رفتن به مطلب

تست سرعت browser

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان.

سایت شرکت ماکروسافت قسمتی دارد که مربوط به نرم افزار های تست می باشد. یکی از این ابزار های تست ، Mr. Potato Gun و برای تست قدرت نمایش گرافیکی web browser ها می باشد. این برنامه در قالب یک وب سایت طراحی شده و با پرتاب یک گلوله و بررسی قابلیت physixs و همچنین fps به مرورگر اینترنتی شما امتیاز می دهد. من خودم یک تست انجام دادم و نتیجه ای که دیدم، سرعت بالاتر IE9 نسبت به firefox 7 بود. اما از اونجایی که این وب سایت مربوط به شرکت فخیمه مایکرو سافت هست این امکان وجود داره که طراحی آن برای تست ie باشه. .

http://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/MrPotatoGun/Default.html

kymacu2kjvtsmsx8akd.jpg

zo149pwtpdapms6h91e.jpg

خوشحال میشوم دوستانی که در این مورد اطلاع دارند ، مطالب تکمیلی خودشان را در پست های بعدی ارائه کنند.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینکش رو لطف میکنید، تا یه نگاهی بندازیم.

ممنون

لینک به دیدگاه

شرمنده طبق معمول فراموش کرده بودم. لینک در پست اصلی اضافه شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تست کردم ، نتیجش ثابت نیست! واسه من بین 17000 تا 21000 امتیاز بدست میاد، البته با فایرفاکس 7

لینک به دیدگاه

بی زحمت با ie هم تست کنید و ببینید نتیجه چیه. ممنون :clapping:

لینک به دیدگاه

ین هم تست فایر فاکس 7 . اینترنت اکسپرورر 9 ندارم که تستش کنم .

post-59-0-70576400-1319381115_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این امتیاز مستیما به پهنای باند اینترنت مربوط میشه، وگرنه نباید تفاوت چندانی تو تست ها ببینیم، مثلا شما 34000 من 20000 و آقا حامد 8000 امتیاز، پس هر کسی باید خودش نسبت به وضعیت اینترنت خودش، با 2-3 مرورگر تست کنه تا مشخص بشه کدوم مرورگر قویتر عمل میکنه!

لینک به دیدگاه

سالار جان با اون سیستمی که شما داری فک مایکروسافت هم باز میمونه . چه برسه به ما :-O

لینک به دیدگاه

این امتیاز مستیما به پهنای باند اینترنت مربوط میشه، وگرنه نباید تفاوت چندانی تو تست ها ببینیم، مثلا شما 34000 من 20000 و آقا حامد 8000 امتیاز، پس هر کسی باید خودش نسبت به وضعیت اینترنت خودش، با 2-3 مرورگر تست کنه تا مشخص بشه کدوم مرورگر قویتر عمل میکنه!

فقط پهنای باند نیست . به سیستم هم خیلی بستگی داره . تو فایرفاکس به کارت گرافیک خیلی بستگی داره . به رم و CPU .

لینک به دیدگاه

نه به پهنای باند ربطی نداره عزیز...... 100% با اپتیمایز بودن بروسر و استفاده درست از پردازنده و گرافیک کار داره. الان با opera 11.52 تست کردم نتیجه شد 3200 . البته به سرعت هارد هم ربط داره.

البته شما نیازه کانفیگ بروسر و هم کمی دستکاری کنید ! و طوری تنظیم کنید که بورسر فقط از فضای رم استفاده کنه و رو هارد نره !! افزایش بسیار قابل توجهی خواهید داشت.

post-6481-0-56362000-1319383751_thumb.jpg

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

من یک تست هم روی سیستم خانه انجام دادم که نتایج رو می بینید. با تغییر اندازه مرورگر هم نتایج تغیراتی میکنه.

1pf8oow1ufmrt5sy9te.jpg

b6f5bje55a7lelr79io4.jpg

54z7px8j2cp20b6gl6ss.jpg

لینک به دیدگاه

کلا نتایجش خیلی عجیب غریبه. در ie به من 49311 امتیاز داد ولی در فایر فاکس و با همین سایز مرورگر نزدیکه 19000 امتیاز. :blink: I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید به این خاطر باشه که IE9 با سیستم 64 بیتی کار میکنه و FF7 با 32 بیتی! البته دقیقا نمدونم سیستم شما چجوریه! ممکنه 2 تاش یجور باشه.

فایرفاکستون ورژن 7 هست؟

لینک به دیدگاه

به من تو فایر فاکس 44494 داد . البته فایر فاکس 5 نصبه اینجا . جالب اینجاست که اینترنت اکسپرورر اصلا هیچ صفحه ای باز نمیکنه و انگار مشکل داره .

لینک به دیدگاه

به من تو فایر فاکس 44494 داد . البته فایر فاکس 5 نصبه اینجا . جالب اینجاست که اینترنت اکسپرورر اصلا هیچ صفحه ای باز نمیکنه و انگار مشکل داره .

این یکی آخرشه :lol:

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

آتفاقا ۹۰٪ به توانایی سخت افزاری سیستم داره.همه مرورگر ها از CPU برای پردازش و renderگرافیکی استفاده می کنن در حالی که سی پی یو خودش مشغله کافی رو داره و جا برای این حرفا نداره.ولی IE9 از GPU استفاده می کنه تا گرفتار شلوغی CPU نشه و به همین خاطر سریع تره. به این عمل میگه Hardware accelerationکه برگ برنده ی IE9 هست. این توانایی قراره در همه اپلیکیشن های windows 8 استفاده بشه. در ضمن این تست ها کاملا استاندارد هستند و با HTML5 و CSS3 و Java script نوشته شدن و توانایی پردازش این کدها نشانگر توانایی واقعی مرورگر هست. WwW.PcFaCenter.ir

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...