رفتن به مطلب

شستشوی برد و بازگشت کارایی سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود.

من قبلا یه همچین پستی زم  ولی الان پیداش نکردم تا بنویسم.

من یکسال پیش بازی ryse رو نصب کرده بودم که بازی کنم ولی وقت نشد و هی موند و موند تا مدتی پیش که اومدم بازی کنم ولی فریم خوبی نمیداد.سی پی یو عی که پارسال رو سیستم بود 3470 بود و سی پی یو فعلی 2500 گفتم حتما بخاطر تفاوت نسل هستش و کارایی لازم رو نداره! و به این صورت بود که توی گیم مصرف سی پی یو بالاتر از 50-60 درصد نمیرفت و جی پی یو هم 70 درصد نمیشد یا همین حدودا ویندوز هم کند شده بود و لودینگ ویندوز طولانی و هارد اکثر مواقع درگیر بود و کارایی هارد رو هم نوشته بود86 .. خلاصه من چون علاقه خاصی به این بازی داشتم نت رو گشتم و یوتیوب و فرومهای خارجی یکعده این مشکلشون بود ویکعده با پچ و .. حل شده بود من پچ مربوطه رو پیدا نکردم و جایی نتونستم واس دانلود پیدا کنم ولی دیدم که با همین سی پی یو با فریم عالی اجرا میشه توسط کفار.احتمالم رفت به سخت افزار. و چون قبلا روی سی پی یوم مقداری روغن ریخته بود بخاطر روغن کاری فن و گفتم سی پی یورو درارم ببینم شاید روغنی مونده باشه که همین هم بود گویا وقتی سی پی یو داغ میشده روغن میومده بالا و میخورده به کف سی پی یو و محل اتصالش با پینها که اومدم با مقداری تینر 10000 و استفاده با سرنگ شستشوش دادم و ریسک خراب شدنش رو هم قبول کردم.ولی بعد اینکه خشک شد و قطعات رو جاگذاری کردم و روشن کردم دیدم کارایی سیستم مثل سابق شده البته توی بازی RYSE فریم بالا بود اما همچنان توی بازی کرایسیس3  لگ و افت فریم و ... رو. شاهد بودم. و همچنان هارد 80 درصد کارایی را نوشته بود. همینجوری موند تا اینکه دیروز سیستم رو کلا باز کردم پاور و رم و برد رو کامل با بنزین شستشو دادم و گذاشتم تا بنزین خشک بشه وچون یکمقداری چربی در بنزین معمولی وجود داره بعد از اینکار با ریکا کل قطعات رو شستشو دادم تا چربی هم پاک بشه بعد گذاشتم خشک که شد و اطمینان از خشک شدن کامل قطعات رو جا زدم و در کمال اعجاب کارایی سیستم بازگشته و هارد 100 درصد پرفورمنس و انتقال فایلها هم مثل سابق از 120 مگ در ثانیه میاد میرسه به 75 مگ_از هارد اول به هارد دوم که هارد دوم سرعت خواندن و نوشتنش 75 هستشو قدیمی) و توی گیم هم با حداکثر توانش بکار خود ادامه میده ..عجیب ولی واقعی?

در ضمن توی این مدت این رو متوجه شدم که سرعت رم و و باس  PCIE  2با 3 توی گیمینگ انچنان تفاوتی نداره در حد بسیار کم که اصلا به چشم نمیاد توی اکثر مواقع در حد 1-2 فریم! پس زیاد رو سرعت رم و این موارد حساس نباشین 

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

داداش مینداختیش تو لباس شویی کارایی بهتری می گرفتی ?

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، AORUS.Zz گفته است :

داداش مینداختیش تو لباس شویی کارایی بهتری می گرفتی 1f602.png

???

لینک به دیدگاه

یا علی بگو خدا هوامونو داره بچه های ایرانی رقیباشو به زانو در میاره

لینک به دیدگاه

اخوی این حرکتی که شما زدی

استفاده از تینر فوری و بنزین حتی در کارهای تعمیرات خودرو برای پاک کردن کربن سخت در محفظه احتراقم استفاده نمیشه

خداوند خیلی شما رو دوست داره

این کاری که شما با این سیستم کردی مستر ژاله با قلب مردها نکرد

ویرایش شده توسط Ehsan^
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Erebor گفته است :

خسته نباشی دلاور...حداقل پاور رو معاف میکردی

چاکریم.. راستش پاور خیلی وقت بود دست نخورده بود صدا فن و کلی گرد و خاک گرفته بود گفتم یک حالی بهش بدم که گویا اونم یه حالی بما داده

لینک به دیدگاه

تا میتونی ازش کار بکش و استفاده کن ک چند وقت بعد اثرات کارش شرو میشه.:D

لینک به دیدگاه

درود .

کار خوبی کردی که شستی . در مواردی که برد خیلی کثیف است و چربی قابل توجهی گرفته این روش پیشنهاد میشود.

البته باید بدونی ، کجا رو با چی بشوری . (باید قبلش بررسی کنی ببینی چه چیزیهایی با تینر یا آب احتمال خراب شدنش است)

مثلا قسمتهای پلاستیکی اگه تینر 20000 بریزی ، بعد چند روز متلاشی میشه ، مثلا سوکت   CPU  ,و دیگر سوکتها (شاید هم همون موقع اتفاق بیفته). از موادمایع شوینده برد الکترونیکی  استفاده کنید.

- حواستون باشه اگه مارد برد یا پاور میخواید بشورید ، تینر یا مایع شوینده  داخل خازنها نشود(باید عمل شستن سریع انجام بدید) ، چون داخل خازنها روغن الکترولیت است و تینر باعث خشک شدن این روغن میشود.

- بعد شستن اگه دوست داشتید میتونید با اب معدنی یا اب تسویه با ریکا قشنگ برد بشویید. البته بازم حواستون به خازنها باشه.

- بعد شستن حتما با یک دستگاه ( پمپ باید یا بلورر )   اب اضافی از برد خارج کنید.

- قسمتهایی که امکان داره اب یا تینر جمع بشه : داخل سلف ها ، زیر خارن ها یا داخل خازنها ، زیر کانکتورها . . . . ..

- حتما حتما 24 ساعت ولش کنید که خشک بشه ( جلوی افتاب پشت پنجره بهترین گزینه است) هرچند مطمعن هستید که خشک خشک است ، ولی بازم 24 ساعت ولش کنید به حال خودش تا کاملا خشک بشود

توجه کسانی که تجربه و تخصص ندارند ،  توصیه نمیشود.

لینک به دیدگاه

حالا ایمان اوردید چرا امریکا به ایران حمله نمیکنه!!!!

بازم خداروشکر خونه رو اتیش نزدی ?

لینک به دیدگاه

واقعا جالبه

فکر نمیکردم بشه قطعات الکترونیکی رو با آب شست و خراب نشن

البته خودمم یدونه فلش HP دارم خیلی سگ جونه 10 ساله داره کار میکنه واسم , یبار مونده بود تو جیب شلوارم 50 دقیقه تو لباسشویی شسته شده بود بعد وصلش کردم به کامپیوتر بهتر از قبل کار میکنه تا الان ?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

این پست ها رو که میبینم از خرید قطعات دست دوم منصرف میشم.1f61f.png

خدایی منم حس تورو دارم :| 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

واقعا جالبه

البته خودمم یدونه فلش HP دارم خیلی سگ جونه 10 ساله داره کار میکنه واسم , یبار مونده بود تو جیب شلوارم 50 دقیقه تو لباسشویی شسته شده بود بعد وصلش کردم به کامپیوتر بهتر از قبل کار میکنه تا الان ?

البته هر بردی نمیشود شست . مثلا اگر السیدی داشته باشه ، نمیتونی بشوری.

لینک به دیدگاه

شما یه i5 3470 داشتید که دماش به 100 میرسید چیکار کردید اون سی پی یو رو..مشکلش  چی بود 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

درود .

کار خوبی کردی که شستی . در مواردی که برد خیلی کثیف است و چربی قابل توجهی گرفته این روش پیشنهاد میشود.

البته باید بدونی ، کجا رو با چی بشوری . (باید قبلش بررسی کنی ببینی چه چیزیهایی با تینر یا آب احتمال خراب شدنش است)

مثلا قسمتهای پلاستیکی اگه تینر 20000 بریزی ، بعد چند روز متلاشی میشه ، مثلا سوکت   CPU  ,و دیگر سوکتها (شاید هم همون موقع اتفاق بیفته). از موادمایع شوینده برد الکترونیکی  استفاده کنید.

- حواستون باشه اگه مارد برد یا پاور میخواید بشورید ، تینر یا مایع شوینده  داخل خازنها نشود(باید عمل شستن سریع انجام بدید) ، چون داخل خازنها روغن الکترولیت است و تینر باعث خشک شدن این روغن میشود.

- بعد شستن اگه دوست داشتید میتونید با اب معدنی یا اب تسویه با ریکا قشنگ برد بشویید. البته بازم حواستون به خازنها باشه.

- بعد شستن حتما با یک دستگاه ( پمپ باید یا بلورر )   اب اضافی از برد خارج کنید.

- قسمتهایی که امکان داره اب یا تینر جمع بشه : داخل سلف ها ، زیر خارن ها یا داخل خازنها ، زیر کانکتورها . . . . ..

- حتما حتما 24 ساعت ولش کنید که خشک بشه ( جلوی افتاب پشت پنجره بهترین گزینه است) هرچند مطمعن هستید که خشک خشک است ، ولی بازم 24 ساعت ولش کنید به حال خودش تا کاملا خشک بشود

توجه کسانی که تجربه و تخصص ندارند ،  توصیه نمیشود.

ممنون داداشم?

...یادم رفت بگم مراحل شستشو با تینر توسط سرنگ پزشکی بود که پر میکردم از تینر با سرنگ و با فشار تینر رو از طریق سرنگ خالی میکردم رو جاهایی که احتمال چربی بود در اینصورت دیگه نیازی به فرچه نداشتم که خدایی نکرده زیفی کج نشه.عمل شستشو با بنزین طبق فرمایش شما سریع بود.ولی با ریکا زیاد سرعت عمل نداشتم و خیلی حساس نبودم فقط زیاد روش اب گرفتم تا هیچ اثری از چربی یا ریکا نمونه و مشکلی بعدا ایجاد نشه.ولی انصافا قطعات نو شدن همشون ادم حضض میکنه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

شما یه i5 3470 داشتید که دماش به 100 میرسید چیکار کردید اون سی پی یو رو..مشکلش  چی بود 

والا اونو دلیدش کردم بخاطر بی احتیاطیم خش انداختم روش و یکمدت کار کرد و دیگه عمرش داد بشما

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

واقعا جالبه

البته خودمم یدونه فلش HP دارم خیلی سگ جونه 10 ساله داره کار میکنه واسم , یبار مونده بود تو جیب شلوارم 50 دقیقه تو لباسشویی شسته شده بود بعد وصلش کردم به کامپیوتر بهتر از قبل کار میکنه تا الان 1f602.png

این شستشوی برد رو من زمان بچگی تجربه کردم که مادربزرگم بدلیل وسواس خاست گوشی تلفن رو بشورم منم چون خیلی شیطانی فکر میکردم میخاستم تلفنو بشورم خرابش کنم و با تاید شستمش و گذاشتم توی تشت موند بعد دوساعت ابکشی کردم اوردم زدم به پریز تلفن و کار کرد -_-

در کل میشه شست اما کامل کامل باید خشک بشه و طبق فرمایش دوستمون ال سی دی و ... نمیشه شست اب خراب میکنه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

والا اونو دلیدش کردم بخاطر بی احتیاطیم خش انداختم روش و یکمدت کار کرد و دیگه عمرش داد بشما

سی پی یو 900 هزار تومنی رو به فنا دادید ! 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

سی پی یو 900 هزار تومنی رو به فنا دادید ! 

? شکست بدی بود واقعا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آیا می‌توان قطعات کامپیوتر را با ماشین ظرف‌شویی تمیز کرد؟! +ویدئو

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/208-various/19287-der8auer-dishwasher-water-wash-pc-hardware-risk

لینک به دیدگاه

حرکت جالبی بود یاد راکون افتادم اونا هم همه چیو قبل از مصرف میشورن?منم باید تست کنم رو یه باندل ارزون ببینم چی میشه البته قبلایه بار  تست کردم خراب شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...