رفتن به مطلب

عینک های ضد نور آبی؟؟

abc.abc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
عینک های ضد نور ابی برای کامپیوتر رو کسی استفاده کرده؟ من روزی حداقل 4-5 ساعت پشت کامپیوتر هستم برای همین میخواستم ببینم اگه مفید هستند حتما تهیه کنم ، این دو مورد رو دیدم اما فرقشون رو متوجه نشدم : (دومی فقط بزرگتره و مثل اینکه فیلترش هم فرق می کنه)
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Turok-Steinhardt-TS-Brand-Nylon-Polarized-Stainless-Sun-Mirror-Lenses-Glasses-100-UV-Proof-for/32827388705.html
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mijia-ROIDMI-B1-Detachable-Anti-blue-rays-Protective-Glasses-Eye-Protector-For-Man-Woman-Play/1000004330027.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_10103_10618_10307,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=57732dd6-31c3-4345-bdcd-c7b0e0a2498d-0&algo_pvid=57732dd6-31c3-4345-bdcd-c7b0e0a2498d&priceBeautifyAB=0
ممنون

لینک به دیدگاه

سلام.

نیازی به هزینه کردن اضافی نیست و خودتون میتونین دستی نور آبی رو کاهش بدین (نسبت نور آبی رو به قرمز و سبز کاهش بدین از تنظیمات مانیتور بصورتی که tone نهایی رنگ گرم بشه ،البته باید بالانس رعایت بشه که کیفیت نهایی تصویر و بالانس رنگ ها از بین نره) به عنوان مثال روی مانیتور benq xl2730z که امکان تعریف 3 پروفایل داره بنده برای بعد از مغرب پروفایلی که استفاده میکنم 91 قرمز 87 سبز و 78 آبی هست (هر مانیتوری متفاوت هست و باید توجه داشته باشین بالانس رعایت بشه و درصورتی که فقط نور آبی رو کاهش بدین کیفیت رنگ ها از دست میره ) با این کار هم در ترشح ملاتونین و کیفیت خوابم مشکلی ایجاد نمیشه و هم چشمم از آسیب دیدن در امانه. توجه داشته باشین low blue light که عموما مانیتور های گیمینگ دارن عموما زیاد تاثیرگذار نیست و تنظیم دستی مناسب تره.

گزینه ساده تر دیگه استفاده از نرم افزارهای مخصوص یا قابلیت ویندوز 10 هست :

در display setting سپس display گزینه ی Night light settings رو انتخاب کنین و سپس schedule رو فعال کنین و بازه زمانی که قصد کاهش نور آبی رو دارین انتخاب کنین (پیشنهاد بنده از غروب آفتاب هست که ترشح ملاتونین در بدن دچار اختلال نشه) سپس روی turn on کلیک کنین.

در ضمن بهتره هر 20 دقیقه کمی چشمتون رو از مانیتور بردارین و از پنجره به نقطه ای خاص در دور دست نگاه کنین . همچنین پلک زدن یادتون نره که درصورت کوتاهی موجب خشکی چشم میشه

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

در ضمن بهتره هر 20 دقیقه کمی چشمتون رو از مانیتور بردارین و از پنجره به نقطه ای خاص در دور دست نگاه کنین . همچنین پلک زدن یادتون نره که درصورت کوتاهی موجب خشکی چشم میشه

موفق باشین.

سلام.

من دیشب 3 دست رنک پشت سر هم زدم مجموعا 4 ساعت بدون پلک زدن داشتم مانیتورو نگاه میکردم. اگه بتونم هر 20 دقه اینور اونرو نگاه کنم که پا کامپیوتر نمیشینم اخه.

چند سال پیش یکی از دوستان عینک فروشمون ی عینک داد گفت مخصوص کار با کامپیوتره. ما هم گرفتیم و گذاشتیم کنار استفاده نکردیم، ولی مشخصاتی ک میگفت مثل همین بود uv100 و پلارایز بودن!

به هر حال خوبه برای طولانی مدت استفاده بشه.

لینک به دیدگاه

اینکه بجای 3 دست رنک 2 دست یا 1 دست پشت سرهم بزنین انتخاب خودتونه که آیا ارزش هزینه ها و مشکلاتی  که بعدا متضرر میشین رو داره یا خیر.درهرصورت برای شما که نمیتونین پلک بزنین  و شب پشت مانیتور هستین کاهش نور آبی به مراتب مهم تره و خشکی چشمتون رو کاهش میده (اما کامل از بین نمیبره) و کیفیت خوابتون رو افزایش و  به ابزار خاصی هم نیازی نیست همونطور که بالا توضیح دادم.

و همونطور که اطلاع دارین میزان نفوظ نور آبی مصنوعی بیشتر و خطرناک تر هست برای چشم و خیره شدن یکی از عادات  نامناسب گیمرهاست متاسفانه که با پیشگیری های ساده میشه از بوجود آومدن مشکلات احتمالی براحتی جلوگیری کرد.

یکی از مشکلات عینک ها اینکه که بعد از مدتی کنار میگذارنشون به دلایل مختلف متاسفانه و استفاده از نرم افزار قابل تنظیم که برای گوشی هم هست چند نمونه ی مناسب گزینه ی بهتریه برای خیلی از موارد.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...