رفتن به مطلب

پلمپ نبودن motherboard لیون و دلیل انها

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

من هم msi گرفتم از لیون نه جعبه پلمپ بود نه نایلون مادربرد

وقتی هم که با لیون تماس گرفتم ببینم چرا اینطوریه با جواب اگه مشکلی داشت میدیم گارانتی کارو یه سره کردن

یه بار رم هم گرفتم به نظر میرسید یه بار داخل اسلات رفته

سلام رم رو از لیون خریداری کردید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dmcmrk گفته است :

سلام رم رو از لیون خریداری کردید؟

هر دو رو از لیون خرید کرده بودم

ولی به هر حال هنوز دارن کار میکنن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

هر دو رو از لیون خرید کرده بودم

ولی به هر حال هنوز دارن کار میکنن

من از فروشگاهی رمی رو خریداری کردم قبلش تماس گرفتند که رم رو تست کنیم  ؟یا اگر برای مشتری می خواهید تست نکرده بفرستیم؟

به شخصه اگر قصدم خرید رم نو باشد از خرید رم تست شده خود داری می کنم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، +Amin گفته است :

1f602.png1f602.png1f602.png دیگه خیلی تابلو کردن الان هم میگن رم جهت تست! رفته تو اسلات

تو یوتویوب ویدیو میزارن که جعبه به ارزش 3000 دلارو یارو گرفته 300 دلار

امازون کالاهای برگشتیرو دیگه به کس دیگه نمیفروشه حتی اگر اون کالا سالم هم باشه

اینجا اگه برگشت بدی تعمیر میکنن به اسم نو میدن به یکی دیگه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

من از فروشگاهی رمی رو خریداری کردم قبلش تماس گرفتند که رم رو تست کنیم  ؟یا اگر برای مشتری می خواهید تست نکرده بفرستیم؟

رم ها همه اینجا پلمپ میخورن 

یعنی احتمالا قبلا باز شدن

ویرایش شده توسط sinatak
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

رم ها همه اینجا پلمپ میخورن 

یعنی احتمالا قبلا باز شدن

معمولا همین گونه هست چون رم ها برچسب و هولوگرام گارانتی می خورند و اگر رم شما نشانه ایی از کارکردی بیش از یک تست ساده داشت نگران کننده می شد. اشتباه من این بود که نپرسیدم که رم شما روی اسلات رفته ، آیا پلم هم نبوده. که گویا پلم بوده  و همه چیز اوکی بوده پس.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

ممنون از خرید شما از لیون کامپیوتر

هیچ کدوم از مادربردهای ایسوس و گیگا پلمپ نیستند و مادربردهای ام اس آی هم بعد از گارانتی توسط شرکت گرین پلمپ میشوند(البته نه همه ی مدل ها)

بدلیل اینکه زیف سوکت بسیار حساس است و احتمال آسیب دیدگی بالایی دارد (حتی در حمل و نقل)و آسیب دیدگی آن در هنگام نصب پردازنده بسیار شایع است (40 درصد مراجعات گارانتی مربوط به این مورد هست)، تمامی این مادربردها هنگام ورود و خروج از انبار لیون کامپیوتر از لحاظ سلامت زیف بررسی میشوند تا اگر موردی در حمل نقل کالا پیش آمده است از چرخه پردازش حذف شود.

لذا  بابت نو بودن کالا هیچ جای نگرانی نیست.

با تشکر از شما 

لینک به دیدگاه

سلام،

وقت به خیر.

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام دوست عزیز

1. جعبه مادربرد های ایسوس پلمپ نداره. همه درب ها بازه، و معمولا کارت گارانتی رو داخلش می گذارند.

2. یکی از کارهایی که فروشندگان پیش از تحویل مادربرد معمولا انجام میدن چک کردن زیف سوکت مادربرد هست که مطمئن باشند سالمه و تحویل مشتری بدهند. این کار هم واجب و هم خوبه که انجام بشه.

3. کاور چیپ Supreme FX معمولا خش ریز داره و طبیعیه.

1. تمامی جعبه های مادربوردهای حرفه ای ASUS روکش پلاستیکی ندارند در حالی که مادربردهای ارزان تر روکش پلاستیکی دارند؛ معمولا کارت گارانتی بر روی جعبه با چسبی بزرگ یا چسبانده شده یا زیر پلمپ روکش پلاستیکی قرار دارد.

اگر کارت گارانتی داخل جعبه باشد، دو حالت دارد:

1- کالاهای رایانه ای یکجا از شرکت واردکننده خریداری شده اند و کارت های گارانتی تحویل فروشنده داده شده که ایشان موقع فروش، کارت گارانتی را تحویل خریدار دهند.

2- به دلیل کنجکاوی فروشنده یا اطمینان از سلامت محصول، کالای مورد نظر بازشده است.

2. به دلیل این که تمامی قطعات رایانه ای پس از تولید، کنترل می شوند و حتی پس از آزمودن مراحل کیفی مادربوردها، بر روی درگاه پردازنده پلاستیک ضخیم و مقاومی قرار می دهند تا از سلامت زیف ها تا تحویل به مشتری مطمین باشند، بازکردن جعبه و کنترل سلامت قطعه تنها در حضور خریدار صورت می گیرد و یا فروشنده پیشنهاد می دهد که اجازه دهید قطعات رایانه ی شما را بنده سرهم نمایم.

هرگونه ادعای دیگری، پشت پرده ای غیرعادی دارد.

3. به دلیل سرهم کردن تمامی قطعات رایانه ای توسط ربات ها و دخالت نداشتن نیروی انسانی در این فرایند و همچنین پلمپ بودن قطعات به هنگام تحویل به کارخانه ی تولید کننده، هیچ گونه خط وخشی بر روی صفحات فلزی پیدا نیست و در صورت وجود داشتن از الگوی(Pattern) خاص و یکسانی پیروی می کنند. ظاهر فلز پولیش خورده با فلز مات شده متفاوت است ولی! به جز در لبه های تیز، الگوی ظاهری آن ها متناسب با فرایند تولیدشان، یکسان است.

وجود خطوط، نقوش یا سوراخ هایی با طرح یکسان بر روی سطح ظاهری قطعات ایرادی ندارد، در حالی که وجود هرگونه ناهماهنگی در این الگوها، ایراد کیفی محسوب می شود و وجود خط یا خطوط خراشیدگی نشان از بازشدن کالا دارند.

در 11 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

به دلیل کنترل کیفی قطعات رایانه ای، وجود خطوط ریز و نه چندان پیدا(عمیق یا سیاه رنگ نباشند!) بر روی درگاه های کارت های گرافیکی و RAM ها چندان دور از انتظار نیست و ایرادی ندارد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MjMotamedi گفته است :

درود دوست عزیزم

ممنون از خرید شما از لیون کامپیوتر

هیچ کدوم از مادربردهای ایسوس و گیگا پلمپ نیستند و مادربردهای ام اس آی هم بعد از گارانتی توسط شرکت گرین پلمپ میشوند(البته نه همه ی مدل ها)

بدلیل اینکه زیف سوکت بسیار حساس است و احتمال آسیب دیدگی بالایی دارد (حتی در حمل و نقل)و آسیب دیدگی آن در هنگام نصب پردازنده بسیار شایع است (40 درصد مراجعات گارانتی مربوط به این مورد هست)، تمامی این مادربردها هنگام ورود و خروج از انبار لیون کامپیوتر از لحاظ سلامت زیف بررسی میشوند تا اگر موردی در حمل نقل کالا پیش آمده است از چرخه پردازش حذف شود.

لذا  بابت نو بودن کالا هیچ جای نگرانی نیست.

با تشکر از شما 

ممنون، ولی با توجه به اینکه لیون برد رو بدون پلمپ میفرسته  این بردها دیگه نباید شرایط تعویض 7 روزه رو داشته باشند درسته؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

1. تمامی جعبه های مادربوردهای حرفه ای ASUS روکش پلاستیکی ندارند در حالی که مادربردهای ارزان تر روکش پلاستیکی دارند؛ معمولا کارت گارانتی بر روی جعبه با چسبی بزرگ یا چسبانده شده یا زیر پلمپ روکش پلاستیکی قرار دارد.

1- کالاهای رایانه ای یکجا از شرکت واردکننده خریداری شده اند و کارت های گارانتی تحویل فروشنده داده شده که ایشان موقع فروش، کارت گارانتی را تحویل خریدار دهند.

2- به دلیل کنجکاوی فروشنده یا اطمینان از سلامت محصول، کالای مورد نظر بازشده است.

2. به دلیل این که تمامی قطعات رایانه ای پس از تولید، کنترل می شوند و حتی پس از آزمودن مراحل کیفی مادربوردها، بر روی درگاه پردازنده پلاستیک ضخیم و مقاومی قرار می دهند تا از سلامت زیف ها تا تحویل به مشتری مطمین باشند، بازکردن جعبه و کنترل سلامت قطعه تنها در حضور خریدار صورت می گیرد و یا فروشنده پیشنهاد می دهد که اجازه دهید قطعات رایانه ی شما را بنده سرهم نمایم.

3. به دلیل سرهم کردن تمامی قطعات رایانه ای توسط ربات ها و دخالت نداشتن نیروی انسانی در این فرایند و همچنین پلمپ بودن قطعات به هنگام تحویل به کارخانه ی تولید کننده، هیچ گونه خط وخشی بر روی صفحات فلزی پیدا نیست و در صورت وجود داشتن از الگوی(Pattern) خاص و یکسانی پیروی می کنند. ظاهر فلز پولیش خورده با فلز مات شده متفاوت است ولی! به جز در لبه های تیز، الگوی ظاهری آن ها متناسب با فرایند تولیدشان، یکسان است.

وجود خطوط، نقوش یا سوراخ هایی با طرح یکسان بر روی سطح ظاهری قطعات ایرادی ندارد، در حالی که وجود هرگونه ناهماهنگی در این الگوها، ایراد کیفی محسوب می شود و وجود خط یا خطوط خراشیدگی نشان از بازشدن کالا دارند.

به دلیل کنترل کیفی قطعات رایانه ای، وجود خطوط ریز و نه چندان پیدا(عمیق یا سیاه رنگ نباشند!) بر روی درگاه های کارت های گرافیکی و RAM ها چندان دور از انتظار نیست و ایرادی ندارد.

اقای معتمدی لطفا به این نظر پاسخ دهید

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

سخن شما متین، اما بنده به عنوان خریدار که از پارسال تا امسال حداقل از 4 فروشگاه مختلف آنلاین خریداری کردم، و یا حتی مواردی که قبلا حضوری رفتم بازار رضا و ایران از فروشگاه های غیر آنلاین مادربرد تهیه کردم، از زمان معرفی چیپست Z77 فقید، از High End گرفته تا Low End،  حتی یک مورد جعبه مادربرد ایسوس که روکش پلاستیکی دورش باشه ندیدم. هیچ کدوم هم تا به امروز پلمپ نبوده. کارت گارانتی هم گاهی با چسب روی جعبه بوده گاهی نبوده داخلش بوده. حالا کجاش بوده مهم نیست مهم اینه پلمپ نبوده.

لینک به دیدگاه

درود

استارتر عزیز توصیحات رو بشما دادن مدیریت سایت بنظرم شما بهتره بردتون رو نصب کنید و تست کنید.اگر خدایی نکرده مشکلی داشته باشه میتونید پیگیری کنید از طریق واحد فروش لیون.

این روزها این مشکلات متعدد پیش میاد و فروشنده ها هم حق دارن اگر مشکلی بوده از تکرارش جلوگیری کنن که نه خدایی نکرده خریدار و نه خودشون به دردسر بیفتند.

همین هفته قبل بود توی یکی از چنلهای تلگرام دیدم یه دوستی اسپیکری رو به مبلغ بیش از 6 میلیون تومان از اریا خریداری کردن و بعد از تحویل یه تیکه کم داشته.نه فروشنده و نه شرکت ماتریکس پاسخگوی بنده خدا نبودند و با کمال تعجب گفتند برید از طریق قانونی شکایت کنید!!!!

اینجا هم خود مدیریت لیون پاسخگو بودن پس بنظرم اول شما دل چرکین نباشید و تست کنید.

انشاا... که موردی پیش نیاید براتون دوست عزیز

ویرایش شده توسط marisaba
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

تجربه خودم رو میگم.

خرید 4 مین تو 4 سال اخیر و پلمپ نبودن هیچ کدوم از 4 مورد. برند ها 2 عدد اسوز و یک گیگا و یک ام اس ای.

مین نو یه بوی خاصی داره که اگر یه مدت از جعبه در بیاد اون بو از بین میره. خیلی راحت میشه فهمید ک مین تو جعبه بوده یا نه.

برادر بنده هم خیلی سر این قضیه حساس بود و خرده گرفت ک چرا پلمپ نیست ولی مهم نیس ببندید و اگر مشکلی نداشت استفاده کنید.

نه لیون کامپیوتر این کار رو میکنه و نه یه مین برد ارزش این رو داره که کارکردش رو ب جای اکبند بفروشن و اعتبار خودشون رو خدشه دار کنن.

بعد یه چیزی هم هست شما فکر کن برای چی باید از این مین استفاده شده باشه؟ فکر میکنید تو لیون کامپیوتر مین کارکرده نیست؟ یا مثلا ی مین برد بوده اونم مین شما بوده؟

مطمعنا مین شما اکبند بوده و دلیل باز شدنش هم یکی کارت گارانتیه و یکی دیگه چک شدن سلامت مین.

موفق باشید دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

والا من از  لیون

هم مادربرد و هم رم و هم سی پی یو سفارش دادم

همش پلمپ بود هم جعبه و هم نایلون اصلی

مادربرد و سی پی یو گارانتی گرین و رم هم متین پرداز

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، hosin گفته است :

والا من از  لیون

هم مادربرد و هم رم و هم سی پی یو سفارش دادم

همش پلمپ بود هم جعبه و هم نایلون اصلی

مادربرد و سی پی یو گارانتی گرین و رم هم متین پرداز

ایسوس بوده؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

من هم در سال گذشته قبل از عید یک عدد prime x299-deluxe از دیجی کالا خریداری کردم که جعبه پلمپ نبود ولی روکش پلاستیکی مادربورد پلمپ بود!

تمام هیت سینک ها و محافظ های پلاستیکی و نوارهای ال ای دی هم روکش برچسبی نایلونی روشون بود و دقیقا با ویدیو که از انباکسینگ یوتیوب دیده بودم مطابقت داشت...

پیشتر یک مادربورد z170 pro gaming هم از دیجی کالا گرفته بودم که اون هم به همین صورت بود...

لینک به دیدگاه

من از لیون یه رم و سی‌پی‌یو خریدم :

رم که نشانه ایی از کارکرده بودن (و نه تست) داشت روی بارکدش خط وخش داشت و کانتکت هاش کارکرده بودن

سی‌پی‌یو هم روش مثل اینکه قبلا خمیر اعمال شده بود بعد پاک شده بود / هیت سینک خط و خش داشت و مو روش بود

تجربه ای که کسب کردم اینه که هرگز کالاهای حساس رو از اینترنت خریداری نکنم . همونجا حضوری جلوی فروشنده کامل باز میکنم می‌بینم بعد می‌خرم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، sinatak گفته است :

من هم msi گرفتم از لیون نه جعبه پلمپ بود نه نایلون مادربرد

وقتی هم که با لیون تماس گرفتم ببینم چرا اینطوریه با جواب اگه مشکلی داشت میدیم گارانتی کارو یه سره کردن

Msi دوتا مادربورد خریدم جقتش پلمپ گرین بوده

در 3 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

4 تا رم از فروشگاهای مختلف خریدم از یک مدل با قیمت های متفاوت و همشون باز شده بودن و پلمپ نبودن

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Khalil3 گفته است :

4 تا رم از فروشگاهای مختلف خریدم از یک مدل با قیمت های متفاوت و همشون باز شده بودن و پلمپ نبودن

سلام

بستگی به برند و گارانتی دیگه ، بالاخره باید برچسبی بر روی رم بخورره. 

رمی که من دریافت کردم هم آکبند نبود .

لینک به دیدگاه

سلام اکثر شرکت ها ی وارد کننده قطعات زمان خرید قطعات رو تست می کنن چون اگه بیاد ایران و مشکل داشته باشه خودشون تعمیرات جزئی رو می تونن انجام بدن و باید برگرده به گارانتی اصلی که اکثرا این ها از دوبی وارد می شه و خیلی هزینه بر خواهدبود به همین دلیل اکثرا تست می شن

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 1397/07/10, 15:11:45، adreno420 گفته است :

من از لیون یه رم و سی‌پی‌یو خریدم :

رم که نشانه ایی از کارکرده بودن (و نه تست) داشت روی بارکدش خط وخش داشت و کانتکت هاش کارکرده بودن

سی‌پی‌یو هم روش مثل اینکه قبلا خمیر اعمال شده بود بعد پاک شده بود / هیت سینک خط و خش داشت و مو روش بود

تجربه ای که کسب کردم اینه که هرگز کالاهای حساس رو از اینترنت خریداری نکنم . همونجا حضوری جلوی فروشنده کامل باز میکنم می‌بینم بعد می‌خرم

مدیریت فروشگاه که واسه اشتباه در بسته بندی یه فن و موس ساده اعلام کردن که فروشگاه در شوک این اتفاق تلخ فرو رفته! چرا در برابر این فجایع ساکت هستن و جوابی نمیدن؟

لینک به دیدگاه

منم رم‌ trident z rgb گرفتم پلمپ نبود ولی خب رم ها استفاده نشده بودن چون قسمت طلایی خط اسلات نداشت.

لینک به دیدگاه

هنوز تو این داستان ها گیر کردید چرا

هر طوری از هرجا بخری یه داستانی هست?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...