رفتن به مطلب

پیغام خطا در انتقال و اکستراکت شدن فایل ها در هارد وسترن

Hani RZ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من 2تا هارد یک ترابایت وسترن گرین واسه آرشیو اطلاعاتم دارم که تاحالا مشکلی نداشتن

این سری یه سری فایل زیپ از دی وی دی ریختم رو هارد و هنگام اکستراکت پیغام زیر رو میده :

111.PNG

و وقتی میخوام فایل هایی که بصورت ناقص اکستراکت شدن رو کات کنم ارور پایین رو میده :

222.PNG

ولی وقتی این فایل های زیپ شده رو تو یه هارد دیگه اکستراکت میکنم هیچ کدوم از این مشکلات پیش نمیاد.

علتش چیه؟ هاردم بد سکتور گرفته؟

و یه سوال دیگه اینکه آیا هارد گرین برای مصرف من مناسب هست؟ ( من فایل ها رو آرشیو میکنم و بنا بر درخواست مشتری متوسط هفته ایی 20-30 تا دی وی دی از روی فایل ها رایت میکنم )

اگر این نوع هارد برای اینکار مناسب نیست لطفا راهنمایی لازم رو برای هارد مناسب این کار بفرمایید

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

هارد گرین برای آرشیو کاملا مناسبه .

شما همه فایلها رو با هم و یکجا Unrar میکنی ؟ یا یکی یکی ؟ همه رو با هم بگیر ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد رو چک کنید تو CMD :

chkdsk

اگر نیاز به ری استارت بود انجام بدید. مشکلی باشه تو همون صفحه چک دیسک نشون میده.

هاردهای 2 ترا گرین هیتاچی 5900 دور هم برای آرشیو خوب هست.

لینک به دیدگاه

در هر صورت این ارور رو واسه اکثر unrar هایی که میکنم میده !

تازه خواستم چند تا فایل رار رو کپی کنم تو این هارد که ارور شماره 2 رو داد .

با توجه به تعداد رایت زیادی که من از روی هارد میکنم آیا بازم این هارد برام مناسب هست؟ و آیا این مشکل ممکنه نتیجه رایت های زیادی که از روی این هارد انجام دادم باشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این ایراد وقتی پیش می آید که یا اسم فایل خیلی طولانی باشه و یا اینکه دارای یک کارکتر خاصی باشه که winrar نتونه تشخیص بده.

شما برای برای بررسی اسم یکی از فایل ها رئ به اسم کوتاهتری تبدیل کنید و یک تست بگیرید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو عکسی که گذاشتین این ارور رو نشون میده:

The drive cannot find the sector requested

اطلاعات این ارور رو سایت مایکروسافت:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc959815.aspx

اولین کاری که باید انجام بدید chkdsk هست.

لینک به دیدگاه

هارد رو چک کنید تو CMD :

chkdsk

اگر نیاز به ری استارت بود انجام بدید. مشکلی باشه تو همون صفحه چک دیسک نشون میده.

هاردهای 2 ترا گرین هیتاچی 5900 دور هم برای آرشیو خوب هست.

نتیجه:

333.png

که مقدار بد سکتور روی 0 هست

البته کار من صرفا آرشیو نیست . آرشیو + رایت متوسط و نسبتا زیاد از روی آرشیو

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این ایراد وقتی پیش می آید که یا اسم فایل خیلی طولانی باشه و یا اینکه دارای یک کارکتر خاصی باشه که winrar نتونه تشخیص بده.

شما برای برای بررسی اسم یکی از فایل ها رئ به اسم کوتاهتری تبدیل کنید و یک تست بگیرید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه؟

اسمشون رو تغییر دادم ولی تاثیری نداشت دوست من

و این مشکل رو با 70% از فایل های رار داشت . ولی تمام فایل های رار رو کات کردم روی یه هارد دیگه و به راحتی کارم انجام شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

chkdsk رو باید روی پارتیشن مورد نظر اجرا کنی:

اول اینکه CMD باید تو مد ادمین اجرا بشه:

استارت و تو سرچ تایپ میکنی CMD بعد روی CMD راست کلیک و Run as administrator رو انتخاب میکنی.

برای چک کردن پارتیشن مورد نظر اگر مثلا پارتیشن F باشه:

chkdsk f: 

سویچ /F رو هم استفاده کن.

chkdsk e: /F

===

یه ایراد دیگه هم میتونه یاشه.

تو بعضی شرایط وقتی مبدا و مقصد از 2 فرمت هارد مختلف NFTS , FAT32 استفاده میکنن هم ممکنه این مشکل پیش بیاد.

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

chkdsk رو باید روی پارتیشن مورد نظر اجرا کنی:

اول اینکه CMD باید تو مد ادمین اجرا بشه:

استارت و تو سرچ تایپ میکنی CMD بعد روی CMD راست کلیک و Run as administrator رو انتخاب میکنی.

برای چک کردن پارتیشن مورد نظر اگر مثلا پارتیشن F باشه:

chkdsk f: 

سویچ /F رو هم استفاده کن.

chkdsk e: /F

===

یه ایراد دیگه هم میتونه یاشه.

تو بعضی شرایط وقتی مبدا و مقصد از 2 فرمت هارد مختلف NFTS , FAT32 استفاده میکنن هم ممکنه این مشکل پیش بیاد.

444.png

لینک به دیدگاه

فرمت تمام درایو های من NTFS هست که هنگام اولین فرمت در قسمت manage در ویندوز 7 گزینه ی مخصوص 64 بیتی رو انتخاب کردم

حالا یه احتمال وجود داره و اون اینکه کسی که این فایل های رار رو برام رایت کرده فرمت هاردش FAT 32 بوده که من بعید میدونم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از تولز مخصوص هارد های وسترن استفاده کن برای چک کردن هارد:

Data Lifeguard Diagnostic

تو قسمت دانلود سایت وسترن دیجیتال و قسمت هارد ها میتونی پیدا کنی:

http://support.wdc.com/product/download.asp?level1=6〈=en

==

یه تست دیگه هم انجام بده:

ایمیج بگیر از DVD و فایلها رو از ایمیج اکسترکت کن.

لینک به دیدگاه

برنامه مخصوص وسترن رو نصب کردم . تو حالت quick چک کرد و مشکلی نداشت . فقط مونده تو حالت extended که همه ی سکتور ها رو چک میکنه و زمان زیادی میبره که هنوز انجامش ندادم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با نرم افزار Speed fan هم یکبار s.m.a.r.t رو چک کن که تو وضعیت OK باشه.

http://www.almico.com/speedfan.php

اگر تایم زیادی برای چک کردن تو حالت extended میبره بعد از اینکه s.m.a.r.t رو چک کردی و OK بود و اگر روی فایلهای دیگه هم همین ایراد رو میگیری و مطمئن هستی

ایراد ار فایل میدا نیست و سیتم دسترسی کامل به مقصد داره ( میتونی تو حالت safe Mode با یه یوزر ادمین دیگه امتحان کنی ) به نظر من یکبار بعد از بک آپ برداشتن اطلاعات

تمامی پارتیشن ها هارد مشکل دار رو پاک کن و دوباره پارتیشن ایجاد کن.

لینک به دیدگاه

با نرم افزار Speed fan هم یکبار s.m.a.r.t رو چک کن که تو وضعیت OK باشه.

http://www.almico.com/speedfan.php

اگر تایم زیادی برای چک کردن تو حالت extended میبره بعد از اینکه s.m.a.r.t رو چک کردی و OK بود و اگر روی فایلهای دیگه هم همین ایراد رو میگیری و مطمئن هستی

ایراد ار فایل میدا نیست و سیتم دسترسی کامل به مقصد داره ( میتونی تو حالت safe Mode با یه یوزر ادمین دیگه امتحان کنی ) به نظر من یکبار بعد از بک آپ برداشتن اطلاعات

تمامی پارتیشن ها هارد مشکل دار رو پاک کن و دوباره پارتیشن ایجاد کن.

این 2تا هاردی که من ازشون صحبت میکنم پارتیشن ندارن. کلا یک درایو 1 ترابایتی هستن. یعنی اگر یکبار فرمتش کنم امکانش هست درست شه؟

البته اینم بگم که فقط با اون فایل های رار که از دی وی ری ریختم مشکل داره . حالا بازم فایل های مختلفی رو چک میکنم ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این ارور اگر از میدا نباشه و مشکل دسترسی در مقصد نباشه مربوط به ایراد هارد هست.

با حذف کردن پارت 1 ترا و ایجاد دوباره یک پارتیشن و فرمت اون اگر ایرادی تو پارتیشن تیبل و یا بد سکتور نرم افزاری باشه مشکل حل میشه.

شما از DVD مور نظر ایمیج بگیر و یکبار تو Safe Mode با یه یوزر ادمین دیگه و غیر فعال کردن انتی ویروس فایل های مورد نظر رو اکسترکت کن.

اگر مشکل بود هنز یکبار پارتیشن هارد مورد نظر رو حذف کن و دوباره پارتیشن ایجاد کن و فرمت کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...