رفتن به مطلب

رشته کامپیوتر چطوره؟

The Demon
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

رشته بسیار عالی هستش،  اینده  متعلق به این رشته هستش.

حداقل تا لیسانس برو و بعدش تمرکز اصلیتون بزارید روی  خوندن و تلاش بسیار زیاد در زمینه برنامه نویسی و یا شبکه های کامپیوتری .

من به شما قول میدم اگر تجربه اتون در این دو زمینه ای که گفتم بیشتر کنید ،  هیچ وقت بیکار نخواهید بود

برای کسانی که تخصصی دارند " برنامه نویسی و یا شبکه " همراه با تجربه خوب ، تلاش بسیار هیچ وقت بیکار نیستند. بنده دوستی دارم  تو خونه اش نشسته یک PC داره با اون داره حداقل ماهی 2 میلیون تومان درامد داره.

دوست بعدی بنده ایشون حرفه ای هستند یک شرکت تاسیس کرده در شاخه های مختلف برنامه نویسی تخصص داره ماهی 5 میلیون فقط از این زمینه داره درامد کسب می کنه.

بنده به عنوانی کسی که فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از یک دانشگاه خوب دارم به شما می گم نصیحت دوستانه وقت با ارزشت رو برای مطالب داغون آکادمیک (دانشگاهی) تلف نکن هیچی بهت یاد نمی دن.

برو دنبال تجربه یا کنار یک نفر کار کن تجربه ات ببر بالا اون وقت بیکار نخواهی بود.

خیلی ممنون واقعا حرفتون منو آرام کردش...همه بهم گفتن تجربه بهترین چیز هستش بهم گفتن حتی یه جا معتبر کار کن بدون حقوق و مزایا اما تجربه کاریتو میبره بالا

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر خودت پیگیر درس و کار باشی و دانشگاه خوبی بروی می ارزد، و گرنه دانشگاههای زیادی عموما پولی در کشور هستند که  نصب ویندوز و آموزش کپی پیست و شیوه ی جستن مقالات در اینترنت برای دزدیهای آینده را آموزش می دهند.

یکی از بزرگان دستور داده بود دانشگاه کارخانه ی آدمسازی بشود، الان کارکرد اصلی دانشگاه ایجاد فضای امن برای جفتگیری و آدمسازیهای متعاقبش است و خبر چندانی از علم آموزی نیست. 

من فقط نگرشم مثبت هستش و تمام تلاش و سعی رو میکنم تا توی کنکور رتبه خوبی بیارم ودانشگاه های خوبی مثل شریف و تهران علم صنعت و امیرکبیر شهید بهشتی قبول بشم واصلا دلم نمیخواد مثل بعضی از الکی مهندس هاکه میگن کار نیست و فلان باشم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mohammadhosein80 گفته است :

ممنون از راهنمایی شما بله واقعا حق باشماست خیلی ها فک میکنن چون ریاضی شون قوی هستش میتونن تو رشته کامپیوتر تحصیل کنن....علاقه ام همونطور که گفتم زیاده به کامپیوتربنده یه مدتی یا موتور یونتی3d کار میکردم کمی هم کد مینوشتم البته پارسال ...

البته بچه های ریاضی معدلشون نسبت به بچه های فنی بیشتر میشه ولی اون حجم از ریاضیات به هیچ درد شما نمیخوره اون معدل هم پاره کنید بندازید سطل آشغال،شما معدلت 14 باشه کار بلد باشی ارزشش بیشتر

بچه های ریاضی همشون تو پروژه های نرم افزار گیر میکنن اونا بهتره برن یه رشته حرفه ای تر و بهتر بخونن،من نظر خودم رو میگم  به هیچوجه سمت نرم افزار نرید کلا وقت تلف کردن،می خوای وقت تلف کنی برو زبان بخون هزینش کمتر کلاسش پر تر هست همشونم میان که با همدیگه رفیق بشن برن بیرون و بگردن! اما نرم افزار پیر میشی آخرشم هیچی اینکه فلانی میگه دوستم ده میلیون در میاره و دوستم دو میلیون در میاره این حرف ها رو باور نکن خلاصه همه یه دوستی دارن که ماهیانه داره 10 میلیون در میاره ! همه یه دوستی دارن که آلمان زندگی میکنه درآمدش20000دلار در ماه !  از این خبرا نیست کامپیوتر بیشتر آمار بیکاری رو داره ،اصلا آمار رو فراموش کن برو بیرون رو ببین چه خبره

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

البته بچه های ریاضی معدلشون نسبت به بچه های فنی بیشتر میشه ولی اون حجم از ریاضیات به هیچ درد شما نمیخوره اون معدل هم پاره کنید بندازید سطل آشغال،شما معدلت 14 باشه کار بلد باشی ارزشش بیشتر

بچه های ریاضی همشون تو پروژه های نرم افزار گیر میکنن اونا بهتره برن یه رشته حرفه ای تر و بهتر بخونن،من نظر خودم رو میگم  به هیچوجه سمت نرم افزار نرید کلا وقت تلف کردن،می خوای وقت تلف کنی برو زبان بخون هزینش کمتر کلاسش پر تر هست همشونم میان که با همدیگه رفیق بشن برن بیرون و بگردن! اما نرم افزار پیر میشی آخرشم هیچی اینکه فلانی میگه دوستم ده میلیون در میاره و دوستم دو میلیون در میاره این حرف ها رو باور نکن خلاصه همه یه دوستی دارن که ماهیانه داره 10 میلیون در میاره ! همه یه دوستی دارن که آلمان زندگی میکنه درآمدش20000دلار در ماه !  از این خبرا نیست کامپیوتر بیشتر آمار بیکاری رو داره ،اصلا آمار رو فراموش کن برو بیرون رو ببین چه خبره

اگه بتونم برم خارج از ایران چطور؟مدرکم رو از یه دانشگاه معتبر بگیرم بعدا با هزینه خودم برم ؟اون موقع هم بدرد نمیخوره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

اگه بتونم برم خارج از ایران چطور؟مدرکم رو از یه دانشگاه معتبر بگیرم بعدا با هزینه خودم برم ؟اون موقع هم بدرد نمیخوره؟

متاسفانه در مورد خارج از کشور هیچ اطلاعی ندارم

لینک به دیدگاه

درود. داداش برا کامپیوتر دنبال تحصیلات اکادمیک نباش که اصلا به دردت نمیخوره. دنبال یه رشته نون و اب دار باش مثل پرستاری یا تربیت معلم یا علوم ازمایشگاهیو  این چیزا. کامپیوترو خودتم میتونی تو فراغتت یاد بگیری چون تو دانشگاه تنها چیزی که راجبش بحث نمیشه همین کامپیوتره. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

من فقط نگرشم مثبت هستش و تمام تلاش و سعی رو میکنم تا توی کنکور رتبه خوبی بیارم ودانشگاه های خوبی مثل شریف و تهران علم صنعت و امیرکبیر شهید بهشتی قبول بشم واصلا دلم نمیخواد مثل بعضی از الکی مهندس هاکه میگن کار نیست و فلان باشم

نگرش مثبت خوب است و بکوش حفظش کنی، جاهایی که تعزیت غوران مدام شنیده می‌شود به کارت خواهد آمد.

یک نکته را فراموش نکن، از هم الان به فکر تجربه‌آموزی و کسب و کار باش. زمان ما مدام القا میکردند که درس همه‌ چیز است و در پس موفقیت تحصیلی کامیابی خواهد آمد که دروغ بود و دروغی سترگ بود.

به علاوه راهبرد و برنامه‌ برای عدم موفقیت احتمالی در کنکور داشته باش. به هر دلیل شاید نتیجه‌ی درخوری نگیری و باید برنامه داشته باشی که در آن صورت چه خواهی کرد. یک یا چند سال پشت کنکور ماندن یا دنبال سربازی و کار رفتن؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

متاسفانه هرکی از راه میرسه میره کامپیوتر بخونه و بدون کوچکترین اگاهی همه فقک میکنن میرن با دوتا کلیک کردن میشن مهندس کامپیوتر! نه عزیز ازین خبرا نیس. متاسفانه تو ایران در حال حاظر تحصیلات اکادمیک کمترین اهمیتو داره و بهتره برین دنبال کارای عملی و فنی. اینجوری بهتر نتیجه میگیرین. الان من مهندس نرم افزار دارم برنامه نویسی اندروید یاد میگیرم قتیم میخام برم شرکتی کار کنم تخصص 5 نفرو از یه نفر میخان! بازار کار داغونه شدید. دستمزد و حقوق هم که چیزی نگم بهتره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

نگرش مثبت خوب است و بکوش حفظش کنی، جاهایی که تعزیت غوران مدام شنیده می‌شود به کارت خواهد آمد.

یک نکته را فراموش نکن، از هم الان به فکر تجربه‌آموزی و کسب و کار باش. زمان ما مدام القا میکردند که درس همه‌ چیز است و در پس موفقیت تحصیلی کامیابی خواهد آمد که دروغ بود و دروغی سترگ بود.

دقیقا

این طرز تفکر همین الان هم هست متاسفانه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

به علاوه راهبرد و برنامه‌ برای عدم موفقیت احتمالی در کنکور داشته باش. به هر دلیل شاید نتیجه‌ی درخوری نگیری و باید برنامه داشته باشی که در آن صورت چه خواهی کرد. یک یا چند سال پشت کنکور ماندن یا دنبال سربازی و کار رفتن؟

متاسفانه الان هم همینطوره الان هم میگن درس همه چیز هستش البته من خودم اصلا اصلا به این حرف اعتقاد ندارم من آدم فنی هستمچند کلاس که پایین تر بود کلاس ششم(نظام جدید) سیستم کامپیوتر رو باز کردم و خودم دوباره اسمبل کردم چون معتقدم آدم های فنی چه در بخش نرم افزار و چه بخش سخت افزار موفقتر هستن

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

دوست عزیز نمیخام ضد حال بزنم ،در حال حاظر حتی دانشگاه های پزشکی که یه سرو گردن از دانشگاه های دیگه بالاترن هم اون کیفیت تدریس که باید داشته باشنو ندارن و دانشجو ها هم میرن کشورای دیگه که تو این زمینه تجربه های لازمو کسب کنن،همونطور که گفتم دانشکده های مهندسی حتی بهترینشون نهایت فردی رو میسازن که پر از دانش های تئوری هست ،و اخر سر این خودتی که باید جدا از درس و دانشگاه بری دنبالش تا یاد بگیری

بزار یه حرف منطقی بزنم

خوده این استادایی که شما رو درس میدن دیدین چقد از کمی حقوق مینالن؟؟چون اگه واقعا چیزی بلد بودن همزمان با تدریس پروژه های شخصی هم انجام میدادن،واقعیت اینه اونا خودشونم افراد نابلدی هستند که تنها بخارشون تدریسه،پس دانشگاه تو ایران ارزشی نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...