رفتن به مطلب

چکار کنیم 30 فریم pcمثل 30 فریمps4بشه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

مگر کارت 960m جزو ماکسول نیست؟ 

والا این گزینه رو مثکه فقط کارتهای رده بالا دارند مثل 1070 و امثال اونها

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MSF_SE7EN گفته است :

?

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا من 105Ti دارم این فست هم دارم ?

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

درود دوستان منم از همین برنامه استفاده میکنم منتها وقتی روی 30 فریم قفل میکنم اصلا مانند ps4 نمیشه. بسیار کند میشه بازی. متعجبم چطور 30 فریم ps4 از لحاظ روون بودن با 60 فریم pc برابری میکنه!! ؟

شما اگر به جای دسته بازی در ps4 با موس بازی میکردید هم همین حس در pc رو داشتید

به این دلیل  در پلی استیشن حس روان تر دارید چون موسی وجود نداره که بخواهید input لگ بیشتری رو تجربه کنید

فاز دسته بازی با موس فرق داره

لینک به دیدگاه

به این میگن بهینه سازی Delta Time  در موتور بازیهای کنسول .کاریش نمی تونی بکنی

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

1f611.png

درود. داداش تا درایورتو اپدیت نکنی نمیتونی فریم درست حسابی بگیری ازش. درایورتو حتما اپدیت کن اول.

سازنده ها بیکار نیستن که بعد هر بازی یه درایور فیکس میدن بخاطر حل کردن همچین مشکلایی هستش.

خب من هرچی هم اپدیت کنم دیگه از پنچمارک های سایت های معتبر که بیشتر فریم نمیده این کارت

اصلا مشکل چیز دیگس

متاسفانه بحث همش به بیراهه میره

من هدفم از ایجاد این تاپیک فقط این بود که چطور 30فریم روان تری داشته باشیم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

شما اگر به جای دسته بازی در ps4 با موس بازی میکردید هم همین حس در pc رو داشتید

به این دلیل  در پلی استیشن حس روان تر دارید چون موسی وجود نداره که بخواهید input لگ بیشتری رو تجربه کنید

فاز دسته بازی با موس فرق داره

اقا چه ربطی داره?

من الان با دسته تام رایدرو بازی میکنم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

خب من هرچی هم اپدیت کنم دیگه از پنچمارک های سایت های معتبر که بیشتر فریم نمیده این کارت

اصلا مشکل چیز دیگس

متاسفانه بحث همش به بیراهه میره

من هدفم از ایجاد این تاپیک فقط این بود که چطور 30فریم روان تری داشته باشیم

سلام
وقتی با پی سی بازی میکنید یه برنامه مانیتور کردن فریم بگیرید 
دقیق ببینید ماکس و مین فریمتون چنده 
خیلی وقتا مشکل یه بخشی از بازی هست 
مثل تنظیمات Grass بازی GTA V 
یا Shadow اکثر بازیا 
شاید یه چیزی اون وسط خیلی پردازش سنگینی ایجاد میکنه و همین باعث میشه وقتی اون چیز وارد مرحله پردازشتون بشه افت فریم شدید بگیرید 

یه نکته ای هم توجه کنید 
چون 4کا بازی میکنید ترجیها AA رو دیگه خاموش کنید یا کم بزارید 
چون بار پردازشی وحشتناکی تو رزولوشن بالا ایجاد میکنه

در نهایت تفاوتی بین 30 فریم کنسول و پی سی نیست چون تو کنسول هم کلی افت فریم وجود داره,همین گاد او وار رو من اوایل بازیم با پی اس 4 معمولی میزدم ,وسط درگیری ها به حدی افت فریم داشتم که برداشتم فروختم یه پرو خریدم ?

لینک به دیدگاه

بعد یه نکته ای 
توم ریدر جدیده اگه منظورتون هست (شَدو او توم ریدر) این بازی یه مشکلی داشت با پی سی 
بعد یه مدت بازی کردن هی لگ میزد
من با مانیتور جی سینک دارو 1080 تی ای هم مشکل داشتم باهاش 
فکر کنم اپدیت داده 
چک کنید نسخه اول نباشه بازیتون

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

این چه کمکی میکنه یکم توضیح بدید 

ممنون

نه خود بازی هم دقت کنید با اینکه 30 فریم میده روان تر هست 

ببینید من الان تام رایدر رو قفل کردم رو 30 فریم و رزولوشن4k(تو تنظیمات خود بازی)

ولی متاسفانه با اینکه زیر 30 هم نمیاد روان نیست

خب برنامه یا تنظیماتی در درایور کارت وجود نداره که بشه به فریم ها نظم داد یا نمایش فریم هارو اصلاح کرد؟

متاسفانه بر نامه ای وجود نداره و فقط به قدرت سخت افزاری و بهینه سازی گیم برمیگرده.راه حل هم قفل کردن فریم زیر کمترین مقداری که میگیرید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

اقا چه ربطی داره1f605.png

من الان با دسته تام رایدرو بازی میکنم

ربط داره

شما بهتره مانیتور بلور رو آن بزارید  تاثیر بهتری داره

با برنامه NVIDIA INSPECTOR فریم رو لیمیت کنید و وی سینک رو هم ان کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammadalikeley گفته است :

شاید یه چیزی اون وسط خیلی پردازش سنگینی ایجاد میکنه و همین باعث میشه وقتی اون چیز وارد مرحله پردازشتون بشه افت فریم شدید بگیرید 

در نهایت تفاوتی بین 30 فریم کنسول و پی سی نیست چون تو کنسول هم کلی افت فریم وجود داره,همین گاد او وار رو من اوایل بازیم با پی اس 4 معمولی میزدم ,وسط درگیری ها به حدی افت فریم داشتم که برداشتم فروختم یه پرو خریدم 1f610.png

نه اصلا بحث پردازش سنگین نیست و فریم دهی همونیه که باید باشه

مشکل روان تر شدن سی فریمه

من anti aliasing رو گذاشتم رو 4 که حداکثرشه

و texture filteringرو هم رو 16?

اخه تاثیر داره نمیشه کم کرد

الان شما خودت گاد اف وارو رو ps4 proاجرا کردی!مواقعی که سی فریم بود که کاملا روان بود و فقط بعضی وقتا تو یه سری صحنه های شلوغ میرفت زیر سی و افت فریم خودشو نشون میداد

در ۱ ساعت قبل، mohammadalikeley گفته است :

توم ریدر جدیده اگه منظورتون هست (شَدو او توم ریدر) این بازی یه مشکلی داشت با پی سی 

اره همون جدیدس ولی همین دو سه روز پیش اشتراکیشو گرفتم و مستقیمم از استیم دانلود کردم هرچند اگه بکاپم بود اپدیتی اومده بود خودش اضافه میکرد

بحث فقط این بازیم نیست کلا سی فریم لگ داره رو پی سی حتی اگه یه لحظه 29 فریمم نشه

در ۱ ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

متاسفانه بر نامه ای وجود نداره و فقط به قدرت سخت افزاری و بهینه سازی گیم برمیگرده.راه حل هم قفل کردن فریم زیر کمترین مقداری که میگیرید.

چرا فکر کنم راه حل هست چون حدودا یه سال پیش بود چنین بحثی شد و یه سری کاربرای قدیمی یه توضیحاتی دادن ولی الان نه تاپیکو پیدا میکنم نه اسم کاربرا یادمه

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، RONIN021 گفته است :

!Capture.PNG

الان چک کردم

تایید میشه این گزینه تا حدودی تاثیر گذار بود و تغییر قابل لمس هست

ولی گزینه adaptive و (adaptive(half refresh rate که بقیه دوستان گفتن تاثیری نداره

ممنون??

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

الان چک کردم

تایید میشه این گزینه تا حدودی تاثیر گذار بود و تغییر قابل لمس هست

ولی گزینه adaptive و (adaptive(half refresh rate که بقیه دوستان گفتن تاثیری نداره

ممنون1f44c.png1f44c.png

ببخشید دوست عزیز درایور شما ورژن چنده؟ 

نمیدونم چرا من فقط گزینه on و of رو دارم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

ببخشید دوست عزیز درایور شما ورژن چنده؟ 

نمیدونم چرا من فقط گزینه on و of رو دارم

واسه من قدیمیه

388.43

در ضمن ترجیحا اخرین درایوری که خود سازنده کارتتون میده نصب کنید چون درایورای انویدیا ممکنه مشکل داشته باشن و بعدا اصلاح کنن!شرکت تست میکنه بعد...

به قدیمی جدید بودنش نیست مشکلتون باید از جای دیگه باشه

من یبار ویندوزم مشکل پیدا کرده بود و بدجور سنگین شده بود

ازین مشکلات داشتم یه سری گزینه ها تو کلیک راستا هم پاک شده بود

درایور هم نصفش به فنا رفته بود?

ویندوز عوض کردم درست شد

شاید ویندوزتون مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، testaccount گفته است :

اگر از هزینه اش بر میای G-Sync تقریبا این کارو میکنه با تکنولوژی متفاوت، بجز اون کار دیگری نمیشه کرد.

منم موافقم حرف حساب

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، nima19 گفته است :

منم موافقم حرف حساب

دوست عزیز اصلا ارتباطی نداره

در 12 ساعت قبل، testaccount گفته است :

اگر از هزینه اش بر میای G-Sync تقریبا این کارو میکنه با تکنولوژی متفاوت، بجز اون کار دیگری نمیشه کرد.

https://www.sakhtafzarmag.com/اخبار-و-مقالات/دسکتاپ/17082/فناوری-سخت-افزاری-g-sync-چیست؟

مشکل من چیز دیگس که اصلا به سخت افزار ربطی نداره ولی متاسفانه اکثرا این برداشت رو دارن

و البته بگم این فقط مشکل من نیست و یه مبحث کلی هست که در پی سی معمولا فریم ها با نظم و ترتیب و فاصله زمانی مشخص و یکسان رندر نمیشن ولی در کنسول به دلیل بهینه سازی هایی این اتفاق میوفته

شما الان همین بازی تام رایدر رو که قفل روی 24 فریم هم داره اگر در اون حالت اجرا کنی تقریبا باید بی خیالش بشی!حالا این 24 فریم رو مقایسه کن با اکثر فیلمها و کلیپ هایی که ما با رفرش 24 میبینیم و روان اجرا میشه(میگن سی فریم کنسول فرق نداره!دیگه این رو که کسی نمیتونه انکار کنه)

اگر بشه کاری کرد که فاصله زمانی فریم ها اصلاح بشه حتی با 24 فریم هم میشه بازی رو تجربه کرد

مشکل من این هست و متاسفانه هنوز اینجا کسی راهکار بدرد بخوری ارائه نکرده و شاید هم اصلا چنین امکانی نیست

بازم میگم اصلا بحث سخت افزار و مانیتور و پارگی تصویر و این چیزا نیست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خودمم خیلی دنبال راه چاره بودم اما پیداش نکردم. کلا فقط کنسول اینجوریه که با بهینیه سازی به این حد رسیده. اگر pc هم همینطور بود دیگر دلیلی بر این نبود که کسی کنسول بخره. میرفتن یه pc میان رده میگرفتن هرچی بازی بود رو 30 فریم قفل میکردن راحت به روونی کنسول می‌توانستند اجرا کنن. 

و درمورد اون تاپیکی که گفتید 1 سال پيش در مورد همین موضوع بحث شد رو،چند ماه پیش به صورت اتفاقی بهش برخوردم و تمام نظرات رو خودندم. راه های زیادی رو پیشنهاد کرده بودند اما همه منتهی میشدن به همین دو راه:

قفل بازی روی 30 فریم که باز مثل کنسول نمیشه. 

و استفاده از قابلیت های fast sync و G-sync

فکر کنم تاپیکه این بود

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/79276-علت-روان-تر-بودن-30-قریم-در-کنسول-نسبت-به-pc/&

کلا pc همینه راه چاره نیست..... 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

داداش باید از ویژگی هایی که شرکت ها برای مانتیورهاشون عرضه کردن بطور خاص یا دو قابلیت اختصاصی فری سینک و جی سینک استفاده کنی اگه برات خیلی مهم هست و اذیت میشی از این مسئله!!!

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوست عزیز خودمم خیلی دنبال راه چاره بودم اما پیداش نکردم. کلا فقط کنسول اینجوریه که با بهینیه سازی به این حد رسیده. اگر pc هم همینطور بود دیگر دلیلی بر این نبود که کسی کنسول بخره. میرفتن یه pc میان رده میگرفتن هرچی بازی بود رو 30 فریم قفل میکردن راحت به روونی کنسول می‌توانستند اجرا کنن. 

و درمورد اون تاپیکی که گفتید 1 سال پيش در مورد همین موضوع بحث شد رو،چند ماه پیش به صورت اتفاقی بهش برخوردم و تمام نظرات رو خودندم. راه های زیادی رو پیشنهاد کرده بودند اما همه منتهی میشدن به همین دو راه:

قفل بازی روی 30 فریم که باز مثل کنسول نمیشه. 

و استفاده از قابلیت های fast sync و G-sync

فکر کنم تاپیکه این بود

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/79276-علت-روان-تر-بودن-30-قریم-در-کنسول-نسبت-به-pc/&

کلا pc همینه راه چاره نیست..... 

اره همینه

جالبه یه بنده خدایی اونجا میگه 30 فریم پی سی از سی فریم کنسول روان تره?

فکر میکردم راه حل دادن ولی نه...

یه توضیحاتی هم داده الان تست کردم دیدم نه انچنان تاثیری نداره

پس مثلکه نشدنیه

لینک به دیدگاه

توی ردیت یه بنده خدایی نوشته با نرم افزار rivatuner فریم تایم رو روی 33.3 لاک کنین ؛ با nvidia inspector فریم ریت رو قفل میکنن که همین باعث لگ میشه.

حالا شما امتحان کن ببین فرقی داره یا نه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، TeTration گفته است :

توی ردیت یه بنده خدایی نوشته با نرم افزار rivatuner فریم تایم رو روی 33.3لاک کنین

کدوم قسمتشه

یه سری تنظیمات هست مربوط به فریم تایم ولی تنظیم رو عددی خاص نداره

حداقل من پیدا نمیکنم

یه قسمت رفرش پریود هم داره که بر واحدمیلی ثانیه هست که الان رو 500

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، testaccount گفته است :

G-sync فقط به پارگی تصویر ربط نداره، فریم های خروجی کارت گرافیک را با رفرش ریت مانیتور تنظیم میکنه برای همین تصویر روان تر میشه. یکی از مزایای اینکار از بین رفتن پارگی تصویره. خودم g-sync دارم و مقایسه کردم 30 یا 40 فریم در ثانیه بدون g-sync خیلی بده اما وقتی g-sync فعال میشه روان میشه‌.

خب پس اگه خودتون تجربه کردید فرق داره

ولی متاسفانه همیچین مانیتوری اونم با اندازه و رزولوشنی که من میخوام قیمت بسیار بالایی داره

ادم دوتا 1080 سوار کنه رو سیستم راحت تره?

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

اقا من یه نظری میدم نظره جالب و خوبیه

بحث سره اون ps4 که با تلویزیون سینک میشه 

من یه 4k 120hz lg دارم که وقتی رو حالت fast motion میزارمش 25 فریم به بالا رو مثه 60 و 60رو در حده 120 فریم نشون میده اما input lag بالا میره و بدرد بازیهایی مثل ماشین سواری و تام رایدر و شادو اف موردور و از این دسته بازیا میخوره و توی بازیهای fps تفاوتش خیلی فاحشه مخصوصا اگه با موس و کیبورد بازی کنم که زمان پاسخگویش لگ بالایی داره کلا در حالت عادی 15ms و در حالت فست موشن 35ms تفاوت میکنه

در کل نتیجه من اینه که tv با مانیتور فرق زیادی داره مگه اینکه tv شما مثله ماله من 120hz واقعی باشه و ربطی به کارت گرافیک یا ps4 نداره همچنین با با دسته و موس و کیبورد خیلی تفاوت داره و وقتی با موس و کیبورد بازی کنی لگ خیلی به چشم میاد ولی با دسته کمتر حس میشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...