رفتن به مطلب

حل مشکل استفاده نکردن صد در صد جی پی یو با تینر فوری.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

من بعد از مدتی اومدم یکمقدار گیم بازی کنم همین چند روز پیش که متوجه شدم توی بازی ryse  60-70 درصد از جی پی یو استفاده میشه سی پی یو هم همون حول و حوش.تست کردم تو چنتا بازی دیگه که توی بازی hitman و wildland  مصرف 99 درصد بود ولی بقیه بازیا فریم هم کم بود و مصرف جی پی یو هم کم. خلاصه این برای من عجیب بود.و  ویندوز جدید ریختم درایورهای جدید گرفتم  بایوس رو تغییرات دادم ولی اتفاقی نیوفتا.گفتم حتما کارت گرافیک مشکل داره بردم بیرون دادم گرافیک دیگه و رم و پاور دیگه هم تست کردن ولی همچنان پا بر جا بود.اومدم خونه و یکهو تصمیم گرفتم که سی پی یو رو باز کنم و دوباره جا بزنم شاید حل بشه که دیدم زیر سی پی یو روغن زده.پاکش کردم و دوباره جا زدم و اومدم توی بازی دیدم در کمال اعجاب  عین سابق 99 درصد اجرا میکنه خیلی برام عجیب بود چون اینکه کارایی سی پی یو بخاطر روغن زدن زیرش اینجوری تغییر کنه برام عجیب بود.و فکرش روهم نمیکردم اینچنین اتفاقی اصلا بیوفته این تو ذهنم بود که سی پی یو یا فقط کار میکنه یا فقط کار نمیکنه و این نظریه برام باطل شد دیگه.

سیستم روشن موند و یه دوساعتی گذشت اومدم یکم بازی کنم دیدم باز درصد استفاده کم شد .دوباره سی پی یو رو باز کردم و بازم روغن بود.فهمیدم که توی پینهای سوکت سی پی یو روغن رفته و هر بار سی پی یو یکمدت کار میکنه و گرم میشه روغنه میاد بالا و  میچسبه به زیر سی پی یو  وباعث کاهش راندمانش میشه..یکمقدار تینر(غیر فوری) اوردم با قلموی نرم که به تینر اغشته میکردم و میکشیدم روی پینها انجام دادم و بستم و یه دوساعتی روشن گذاشتم و بعد اومدم گیم باز کردم دیدم بازم درصد کم شد سی پی یو رو در اوردم که بازم روغن زده بود.خلاصه دل رو زدم به دریا و مادربرد رو از کیس جدا کردم و تصمیم گرفتم سوکت رو بشورم و برای شستن تصمیم گرفتم تینر فوری 10000 استفاده کنم. یک سرنگ پزشکی و یک تینر 10000 که سرنگ رو پر میکردم و با فشار تینر رو میریختم روی سوکت چندین بار این .کار را ادامه دادم و اخر سر هم سوکت رو با تینر فراوان شستشو دادم خوبی این تینر اینه که زیاد زحمت نمیخاد تا روغن رو بکشی بیرون و با روش خاصی شستشو بدی مادر برد رو با یک دست بالا نگه میداری طوری که سوکت بسمت زمین باشه.سرنگ رو پر میکنی از تینر و از پایین با فشار خالی میکنی رو سوکت و روغن ها همراه با تینر شسته میشه و میریزه رو زمین.اخرش هم برد رو میزاری زمین و تینر رو خالی میکنی تو سوکت سی پی یو که پر از تینر بشه فقط باید با سشوار و دمای ملایمش چند دقیقه ای هوادهیش کنیم تا کاملا خشک بشه .این روش من بود و جواب داد و خیلی هم خوشحال  و راضی هستم.

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

جل الاخالق !!!  به حق چیزای ندیده و نشنیده  !!! ?

روغن زدن  زیر CPU  ???? !!!!!

از اساتید اگه کسی اطلاعات بیشتری در مورد این مشکل و دلایل رخ دادن اون داره ،،، توضیح بیشتری بده ممنون میشم:

ضمنأ یه سوال فنی هم داشتم ... استفاده از تینر برای شستشوی بردها و قطعات الکترونیکی مشکل نداره ؟؟؟ یعنی ما میتونیم هر از چند وقت مثلأ موقعیکه مادربورد یا گرافیک کثیف میشه و گرد و خاک میگیره برای تمیز کردن صد در صدی تمام خلل و فرج این قطعات بیاییم و با تینر این قطعات رو شستشو بدیم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

جل الاخالق !!!  به حق چیزای ندیده و نشنیده  !!! 1f600.png

از اساتید اگه کسی اطلاعات بیشتری در مورد این مشکل و دلایل رخ دادن اون داره ،،، توضیح بیشتری بده ممنون میشم:

ضمنأ یه سوال فنی هم داشتم ... استفاده از تینر برای شستشوی بردها و قطعات الکترونیکی مشکل نداره ؟؟؟ یعنی ما میتونیم هر از چند وقت مثلأ موقعیکه مادربورد یا گرافیک کثیف میشه و گرد و خاک میگیره برای تمیز کردن صد در صدی تمام خلل و فرج این قطعات بیاییم و با تینر این قطعات رو شستشو بدیم ؟؟؟

درود. روغن قبلا توسط خود من ریخته شده بود و فکر میکردم پاکش کردم ولی توی شکاف پینها مونده بوده. روغن چرخ خیاطی.  که فنها رو سرویس میکردم و ریخت رو سی پی یو و رفت زیرش

لینک به دیدگاه

درود. داداش خیلی جرات داری تو این اوضاع. خخ

داداش شما Gpuت چیه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود. داداش خیلی جرات داری تو این اوضاع. خخ

داداش شما Gpuت چیه

درود عزیز برادر. والا جرات که تقریبا حماقت محض بود ممکن بود مادربردم پر بکشه.حتی وقتی بعد خشک کردنش روشن کردم حواسم نبود و ال ای دی مربوط به پاورو درست جا نزده بودم و دیدم فن چرخید اما چراغ ابی روشن نشد یکلحظه ضعف و سر گیجه و حالت تهوع بهم دست دادو گفتم حتما یا سی پی یو یا مادربرد خراب شد.  بعد تصویر اومد و انگار تازه متولد شدم

جی پی یو 1050

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

جل الاخالق !!!  به حق چیزای ندیده و نشنیده  !!! 1f600.png

امیدوارم اساتید عزیز بیان و جواب بدن.من در حد تجربه خودم بگم بهتون که اول که شستشو دادم سوکت رو گفتم اگه خراب بشه حتما این ماسفتا و اون خازنا تا حالا خراب شه اگرم نشه پس اونیکیارم بشورمش  و تمام برد رو یه ابکشی با تینر کردم و قشنگ روغنها و اشغالهای اضافه روی لبه های برد مشخص بود که تینر شسته اورده و حتی رنگ اسلات رم که ابی رنگ بود هم مقداری شسته بود..یعنی این تینر در شستشو حرفی واس گفتن نمیزاره انقدر که سیاله.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...