رفتن به مطلب

غیر فعال سازی یک هارد توسط بوت سیستم

majid_3d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  دوستان

من میخوام دو تا ویندوز نصب کنم 10 و8.1  البته 10 هست الان  

سه تا هارد دارم دوتا ssd  و یه اینترنال

میخوام ویندوز ها رو هر کدوم رو رو  یه هارد sdd  به طور جدا نصب  کنم .

و سوالم اینه که موقع روشن کردن سیستم چگونه میتونم یکی از هارد های ssd رو قطع کنم از طریق بوت این امکان وجود داره ؟ ؟؟نمیخام کابل ساتا رو بکشم  وصل کنم چون  دنگ وفنگ داره. , 

مثلا میخام ویندوز 10 بالا بیاد هارد ویندوز 8.1 رو قطع کنم کلا  از طریق بوت.(غیر فعال بشه)

ممنونم از پاسخ های زیباتون

مشخصات سیستم هم در زیر :

24 گیگ رم

سه تا هارد  1 ترا ودوتا ssd 120 G

cpu i7 3770 

GPU 780 

مادر برد P8875 ایسوس  

ویرایش شده توسط majid_3d
لینک به دیدگاه

درود

قطع کردن ویندوز یعنی چه؟

اگر منظورت این است که درایو هر ویندوز در ویندوز دیگر دیده نشود، با دیسک منیجمنت ممکن است. اگر منظور این است که یکی از ویندوزها برای کاربر عادی مخفی باشد، حین نصب هر کدام از ویندوزها  درایو دیگر را  از مادربورد جدا کن و برای انتخاب ویندوز از کلید میانبر بوت استفاده کن.

لینک به دیدگاه

متشکرم از پاسختون

منظورم اینه که  وقتی  ویندوز 8.1 رو نیاز دارم  ویندز 10 کلا بره کنار و بر عکس .(هاردش   جوری شه که انگار به مادر بورد وصل نیست)

خاستم ببینم از طرق  بوت میشه اینکار  رو کرد یا خیر؟

لینک به دیدگاه

خواهش

با روشهای معمول چنین راهی نمی شناسم. تنها موردهایی که دیده ام چنین امکانی یعنی قطع کامل هارددیسک دارند hdd saver  در برخی مادربوردهای ازراک است. آن هم باید از طریق ویندوز اجرا شود و به شکل خودکار نیست. 

گمان کنم با برنامه نویسی سطح پایین ممکن باشد.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش

با روشهای معمول چنین راهی نمی شناسم. تنها موردهایی که دیده ام چنین امکانی یعنی قطع کامل هارددیسک دارند hdd saver  در برخی مادربوردهای ازراک است. آن هم باید از طریق ویندوز اجرا شود و به شکل خودکار نیست. 

گمان کنم با برنامه نویسی سطح پایین ممکن باشد.

متشکرم از شما دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما میتونی توی بایوس ، اولویت بوت روی هر ویندوزی میخواین بالا بیاد بزازین ، مثلا روی هارد اول ، ویندوز 10 هستش ، هارد دوم ویندوز 8 و اس اس دی ویندوز سون 

اسکرین هم بتونم از بایوس بگیرم میزارم که منظورمو راحتر متوجه بشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی بایوس میتونید اولویت بوت روی هر کدوم که میخواید بزارید و ویندوز اون هارد که توی اولویت اول هستش بالا میاد

1.thumb.jpg.d3e770c9eb406cd85b97b4d49d60747f.jpg2.thumb.jpg.ae530af0eb24dc07c51db73d81533d1d.jpg3.thumb.jpg.395c79921375ea012efd2efb2a10bf1c.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

توی بایوس میتونید اولویت بوت روی هر کدوم که میخواید بزارید و ویندوز اون هارد که توی اولویت اول هستش بالا میاد

1.thumb.jpg.d3e770c9eb406cd85b97b4d49d60747f.jpg2.thumb.jpg.ae530af0eb24dc07c51db73d81533d1d.jpg3.thumb.jpg.395c79921375ea012efd2efb2a10bf1c.jpg

متشکرم از شما .

در این روش مشکلی پیش نمیاد؟

منظورم اینه که ویندوز ها با هم تداخل پیدا نمیکنن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 54 دقیقه قبل، majid_3d گفته است :

متشکرم از شما .

در این روش مشکلی پیش نمیاد؟

منظورم اینه که ویندوز ها با هم تداخل پیدا نمیکنن؟

نه مشکلی نداره ، ولی هر بار قبل اینکه بخواینویندوز دلخواه بالا بیاد باید قبلش تو بایوس اولویت بوت عوض کنید

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام

داخل بایوس قسمتی که هارد ها و SSD ها (کلا دستگاه های ساتا) شناسایی و نمایش داده میشوند امکان غیر فعال سازی آن ها نیز وجود دارد که بسته به مدل مادربرد و بایوس متفاوت هستند.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

نه مشکلی نداره ، ولی هر بار قبل اینکه بخواینویندوز دلخواه بالا بیاد باید قبلش تو بایوس اولویت بوت عوض کنید

متشکرم از شما لطف کردین

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

داخل بایوس قسمتی که هارد ها و SSD ها (کلا دستگاه های ساتا) شناسایی و نمایش داده میشوند امکان غیر فعال سازی آن ها نیز وجود دارد که بسته به مدل مادربرد و بایوس متفاوت هستند.

سلام و عرض ادب 

دوست گرامی داخل بایوس رو گشتم چیزی پیدا نکردم . اگر میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم از  لطفتون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، majid_3d گفته است :

سلام و عرض ادب 

دوست گرامی داخل بایوس رو گشتم چیزی پیدا نکردم . اگر میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم از  لطفتون

IMG_20181013_002831.jpg

IMG_20181013_002841.jpg

IMG_20181013_002850.jpg

IMG_20181013_002857.jpg

لینک به دیدگاه

اگه باز هم در پیدا کردن گزینه به مشکل برخوردید از صفحات و تب های بایوس خود عکس تهیه کرده و اینجا قرار دهید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ASTS گفته است :

اگه باز هم در پیدا کردن گزینه به مشکل برخوردید از صفحات و تب های بایوس خود عکس تهیه کرده و اینجا قرار دهید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم.

متشکرم از شما لطف کردین. 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، majid_3d گفته است :

متشکرم از شما لطف کردین. 

خواهش میکنم عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...