رفتن به مطلب

آموزش ساخت مدار فن کنترلر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود ارمین جان :

درحال تست و بررسی هستم .

این مداری که قصد ساختش رو دارم توی نت و یا جای دیگه ای نیست که راحت بشه سرهم کرد و نتیجه گرفت . هر قسمت نیاز به تست و نتیجه گیری داره .

همونطور که توی پست قبلیم اشاره کردم میکروکنترلری که قطعه اصلی مدار هستش یه سری محدودیت های ایجاد کرده که دنبال یه راهی واسه برداشتنش هستم .

البته میشه واسه برداشتن محدودیت ها از میکرو کنترلر avr های سری xmega استفاده کرد ولی به دلیل قیمت بالا و پروگرامر متفاوت ازش صرف نظر کردم .

فعلا دنبال یه دستگاه اسیلوسکوپ واسه ادامه تست میگردم . :huh:

چون من فعلا به این دستگاه دسترسی ندارم از دوستان اگه کسی اسیلوسکوپ داشتن یه ندایی بده یه چندتا تست هست روی فن انجام بدن نتایجش رو قرار بدن بشه نتیجه گیری کرد .

موفق باشید .

قابل توجه دوستان اسیلوسکوپ دار...

لینک به دیدگاه

محمد جان دو تا از کنترلاتو انداختم رو سیستم ولی مین بورد نیومده که عکس بزارم برات

لینک به دیدگاه

درود ارمین جان :

درحال تست و بررسی هستم .

این مداری که قصد ساختش رو دارم توی نت و یا جای دیگه ای نیست که راحت بشه سرهم کرد و نتیجه گرفت . هر قسمت نیاز به تست و نتیجه گیری داره .

همونطور که توی پست قبلیم اشاره کردم میکروکنترلری که قطعه اصلی مدار هستش یه سری محدودیت های ایجاد کرده که دنبال یه راهی واسه برداشتنش هستم .

البته میشه واسه برداشتن محدودیت ها از میکرو کنترلر avr های سری xmega استفاده کرد ولی به دلیل قیمت بالا و پروگرامر متفاوت ازش صرف نظر کردم .

فعلا دنبال یه دستگاه اسیلوسکوپ واسه ادامه تست میگردم . :huh:

چون من فعلا به این دستگاه دسترسی ندارم از دوستان اگه کسی اسیلوسکوپ داشتن یه ندایی بده یه چندتا تست هست روی فن انجام بدن نتایجش رو قرار بدن بشه نتیجه گیری کرد .

موفق باشید .

اقا محمد من دارم رو یکی کار میکنم،

با mega 16

و ...

که تقریبا همون چیزی که تو میگی هست،فقط نمیتونه دور فن رو تشخیص بده،که اونم به خاطر این هست که اصلا نمیدونم چجوری ارسال میشه این داده از طرف فن(اگه موج مربعی یا دندان اره ای باشه میشه با کانتر ایسی ردیفش کرد،ولی جدا حوصله تستش ندارم...)

در مورد اسیلیسکوپ هم ببین میتونی با proteus ردیفش کنی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا محمد من دارم رو یکی کار میکنم،

با mega 16

و ...

که تقریبا همون چیزی که تو میگی هست،فقط نمیتونه دور فن رو تشخیص بده،که اونم به خاطر این هست که اصلا نمیدونم چجوری ارسال میشه این داده از طرف فن(اگه موج مربعی یا دندان اره ای باشه میشه با کانتر ایسی ردیفش کرد،ولی جدا حوصله تستش ندارم...)

در مورد اسیلیسکوپ هم ببین میتونی با proteus ردیفش کنی؟

درود امین جان .

بهتره توی یه تاپیک جداگانه بحث بشه .

یه تاپیک جدا گانه ایجاد کردم بیا اینجا پستتون رو نقل قول کردم .

لینک به دیدگاه

که تقریبا همون چیزی که تو میگی هست،فقط نمیتونه دور فن رو تشخیص بده،که اونم به خاطر این هست که اصلا نمیدونم چجوری ارسال میشه این داده از طرف فن

منم همین مشکل رو داشتم ، فقط کافیه سیم سوم فن رو به آیسی متصل کرده و از دستور Pulse in استفاده کنید

اگر خواستید میگردم دستور کاملش رو میگم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...