رفتن به مطلب

مادربورد ایسوس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام
دوستان چند تا سوال داشتم.
1.تفاوت بین مادربرد های سری Z و H و B  ایسوز در چیست ؟ می خواستم بدونم سری Z برای چه کارهایی مناسب است و سری H برای چه کارهایی و همینطور سری B برای چه کارهایی کارایی دارد؟

و همین سری Z هم اقسامی داره مثلاً Z270 A ، یا Z 270 K و غیره؟ علتش چی هست؟ برای کار تدوین کدام مدل مناسب هست؟

2-در مادربرد ایسوس Z270K وقتی فرکانس حافظه ای رو که ساپورت میکنه مگاه کردم برام عجیب بود:

Memory

4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3300(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2400(O.C.)/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory 

سوالم اینه که آخر فرکانس رم ها عبارت O.C آمده اگر منظوری اورکلاک هست آیا این مادربرد فقط رم با فرکانس 2133 رو بدون اورکلاک ساپورت میکنه چون این فرکانس رو OC ننوشته!!!  یعنی من اگه رم با فرکانس 3200 بخرم این مادربورد بدون اورکلاک کردن ساپورت نمیکنه؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

1. تفاوت در امکاناتشون هست دوست عزیزم. بیشترین امکانات رو همیشه چیپ های Z دارند و یه سری امکانات خاص مثل قابلیت اورکلاک کردن سی پی یو . 

یه سری امکانات عمومی و لازم رو تمام این چیپ ها دارند و تفاوت خاصی بین اون ها نیست. تفاوتشون در امکانات اختصاصی و قابلیت هایی مثل اورکلاک سی پی یو، رم ، SLI ,CF و چیپ های صدای بهتر ، ساپورت بیشتر درایوهای ذخیره سازی و  موارد این چنینی است که در چیپ های Z وجود داره.

در نهایت اگر استفادتون مواردی مثل بازی و وب گردی و موارد این چنینی است و قصد اورکلاک سی پی یو رو ندارید برای صرفه جویی در هزینه بهتره از چیپ های H و B استفاده کنید.

2. خیر این مادربورد رم با فرکانس بالا هم ساپورت میکنه. شما اگر رمی که میخرید فرکانس 3200 باشه، با فعال کردن پروفایل XMP در بایوس رم های شما روی 3200 کار خواهند کرد و مادربورد هم مشکلی از این بابت نداره. و نیازی نیست خودتون اورکلاک بکنید.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

ممنونم ؛ امکان داره فعال کردن پروفایل XMP در بایوس رم رو توضیح بدید از کجا باید اینکار رو بکنم که رم ام با حداکثر فرکانس کار کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی بیشتر بایوس ها این مورد توی صفحه اصلی هست و اگر نبود پیدا کردنش سخت نیست . اگر بوردتون ASUS هست توی عکس زیر در تب Extreme Tweaker مشخص هست.

BIOS.thumb.jpg.5dc41778a926aacdf83f8bcfa5eb4db1.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون.

من یه کیس با این مشخصات می خوام هفته بعد بخرم به نظرتون پاور چند وات از مارک گرین مناسب هست که راحت راحت باشه کیس ام؛ از لحاظ خنک بودن و تغذیه ,

و چه نوع کولری مناسب ترین هست برای سی پی یو

core i7 7700 k

asus z270k

Gskill 16 GB 3200mhz

Asus Gtx 1050 ti

SSD: Samsung 850 EVO 250GB

hdd 1 tb seaget

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

ممنون.

من یه کیس با این مشخصات می خوام هفته بعد بخرم به نظرتون پاور چند وات از مارک گرین مناسب هست که راحت راحت باشه کیس ام؛ از لحاظ خنک بودن و تغذیه ,

core i7 7700 k

asus z270k

Gskill 16 GB 3200mhz

Asus Gtx 1050 ti

hdd 1 tb seaget

دوست عزیزم سلام.

شما میتونید بخاطرصرفه جویی در هزینه از سری es یا esd یا eud پاور انتخاب کنید.پاورهای با کیفیتی هستند.

سری hp+ هم پاورهای خوبی هستند و قیمت مناسبی دارند.یه 700 وات hp+ خریداری کنید تا خیالتون از بابت آینده هم راحت باشه.هرچند  مصرف سیستم شما حوالی 480 وات هستش.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

ممنونم ؛ امکان داره فعال کردن پروفایل XMP در بایوس رم رو توضیح بدید از کجا باید اینکار رو بکنم که رم ام با حداکثر فرکانس کار کنه؟

البته xmp هم خودش اورکلاک محسوب میشه اما خب بصورت اتوماتیک مادربورد خودش تنظیم میکنه  همه چیو 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

مطمئن هستید 480 وات؟!!

http://www.green.ir/حسابگر.aspx

از اینجا میتونید محاسبه کنید که چقدر پاور مصرف میشه 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان کامل توضیح دادند ولی در کل عالین واسه مادربرداشون کامل وقت میذارن و حتی واسه پایین ترین رده ها هم میتونید کیفیتو ببینین من که راضیم کلی پولم شده واسشون خرج کنم 

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/08, 10:31:17، hunter6470 گفته است :

ممنون.

core i7 7700 k

asus z270k

Gskill 16 GB 3200mhz

Asus Gtx 1050 ti

hdd 1 tb seaget

درود

دوست من یه پاور 300 وات هم کاملا جواب این سیتم شما رو میده .حتی کمترش.

لینک به دیدگاه

مصرف سیستم شما حدود 330وات هست 

پاور مناسب ازتظروات 430وات 

ولی بخاطر امپر موردنظر cpu شما وگرافیک .ونداشتن  لگ توسیستم حداقل 480وات توصیه میشه .و بعلت اختلاف ناچیز قیمت 480وات و530وات توصیه صددرصد پاور 530واته که جواب اکثرگرافیکهای تقریبا بالارده جدیدو بده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...