رفتن به مطلب

کیا Maximus X Hero دارن؟ یه سوای دارم!

Crystal570X
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

مادربرد بنده Maximux X Hero WiFi هستو مورد این هست که وقتی XMP رو فعال هست، موقعای که میخوام  سیستم رو روشن کن 1بار روشن میشه دوباره خاموش میشه و بعد روشن میشه! مال شما هم همینطوریه؟ این مورد تنها وفتی رخ میده که بعد خاموشی 2شاخه رو ار پریز چدا میکنم اگه درنیارم این طوری نمیشه!

تو فروم های خارجی پرسیدم میگن عادیه و برای ست کردن تنظیمان اینطوری هست! خود پشتیبانی ایسوز هم جواب درست درمون نداد.

8700K

TridentZ 3200Mhz

ویرایش شده توسط Crystal570X
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Crystal570X گفته است :

تو فروم های خارجی پرسیدم میگن عادیه و برای ست کردن تنظیمان اینطوری هست! خود پشتیبانی ایسوز هم جواب درست درمون نداد.

دقیقا همینطور هست و بخاطر ست کردن تنظیمات جدید این اتفاق میافته و مورد خاصی نیست .

لینک به دیدگاه

درود

منم توی مین z270 giga  هم این مساله رو داشتم با تنظیم دستی ولتاژ  رم به  1.35  برطرف شد

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

سلام

تو تعدادی از مادربرد ها این مورد رو مشاهده کردم و چون مشکلی باهاش نداشتم راه حلی هم براش ندارم ولی در کل مشکل خاصی نیست.

لینک به دیدگاه

تمام مادربرد های ایسوسی که من تجربش رو داشتم به همین صورت بوده بعد تعویض رم یا زمانی که با دستکاری فرکانس رم با ارور مواجه میشد سیستم به صورت اتوماتیک بعد یکی دو بار خاموش روشن شدن سیستم مادربرد به صورت اتوماتیک تنظیمات بهینه متناسب با سخت افزار برای بوت شدن سیستم رو اعمال میکرد و بعد اون بدون مشکل سیستم بوت میشد.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Crystal570X گفته است :

درود

مادربرد بنده Maximux X Hero WiFi هستو مورد این هست که وقتی XMP رو فعال هست، موقعای که میخوام  سیستم رو روشن کن 1بار روشن میشه دوباره خاموش میشه و بعد روشن میشه! مال شما هم همینطوریه؟ این مورد تنها وفتی رخ میده که بعد خاموشی 2شاخه رو ار پریز چدا میکنم اگه درنیارم این طوری نمیشه!

8700K

TridentZ 3200Mhz

دو شاخه رو هی از پریز جدا نکن برادر من.

برای سیستم یه محافظ تهیه کن، بزار به برق بمونه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بیشتر مادربردا چه قدیمی و جدید با تعویض رم  حالت مشابهی دارن 

من p5gz mx  هم تست کردم همینطوریه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Crystal570X گفته است :

درود

8700K

TridentZ 3200Mhz

سلام دوست عزیز

بندهMAXIMUS X HEROدارم وهمینطور هست.برای گردگیری وسرویس دوره ای سیستم رو از برق جدا میکنم وبعد از اسمبل واتصال مجدد کابل پاور واستارت دقیقا همینطور میشه که میفرمایید.

برای xmp هم همینطور.

نگران نباشید طبیعیه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دو شاخه رو هی از پریز جدا نکن برادر من.

برای سیستم یه محافظ تهیه کن، بزار به برق بمونه.

محافظ داره! داءمبه برق باشه خب خراب میشه!

لینک به دیدگاه

این مورد کاملا طبیعی هست 

Z97 Z270 Z370 باهاشون کار کردم با آخرین ورژن بایوس   همین شکل هستن جای نگرانی نیست

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

تو تعدادی از مادربرد ها این مورد رو مشاهده کردم و چون مشکلی باهاش نداشتم راه حلی هم براش ندارم ولی در کل مشکل خاصی نیست.

دوستان چرا وقتی ست میکنه تنظیمات توی بایوس ثبت نمیشن تا از ریبوت مجدد تو راه اندازی بعدی جلوگیری بشه؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

دوستان چرا وقتی ست میکنه تنظیمات توی بایوس ثبت نمیشن تا از ریبوت مججد تو راه اندازی بعدی جلوگیری بشه؟؟؟؟؟

دستی هم تنظیم کردم بازم همون طوری هست! مورد بخاطر چیز دیگه هست.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

دوستان چرا وقتی ست میکنه تنظیمات توی بایوس ثبت نمیشن تا از ریبوت مججد تو راه اندازی بعدی جلوگیری بشه؟؟؟؟؟

درود

توی ست کردن اتوماتیک ولتاژ رم مشکل دارن وقتی Xmp روشن میشه باید ولتاژ 1.35 و به رم بده که معمولا توی ولتاژ اولیه 1.2 ثابت می مونه

با ست کردن دستی ولتاژ این مساله رفع میشه

توی Z170 و z270 این مشکل و داشتم پس از ست کردن دستی ولتاژ مشکل برطرف شد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Crystal570X گفته است :

دستی هم تنظیم کردم بازم همون طوری هست! مورد بخاطر چیز دیگه هست. 

فرکانس رم رو به پایین تر از 3200 بزارید تست کنید مثلا 3000

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Saman.Kh گفته است :

درود

توی ست کردن اتوماتیک ولتاژ رم مشکل دارن وقتی Xmp روشن میشه باید ولتاژ 1.35 و به رم بده که معمولا توی ولتاژ اولیه 1.2 ثابت می مونه

با ست کردن دستی ولتاژ این مساله رفع میشه

توی Z170 و z270 این مشکل و داشتم پس از ست کردن دستی ولتاژ مشکل برطرف شد

میگم دستی هم تنظیم کردم همینطوره!

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ?️??? گفته است :

چه ولتاژهایی ست کردین؟

1.35

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ?️??? گفته است :

ولتاژ sa و io چقدر ست کردین؟

اونارو دست نزدم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ?️??? گفته است :

جای رم‌ها روی برد به چه شکلی هستش؟ رم ها رو در چنل‌های یکسان قرار دادین؟  با یک رم تست کنید. اول کلیر سیموس کنید بعد با یک رم و xmp بوت کنید سیستمو خاموش کنید رم دوم هم جا بزنید . مجددا سیستمو روشن کنید

رو دوکاناله هست طوسی رنگها.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Crystal570X گفته است :

منظورتون از خراب شدن چی هست ؟ متوجه نمیشم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Crystal570X گفته است :

دائم به برق باشه خراب میشه؟ برعکس گفتی، هی از برق بکشی هی به برق بزنی قطعا خراب میشه. هم پاورت و هم مادربردت. از ما گفتن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دائم به برق باشه خراب میشه؟ برعکس گفتی، هی از برق بکشی هی به برق بزنی قطعا خراب میشه. هم پاورت و هم مادربردت. از ما گفتن

خب اونجوری مادربرد توخالت کم مصرف روشنه! کیبوردمم روشنه!

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ?️??? گفته است :

جای رم‌ها روی برد به چه شکلی هستش؟ رم ها رو در چنل‌های یکسان قرار دادین؟  با یک رم تست کنید. اول کلیر سیموس کنید بعد با یک رم و xmp بوت کنید سیستمو خاموش کنید رم دوم هم جا بزنید . مجددا سیستمو روشن کنید

voltage ram= 1.365

sa و io هم  1.17 ولت ست کنید

داداش خود مادربرد ولتاژهای VCCIO و VCCSA رو اتوماتیک با XMP ست می کنه. اصلا لازم نیست هیچ چیزی رو دست بزنند.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Crystal570X گفته است :

خب اونجوری مادربرد توخالت کم مصرف روشنه! کیبوردمم روشنه!

اون حالت استند بای هست و باید روشن بمونه.

اگر میخوای Aura Sync رو خاموش کنی از داخل بایوس سمت راست اون بالا کلید میانبر داره که هنگام خاموشی سیستم Aura Sync رو روی مادربرد رو خاموش کنی.

یا توی بایوس دنبال گزینه RGB LED Lighting بگرد، تیک Off برای گزینه When system is sleep, hibernate or soft off state رو بزن.

گزینه ErP Ready رو در حالت S5 توی بایوس فعال کن ببین کیبردت خاموش میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اون حالت استند بای هست و باید روشن بمونه.

اگر میخوای Aura Sync رو خاموش کنی از داخل بایوس سمت راست اون بالا کلید میانبر داره که هنگام خاموشی سیستم Aura Sync رو روی مادربرد رو خاموش کنی.

یا توی بایوس دنبال گزینه RGB LED Lighting بگرد، تیک Off برای گزینه When system is sleep, hibernate or soft off state رو بزن.

گزینه ErP Ready رو در حالت S5 توی بایوس فعال کن ببین کیبردت خاموش میشه یا نه.

ممنون اونارو میدونم. بهرحال ار برق بکشم خیالم راختره!!!?

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

دوستان چرا وقتی ست میکنه تنظیمات توی بایوس ثبت نمیشن تا از ریبوت مجدد تو راه اندازی بعدی جلوگیری بشه؟؟؟؟؟

به دلیل xmp و خاموش کردن پاور هستش اگه xmp رو غیرفعال کنید حتی با جدا کردن کابل برق هم بعدش دیگه ریستارت نمیشه ولی اگه فعال باشه و کابل رو جدا کنید در زمان روشن شدن دوباره این اتفاق رخ میده که یا باید دیگه کابل برق رو جدا نکنید یا xmp را غیر فعال کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...