رفتن به مطلب

معاوضه به روش منطقی و درست تر!

Failure
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام با خودم داشتم بازارو تحلیل میکردم به مورد عجیبی خوردم که شاید از نا اگاهی بعضی ها باشه.موضوع اینه:

مثلا شما قطعه ای داری که میخوای با قطعه ای دیگه تعویض کنی 

شخصی که شما باهاش میخواید قطعه رو تعویض کنید  بهتون پیشنهاد میده که با قیمت آکبند مبلغ سر دادن رو   انجام بدید به یه علتی حالا

این روش یه دزدی هست چرا؟ به این علت:

فرض کنید اختلاف قیمت 2قطعه 500 هزار تومن باشه مانند تصویری که در انتها اومده

وقتی شما با قیمت 20 درصد زیر اکبند معامله کنید اختلاف قیمت هم 20درصد کم میشه 

اصن شما تصویرو ببینید متوجه میشید

باتوجه به تنگ شدن دست مردم و اینکه داره تعویض ها زیاد میشه به نظرم لازمه اینو بدونید تا سرتون کلاه نره هرچند که قطعه هم تعویض کنید...

یک معادله خیلی ساده که شاید برا همتون رخ داده باشه همچین پیشنهاد هایی

570143350_Screenshot(10).thumb.png.2c55bcc4af4b1353504158336e47fd6f.png

خیلی سادست شما اگه با 20درصد زیر اک حساب کنید اخلاف قیمت در اینجا 400 تومن میشه

حالا فرض ما یه قیمت پایین بوده شما فرض  کنید قیمت بالاتر و درصدم بالاتر باشه....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز ممنون از توضیحات شما ولی شخصا چیزی متوجه نشدم ? مخصوصا وقتی اون y و x ننگین رو دیدم?

اما در کل روش معاوضه ۲کالا به نظرم ۲حالت داره

۱.هر دو کالا در بازار موجود هستن و قیمت به روز دارن که در این حالت مابین تفاوت جنس ارزانتر به جنس گرانتر پرداخت میشه و معاوضه انجام میشه.

۲.حالتی هست که اجناس دیگه موجود نیستن که خب اینجا کاملا توافقی هست .

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

مخصوصا وقتی اون y و x ننگین رو دیدم

نه نه چیز خاصی نیست y قیمت  اکبند جنس گرونتر هست و x قیمت اکبند جنس ارزونتر

وقتی شما کالای دست دوم داری معامله میکنی نباید باقیمت اکبند  روز مابه تفاوت رو بپردازید الان از اول پست رو بخونید متوجه میشید فکر کنم

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

هر دو کالا در بازار موجود هستن و قیمت به روز دارن که در این حالت مابین تفاوت جنس ارزانتر به جنس گرانتر پرداخت میشه و معاوضه انجام میشه

مشکل دقیقا همینه وقتی تو بازار موجودن شما داری با قیمت اکبند معامله میکنی نه قیمت دست دوم و باعث میشه مبلغ بیشتری بپردازی و این یعنی دزدی 

چون جفت کالای شما و طرف مقابل دست دوم هست و زیر اک باید مابه تفاوت پرداخت شه

لینک به دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدهید کمی مبهم است دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خب وقتی هر دو جنس کارکرده هستند و قیمت رو بر اساس قیمت اکبند هر دو جنس تعیین میشه اینجا چجوری دزدی اتفاق میفته؟ 

مثلا من یه کارت گرافیک Voodoo II دارم که قیمت آکبندش 1 میلیون تومانه. شما یه گرافیک Voodoo 5 دارید که قیمت اکبندش 1 میلیون و 500 هزار تومانه. فرض کنید هر دو قرار گذاشتیم 30 درصد از قیمت آکبند کم کنیم ، یعنی کارت من 700 تومان و کارت شما 1050 تومان. حالا چجوری باید معامله کنیم که به قول شما دزدی نشه این وسط؟! و کدوممون قراره دزدی کنیم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کل وقتی حرف از معاوضه میشه کاملا معامله توافقی هست و هیچ قانونی توش نداره که حتما فلان درصد باید ازش کم بشه، چون جنس مورد معاوضه میتونه شرایط مختلفی از نظر کارکرد، گارانتی و غیره داشته باشه که ۲طرف معامله با هم توافق میکنن ، معاوضه خرید یا فروش نیست که سر یه طرف کلاه بره ، معاوضه زمانی انجام میشه که هر دو طرف به جنس طرف مقابل نیاز دارن ، پس باید با هم کنار بیان.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

مثلا من یه کارت گرافیک Voodoo II دارم که قیمت آکبندش 1 میلیون تومانه. شما یه گرافیک Voodoo 5 دارید که قیمت اکبندش 1 میلیون و 500 هزار تومانه. فرض کنید هر دو قرار گذاشتیم 30 درصد از قیمت آکبند کم کنیم ، یعنی کارت من 700 تومان و کارت شما 1050 تومان. حالا چجوری باید معامله کنیم که به قول شما دزدی نشه این وسط؟! و کدوممون قراره دزدی کنیم؟

الان درسته چون شما 30 درصد کم کردید ولی بعضیا به هردلیلی میخوان بر اساس قیمت اکبند تفاوت رو پرداخت کنن یعنی همین مثالی که زدید رو 500تومن جای 350 تومن پرداخت کنن این دزدی نیست؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، memex گفته است :

الان درسته چون شما 30 درصد کم کردید ولی بعضیا به هردلیلی میخوان بر اساس قیمت اکبند تفاوت رو پرداخت کنن یعنی همین مثالی که زدید رو 500تومن جای 350 تومن پرداخت کنن این دزدی نیست؟

نه خب فردی که میخاد تعویض کنه و مبلغ سر بده این چیزا رو باید بدونه،اگه ندونه که دیگه تقصیر خودشه

لینک به دیدگاه

اسم این نه دزدی نه کلاهبرداری فقط ناآگاهی یکی از طرفین در خرید و فروش هست

منظور دوستمون اینه شما مثلا یه قطعه داری که آکش 1100 اون طرف هم یه قطعه داره که اون آکش مثلا 3300 هست ،میگن برای اینکه دوتا جنس کارکرده رو تعویض کنید باهم نباید اختلاف قیمت آک رو حساب کنید

که مثال بالا اختلاف میشه 2200 ولی درست نیست چرا،جون جنس گرونتر بیشتر ضرر داره

باید هردو رو با یه درصد قیمت از آک حساب کرد مثلا 3300 ازش 30درصد کم کنیم میشه 2310

و 1100 هم 30 درصد کم کنیم میشه  770 که اختلاف این دو میشه 1540

که نسبت به حالت اول 770 فرقشه

ویرایش شده توسط rfadayi
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، rfadayi گفته است :

اسم این نه دزدی نه کلاهبرداری فقط ناآگاهی یکی از طرفین در خرید و فروش هست

منظور دوستمون اینه شما مثلا یه قطعه داری که آکش 1100 اون طرف هم یه قطعه داره که اون آکش مثلا 3300 هست ،میگن برای اینکه دوتا جنس کارکرده رو تعویض کنید باهم نباید اختلاف قیمت آک رو حساب کنید

که مثال بالا اختلاف میشه 2200 ولی درست نیست چرا،جون جنس گرونتر بیشتر ضرر داره

باید هردو رو با یه درصد قیمت از آک حساب کرد مثلا 3300 ازش 30درصد کم کنیم میشه 2310

و 1100 هم 30 درصد کم کنیم میشه  770 که اختلاف این دو میشه 1540

که نسبت به حالت اول 770 فرقشه

بله دقیقا درست هست 

لینک به دیدگاه

این حرف شما را قبول ندارم چون کسی که جنس گرون تر داره همیشه ضرر میکنه این که نمیشه. 

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب ، 

حرف دوستمون کاملا درست هست . اجازه بدید با دوتا عدد رند مثال بزنم . 

1 - روش تعویض به قیمت آکبند : کالای آ 1 تومن ، کالای ب 2 تومن : مابه تفاوت 1 تومن .

2 - روش تعویض به قیمت کارکرده : کالای آ 1 تومن منهای 30درصد = 700 تومن ، کالای ب 2 تومن منهای 30درصد = 1400 ، مابه تفاوت 700 تومن .

همونطوری که می بینید صاحب کالای اول 300 ضرر میکنه و این یه ناآگاهی است به قول اون دوست عزیز و اگر دانسته باشه ، کلاهبرداری هست به قول استارتر عزیز .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، zen گفته است :

این حرف شما را قبول ندارم چون کسی که جنس گرون تر داره همیشه ضرر میکنه این که نمیشه. 

میخوای بهتر باشه درصد که خودت کم میکنی رو کمتر کن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، zen گفته است :

این یه دودوتا چارتای منطقی و ریاضی  هست اگه شما منطقت منفعت طلبی باشه بله ضرر میکنی 

شما فرض کن کارتت رو میفروشی 30 درصد زیر قیمت اک بعد میری یه کارت ضعیف تر 30 درصد زیر قیمت اکبندش میخری این دقیقا همون مسئله بالا میشه اگه اختلاف قیمتشو بگیری پس ضرر کردی؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی 2تاجنس اکبند نیستن دلیل نداره بر حسب اکبند بودن بخواید اختلاف قیمت بگیرید 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

تنها چیزی که از اون معادله بالا متوجه شدم 1f633.png :

Capture.JPG.3aa71e476cd299cdb30eb6a2e9a97d0b.JPG

?????

( سلام و عرض ادب ، 

1 - روش تعویض به قیمت آکبند : کالای آ 1 تومن ، کالای ب 2 تومن : مابه تفاوت 1 تومن .

2 - روش تعویض به قیمت کارکرده : کالای آ 1 تومن منهای 30درصد = 700 تومن ، کالای ب 2 تومن منهای 30درصد = 1400 ، مابه تفاوت 700 تومن .

همونطوری که می بینید صاحب کالای اول 300 ضرر میکنه و این یه ناآگاهی است به قول اون دوست عزیز و اگر دانسته باشه ، کلاهبرداری هست به قول استارتر عزیز )

نقل از mojtabashahi

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، memex گفته است :

1f602.png1f602.png1f602.png1f602.png1f602.png

( سلام و عرض ادب ، 

1 - روش تعویض به قیمت آکبند : کالای آ 1 تومن ، کالای ب 2 تومن : مابه تفاوت 1 تومن .

2 - روش تعویض به قیمت کارکرده : کالای آ 1 تومن منهای 30درصد = 700 تومن ، کالای ب 2 تومن منهای 30درصد = 1400 ، مابه تفاوت 700 تومن .

همونطوری که می بینید صاحب کالای اول 300 ضرر میکنه و این یه ناآگاهی است به قول اون دوست عزیز و اگر دانسته باشه ، کلاهبرداری هست به قول استارتر عزیز )

نقل از mojtabashahi

داداش دیگه مثال نزن ولش کن?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان

با اجازه استارتر 

حالا بر فرض اینکه شما دوتا کالا دارین یکیش گرافیک مثلا 1080 هست که نوش تو همه سایتها 6.500 هست و یه گرافیک 1060 که نوش تو سایتها 3.300 هست بخوایم معاوضه کنیم 

هر دوکالا از نظر کارکرد تو یه مایه هستن و ما قیمت نو کالا رو فرض میکنیم که میشه 3.200 باید سر بده و الان شما که خریدارین و قصد تعویض 1060 تونو با ما دارین اگه بخواین کالاتونو با من عوض کنید با این مبلغ سر توافق ندارین مجبورین کالاتونو 30 درصد زیر قیمت بفروشین و که ارزش دست دومش میشه 2.400 و الان باید 6.500 بدین برا کالا نو چند باید مبلغ 4.100  بزارین رو پولتون و نو بخرین .

کدومش بهتره؟؟؟؟؟؟

به نظر من که اگه قیمت نو کالاها هم در نظر گرفته بشه هیچ ایرادی نداره چون معاملاه بیشتر توافقی هست و هردوطرف راضی هستن 

برفرض اینکه هردو کالا 30درصد کم شه معلومه که کالای گرونتر مبلغ بیشتر افت پیدا میکنه که اون  منطقی نیست  وقتی یه کالای گرون با یه ارزون معاوضه بشه افت خیلی زیادی به گرونه میخوره و در کل ضررش بیشتره 

ولی کلی حساب کنیم باید در معامله هردوطرف راضی باشن تا معامله صورت بگیره و اگه راضی باشن نه کلاه برداریه و نه ..... 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، King Cyrus گفته است :

سلام خدمت دوستان

با اجازه استارتر 

حالا بر فرض اینکه شما دوتا کالا دارین یکیش گرافیک مثلا 1080 هست که نوش تو همه سایتها 6.500 هست و یه گرافیک 1060 که نوش تو سایتها 3.300 هست بخوایم معاوضه کنیم 

هر دوکالا از نظر کارکرد تو یه مایه هستن و ما قیمت نو کالا رو فرض میکنیم که میشه 3.200 باید سر بده و الان شما که خریدارین و قصد تعویض 1060 تونو با ما دارین اگه بخواین کالاتونو با من عوض کنید با این مبلغ سر توافق ندارین مجبورین کالاتونو 30 درصد زیر قیمت بفروشین و که ارزش دست دومش میشه 2.400 و الان باید 6.500 بدین برا کالا نو چند باید مبلغ 4.100  بزارین رو پولتون و نو بخرین .

کدومش بهتره؟؟؟؟؟؟

به نظر من که اگه قیمت نو کالاها هم در نظر گرفته بشه هیچ ایرادی نداره چون معاملاه بیشتر توافقی هست و هردوطرف راضی هستن 

برفرض اینکه هردو کالا 30درصد کم شه معلومه که کالای گرونتر مبلغ بیشتر افت پیدا میکنه که اون  منطقی نیست  وقتی یه کالای گرون با یه ارزون معاوضه بشه افت خیلی زیادی به گرونه میخوره و در کل ضررش بیشتره 

ولی کلی حساب کنیم باید در معامله هردوطرف راضی باشن تا معامله صورت بگیره و اگه راضی باشن نه کلاه برداریه و نه ..... 

شرمنده ولی فکر کنم تند تند نوشتید  اصن نفهمیدم اگه 1080 و 1060 دارم دقیقا چیو قراره با چی تعویض کنم

اگه منظورتون اینه من 1060 دارم و یه کی 1080 و قراره هست 1080 رو بخرم خوب اینجا 2حالت داره

اگه 2کارت هم اندازه استفاده شده باشن اخلاف قیمت بر اساس اک بند میشه 3.200

حالا اومدیو طرف مقابل راضی نشد با 30 درصد حساب کنه باشه مشکلی نیست بنده کارتو میفروشم 30 درصد اک به قیمت 2.400

و یه 1080 دست دوم میخرم دقت کنید میخرم ...پس وقتی میخرم قیمت کالا دست دوم حداقلش 20تا 30 درصد زیر اک بند هست حالا کار به ماینو اینا ندارم

پس بازم همونه که ریاضیات نشون داد 

ما قرار نیست سرمایه گذاری کنیم که ضرر کنیم 

شما وقتی جنس دست دوم میفروشی ضرر کردی چرا؟ چون زیر قیمت اکبند دادی

موضوع اینه شما تو مثالتون 1080 رو درنظر نگرفتید که دست دوم هست(تو خط دوم نوشتید هر دو کارت یه مدت استفاده شدن پس اکبند نیستن)

اگه فرضم بر این باشه که 1080 اکبند باشه و 1060 بنده کارکرده حکم و ریاضیات اینو میگه مال بنده زیر قیمت اکبند حساب شه و مال ایشون اکبند و اختلاف قیمت حساب شه 

اگه اینجا کارت من قیمت اکبند حساب شه من کلاه برداری کردم حالا چه خواسته چه ناخواسته 

بله هرکسی هرجور توافق کنه به کسی ربط نداره هرکسی میتونه درخونشو باز بزاره دزد بزنه 

من فقط یه نکته گفتم که تو این بازار آشفته حق کسی ضایع نشه....

شرمنده اگه دوستان ضرر میکنن شرمنده...

لینک به دیدگاه

دوستان موضوع اصلی این هست شما داری درصد میگیری وقتی درصد بگیری هرچقدر عددت بالاتر باشه درصدی که میگیری بیشتر میشه

مثال:عدد شما 1000هست 10درصدش میشه 100

-عدد شما 1000000هست 10درصدش میشه 100000

خوب معلومه هرچی کالا گرونتر باشه بیشتر افت قیمت داره نسبت به کالای ارزونتر 

چاره چیه؟ یا باید منطقی باشید و درصد حساب کنید

یا باید جای درصد از روش دیگه برای کالای دست دوم استفاده کنی تا وقتی اختلاف قیمت 2جنس کارکرده با قیمت متفاوت میگیرید اختلافش از اختلاف قیمت اکبندش کمتر نشه 

اگه روش دیگه سراغ دارید بفرمایید اگه نه به درصدی که خودتون ساختید پایبند باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/08/02, 17:23:56، Sir MehDi گفته است :

مثلا من یه کارت گرافیک Voodoo II دارم که قیمت آکبندش 1 میلیون تومانه. شما یه گرافیک Voodoo 5 دارید که قیمت اکبندش 1 میلیون و 500 هزار تومانه.

الان من بخوام کارت خودم رو با کارت مدنظر تعویض کنم ، چیکار کنم که دزدی نشه؟ ?:ph34r:

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

داداش دزدی چیه دقیقا تعویض توافقیه وقتی طرفین راضی هستن  هیچ جوره دزدی نمیشه  یکم ادبیاتتون رو درست بکنید میتونید  بگید روش معاوضه منصفانه  دزدی حرف بدیه

ویرایش شده توسط Pooriya1886
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...