رفتن به مطلب

memonex

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام تا بحال اسم پاور های ممونکس رو شنیدید

میخام یه نمونه از این پاور موجود تو بازار رو براتون تشریح کنم

mxp320s-ex

Technical Specifications

· ATX12V v2.2 ·

75% Efficiency (Typical Load) ·

OverVoltage/ OverCurrent/ Short-Circuit/ OverPower/ UnderVoltage protection ·

PFC ·

EMI ·

MTBF: 100,000 hours

S-EX320-1-b.jpg

خوب تمامی شواهد نشون میده پاور خوبی هست pfc اکتیو و با عمری حدود 100 هزار ساعت

اما ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول من خیلی وقته دنبال این بودم که بالاخره پاور های ممونکس خوب هستن یا بد؟

ایشالله مقاله خوبی بشه!

ممنونم ازت!:-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول من خیلی وقته دنبال این بودم که بالاخره پاور های ممونکس خوب هستن یا بد؟

ایشالله مقاله خوبی بشه!

ممنونم ازت!:-?

ممونکس خوبه اما نه اون چیزی که اینجا هست

این نمونه پاور ی هست که به خلق ا... میفروشند

ao0qozailkjdqf6vi9uk.jpg

این یه پاور ارزون قیمت چینی هست که تو بازار به اسم ممونکس توزیع میشه

vubm38hxmks8bhha8h.jpg

خازنهای ورودیش و از اون مهمتر مدار یکسو کننده اون هست

فقط اینو بگم حداقل خازن برای تامین انرژی ترانزیستورهای پاورهای بالای 300 وات 680 میکرو فاراده

m8hg5o3zy74bmfppe1gg.jpg

جالبه این فن تو اکثر پاورهای 10 تومنی موجوده

1qlzbk3s5d8j1x5cvyk9.jpg

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

پس بگو پاور سیستم فامیل بنده چرا یکهو منفجر شد !!!! دقیقا همین مدلو داشت که یک دفعه چنان صدای تق بلندی از کامپیوتر اومد که این بینوا تقریبا سکته ناقص زد و یک متر پرید عقب و بعدشم دود سفید و فاتحه الصلوات !!

ون 2 تا خازن ورودی خودش گویای همه چیز هست و اصلا لازم نیست به بقیش نگاه کنی

ممنون جناب شعبانی . این مقاله ای شما در مورد پاورها واقعا بی نقص و به درد بخور هست ^^ ! موفق باشید

لینک به دیدگاه

من تو هات... اور چندبار رو این موضوع تاکید کردم که پاورهایه ممونکس پاورهایه با کیفیت خوب نیستن و ارزش مبلغ پرداختیتونو که الانم با قیمت پاورهایه مرغوب بفروش می رن رو ندارن.

حدود 14-15 ماه پیش که پاورایه ممونکس کم کم داشتن تو بازار برایه خودشون جا باز میکردن...

من دنباله یه پاور تو رنج 550-600 واتی و با قیمت زیر 100 تومن برایه یکی از دوستان بودم تاکیدمم رو توان شاخه 12 ولت قوی برایه پاور بود که اونموقع یک پاور جدید یعنی ممونکس نظرمو جلب کرد.

تبلیغ مدل جدیدش (اونزمان) Memonex Silent Ex 600w رو تو سایت نمایندگیش دیدم و ظاهراً یه تستیم از پاور کرده بودن که تا توان 810-820 (دقیق یادم نیست) جواب داده بود قیمت اونموقعشم اگه اشباه نکنم 80-85 بود.

از اونجاییم که رو پاورم حساسیت و ضمناً علاقه خاصی دارم سعی کردم در مورد پاور فوق یه تحقیقی کنم و در صورت خوب بودن بخرمش.

اولین چیزی که باعث تعجبم شد علامت 80+ استاندارد که نمایندگی رویه تبلیغ سایتش گذاشته بود تو سایت سازنده وجود نداشت (و سایت سازنده فقط به کلمه بازده بالایه 80% اکتفاء کرده بود)... به خاطر همین به سایت 80+ نگاهی کردمو دیدم پاور فوق که هیچ... هیچ پاور دیگه ایم از این برند تائیدیه فوقو ندارن.

به دوستام تو بازار گفتم تا شماره تماسو اسمه نماینده فروششو (تو تبریز) برام دادن و بعد از تماس و معرفی خودم آقایه ... بهم گفتن که پاور خوبی نیست و تو این مدت برگشتی و خرابی (البته مدلهایه دیگه) زیاد داشته و برایه آشنا خریدشو پیشنهاد نمی کنه

بعد از تحقیق تو مدلهایه دیگشم دیدم که اطلاعات کاملی از پاورها درج نمی شه برایه مثال حداکثر توان شاخه 12 ولتشون یا چند ریل و ... ولی وقتی که به مشخصات درج شده تو پشت چند نمونش نگاه کردم (حالا اگه اونم راست باشه... نه مثله 80+ اش...) بیشترین موردی که نظرمو جلب کرد توان پایین تو شاخه 12 ولت پاورها بود .

فکر کنم نیاز به گفتن نباشه که تو سیستمهایی که توان مصرفیشون دیگه بالایه 350 وات میره دیگه حداکثر توان پاور آنچنان مهم نیست و مهمتر قدرت شاخه 12 ولت پاور هست...(بدلیل مصرف بالا در کارت گرافیک و پردازنده این سیستمها)

برایه مثال یک پاور 420 واتیش توان شاخه 12 ولتش برابر 285 وات بود.... در واقع این پاور بازده یک پاور 300 وات رو داره ... ولی به یک کاربر معمولی به اسم یک پاور ریل 420 وات و به قیمت بالا میندازنش... حالا کیفیت ساخت و خازن هایه استفاده شده در اون و ... که یک بحث جامع و طولانی رو شامل میشه که فکر نمیکنم هیچکدوم از این مواردم بصورت استاندارد در پاورهاش مدنظر قرار داده شده باشه.

ویرایش شده توسط Goodman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:)) درود

یه مسئله ای که هست اکثر دوستان به هنگام خرید پاور به وزن پاور توجه نمی کنند.وزن کم این پاورها کاملا از اوضاع داخلشون آگاهی میده.مثلا من سری700W EX Gaming که بالاترین مدل پاورهای ممونکس هست رو که دست گرفتم با توجه به اینکه یک فن 14 سانتیش حدود 250گرم وزن داره بصورت تخمینی میشد فهمید حدود 1500تا 1600گرم هست که برای یه پاور 700وات کم بنظر میرسه.

شاعر میگه :

وزن پاور دهد خبر از سر درون! =))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...