رفتن به مطلب

پلمپ نبودن motherboard لیون و دلیل انها

Recommended Posts

سلام دوستان بنده برد asus z270f رو از لیون تهیه کردم و وقتی رسید دیدم پلمپ نداره، با لیون تماس گرفتم و گفتند که ما بردهای سوکت اینتل رو قبل از تحویل از واردکننده در انبار بررسی میکنیم تا مشکلی نداشته باشه بعد تحویل میگیریم.به نظرتون این دلیل قابل قبولی هست؟مخصوصا asus که تولیدش توسط ربات انجام میشه و قطعا سوکت هم بررسی میشه.واینکه کاور چیپ supremefx خش های ریزی داشت که البته با تابش نور شدید دیده میشه این طبیعیه یا نه؟

لینک به دیدگاه

درود

طبیعی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام. کلن پلمپ نداشت یا باز شده بود؟ گارانتی داشت یا خیر؟ موضوع بو داره... 

ویرایش شده توسط muphas
لینک به دیدگاه

مادر برد پلمپ نداره لیون هم از وارد کننده میگیره..مثه بقیه مغازه ها. خودم یه مین برد asus z270a رو دادم گارانتی تعویض شد بعد که مین برد نو رو گرفتم فقط به درش یه چسب نواری زده بودن?

لینک به دیدگاه

بعدشم برای اینکه کارت گارانتی رو داخلش بذارن جعبرو باز میکنن. 

لینک به دیدگاه

این که چیزی نیست دوستم مادربرد x370 گیگا از لیون گرفت بود خم بود من پشت مادربرد دو رنگ بود معلوم بود که مادربرد هیتر خورده بود. بعد برد لیون قبول نکردن . بعد برد گارانتی گفت خودتون اینطوری کردین و از گارانتی خارج هست.

درجعبه مادربرد ها معمولا باز هست ولی پلاستیکی که مادربرد داخلش هست برچسب پلمپ داره . اگه برچسب پلاستیک باز بوده مادربرد پلمپ نیست.

لینک به دیدگاه

سلام دادا

منم مادربرد ایسوس ک خریدم b350-gaming f خود جعبه پلمپ نبود ولی پلاستیک مادربرد پلمپ بود البته از لیون نخریدم چون تقریبا ی سالی میشه لیون عزیز راه دیجی کالا رو در پیش گرفته

لینک به دیدگاه

من تا حالا هرچی مادربرد گرفتم هم خود جعبه پلمپ بوده هم خود محافظ مادربرد (کاور)

از طریق بخش فروش پیگیری کن

لینک به دیدگاه

درود 

دوست گرامی معمولا روکش و یا شیلدِ فناوری اختصاصی صدای مادربورد،  فلزی هست و امکان اینکه از ابتدا نیز خطوط ریزی وجود داشته نیز می باشد .

البته طبق تجربه ندیدم اینگونه باشه .

قبلاً ها می گفتیم : تا یک مشکلی پیدا میشه سریع که نباید تاپیک زد .

اتفاقا تا یک مشکلی پیش میاد تاپیک بزنید چون  تا نفر اولی برای بیان مشکلی نباشه کسی حاضر به بیان مشکل و تجربه اش نیست ،

نمونش تاپیکی بود که دوستان و آقای علیزاده بحث بلند و بالایی رو به وجود آوردند . خیلی ها مواردی رو بیان کردن که تا به اون لحظه حاظر به بیانش نبودند و اگر استارتر اون تاپیک نبود ، بچه ها تجربه خوب و بدشون یا طرفداری ها و انزجار هاشون رو پیش خودشون نگه می داشتند . البته راست و دروغ گفته هایه اون تاپیک با خداست! 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

درود 

دوست گرامی معمولا روکش و یا شیلدِ فناوری اختصاصی صدای مادربورد،  فلزی هست و امکان اینکه از ابتدا نیز خطوط ریزی وجود داشته نیز می باشد .

سلام

معمولا روکش پلاستیکی دارد برچسب مانند قابل کندن

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

معمولا روکش پلاستیکی دارد برچسب مانند قابل کندن

سلام دوست گرامی بله در سری اول پلاستیکی و برچسب  کاغذی بود در سری جدید و در ریویو ها فلزی بود اگر اشتباه نکرده باشم.

شاید هم من کاملا در اشتباهم ، در برند گیگا روکش یا شیلد فلزی بود و در VIII gene هم روکش رو دست نزده فلزی فرض کردم . ای کاش VIII gene رو داشتم و با نوازشی بر رویش ، از جنس شیلد مطلع می شدم.

از پلاستیکی و فلزی و کاغذی بودن بگذریم به هر حال فرقی نداره ،  احتمال بسیار بسیار کم اینکه از پیش خش داشته  را از میان بر نمی داره.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، WINDOWS 8.1 گفته است :

سلام دوستان بنده برد asus z270f رو از لیون تهیه کردم و وقتی رسید دیدم پلمپ نداره، با لیون تماس گرفتم و گفتند که ما بردهای سوکت اینتل رو قبل از تحویل از واردکننده در انبار بررسی میکنیم تا مشکلی نداشته باشه بعد تحویل میگیریم.به نظرتون این دلیل قابل قبولی هست؟مخصوصا asus که تولیدش توسط ربات انجام میشه و قطعا سوکت هم بررسی میشه.واینکه کاور چیپ supremefx خش های ریزی داشت که البته با تابش نور شدید دیده میشه این طبیعیه یا نه؟

سلام دوست عزیز

1. جعبه مادربرد های ایسوس پلمپ نداره. همه درب ها بازه، و معمولا کارت گارانتی رو داخلش می گذارند.

2. یکی از کارهایی که فروشندگان پیش از تحویل مادربرد معمولا انجام میدن چک کردن زیف سوکت مادربرد هست که مطمئن باشند سالمه و تحویل مشتری بدهند. این کار هم واجب و هم خوبه که انجام بشه.

3. کاور چیپ Supreme FX معمولا خش ریز داره و طبیعیه.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز من تا به حال سه تا برد از ایسوس اونم از چیپست های مختلف خریدم درهیچ کدوم جعبه پلمپ نبود اما کاور پلمپ بود . دلیلش رو هم گذاشتن کارت گارانتی اعلام می‌کنن که منطقی به نظر میرسه، زیاد حساس نباشید

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

من تا حالا 4 تا برد ایسوس داشتم و هر 4 تا پلمپ بوده هم جعبه هم کاور!!!

پ.ن یک بار هم که پلمپ نبود مادبرد ایراد داشت همین مارک ایسوس

ویرایش شده توسط MOHSEN-CH
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

همونطور که دوستان اشاره کردند ملاک پلمپ بودن اون پوشش پلاستیکی برد هست .(البته برای سری maximus این چنین چیزی وجود نداره ولی باز از روی ظاهر و اون بخش جا پیچ ها هم میشه یه چیزایی رو فهمید.

تجربه شخصی بنده از ایسوس تا حالا 3تا مادربرد با نسل های مختلف وبا گارانتی های تابا وسازگار وویستا بوده که همگی این بحث پلمپ بودن درشون رعایت شده وشما بهتره پیگیری کنید این موضوع رو چون طبیعی نیست.

لینک به دیدگاه

طبق نظر شما دوستان یعنی لیون جنس کارکرده فروخته به بنده؟

لینک به دیدگاه

ضمانت تعویض کالا یا پس گرفتنشو نداره مگه ؟

با هماهنگی مرجوع کن بهشون

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، WINDOWS 8.1 گفته است :

طبق نظر شما دوستان یعنی لیون جنس کارکرده فروخته به بنده؟

شما به بنده بفرمایید، چطوری زیف سوکت رو بدون بیرون آوردن مادربرد و بدون باز کردن پلمپ می شه چک کرد؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شما به بنده بفرمایید، چطوری زیف سوکت رو بدون بیرون آوردن مادربرد و  بدون بیرون آوردن و بدون باز کردن پلمپ می شه چک کرد؟

سلا م

یعنی فقط فروشگاه لیون دست به بررسی مجدد زیف مادربورد می زنه ؟ 

از طرفی خیلی خوبه و از طرفی هم خریدار رو کمی دل چرکین می‌کنه و اینجوری به شک میندازه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، +Amin گفته است :

شما از اون سر دنیا هم کالا بخری به هیچ عنوان بسته بندی قطعه رو باز نمیکنن. هرچی پروسه چک کردن هستش داخل همان تولیدکننده انجام میشه.

سلام

مادربورد خریداری شده از آمازون رو از نزدیک دیدم ، کارتن مادربورد پلم نبود ولی اون پلاستیک دودی رنگ مادربورد دارای برچسب بود و هیچ گونه مشخصه ایی از باز شدن نداشت.

البته لازم به ذکر هست که بسته بندی برند های مختلف متفاوت هست.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلا م

یعنی فقط فروشگاه لیون دست به بررسی مجدد زیف مادربورد می زنه ؟ 

از طرفی خیلی خوبه و از طرفی هم خریدار رو کمی دل چرکین می‌کنه و اینجوری به شک میندازه.

متاسفانه اینقدر آسیب دیدگی زیف هنگام بستن پردازنده توسط کاربران دیده شده که بعدا گردن نگرفتند، و یا برعکس، مادربرد در انبار که اومده مشکل زیف داشته از اول و بعدا تامین کننده گردن نگرفته، که هر فروشنده ای قبلش چک میکنه، مطمئن باشه مادربردی که از انبار تامین کننده میاد، زیفش سالم باشه. چون اون خراب باشه، کار تمومه.

کاربران هم مادربرد رو که تحویل می گیرند باید همون اولش زیف رو چک کنند.

من ظرف یک سال گذشته برای بقیه دوستان حداقل تعداد 10 تا مادربرد ایسوس گرفتم از فروشگاه های مختلف، هیچ کدوم پلمپ نداشتند.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

متاسفانه اینقدر آسیب دیدگی زیف هنگام بستن پردازنده توسط کاربران دیده شده که بعدا گردن نگرفتند، که هر فروشنده ای قبلش چک میکنه، مطمئن باشه مادربردی که از انبار تامین کننده میاد، زیفش سالم باشه. چون اون خراب باشه، کار تمومه.

من ظرف یک سال گذشته برای بقیه دوستان حداقل تعداد 10 تا مادربرد ایسوس گرفتم از فروشگاه های مختلف، هیچ کدوم پلمپ نداشتند.

پس درستش این هست که به این نکته اشاره بشه تا در زمان دریافت کالا ، خریدار بدونه به چه دلیل پلمپ نیست. و از روند مرسوم و یا غیر مرسوم فروشگاه هم مطلع بشه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

من هم msi گرفتم از لیون نه جعبه پلمپ بود نه نایلون مادربرد

وقتی هم که با لیون تماس گرفتم ببینم چرا اینطوریه با جواب اگه مشکلی داشت میدیم گارانتی کارو یه سره کردن

یه بار رم هم گرفتم به نظر میرسید یه بار داخل اسلات رفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...