رفتن به مطلب

مشاوره خرید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز؛

بفرماییئ قیمت سخت افزار سرانجامش چی میشه ما که موندیم چکار کنیم وقتی که یک سی پی یو core i7 شده 5 میلیون!!! تا چند ماه پیش میشد با 5 میلیون چهار تا قطعه قوی خرید!!! دوستان آیا منتظر بمونیم بهتر میشه یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

بفرماییئ قیمت سخت افزار سرانجامش چی میشه ما که موندیم چکار کنیم وقتی که یک سی پی یو core i7 شده 5 میلیون!!! تا چند ماه پیش میشد با 5 میلیون چهار تا قطعه قوی خرید!!! دوستان آیا منتظر بمونیم بهتر میشه یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید.

تاریخ به ما ثابت کرده خرید امروز رو به فردا ننداز.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

بهتر با این شرایط سمت نو نرید و سیستم دسته دو تهیه کنید. اگر هم میخوایید نو بگیرید برید سمت رایزن.

لینک به دیدگاه

قطعا اگه نیازی شدید به تهیه سیستم ندارید دست نگه دارین چون قیمت اجناس نو که به هیچ وجه بصرفه نیست

بازار دست دو هم که داغ شده و به نسبت اون سیستم هایی که در حالت عادی ۱ تومن هم ارزش نداشت رو با قیمت ۳ تومن اگهی کردن که همون ویزگی خرید جنس نو که بصرفه نیس  رو داره بعلاوه برای یه جنس با معماری قدیمی - بدون گارانتی و کارکرده  این ضرر رو متحمل میشید(ضرر اندر ضرر)

اگرم  واجبه یه سیستم ارزون  و کار راه انداز تهیه کنید تا وقتی قیمت قطعات تثبیت شد . سیستم رو رد کنید بره و سیستم دلخواه رو بخرید

لینک به دیدگاه

آیا احتمال تثبیت قیمت ها با نرخ های پایین تر از این وجود داره؟ یا دیگه اصلا پایین نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mr.stive گفته است :

قطعا اگه نیازی شدید به تهیه سیستم ندارید دست نگه دارین چون قیمت اجناس نو که به هیچ وجه بصرفه نیست

بازار دست دو هم که داغ شده و به نسبت اون سیستم هایی که در حالت عادی ۱ تومن هم ارزش نداشت رو با قیمت ۳ تومن اگهی کردن که همون ویزگی خرید جنس نو که بصرفه نیس  رو داره بعلاوه برای یه جنس با معماری قدیمی - بدون گارانتی و کارکرده  این ضرر رو متحمل میشید(ضرر اندر ضرر)

اگرم  واجبه یه سیستم ارزون  و کار راه انداز تهیه کنید تا وقتی قیمت قطعات تثبیت شد . سیستم رو رد کنید بره و سیستم دلخواه رو بخرید

کدام پردازنده رایزن رقیب core i7 7700k هست؟ و نظرتون راجع به قدرت AMD Ryzen5 2600x چیه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

کدام پردازنده رایزن رقیب core i7 7700k هست؟ و نظرتون راجع به قدرت AMD Ryzen5 2600x چیه؟ ممنون

دوست عزیز اگه قصدتون بازی هستش و روی ۶۰فریم میخاید بازی کنید،رایزن و یک رایزن نه چندان قوی هم کارتونو راحت راه میندازه،اما اگه دنبال فریم های بالای ۱۴۰هستید باید سر کیسه رو شل کنید برای اینتل،البته الان مدل رایزن ۲۷۰۰هم نسبت به سری قبل خیلی پیشرفت کرده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

اگه یه مدل رقیب شاخ های ایتل میخای بنظرم AMD Ryzen 7 1800X  از شون سر تره ولی من ندیدم الان  جای موجود داشته باشه و حتی قیمت  زده باشه که الان چند شده

2600X هم پردازنده قدرتمندیه و اگه قصدت بازیه قشنگ تا یه مدت طولانی ساپورت میکنه منتهی اگه مشکلی با اینتل نداری پردازنده Core i5 8400 هم تو همین رنج قیمته که با دما و مصرف برق کمتر به اتدازه همون ۲۶۰۰x و گاها بالاتر کارایی داره منتهی فقط ضرب بستس  قابلیت اورکلاک رو نداره و در بازی ها  حدود دو برابر  مدل رایزن درگیره

در کل اگر قصد داشتن یه سیستم کم مصرف تر و  بدون احتیاج به کولینگ درست و حسابی  داری  ی 8400  اینتل رو بهت پیشنهاد میکنم

از اون طرف اگه قصد  اورکلاک و یا انجام  مولتی تسکینگ سنگین  و اینده نگری رو داری 2600X رایزن رو انتخاب کن

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mr.stive گفته است :

اگه یه مدل رقیب شاخ های ایتل میخای بنظرم AMD Ryzen 7 1800X  از شون سر تره ولی من ندیدم الان  جای موجود داشته باشه و حتی قیمت  زده باشه که الان چند شده

2600X هم پردازنده قدرتمندیه و اگه قصدت بازیه قشنگ تا یه مدت طولانی ساپورت میکنه منتهی اگه مشکلی با اینتل نداری پردازنده Core i5 8400 هم تو همین رنج قیمته که با دما و مصرف برق کمتر به اتدازه همون ۲۶۰۰x و گاها بالاتر کارایی داره منتهی فقط ضرب بستس  قابلیت اورکلاک رو نداره و در بازی ها  حدود دو برابر  مدل رایزن درگیره

در کل اگر قصد داشتن یه سیستم کم مصرف تر و  بدون احتیاج به کولینگ درست و حسابی  داری  ی 8400  اینتل رو بهت پیشنهاد میکنم

از اون طرف اگه قصد  اورکلاک و یا انجام  مولتی تسکینگ سنگین  و اینده نگری رو داری 2600X رایزن رو انتخاب کن

بالاخره رقیب i7 7700k کدوم مورد شد دوست من؛ Ryzen7 1800x یا Ryzen5 2600x ؟

البته قصدم گیم نیست هدف اصلی ام کار با پریمیر و افترافکت و ادیوس هستش منتها گیم اولویت دومم هست؛ با تحقیقات وسیعی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که corei7 7700k بهترین هست البته با بودجه من ولی الان خییلی قیمتش رفته بالا برا همین، پردازنده ای میخام که به بهترین نحو رقابت کنه با اون،  کدوم مدل AMD رقیبش هست؟ممنونم دوست عزیز از راهنمایی تون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

بالاخره رقیب i7 7700k کدوم مورد شد دوست من؛ Ryzen7 1800x یا Ryzen5 2600x ؟

البته قصدم گیم نیست هدف اصلی ام کار با پریمیر و افترافکت و ادیوس هستش منتها گیم اولویت دومم هست؛ با تحقیقات وسیعی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که corei7 7700k بهترین هست البته با بودجه من ولی الان خییلی قیمتش رفته بالا برا همین، پردازنده ای میخام که به بهترین نحو رقابت کنه با اون،  کدوم مدل AMD رقیبش هست؟ممنونم دوست عزیز از راهنمایی تون

از اونجایی که اولیتتون کار با نرم افزار هاست و در اونها  تعداد و سرعت  هسته ها نقش مهم تری داره   این موارد به ترتیب  میتونن رقیب 7700k باشن

1- Ryzen 7 2700x

(دلیل اینکه مدل2700X رو اول بهتون نگفتم  تقریبا هم فاصله کم  قیمتیش با 7700k بود )

2-Ryzen7 1800x

3- Ryzen5 2600x 

حالا شما با توجه به بودجه تون و موجودی بازار یکی از اینا رو میتونید انتخاب کنید

cpu.JPG

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان گرامی

من سیستمی به شرح ذیل دارم؛ توی کار با افترافکت و پریمیر به شدت کند میشه؛ مخصوصاً توی ریل تایم نمیکشه و همش خرخر میکنه.
ممنون میشم دوستانی که میتونن پیشنهاد رفع موضوع رو بهم بدن که ممکنه ایراد از چی باشه؟

و بعد لطف کنن بگن اگر قطعه ای نیاز به ارتقاء داره(احتمال زیاد CPU) با هزنیه مناسب چیکار میتونم کنم.

سیستم حال حاضرم اینه:

CPu i5 6500

SSD 256 

VGA 980GTX

مین z170

(2 تا 16 و یک 8)RAM 40GB

مانیتورمم 27 اینچ رزولوشن 2K.

ویرایش شده توسط Rohham66
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Rohham66 گفته است :

سلام دوستان گرامی

من سیستمی به شرح ذیل دارم؛ توی کار با افترافکت و پریمیر به شدت کند میشه؛ مخصوصاً توی ریل تایم نمیکشه و همش خرخر میکنه.
ممنون میشم دوستانی که میتونن پیشنهاد رفع موضوع رو بهم بدن که ممکنه ایراد از چی باشه؟

و بعد لطف کنن بگن اگر قطعه ای نیاز به ارتقاء داره(احتمال زیاد CPU) با هزنیه مناسب چیکار میتونم کنم.

سیستم حال حاضرم اینه:

CPu i5 6500

SSD 256 

VGA 980GTX

مین z170

(2 تا 16 و یک 8)RAM 40GB

مانیتورمم 27 اینچ رزولوشن 2K.

دوست عزیز تنها قطعه ای که ضعفیه پردازنده تون هست، من هم پیگیر خرید سیستم جهت کار با همین نرم افزارهایی هستم که شما کار می کنید چندین ماهه دارم پرس و جو و تحقیق می کنم که چه قطعاتی مناسب کارم هست پس از بررسی به این نتیجه رسیدم که برای کار تدوین اگه میخای راحت بدون اذیت شدن در کندی سیستم کار کنی حداقل پردازنده است باید core i7 باشه اونم از نوع قوی مثلا 7700k که عالیه. و اینی که میگن AMD بهتره اشتباهه بدلیل اینکه شرکت ادوب که پریمیر و افترافکت رو ساخته توصیه اش اینه برای راحتی کار حتما از اینتل استفاده بشه.

اگه شما پردازنده تون رو core i7 7700k انتخاب کنید و مادربرد رو ایسوس سری Z مدل های aیاk انتخاب کنید کارتون راه میوفته. مثل z270A

ضمنا این لینک رتبه بندی پردازنده تون رو نشون میده می تونید با سرچ ببینید رتبه اش چندم هست.

http://www.8bits.ir/رتبه-بندی-cpu-ها-ابر-اساس-امتیازات-بنچمار/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

دوست عزیز تنها قطعه ای که ضعفیه پردازنده تون هست، من هم پیگیر خرید سیستم جهت کار با همین نرم افزارهایی هستم که شما کار می کنید چندین ماهه دارم پرس و جو و تحقیق می کنم که چه قطعاتی مناسب کارم هست پس از بررسی به این نتیجه رسیدم که برای کار تدوین اگه میخای راحت بدون اذیت شدن در کندی سیستم کار کنی حداقل پردازنده است باید core i7 باشه اونم از نوع قوی مثلا 7700k که عالیه. و اینی که میگن AMD بهتره اشتباهه بدلیل اینکه شرکت ادوب که پریمیر و افترافکت رو ساخته توصیه اش اینه برای راحتی کار حتما از اینتل استفاده بشه.

اگه شما پردازنده تون رو core i7 7700k انتخاب کنید و مادربرد رو ایسوس سری Z مدل های aیاk انتخاب کنید کارتون راه میوفته. مثل z270A

ضمنا این لینک رتبه بندی پردازنده تون رو نشون میده می تونید با سرچ ببینید رتبه اش چندم هست.http://www.8bits.ir/رتبه-بندی-cpu-ها-ابر-اساس-امتیازات-بنچمار/

خیلی خیلی ممنون از پیشنهادتون
مین رو به نظر میاد نیازی به تعویضش نباشه باتوجه به اینکه سازگاره با سری 7 هست 

از طرفی طبق همین چارت و رنکینگ و مقایسه عملکردی که من توی سایتا دیدم 7700K عملا هیچ برتری خاصی نسبت به 6700K نداره. و یه سوال دیگه اینکه ضریب باز بودنش K اهمیتی داره؟ تأثیری میذاره؟

ویرایش شده توسط Rohham66
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...