رفتن به مطلب

چکار کنیم 30 فریم pcمثل 30 فریمps4بشه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

مشکل اصلی من اینه که(شاید مشکل خیلی از دوستان باشه)هیچوقت ندیدم یه بازی رو 30 فریم در pc قفل بشه و مثل بازی های ps4 که خیلی هاشون رو 30 قفل هستن روان اجرا بشه و پرش فریم ها حس نشه

میخوام بدونم چرا اینطوری هست در صورتی که ما اکثر فیلم هارو با نرخ فریم 24 می بینیم و این یعنی چشم انسان اصلا نباید تعویض فریم هارو در 30 حس کنه!

مثل بازی گاد آف وار 4 که دیدیم  رو 30 قفل بود ولی در اکثر مواقع  کاملا روان و انگار که رو 60 فریم اجرا میشه

الان من بازی تام رایدر رو تو 4kو کارت گرافیک 1070tiاجرا میکنم و تو حداکثر تنظیمات گرافیکی نمیتونم 60 فریم بگیرم و میخوام رو 30 قفل کنم ولی متاسفانه با قفل کردن روی 30 فریم تعویض فریم ها احساس میشه 

الان مجبور شدم رزولوشن رو بزارم روی 2kتا بازی رو روی 60 قفل کنم و روان اجرا بشه

البته قبلا در همین فروم یه سری از دوستان به مواردی اشاره کردن که این پرش فریم ها و لگ هارو میشه کمتر کرد و بازی رو روان تر اجرا کرد

ولی خب بحث پراکنده بود و نمیشه به نتیجه مطلوب رسید

دوستانی که آشنایی دارن لطفا تجربه و نظراتشون رو همینجا به اشتراک بذارن

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

درود برنامه برای اینکار بسیار هست من

Nvidia Inspector رو پیشنهاد میدم

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/57538-اموزش-قفل-کردن-فریم/

لینک به دیدگاه

چشم انسان تفاوت 120 فریم و 144 فر یم رو هم حس میکنه برای همین مانیتورهای 144 و حتی 240 هرتز داریم. اگر فریم ریت ثابت نباشه چشم رو اذیت میکنه. چطوری روی 30 قفل کردی؟ باید از Vsync استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

درود دوستان منم از همین برنامه استفاده میکنم منتها وقتی روی 30 فریم قفل میکنم اصلا مانند ps4 نمیشه. بسیار کند میشه بازی. متعجبم چطور 30 فریم ps4 از لحاظ روون بودن با 60 فریم pc برابری میکنه!! ؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

درود دوستان منم از همین برنامه استفاده میکنم منتها وقتی روی 30 فریم قفل میکنم اصلا مانند ps4 نمیشه. بسیار کند میشه بازی. متعجبم چطور 30 فریم ps4 از لحاظ روون بودن با 60 فریم pc برابری میکنه!! ؟

به دلیل تایمینگ ها و هماهنگی سخت افزاری هستش و بهینه سازی بازی ها بر اساس اون ها

لینک به دیدگاه

فریم تایم هم تاثیر داره توی روون بودن و لگ نزدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، TeTration گفته است :

فریم تایم هم تاثیر داره توی روون بودن و لگ نزدن

خب فریم تایم رو چطور اصلاح کنیم؟

در 3 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

v-sync رو روشن کنید

اون که برا قفل فریم هست

همون طور که از عنوان تاپیک مشخصه منظور روان بودن بازی هست!

در 2 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

چشم انسان تفاوت 120 فریم و 144 فر یم رو هم حس میکنه برای همین مانیتورهای 144 و حتی 240 هرتز داریم. اگر فریم ریت ثابت نباشه چشم رو اذیت میکنه. چطوری روی 30 قفل کردی؟ باید از Vsync استفاده کنی

من تا حالا بالاتر از 60 فریم رو تجربه نکردم ولی 60 فریم هم عالی هست

اره دیگه تو خود بازی قفل میکنیم ولی متاسفانه این کجا و 30 فریم ps4 کجا

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

نه برنامه هایی که معرفی کردن بدرد نمیخوره چون فقط قفل میکنه فریم رو

مهم فریم تایم هست

یک سال پیش یه بحثی میکردن که چندتا راهکار برا این مشکل معرفی کردن

متاسفانه پیدا نمیکنم تاپیک رو و یادم هم نیست کدوم کاربر...

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

نه برنامه هایی که معرفی کردن بدرد نمیخوره چون فقط قفل میکنه فریم رو

مهم فریم تایم هست

یک سال پیش یه بحثی میکردن که چندتا راهکار برا این مشکل معرفی کردن

متاسفانه پیدا نمیکنم تاپیک رو و یادم هم نیست کدوم کاربر...

هیچ فرقی بین ۳۰فریم pc با کنسول نیست!جفتشون یکی ان شاید شما روی نمایشگر دیگه استفاده میکنید،یا اینکه بازی مورد نظر روی کنسول ۶۰فریمه و فکر میکنید ۳۰هست،من اونقد کنسول بازی کردم و همشون هم ۳۰فریم بودن که وقتی با کامپیوتر ۶۰فریم اولا بازی میکردم برام یکم عجیب بود زیادی روون بود،البته بعضی بازیا ۳۰فریم یه حالت سینمایی میده به بازیا

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

هیچ فرقی بین ۳۰فریم pc با کنسول نیست!جفتشون یکی ان شاید شما روی نمایشگر دیگه استفاده میکنید،یا اینکه بازی مورد نظر روی کنسول ۶۰فریمه و فکر میکنید ۳۰هست،من اونقد کنسول بازی کردم و همشون هم ۳۰فریم بودن که وقتی با کامپیوتر ۶۰فریم اولا بازی میکردم برام یکم عجیب بود زیادی روون بود،البته بعضی بازیا ۳۰فریم یه حالت سینمایی میده به بازیا

نه دوست عزیز من یه مورد بازی هم مثال زدم(god of war 4)

نمیدونم شما چطور انکار می کنید!اتفاق نظر هست که 30 فریم در کنسول بسیار روان تر هست نسبت به پی سی

به هر حال بحث سر این چیزا نیست

دوستان اگه برنامه ای میشناسن که به اصطلاح فریم تایم و مشکلات دیگه رو اصلاح میکنه،معرفی کنن

لینک به دیدگاه

همون طور که دوستان گفتن مهم ترین چیز تو روون بودن بازی فریم تایم یا frame latency هست .یعنی زمانی که طول میکشه تک تک فریم ها پشت سر هم بیان.روشن کردن   v-sync  اتفاقا تاثیر بر عکسی داره و باعث میشه فریم تایم افزایش پیدا کنه و اونجوری که باید روون نشه.نکته بعد اینه که هر چقدر شما فریم ریت بالاتری داشته باشید فریم تایمتون کم تر میشه . راه حل گرونش اینه که از مانیتور های g-sync یا free-sync  استفاده کنید که واقعا یه حس متفاوتی دارن حتما حداقل یه بار امتحان کنید.بهترین کاری که میشه کرد ایمه که بیاید به نرم افزاری مثل msi afterburner یا هر چیز دیگه فریم ریت رو روی پایین ترین مقداری که تو گیم پلی تجربه میکنید قفل کنید (البته یسری سکته هایی هست که اونارو در نظر نگیرید میتونه از خود گیم باشه).اگر هم از کارت های گرافیک رده بالا استفاده میکنید و پردازنده مناسبی دارید افزایش فرکانس رم قطعا میتونه تاثیر گزار باشه فرق بین فرکانس 2400 و 3200  مگاهرتز رو میتونید تو اینترنت تو بازیا سرچ کنید و ببینید.(ابته اگه از مانیتور های ۱۴۴ یا بالاتر استفاده میکنید).در آخر این که بازی های برای کنسول ها بهینه سازی های بهتری دارن که انکاری توش نیست.

لینک به دیدگاه

هیچ فرقی بین 30 فریم کنسول با 30 فریم پی سی نیست چه چیزهایی ادم میشنوه دلار بالا رفته دیگه عقل ادم که کم نمیشه

لینک به دیدگاه

دوستان گاد آو وار رو مثال میزنین که روونه الان چند سالی هست که انیمیشن بازی های کنسول رو روی 60 فریم ضبط میکنن بخاطر همین اگه خیلی دقت نکنین مشخص نیست

هرچند که من حالم بهم خورد با این گاد آو وار ساختنشون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosein5 گفته است :

هیچ فرقی بین 30 فریم کنسول با 30 فریم پی سی نیست چه چیزهایی ادم میشنوه دلار بالا رفته دیگه عقل ادم که کم نمیشه

حد خودتو بدون

شخصیت نداشته خودتو میرسونی با این بیانت

حرف دهنتو بفهم

این حرف من نیست که ربطی به عقل و چشمم داشته باشه و بحث در موردش بسیاره و تو این فروم هم صحبت زیاد شده در موردش

بازم توهین کنی کامنتات گزارش میشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RONIN021 گفته است :

درود

شاید این مشکل شما رو حل کنه!

این چه کمکی میکنه یکم توضیح بدید 

ممنون

در 35 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دوستان گاد آو وار رو مثال میزنین که روونه الان چند سالی هست که انیمیشن بازی های کنسول رو روی 60 فریم ضبط میکنن بخاطر همین اگه خیلی دقت نکنین مشخص نیست

هرچند که من حالم بهم خورد با این گاد آو وار ساختنشون

نه خود بازی هم دقت کنید با اینکه 30 فریم میده روان تر هست 

ببینید من الان تام رایدر رو قفل کردم رو 30 فریم و رزولوشن4k(تو تنظیمات خود بازی)

ولی متاسفانه با اینکه زیر 30 هم نمیاد روان نیست

در 1 ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

همون طور که دوستان گفتن مهم ترین چیز تو روون بودن بازی فریم تایم یا frame latency هست .یعنی زمانی که طول میکشه تک تک فریم ها پشت سر هم بیان

خب برنامه یا تنظیماتی در درایور کارت وجود نداره که بشه به فریم ها نظم داد یا نمایش فریم هارو اصلاح کرد؟

لینک به دیدگاه

یکی از دلایل این میتونه باشه که روی pc فریم روی 30 ثابت نمیمونه و بسته به سخت افزار بین مقادیر کمتر از 30 متغیره

اکثر بازی ها این قابلیت و دارن که فریم ریت بازی و روی 30 قفل کنین تا بازی افت فریم نداشته باشه البته توان سخت افزاری سیستم هم مهمه

لینک به دیدگاه

رو تی وی اینجوریه ولی رو مونیتور نه!

من آنچارتد رو رو مونیتور اگه اجرا کنم 30 فریم کند و مزخرفی میده ولی رو تی وی عالیه نمی دونم چرا .

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

ممنون

نه خود بازی هم دقت کنید با اینکه 30 فریم میده روان تر هست 

ببینید من الان تام رایدر رو قفل کردم رو 30 فریم و رزولوشن4k(تو تنظیمات خود بازی)

ولی متاسفانه با اینکه زیر 30 هم نمیاد روان نیست

خب برنامه یا تنظیماتی در درایور کارت وجود نداره که بشه به فریم ها نظم داد یا نمایش فریم هارو اصلاح کرد؟

ببین الان روی کنسول میان انیمیشن هاییی رو که خیلی سرکار داری رو با 60 فریم ضبط میکنن بخاطر همین تشخیصش سخت میشه ولی برای یه گیمر واقعی قابل تشخیص هست

منتهای شما وقتی رو پی سی قفل میکنید درواقع تمام انیمشن هارو با 30 فریم دارید اجرا میکنین که باعث ایجاد حس لگ زدن میشه علاوه بر این یه سری تکنیک های خاص دیگه هم هست برای 30 فریم

مثلا میان دور و اطراف جاهایی که شخصیات حرکت میکنه رو یه حالت مات و سایه دار میکنن که باز نذارن خیلی تو ذوق بزنه

و آخر از همه شما روی پی سی خیلی جزئیات بیشتری دارید پس 30 فریم کردن همه این جزئیات تو ذوق میزنه و این درحالی هست که روی کنسول جزئیات سایه زنی و انیمیشن ها خیلی کم ترن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

حد خودتو بدون

شخصیت نداشته خودتو میرسونی با این بیانت

حرف دهنتو بفهم

این حرف من نیست که ربطی به عقل و چشمم داشته باشه و بحث در موردش بسیاره و تو این فروم هم صحبت زیاد شده در موردش

بازم توهین کنی کامنتات گزارش میشه

حالا کی باشما بوده اینقدر جوش اوردی هر کاری دلت میخاد بکن گزارش بده انگار تو مجلس سازمان ملل دارم پیام که بترسم وایی اخراج شدم 30 فریم با 30 فریم یکیه نمیدونی بدون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

ممنون

درود

توضیحش قدری طولانی است اما به طور ساده میشه گفت در گذشته برای جلوگیری از Screen Tearing از V-Sync استفاده میشد به خاطر همین اگر سخت افزار شما توانایی ارائه 60 فریم کپ رو نداشته باشه در بعضی از قسمت‌ها دراپ فریم باعث میشه تا فریم شما به طور ناگهانی از 60 روی 30 قفل بشه به دلیل روشن بودن V-Sync حالا اگر این V-Sync خاموش بشه تصویربسیار نرم‌تری مشاهده می‌کنید اما به دنبال آن پاره‌گی تصویر خواهید داشت. Fast Sync مشکل آخری که گفته شد را مرتفع می‌کند. در نهایت اگر این گزینه هم کمکی نکرد می‌توانید از Adaptive استفاده کنید تا فریم‌ها در هر موقعیتی که قرار دارند با نمایشگر سینک شوند.

موفق باشید

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RONIN021 گفته است :

درود

توضیحش قدری طولانی است اما به طور ساده میشه گفت در گذشته برای جلوگیری از Screen Tearing از V-Sync استفاده میشد به خاطر همین اگر سخت افزار شما توانایی ارائه 60 کپ رو نداشته باشه در بعضی از قسمت‌ها دراپ فریم باعث میشه تا فریم شما به طور ناگهانی از 60 روی 30 قفل بشه به دلیل روشن بودن V-Sync حالا اگر این V-Sync خاموش بشه تصویربسیار نرم‌تری مشاهده می‌کنید اما به دنبال آن پاره‌گی تصویر خواهید داشت. Fast Sync مشکل آخری که گفته شد را مرتفع می‌کند. در نهایت اگر این گزینه هم کمکی نکرد می‌توانید از Adaptive استفاده کنید تا فریم‌ها در هر موقعیتی که قرار دارند با نمایشگر سینک شوند.

موفق باشید

سلام

برای AMD چه پیشنهادی دارید؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

برای AMD چه پیشنهادی دارید؟

درود

برای AMD باید نمایشگری با قابلیت Free Sync تهیه شود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...