رفتن به مطلب

راهنمای خرید باتری قلمی شارژی

Recommended Posts

سلام قصد خرید پنج جفت باتری قلمی قابل شارژ رو دارم از چه برند خرید کنم بهتر است از باتری ها به صورت جفت جفت استفاده می شود و هفته چند ساعت استفاده می شود  که برای دسته ایکس‌باکس وان می خواهم مدلهای که در سایت‌ها دید؛ سونی، پاناسونیک؟ C. F. L و چند برند دیگه که قیمت مورد آخری بسیار پایین تر از دو برند دیگه بود آیا ارزان بودن دلیل بر خوب نبودن اون باتری میشه

لینک به دیدگاه

سلام

C.F.L داشتم بعد چند بار استفاده و شارژ دیگه شارژ نمیشد ولی سونی دارم هنوز هم به خوبی کار داره میکنه بعد چند سال (البته دیگه آخرای عمرشه).

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برند c.f.l برند خوبی هست ولی به شدت مدل های تقلبی آن در بازار زیاد است و شدیدا بی کیفیت ، اگرررر بتوانین اصلی پیدا کنین فوق العاده هست ، خود من یه شارژر c.f.l به همراه یه جفت باطریش رو حدود ۸ سال پیش خریدم ، شارژرش هنوز داره کار میکنه و هیچ مشکلی نداره افت ولتاژ هم پیدا نکرده ولی باطری هاش رو حدود یک سال پیش دیگه انداختم رفت چون دیگه واقعا زیادی کار کرده بودن ، الان یه جفت سونی دارم که زود شارژ خالی میکنه یه جفت هم برند انرجایزر دارم که یک میزان شارژ نمیشن مثلا بعد ۲۴ ساعت توی شارژ بودن یکیش ۳۰۰ هست اون یکی ۳۵۰.

لینک به دیدگاه

درود

در ایران کملیون و دیگر هیچ. در برندهای معروف شدیدا تقلب می‌شود.

لینک به دیدگاه

سلام.

شخصا برای وسایل پرمصرف و ضروری تر  مثل gps دستی و headlamp از duracell استفاده میکنم و برای موارد دیگه camelion  و کاملا راضیم . اما درصورتی که از اصالت باتری اطمینان داشته باشین هر 3 برند duracell و camelion و energizer گزینه های بسیار مناسبی هستن.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

در ایران کملیون و دیگر هیچ. در برندهای معروف شدیدا تقلب می‌شود.

در 3 ساعت قبل، Raiden گفته است :

من کملیون دارم عالیه

2300 گرقتم خیلی نگه میداره 

در 3 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

شخصا برای وسایل پرمصرف و ضروری تر  مثل gps دستی و headlamp از duracell استفاده میکنم و برای موارد دیگه camelion  و کاملا راضیم . اما درصورتی که از اصالت باتری اطمینان داشته باشین هر 3 برند duracell و camelion و energizer گزینه های بسیار مناسبی هستن.

موفق باشین.

سلام از کجا می تونیم این برندها رو تهیه کنم  برند پاناسونیک اگر اصلی باشد چه طور است یا سونی؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام از کجا می تونیم این برندها رو تهیه کنم  برند پاناسونیک اگر اصلی باشد چه طور است یا سونی؟ 

اینترنتی بخوای بگیری دیجی کالا داره 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Raiden گفته است :

اینترنتی بخوای بگیری دیجی کالا داره 

برند پاناسونیک و سونی  تو فروشگاهای شهر با  قیمت کمتر از  دیجی کالا موجود است ولی اون دو تا برند دیگه نه 

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

درود

من برای گیم پد  بیسیم باتری زیر رو از دیجی کالا تهیه کردم بسیار عالی هست

https://www.digikala.com/product/dkp-717584/باتری-قلمی-قابل-شارژ-پاناسونیک-مدل-eneloop-japan-techoilogy-بسته-2-عددی#/tab-params

قبلا سونی استفاده میکردم که خیلی زود به مشکل عدم شارژ خوردن که بعید میدونم سونی ها تقلبی باشن چون روی شارژر اصلی پک و پلمپ بودن ولی کیفیت و شارژدهی مناسبی نداشتن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

درود

من برای گیم پد  بیسیم باتری زیر رو از دیجی کالا تهیه کردم بسیار عالی هست

https://www.digikala.com/product/dkp-717584/باتری-قلمی-قابل-شارژ-پاناسونیک-مدل-eneloop-japan-techoilogy-بسته-2-عددی#/tab-params

قبلا سونی استفاده میکردم که خیلی زود به مشکل عدم شارژ خوردن که بعید میدونم سونی ها تقلبی باشن چون روی شارژر اصلی پک و پلمپ بودن ولی کیفیت و شارژدهی مناسبی نداشتن

همین مدل به نظر شما برند اصلی هستند با همین بسته بندی با ظرفیت 2500 پنجاه برای فروش سراغ دارم البته در شهر خودم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

همین مدل به نظر شما برند اصلی هستند با همین بسته بندی با ظرفیت 2500 پنجاه برای فروش سراغ دارم البته در شهر خودم

من هم همین حدود قیمت خریدم البته 5 سال پیش.شارژر هم همون سونی رو الان استفاده میکنم و کیفیت خوبی داره ظاهرا

الان حدود یک سال هست با این باتری های پاناسونیک مشکلی ندارم واقعا دو بار تو یک سال شارژ شدن و مصرف حدود هفته ای 5 ساعت هست

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

من هم همین حدود قیمت خریدم البته 5 سال پیش.شارژر هم همون سونی رو الان استفاده میکنم و کیفیت خوبی داره ظاهرا

الان حدود یک سال هست با این باتری های پاناسونیک مشکلی ندارم واقعا دو بار تو یک سال شارژ شدن و مصرف حدود هفته ای 5 ساعت هست

واقعا خیله اگر به این صورت باشه سالی دو بار شارژ شود 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

پاناسونیک و سونی قابل شارژ تجربه ی استفاده نداشتم متاسفانه اما چیزی که مشخصه اینکه که سونی تقلبی زیاد داره .درمورد مکان خرید هم متاسفانه فقط در مشهد فروشگاه مناسب میشناسم که از اصالتش اطمینان دارم.فروشگاه اینترنتی هم تنها فروشگاهی که اعتماد دارم pixel.ir هست که قیمتهاش بالاس متاسفانه.درمورد digi نظری ندارم.

درمورد شارژر هم camelion استفاده میکنم که 4 عدد باتری قلمی و نیم قلمی رو همزمان با سرعت مناسب شارژ میکنه و زمان خرید قیمت بسیار مناسبی هم داشت و کاملا راضیم و نیازی به هزینه ی زیاد نیست(البته از قیمت فعلیش اطلاعی ندارم) و زیاد هزینه نکنین برای شارژر.

درهرصورت با توجه به بودجه ای که مدنظر دارین هرکدوم از 3 موردی که قبلا عرض کردم خدمتتون کاملا مناسب هستند بخصوص duracell و camelion و شخصا گمان نکنم تفاوتی بین این دو در ظرفیت مشابه باشه و نیازی نیست بیشتر هزینه کنین.

eneloop هم که امیر آقا پیشنهاد دادن گزینه ی مناسبیه با توجه به اختلاف قیمتی که قبلا داشت با برندهای دیگه (البته استفاده ی شخصی نداشتم  اما تعریفش رو زیاد شنیدم)

لینک به دیدگاه

یک سرچ زدم  این عکس رو دیدم چیزی من فکر می کنم این است باتری که آمپر پایین تری داشته باشد تعداد بیشتری شارژمیشه لطفاراهنمایی کنید 

1496137214_10_25_20182_21_04AM.thumb.png.05381c514678604e96d3fbe73b52b671.png

10_25_2018 2_21_27 AM.png

لینک به دیدگاه

سلام

چرا پک باتری خودشو نمیگیری؟؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

فروشگاههای معتبر لوازم عکاسی

من از برندهای معروف هر چه چند سال اخیر دیده‌ام، کیفیت پایینی داشته‌‌اند.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

پاناسونیک و سونی قابل شارژ تجربه ی استفاده نداشتم متاسفانه اما چیزی که مشخصه اینکه که سونی تقلبی زیاد داره .درمورد مکان خرید هم متاسفانه فقط در مشهد فروشگاه مناسب میشناسم که از اصالتش اطمینان دارم.فروشگاه اینترنتی هم تنها فروشگاهی که اعتماد دارم pixel.ir هست که قیمتهاش بالاس متاسفانه.درمورد digi نظری ندارم.

درمورد شارژر هم camelion استفاده میکنم که 4 عدد باتری قلمی و نیم قلمی رو همزمان با سرعت مناسب شارژ میکنه و زمان خرید قیمت بسیار مناسبی هم داشت و کاملا راضیم و نیازی به هزینه ی زیاد نیست(البته از قیمت فعلیش اطلاعی ندارم) و زیاد هزینه نکنین برای شارژر.

درهرصورت با توجه به بودجه ای که مدنظر دارین هرکدوم از 3 موردی که قبلا عرض کردم خدمتتون کاملا مناسب هستند بخصوص duracell و camelion و شخصا گمان نکنم تفاوتی بین این دو در ظرفیت مشابه باشه و نیازی نیست بیشتر هزینه کنین.

eneloop هم که امیر آقا پیشنهاد دادن گزینه ی مناسبیه با توجه به اختلاف قیمتی که قبلا داشت با برندهای دیگه (البته استفاده ی شخصی نداشتم  اما تعریفش رو زیاد شنیدم)

در 7 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

یک سرچ زدم  این عکس رو دیدم چیزی من فکر می کنم این است باتری که آمپر پایین تری داشته باشد تعداد بیشتری شارژمیشه لطفاراهنمایی کنید 

1496137214_10_25_20182_21_04AM.thumb.png.05381c514678604e96d3fbe73b52b671.png

10_25_2018 2_21_27 AM.png

در 24 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

فروشگاههای معتبر لوازم عکاسی

من از برندهای معروف هر چه چند سال اخیر دیده‌ام، کیفیت پایینی داشته‌‌اند.

سلام با تشکر از راهنمایی یک عکس بالا قرار دادم  می تونید در مورد عکس توضیح دهید در سایت‌های  خارجی سرچ زدم نظر خوبی در مورد یک  ennploop داداش تند لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام با تشکر از راهنمایی یک عکس بالا قرار دادم  می تونید در مورد عکس توضیح دهید در سایت‌های  خارجی سرچ زدم نظر خوبی در مورد یک  ennploop داداش تند لطفا راهنمایی کنید

هر چه توان برجسب میلی‌آمپرساعت بیشتر باشد در هر شارژ توان بیشتری برای استفاده خواهد داشت.

از انلوپ تجربه‌ای نداشته‌ام.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

درمورد اعداد و ارقامی که بالا هست باید عرض کنم بشدت اغراق شده و 2100 و 3000 مرتبه شارژ کمی دور از منطق هست(duracell فقط تا 400 مرتبه شارژ گارانتی میکنه که البته به موارد زیادی از جمله تکنولوژی های استفاده شده و شرایط متفاوت از جمله  شرایط شارژ و شرایط محیطی و موارد زیادی بستگی داره)  و عجیب تر از اون ادعای امکان استفاده تا دمای -20 درجه هست که اعتبارشون رو کاملا زیر سوال میبره(با توجه به دفعات زیادی که در این دما بودم روی قله باید عرض کنم که به سرعت باتری خالی میشه و گاهی حتی فرصت روشن کردن وسیلتون رو پیدا نمیکنین و تنها راه استفاده از باتری لیتیوم هست ) درهرصورت زیاد از eneloop تعریف و تمجید میشه که فکر نکنم همشون تعریف جانب دارانه یا منفعتی باشه.

storage life هم منظورشون کاهش شارژ هست زمانی که باتری بدون استفاده باشه که بازهم 70 درصد تا 10 سال اغراق هست.

درمورد ظرفیت هم مقایسه مستقیم انجام ندادن و فقط مقایسه برای دفعات شارژ بین مدل سفید ،pro و light هست(نهایت ظرفیت مدل سفید2000mah و مشکلی 2550 و آبی 1000هست به این معنی که در ظرفیت های متفاوت تولید میشه هر مدل) که باید توجه داشته باشین زمان استفاده برای کنترلر بازی رو حدودی برای سفید 20 ساعت ،برای مشکی 30 ساعت و برای آبی 10 ساعت  تخمین زدن.

درنهایت هم پیشنهاد میکنم زیاد حساس نباشین و متاسفانه خیلی از اعداد و ارقام فقط جنبه ی تبلیغاتی دارن و در شرایط آزمایشگاهی به ثبت رسیدن(اگر واقعا هم به ثبت رسیده باشن البته) از هرکدوم از برندهای duracell و camelion و energizer و eneloop با توجه به بودجتون یکی رو با ظرفیت بالا انتخاب کنین فقط توجه داشته باشین بهتره زیاد باتری ها رو کاملا خالی نگه ندارین.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

درمورد اعداد و ارقامی که بالا هست باید عرض کنم بشدت اغراق شده و 2100 و 3000 مرتبه شارژ کمی دور از منطق هست(duracell فقط تا 400 مرتبه شارژ گارانتی میکنه که البته به موارد زیادی از جمله تکنولوژی های استفاده شده و شرایط متفاوت از جمله  شرایط شارژ و شرایط محیطی و موارد زیادی بستگی داره)  و عجیب تر از اون ادعای امکان استفاده تا دمای -20 درجه هست که اعتبارشون رو کاملا زیر سوال میبره(با توجه به دفعات زیادی که در این دما بودم روی قله باید عرض کنم که به سرعت باتری خالی میشه و گاهی حتی فرصت روشن کردن وسیلتون رو پیدا نمیکنین و تنها راه استفاده از باتری لیتیوم هست ) درهرصورت زیاد از eneloop تعریف و تمجید میشه که فکر نکنم همشون تعریف جانب دارانه یا منفعتی باشه.

storage life هم منظورشون کاهش شارژ هست زمانی که باتری بدون استفاده باشه که بازهم 70 درصد تا 10 سال اغراق هست.

درمورد ظرفیت هم مقایسه مستقیم انجام ندادن و فقط مقایسه برای دفعات شارژ بین مدل سفید ،pro و light هست(نهایت ظرفیت مدل سفید2000mah و مشکلی 2550 و آبی 1000هست به این معنی که در ظرفیت های متفاوت تولید میشه هر مدل) که باید توجه داشته باشین زمان استفاده برای کنترلر بازی رو حدودی برای سفید 20 ساعت ،برای مشکی 30 ساعت و برای آبی 10 ساعت  تخمین زدن.

درنهایت هم پیشنهاد میکنم زیاد حساس نباشین و متاسفانه خیلی از اعداد و ارقام فقط جنبه ی تبلیغاتی دارن و در شرایط آزمایشگاهی به ثبت رسیدن(اگر واقعا هم به ثبت رسیده باشن البته) از هرکدوم از برندهای duracell و camelion و energizer و eneloop با توجه به بودجتون یکی رو با ظرفیت بالا انتخاب کنین فقط توجه داشته باشین بهتره زیاد باتری ها رو کاملا خالی نگه ندارین.

موفق باشین.

با تشکر خیلی خوب در مورد گزینه  ها توضیح دادید که من از هیچ کدام سر در نمی آوردم  کملیون قیمت گرفتم با ضرفیت 2300 چهل هزار تومان

لینک به دیدگاه

PANASONIC-eneloop

دارم راضیم. باشارژر BQ-CC16

ویرایش شده توسط Crystal570X
لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...
7 ساعت قبل، rsn گفته است:

توی خرید باتری شارژی حتما به ظرفیتش دقت کنید. هرچی ظرفیت بالاتر باشه بهتره و شارژ بیشتری نگه میداره.

البته ممکنه توی باتری های تقلبی این ظرفیت الکی باشه. ظرفیت رو با میلی آمپر ساعت (mAh) نشون می دن.

من باتری قلمی شارژی با ظرفیت 2600 میلی آمپر ساعت وارتا رو امتحان کردم، واقعا جواب گرفتم.

عزیز  استارتر تاپیک قطعا تو این 6 سال  باتریشو خریده..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...