رفتن به مطلب

مشکل با ویندوز اورجینال لپ تاپ

Recommended Posts

سلام به همه دوستای خوبم

چند ماه پیش برا یکی از دوستام 1 لپ تاپ hp dv6 3150 گرفتم ، این مدل روش ویندوز اورجینال نصبه .

من اون موقع نمی دونستم که اگه با shrink volum خود ویندوز قسمتی از فضای درایو c آزاد کنم دیگه نمی شه از ریکاوری برای بازگشت به حالت کارخانه استفاده کرد.

در حال حاضر ویندوز بشدت ویروسی شده این دوستمونم گیر داده که وینوز اورجینال می خواد و به هیچ صراتی مستقیم نیست.

کسی می دونه چطور میشه این مشکلو حل کرد.

راستی درایو ریکاوریش تو dvd رایت شده هم هست.

1 سئوال دیگه:

می تونید نرم افزاری بهم معرفی کنید که هم تو ویندوز 64 و هم 32 بشه باهاش پارتیشن بندی کرد به طوری که ریکاوریش از بین نره.

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

مشکل من به این صورته که وقتی می خوام به کمک hp recovery manager ویندوزو ریکاوری کنم با وجود اینکه درایو ریکاوری موجوده می گه نمی تونه درایو ریکاوریو پیدا کنه.حتی قبل بالا امدن ویندوز هم نمی تونم ریکاوریش کنم.

واقعا کسی نرم افزاری نمیشناسه که بشه تو ویندوز 7 (32-64) باهاش پارتیشن بندی کرد به طوری که هارد لپ تاپ به حالت داینامیک تبدیل نشه و این مشکلات بوجود نیاد؟

لینک به دیدگاه

این تاپیک رو نگاه کن . شاید به درد بخوره :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=8102&st=0&p=82928&hl=dynamic&fromsearch=1entry82928

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال که فکر کنم ابنجا جای مناسبی براش باشه ( اگه نبود ببخشید )

سوال : درصورتیکه بخواهیم لپ تاپ را با استفاده از درایو ریکاوری از روی هارد ریکاوری کنیم تکلیف آپدیت های ویندوز که از زمان استفاده به مرور انجام شده اند چه خواهد شد؟

ایا با هر بار بروز رسانی ویندوز درایو ریکاوری هم بروز رسانی میشود یا خیر؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه سوال که فکر کنم ابنجا جای مناسبی براش باشه ( اگه نبود ببخشید )

سوال : درصورتیکه بخواهیم لپ تاپ را با استفاده از درایو ریکاوری از روی هارد ریکاوری کنیم تکلیف آپدیت های ویندوز که از زمان استفاده به مرور انجام شده اند چه خواهد شد؟

ایا با هر بار بروز رسانی ویندوز درایو ریکاوری هم بروز رسانی میشود یا خیر؟

آپدیت ها رو دوباره باید نصب کنید در واقع شما یک clean Install انجام دادید.

برای نگه داشتن آپدیت ها و فولدر هایی که نیاز دارید میتونید از بک آپ خود ویندوز 7 یا ویستا استفاده کنید آدرس این ابزار نو کنترل پنل و

سیستم سکیوریتی و بک آپ ری استورهست اینجا اگر کاستومایز بک اپ رو انتخاب کنید میتونید پارتیشن یا هر فایل و فولدری رو که نیاز دارید بک آپ بگیرید و در مواقع لزوم و یا بالا نیومدن ویندوز استفاده کنید.

از ابزار های فرعی هم میتونید استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل من به این صورته که وقتی می خوام به کمک hp recovery manager ویندوزو ریکاوری کنم با وجود اینکه درایو ریکاوری موجوده می گه نمی تونه درایو ریکاوریو پیدا کنه.حتی قبل بالا امدن ویندوز هم نمی تونم ریکاوریش کنم.

واقعا کسی نرم افزاری نمیشناسه که بشه تو ویندوز 7 (32-64) باهاش پارتیشن بندی کرد به طوری که هارد لپ تاپ به حالت داینامیک تبدیل نشه و این مشکلات بوجود نیاد؟

اینجا روش انجام کار رو اشتباه رفتید شما با خود دیسک منیجمنت ویندوز هم میتونستید کار رو به درستی انجام بدید.

توی تاپیک که حامد آدرس داد توضیحات بیشتر هست.

برای ریکاور کردن اگر ویندوزتون بالا میاد این روش رو میتونید امتحان کنید:

برید تو دیسک منیجمنت ویندوز و پارتیشن ریکاوری رو اکتیو کنید Set Active

دستگاه رو ری استارت کنید و recovery manager بالا میاد و ادامه کار ریکاوری رو انجام بدید.

قبل از انجام این کار ها بک آپ از فایل ها مورد نیاز از کل سیستم فراموش نشه.

لینک به دیدگاه

اینجا روش انجام کار رو اشتباه رفتید شما با خود دیسک منیجمنت ویندوز هم میتونستید کار رو به درستی انجام بدید.

توی تاپیک که حامد آدرس داد توضیحات بیشتر هست.

برای ریکاور کردن اگر ویندوزتون بالا میاد این روش رو میتونید امتحان کنید:

برید تو دیسک منیجمنت ویندوز و پارتیشن ریکاوری رو اکتیو کنید Set Active

دستگاه رو ری استارت کنید و recovery manager بالا میاد و ادامه کار ریکاوری رو انجام بدید.

قبل از انجام این کار ها بک آپ از فایل ها مورد نیاز از کل سیستم فراموش نشه.

ممنون

آره اون لینک خیلی بدرد خورد و اطلاعات مفیدی داشت(واقعا هیچکدومشو بلد نبودم متاسفانه)

بابت راهنماییت ممنون تست می کنم. @};-

لینک به دیدگاه

آپدیت ها رو دوباره باید نصب کنید در واقع شما یک clean Install انجام دادید.

برای نگه داشتن آپدیت ها و فولدر هایی که نیاز دارید میتونید از بک آپ خود ویندوز 7 یا ویستا استفاده کنید آدرس این ابزار نو کنترل پنل و

سیستم سکیوریتی و بک آپ ری استورهست اینجا اگر کاستومایز بک اپ رو انتخاب کنید میتونید پارتیشن یا هر فایل و فولدری رو که نیاز دارید بک آپ بگیرید و در مواقع لزوم و یا بالا نیومدن ویندوز استفاده کنید.

از ابزار های فرعی هم میتونید استفاده کنید.

مر30 کم الله

دوست گرامی بنده بر روی لپ تاپ نرم افزار Dell Data Safe Local Backup رو نصب دارم این برنامه پس از اپدیت خود اقدام به اضافه کردن فایل های آپدیت شده به درایو ریکاوری می کنه ، از طرفی ویندوز پس از آپدیت و ریبوت پیغام ری کانفیگ نشون میده حالا طبق فرمایش حضرت عالی طی این مرحله فایلی ( آپدیت ) در درایو ریکاوری کپی نمیشود درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر برنامه ریکاوری که اجازه میده که شما فایل یا فولدر هایی رو که نیاز به بک آپ دارید انتخاب کنید یا تو کانفیگش تعریف شده باشه که مثلا فولدر ویندوز رو مانیتور کنه برای بک آپ

یا بک آپ اتوماتیک از فولدر ویندوز در بازه زمانی مشخص بگیره باهاش میشه آپدیت ها رو بک آپ گرفت اما صحبت ما اینجا روی clean install هست و موضوع فرق میکنه.

ضمن اینکه در واقع این کاراضافه کردن آپدیت ها به دیسک ریکاوری به صورت اتوماتیک اساسا مشکل داره ممکن هست بعد از آپدیت شما به مشکل بربخورید یا اینکه بعد از آپدیت

مشکل عدم سازگاری داشته باشید در این صورت در واقع اگر آپدیت ها به دیسک ریکاوری اتوماتیک اضافه میشن شما دیگه قابلیت clean install رو ازدست دادید.

پیشنهاد من دانلود کردن آپدیت ها هست. هر موقع نیاز شد میتونید دوباره نصب کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
تو این آدرس آپدیت ها رو میتونید به صورت پکیجی که ماهیانه آپدیت میشه برای ویندوز 7 سرویس پک 1 دانلود کنید.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...