اون هاست. اینکه این ضبط ورودی 2.1 داره و 5.1 و 7.1 نداره هم گواه این مطلبه ک این ضبط 7.1 حقیقی نیست.

صدایی غیر از 2.1 گرفتن از طریق aus از این اسپیکر تقریبا کار غیر ممکنیه البته باید یه دکمه دالبی یا همچین چیزی داشته باشه که صدای معمولی رو هم به همه اسپیکر ها منتقل کنه ولی هیچ وقت دالبی نخاهد بود.

توصیه من به سعید عزیز این هست که اسپیکر رو تعویض کنن و به سمت اسپیکر های جدید 5.1 برن. چون صدایی که میشه با اسپیکر دالبی گرفت خیلی خیلی لذت بخش هست خصوصا توی فیلم و بازی. تو موسیقی که همون 5.1 هم به 2.1 تبدیل میشه.

ولی کیفیت صدایی که از این اسپیکر شنیدن بالا بوده و در نتیجه برای اسپیکر جدید کارشون سخت میشه و باید هزینه بیشتر کنن و اسپیکر با کیفیتی انتخاب کنن.

موفق و پیروز باشید.

سپاس علی جان از اطلاعات سودمندت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...