رفتن به مطلب

مشکل ذوب شدن اتصال PCI e در پاور 650OCPT با یک گرافیک!

Recommended Posts

یک سیستم دوستان آوردن برام دیروز گفتن بوی سوختگی میاد ازش و وقتی گرافیک در لود میره صفحه سیاه میشه.

گرافیکش 1080TI MSI با گارانتی سیاره سبز هستش. باز کردم دیدم یک کابل که دو عدد 8 پیین روش هست به شدت چسبیده به اتصال ماژولار پاور. کشیدم دیدم ذوب شده و چسبیده!

چطوری میشه که با یک گرافیک این آب بشه؟ مدل پاور 650OCPT هست !

میخاستم ببینم شامل گارانتی میشه؟ کسی این مشکل رو داشته؟

IMG_20180930_104126.thumb.jpg.0fdf03dd37a51b91cce233c97069c421.jpgIMG_20180930_104132.thumb.jpg.e2bbfcdb48758dda20618dbe17dd1709.jpgIMG_20180930_104134.thumb.jpg.002bc483bfbcf988fdcace1eb71c4d34.jpgIMG_20180930_104142.thumb.jpg.35d0762ffa5184990516647bf119b3c4.jpgIMG_20180930_104156.thumb.jpg.efc20a2058d2555fa3c2f7242f8caa55.jpgIMG_20180930_105950.thumb.jpg.8271196dd87310d767caddda3d2437d9.jpgIMG_20180930_110003.thumb.jpg.914fa6e7217ff328dcd28cb94e477130.jpgIMG_20180930_110022.thumb.jpg.e25dd716bc86e42c6d975a7d2987028d.jpg

IMG_20180930_105955.jpg

لینک به دیدگاه

این کابل loose connection داشته.

احیاننا ممکنه کابل رو به خوبی جا نزدید ؟؟؟؟؟ 

مشکل رو با آقای mahdi_moosavi که از کارکنان شرکت سیاره سبز هستند مطرح کنید.

میشه مشخصات سیستم رو هم ذکر کنید!

لطفا نتیجه رو هم همینجا اعلام کنید

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

این کابل loose connection داشته.

احیاننا ممکنه کابل رو به خوبی جا نزدید ؟؟؟؟؟ 

مشکل رو با آقای mahdi_moosavi که از کارکنان شرکت سیاره سبز هستند مطرح کنید.

میشه مشخصات سیستم رو هم ذکر کنید!

لطفا نتیجه رو هم همینجا اعلام کنید

وقتی جداش میکردم کابل تا آخر داخل بود چفت چفت بود! خلاصی ندیدم یا فاصله یی ... .

کسی میدونه شامل گارانتی هست یا نه؟ دوستانی که ماینر هستن با اتصالات مالکس این مشکل رو داشتن میدونم ولی PCI E عجیبه!

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

وقتی جداش میکردم کابل تا آخر داخل بود چفت چفت بود! خلاصی ندیدم یا فاصله یی ... .

حتما با آقای موسوی مطرح کنید.به نظر من هم مشکل از پاور و اتصالات اون هستش که اتصال ناقص ایجاد کردن.

میشه مشخصات سیستم رو عنوان کنید.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

حتما با آقای موسوی مطرح کنید.به نظر من هم مشکل از پاور و اتصالات اون هستش که اتصال ناقص ایجاد کردن.

میشه مشخصات سیستم رو عنوان کنید.

پیام خصوصی دادم. شک دارم  از شل بودن باشه چون اینا چفت میشه صدای تیک میده بیشتر مربوط به جریان کشی بیش از اندازه بوده از این کانکتور! شما این مشکل رو داشتید؟

مشخصات سیستم :

2500k

z68 asrock

650ocpt

2x4gb ddr3

فن ماچو

کیس ترمال تک

دو عدد ssd 128

گرافیک هم که 1080ti msi gaming 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

یک سیستم دوستان آوردن برام دیروز گفتن بوی سوختگی میاد ازش و وقتی گرافیک در لود میره صفحه سیاه میشه.

گرافیکش 1080TI MSI با گارانتی سیاره سبز هستش. باز کردم دیدم یک کابل که دو عدد 8 پیین روش هست به شدت چسبیده به اتصال ماژولار پاور. کشیدم دیدم ذوب شده و چسبیده!

سلام. ذوب شدن اتصالات ماژولار پاور علت های فراوانی داره که در این لینک به صورت کامل در موردش توضیح داده شده: 

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/13885-what-is-mining-and-miner-challenges-with-solution

پاورهای سری OCPT به کانکتورهای +HCS مجهز شدند و همون کانکتور بدون کوچکترین مشکلی می تونه تا بیش از 400W توان رو انتقال بده. 

قبلاً هم تجربه موارد مشابه رو داشتم و تنها دلیل اون کامل جا نرفتن کانکتور سمت پاور بوده ولاغیر.

ایراد فیزیکی شامل گارانتی نمیشه و کانکتور مورد نظر با قبول هزینه برای شما تعویض میشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام. ذوب شدن اتصالات ماژولار پاور علت های فراوانی داره که در این لینک به صورت کامل در موردش توضیح داده شده: 

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/13885-what-is-mining-and-miner-challenges-with-solution

پاورهای سری OCPT به کانکتورهای +HCS مجهز شدند و همون کانکتور بدون کوچکترین مشکلی می تونه تا بیش از 400W توان رو انتقال بده. 

قبلاً هم تجربه موارد مشابه رو داشتم و تنها دلیل اون کامل جا نرفتن کانکتور سمت پاور بوده ولاغیر.

ایراد فیزیکی شامل گارانتی نمیشه و کانکتور مورد نظر با قبول هزینه برای شما تعویض میشه.

ممنون از پاسخ سریع. میفرستم گارانتی پس. 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

پیام خصوصی دادم. شک دارم  از شل بودن باشه چون اینا چفت میشه صدای تیک میده بیشتر مربوط به جریان کشی بیش از اندازه بوده از این کانکتور! شما این مشکل رو داشتید؟

مشخصات سیستم :

2500k

z68 asrock

650ocpt

2x4gb ddr3

فن ماچو

کیس ترمال تک

دو عدد ssd 128

گرافیک هم که 1080ti msi gaming 

من پاور ماژولار زیاد داشتم هیچ کدوم همچین مشکلی نداشتند عزیز دل.

پاور مورد نیاز شما هم 600 وات هستش.

نمیتونم هم بگم که احیانا سیستم توان زیادی کشیده و کانکشن ذوب شده.چون در این صورت حفاظت over load پاور باید عمل میکرده.سری ocpt  پروتکشن های  تنگ و دقیقی داره.

ممکنه اتصال خوب جا نخورده.

یا اینکه   اتصال نر پاور یا مادگی کابل کارت گرافیک از ابتدا شل بوده و علارغم چفت شدن گیره ناخنکی کابل پاور همچنان اتصال ناقص باقی مونده باشه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

من پاور ماژولار زیاد داشتم هیچ کدوم همچین مشکلی نداشتند عزیز دل.

پاور مورد نیاز شما هم 600 وات هستش.

نمیتونم هم بگم که احیانا سیستم توان زیادی کشیده و کانکشن ذوب شده.چون در این صورت حفاظت over load پاور باید عمل میکرده.سری ocpt  پروتکشن های  تنگ و دقیقی داره.

ممکنه اتصال خوب جا نخورده.

یا اینکه   اتصال نر پاور یا مادگی کابل کارت گرافیک از ابتدا شل بوده و علارغم چفت شدن گیره ناخنکی کابل پاور همچنان اتصال ناقص باقی مونده باشه.

شاید نمیدونم. اگر خوب جا نمیرفت وقتی جداش میکردم باید مشخصا فاصله یی چیزی میدیدم. ندیدم. مهم نیست یک pci e دیگه روی بورد هست به صاحبش میگم اگر خاست بده گارانتی نخاست با اون یکی راش میندازم.

اگر این دفعه آب بشه خنده داره!:3_grin:

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

سطح تماس توی برق یکی از عوامل مهمه.

هرچی سطح تماس بیشتر باشه اتصال محکمتر و استیبل تر خاهد بود.

توی سیستم های صوتی خودرو هم وقتی توان سیستم از یه عددی بیشتر میشه همه اتصالات باید لحیم بخورن و پرس کامل روشون انجام بشه. از طرفی باید محل اتصال و سطح تماس بدون الودگی مثل رنگ و ... باشه و سطح بیشتری استفاده بشه.

برای من هم پیش اومده که مشتری اومده گفته سیستم بستم ولوم بالا قط میکنه امپلیم خرابه بازش کن بفرست گارانتی. شاید برای شما هم این مشکل پیش اومده باشه.

اولین کاری ک لازمه اینه که گیج سیم چک بشه ینی سیم نازک نباشه دوم اتصالات. ک در این مورد نکندن رنگ خودرو در محل اتصال منفی باعث نکشیدن جریان و داغ شدن سیم و امپلی و در نتیجه پروتکت امپلی میشد.

برای این دوستمون هم احتمال زیاد اتصال نصفه و نیمه باعث شده. چون اب شدن کانکتور اصلا یه چیز نشدنیه حتما اتصال مشکل داشته شما هم ک میگید موقع کندن سفت بود دلیلش اینه که خب اب شده دیگه سفت شده قبلش باید چک میشده.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

دوست گرامی وقت بخیر.
دوستانه بهتون میگم از پاور گرین استفاده نکنید.

این مشکلی که من میبینم یا اتصالی + -  داشته- که فکر نمیکنم -
  یا آمپر کشیده که اون پین آهنی داخل سوکت توان عبور اون آمپر از خودش نداشته که باعث شده به اون فلز فشار بیاد و آب بشه

به هر حال در پاور کولر مستر و کورسیر اگر سیم + - بهم اتصال کنن  بلافاصله خاموش میشه پاور طبق استاندارد های محافظتی که داره.
ولی پاور گیرین اینطور نیست به همین سادگی خاموش نمیشه  جای یه دستگاه جوش میشه استفاده کرد نه پاور

یکی از مشتری هام پاور گیرین که داشت گرافیک کل سیستم نابود کرده بود همینطور کابل ها و تمامی کانکتور ها آب شده بودن
که خودشون اومدن  تاپیک زدن عکس گذاشتن   تاپیک بی علت پاک شد با اونم کاری نداریم

خلاصه موضوع گیرین بهترین پاور ایران هست ما ازش بد نمیگیم چیزی که میبینید اتفاق افتاده
تا الان هم پاور با برند دیگه تو جایی یا تاپیک ها ندیدم اینطوری بشه

اگر دلتون به حال خودتون میسوزه پاور از برند کورسیر یا کولر مستر تهیه کنید.تا بقیه قطعات نسوزن خدایی نکرده.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

1f602.png1f602.png1f602.png?

پاور گرین را زدی به GTX 1080Ti؟؟؟؟

در 9 دقیقه قبل، RoTeL1TY گفته است :

دوست گرامی وقت بخیر.

یا آمپر کشیده که اون پین آهنی داخل سوکت توان عبور اون آمپر از خودش نداشته که باعث شده به اون فلز فشار بیاد و آب بشه

به هر حال در پاور کولر مستر و کورسیر اگر سیم + - بهم اتصال کنن  بلافاصله خاموش میشه پاور طبق استاندارد های محافظتی که داره.
ولی پاور گیرین اینطور نیست به همین سادگی خاموش نمیشه  جای یه دستگاه جوش میشه استفاده کرد نه پاور

یکی از مشتری هام پاور گیرین که داشت گرافیک کل سیستم نابود کرده بود همینطور کابل ها و تمامی کانکتور ها آب شده بودن

خلاصه موضوع گیرین بهترین پاور ایران هست ما ازش بد نمیگیم چیزی که میبینید اتفاق افتاده

اگر دلتون به حال خودتون میسوزه پاور از برند کورسیر یا کولر مستر تهیه کنید.تا بقیه قطعات نسوزن خدایی نکرده.

دوستان عزیز منتقد مثل همیشه لطف کردن و بلافاصله بعد از تاپیک های این چنینی الطافشون رو نسبت به ما ابراز داشتند. 

دوستان عزیز لطف کنید قبل از تخریب مستقیم مطالب موجود در این لینک رو با دقت مطالعه و بعد از اون انتقاد بکنید: 

در صورت استفاده غیر اصولی و اتصال غیر صحیح کانکتورهای پاور این مشکل ممکنه برای هر پاوری پیش بیاد. 

موارد مشابه رو از انجمن های رسمی EVGA و Corsair مشاهده بفرمایید: 

https://forums.evga.com/EVGA-POWER-SUPPLY-MELTED-CABLE-BURNED-RUINED-GPU-m2589605.aspx

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=105644

https://www.reddit.com/r/techsupportgore/comments/36qwcd/this_is_a_pcie_cable_from_my_modular_power_supply/

D253B1A805384A53AB835C9E7CDCB37B.jpg

E2AD7112225445AF95333C365E8951E0.jpg

lafoto4.jpg

lafoto1.jpg

نقل قول

این افتخار رو به بنده می دید حضوری تشریف بیارید آزمایشگاه گرین هر مدل پاور گرین که خودتون دوست داشتید رو از بازار تهیه کنید (با هزینه ما) و خودتون این آزمایش رو انجام بدید و نتیجه رو برای دوستان به اشتراک بگذارید؟

پروتکشن (SCP (Short Circuit Protection جزو ابتدایی ترین پروتکشن های پاورها هست و حتی پاورهای ارزان قیمت درجه 4 موجود در بازار هم از اون بهره مند هستند. 

دوباره تاکید می کنم این مطلب رو با دقت مطالعه بفرمایید: 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

حالا شما خدا رو شکر کنید 2500k بوده و تا حد زیادی باتلنک وگرنه اگه فول لود میشد کل سیستم نابود میشد.

راحت کم کم داشته 500 تا 550 وات میکشیده فقط cpu و گرافیک.

بحث نوع و برند پاور هم نیست650 وات با این میزان لود نابود میشد.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

حالا شما خدا رو شکر کنید 2500k بوده و تا حد زیادی باتلنک وگرنه اگه فول لود میشد کل سیستم نابود میشد.

راحت کم کم داشته 500 تا 550 وات میکشیده فقط cpu و گرافیک.

بحث نوع و برند پاور هم نیست650 وات با این میزان لود نابود میشد.

منم به همین فکر می کنم که واسه 1080Ti این پاور یه خورده لب مرزیه. 

البته با این قیمت های قطعات دیگه خیلی نمیشه استاندارد های سیستم رو دسته بالا گرفت ولی، فارق از خرابی پاور، حالا به هر دلیلی، به نظرم برای 1080Ti روی 750 وات یا 850 وات حساب کنند بهتره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

درود

آیا پاور به تازگی نصب شده؟

آیا اتصال پاور به گرافیک به تازگی برقرار شده؟ مدتی کار می کرده و تازگی مشکل دار شده؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، testaccount گفته است :

1f602.png1f602.png1f602.png?

پاور گرین را زدی به GTX 1080Ti؟؟؟؟

در 2 ساعت قبل، RoTeL1TY گفته است :

دوست گرامی وقت بخیر.

در 2 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

من اگه جای استارتر بودم 1080 میگیرفتم اما پاورم گرین نبود

20 تا 30 درصد کاهش کارایی ارزش داره به سلامت کارت

سلام دوستان عزیزم.امیدوارم بعد از درج این این مطلب مورد انتقاد قرار نگیرم

مشخصات سیستم بنده این هستش:

asus x370 prime

5 1600 

3*8 gb ram

2* 4TB HDD

2* 2TB HDD

2* 240GB SDD

POWER 750 OCPT

قبل از خرید 1080 تی آی ، 1070 تی آی داشتم با پاور V650 کولر مستر ،از رگلاسیون ولتاژ کولر مستر راضی نبودم در زمان لود کارت گرافیک 1070 تی آی ولتاژ بر روی سرک های تغذیه گرافیک تا 11.78 پایین میومد.جالب قضیه این بود که ولتاژ روی سوکت 24 پین مادر برد 11.9 بود و که این موردبرای یک پاور تک ریل اصلا قابل پذیرش نیست و دلیل اون هم فقط میتونه استفاده از کابل بی کیفیت و ایجاد افت ولتاژ تا ورودی کارت گرافیک باشه.

بنابراین در زمان فروش 1070 تی آی پاور کولر مستر رو هم فروختم و همراه 1080 تی آی یه پاور 700 وات اچ پی پلاس خریدم.کیفیت بهتر بدنه  و فن با صدای کمتر و رگلاسیون عالی ولتاژ که به هیچ عنوان در زمان بارگیری کامل و اورکلاک پردازنده از 12.08 پایینتر نمیومد.

10 روز پیش کلا هوس خرید پاور OCPT کردم و یه 750 خریداری کردم.

کیفیت بسته بندی و ساخت واقعا عالی و در حد برند های جهانی بود.در هنگام نصب به خودم زحمت ندادم تا ارنج کابلها رو به هم بریزم و از کابلهای سری اچ پی پلاس برای پاور OCPT استفاده کردم فارغ از اینگه آرایش پین سوکت کابلهای این دو پاور کلا فرق میکنه که یه سهل انگاری و بی دقتی بزرگ  محصوب میشه و قبل از من هم خیلی ها همچین اشتباهی کردن و قطعات رو سوزوندند.

من چهار بار سیستم رو استارت کردم هر بار هم پاور با عملکرد پروتکشن های OCP و SCP  خودش مانع روشن شدن شد.سریعا قضیه رو با یکی از دوستان مطرح کردم و ایشون گفتند که احتمال زیاد هاردها و حتی کارت گرافیگ آسیب دیدند اما با کمال تعجب بعد از تصحیح اشتباه کلا تمامی قطعات سالم بودن و این برمیگرده به پروتکشن سریع پاور.

حتی خود آقای موسوی بعد از مطرح کردن قضیه فکر میکردن قطعات آسیب دیدن اما از تمامی قطعات تست سلامت گرفته شده و همگی در سلامت کامل هستند.

این مورد رو اعلام کردم تا مطلع بشید که پاورهای مطرح جهانی بدون عیب نیستند هرچند ولتاژ11.78 ولتاژ خوبی هستش اما برای پاوری که هشتصد هزار تومن پول براش پرداخت شده اصلا راضی کننده نیست.

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
  • لایک 5
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

آیا پاور به تازگی نصب شده؟

آیا اتصال پاور به گرافیک به تازگی برقرار شده؟ مدتی کار می کرده و تازگی مشکل دار شده؟

سلام 

سیستم همراه با کارت 980 بوده با یک پاور 650 وات فیتالیتی top پاور(قدیمی). 9 ماه پیش گرافیک1080ti و پاور650ocptبا هم تعویض شدن. توصیه کردم بشون کولر مستر 650 سیمی ماژولار بگیرن یا گیرین 650 OCPT که اون موقع جدید آمده بود با 11 سال گارانتی.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

منم به همین فکر می کنم که واسه 1080Ti این پاور یه خورده لب مرزیه. 

البته با این قیمت های قطعات دیگه خیلی نمیشه استاندارد های سیستم رو دسته بالا گرفت ولی، فارق از خرابی پاور، حالا به هر دلیلی، به نظرم برای 1080Ti روی 750 وات یا 850 وات حساب کنند بهتره.

سلام.  من با 650 همین مدل 4 تا 1060 گیگا بستم برای دوستان ماینر هنوز داره مثل رخش کار میده.(کارهای خطر ناک خ خ خ البته مصرف هر کارت در نرم افزار حدود 98 وات بود چون آندر ولت و آندر کلاک بودن)

چند مورد مقاله های gamer nexus  رو میدیدم میگفت برای اکثر گرافیک های حال حاظر(سیستم با یک گرافیک یا گرافیک های تک GPU) توان واقعی مصرفی پاور ها در حد 450 تا 480 وات هست. اینم باز ممکنه در مورد 1080ti صادق نباشه . اگر روی دو کانکشن لود پخش میشد این طوری نمیشد قطعا...البته نقص فنی هم پیش میاد حتی برای EVGA و کروسر.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

سلام 

سیستم همراه با کارت 980 بوده با یک پاور 650 وات فیتالیتی top پاور(قدیمی). 9 ماه پیش گرافیک1080ti و پاور650ocptبا هم تعویض شدن. توصیه کردم بشون کولر مستر 650 سیمی ماژولار بگیرن یا گیرین 650 OCPT که اون موقع جدید آمده بود با 11 سال گارانتی.

درود دوباره

با احترام به نظر دوستان، آیا امکان دارد، کابل در محل اتصال لقی داشته باشد و رایانه بدون ایراد ۹ ماه کار کند؟ تجربه ی من می گوید نه و چنین ایرادی خواه به صورت اختلال و ناپایداری در رفتار رایانه و خواه به شکل نویز خود را باید می نمود. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوباره

با احترام به نظر دوستان، آیا امکان دارد، کابل در محل اتصال لقی داشته باشد و رایانه بدون ایراد ۹ ماه کار کند؟ تجربه ی من می گوید نه و چنین ایرادی خواه به صورت اختلال و ناپایداری در رفتار رایانه و خواه به شکل نویز خود را باید می نمود. 

نویز ریپل شاخه 12V این پاور در بار کامل چیزی در حدود 25mv الی 30mv است. این میزان در بار کمتر از 80% به کمتر از 20mv میرسه. طبق تجربه ما زمانی که کانکتور به صورت کامل درون سوکت جا نرفته باشد محتمل ترین اثرات آن افزایش افت ولتاژ روی شاخه 12v+ است که به دلیل رگولاسیون کمتر از 2% این سری باز هم در خروجی ولتاژ در محدوده مجاز باقی میمونه. 

با احترام نسبت به نظر شما فرمایش شما شاید در مورد یک پاور رده پایین صحیح باشد ولی در مورد یک پاور Premium  و رده بالا این امر محتمل نیست. 

این مشکل تنها به دلیل کامل جا نرفتن سوکت پیش اومده همون طور که در اکثر اوقات برای خیلی از پاورهای مشابه با برند خارجی ممکنه پیش بیاد. اثرات این حالت معمولاً در سیستم های گیمینگ خودش رو در فواصل طولانی مدت مشابه مشکل این دوستمون نشون میده.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

نویز ریپل شاخه 12V این پاور در بار کامل چیزی در حدود 25mv الی 30mv است. این میزان در بار کمتر از 80% به کمتر از 20mv میرسه. طبق تجربه ما زمانی که کانکتور به صورت کامل درون سوکت جا نرفته باشد محتمل ترین اثرات آن افزایش افت ولتاژ روی شاخه 12v+ است که به دلیل رگولاسیون کمتر از 2% این سری باز هم در خروجی ولتاژ در محدوده مجاز باقی میمونه. 

با احترام نسبت به نظر شما فرمایش شما شاید در مورد یک پاور رده پایین صحیح باشد ولی در مورد یک پاور Premium  و رده بالا این امر محتمل نیست. 

این مشکل تنها به دلیل کامل جا نرفتن سوکت پیش اومده همون طور که در اکثر اوقات برای خیلی از پاورهای مشابه با برند خارجی ممکنه پیش بیاد. اثرات این حالت معمولاً در سیستم های گیمینگ خودش رو در فواصل طولانی مدت مشابه مشکل این دوستمون نشون میده.

آقای موسوی عزیز و دوست گرامی.

شما حداقل یک درصد احتمال بدید که سوکت نر پاور یا سوکت مادگی کابل از ابتدا مشکل داشته  و به مرور زمان ایجاد loose connection کرده باشه.به نظر من کسی که یه پاور رونصب  و  راه اندازی میکنه کاملا اطلاع داره که سوکت ها حتما در جای خودشون جفت بشند

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

سلام.  من با 650 همین مدل 4 تا 1060 گیگا بستم برای دوستان ماینر هنوز داره مثل رخش کار میده.(کارهای خطر ناک خ خ خ البته مصرف هر کارت در نرم افزار حدود 98 وات بود چون آندر ولت و آندر کلاک بودن)

چند مورد مقاله های gamer nexus  رو میدیدم میگفت برای اکثر گرافیک های حال حاظر(سیستم با یک گرافیک یا گرافیک های تک GPU) توان واقعی مصرفی پاور ها در حد 450 تا 480 وات هست. اینم باز ممکنه در مورد 1080ti صادق نباشه . اگر روی دو کانکشن لود پخش میشد این طوری نمیشد قطعا...البته نقص فنی هم پیش میاد حتی برای EVGA و کروسر.

خوب کارهای خطرناک آخرش نتیجه اش همین میشه دیگه.

اگر از من بپرسید 1080Ti رو به سیستمی که حداقل یک پاور 850 یا 750 واتی نداره نمی بندم.

نقص فنی در همه ی پاور ها بوجود میاد، بحث اینه پیشگیری کنیم تا این مسایل به حداقل برسه.

لب به لب قطعات رو بستن، شاید هیجان انگیز باشه، بگیم بستیم و شد و به به، شایدچند ماه کار کنه، ولی بعدش به مرور با کوچکترین ضعفی در یه گوشه ای، یه دفعه کل سیستم از هم می پاشه.

پاور BASE یک سیستمه، هرچی قدرتمند تر و بهتر، پایه سیستم قوی تر و احتمال بروز مشکلات کمتر.

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

سلام دوستان عزیزم.امیدوارم بعد از درج این این مطلب مورد انتقاد قرار نگیرم

مشخصات سیستم بنده این هستش:

asus x370 prime

5 1600 

3*8 gb ram

2* 4TB HDD

2* 2TB HDD

2* 240GB SDD

POWER 750 OCPT

قبل از خرید 1080 تی آی ، 1070 تی آی داشتم با پاور V650 کولر مستر ،از رگلاسیون ولتاژ کولر مستر راضی نبودم در زمان لود کارت گرافیک 1070 تی آی ولتاژ بر روی سرک های تغذیه گرافیک تا 11.78 پایین میومد.جالب قضیه این بود که ولتاژ روی سوکت 24 پین مادر برد 11.9 بود و که این موردبرای یک پاور تک ریل اصلا قابل پذیرش نیست و دلیل اون هم فقط میتونه استفاده از کابل بی کیفیت و ایجاد افت ولتاژ تا ورودی کارت گرافیک باشه.

بنابراین در زمان فروش 1070 تی آی پاور کولر مستر رو هم فروختم و همراه 1080 تی آی یه پاور 700 وات اچ پی پلاس خریدم.کیفیت بهتر بدنه  و فن با صدای کمتر و رگلاسیون عالی ولتاژ که به هیچ عنوان در زمان بارگیری کامل و اورکلاک پردازنده از 12.08 پایینتر نمیومد.

10 روز پیش کلا هوس خرید پاور OCPT کردم و یه 750 خریداری کردم.

کیفیت بسته بندی و ساخت واقعا عالی و در حد برند های جهانی بود.در هنگام نصب به خودم زحمت ندادم تا ارنج کابلها رو به هم بریزم و از کابلهای سری اچ پی پلاس برای پاور OCPT استفاده کردم فارغ از اینگه آرایش پین سوکت کابلهای این دو پاور کلا فرق میکنه که یه سهل انگاری و بی دقتی بزرگ  محصوب میشه و قبل از من هم خیلی ها همچین اشتباهی کردن و قطعات رو سوزوندند.

من چهار بار سیستم رو استارت کردم هر بار هم پاور با عملکرد پروتکشن های OCP و SCP  خودش مانع روشن شدن شد.سریعا قضیه رو با یکی از دوستان مطرح کردم و ایشون گفتند که احتمال زیاد هاردها و حتی کارت گرافیگ آسیب دیدند اما با کمال تعجب بعد از تصحیح اشتباه کلا تمامی قطعات سالم بودن و این برمیگرده به پروتکشن سریع پاور.

حتی خود آقای موسوی بعد از مطرح کردن قضیه فکر میکردن قطعات آسیب دیدن اما از تمامی قطعات تست سلامت گرفته شده و همگی در سلامت کامل هستند.

این مورد رو اعلام کردم تا مطلع بشید که پاورهای مطرح جهانی بدون عیب نیستند هرچند ولتاژ11.78 ولتاژ خوبی هستش اما برای پاوری که هشتصد هزار تومن پول براش پرداخت شده اصلا راضی کننده نیست.

تا بحال من غیر از پاور گرین هیچ پاوری نخریدم و راضی بودم فقط یک سوال دارم این ولتاژها رو با چه دستگاهی میگیرد هنگامی که سیستم روش است 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

تا بحال من غیر از پاور گرین هیچ پاوری نخریدم و راضی بودم فقط یک سوال دارم این ولتاژها رو با چه دستگاهی میگیرد هنگامی که سیستم روش است 

با مولتی متر دیجیتال و از روی سوکت 24 مادر برد و سوکت هشت پین یا شیش پین کارت گرافیک

شما اگر تخصصی در این کار ندارید به هیچ عنوان همچین کاری نکنید.

الته نرم افزار هم وجود داره اما قابل اطمینان نیستند

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

با مولتی متر دیجیتال و از روی سوکت 24 مادر برد و سوکت هشت پین یا شیش پین کارت گرافیک

شما اگر تخصصی در این کار ندارید به هیچ عنوان همچین کاری نکنید.

الته نرم افزار هم وجود داره اما قابل اطمینان نیستند

میشه اسم نرم افزار رو نام ببرید تا امحتان کنم؟ خوب وقتی سیستم روش است نمیشه سوکت ۲۴ پین رو بیرون آورد

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...