رفتن به مطلب

کمک در مورد یک کلاهبرداری

Hamed.Madadi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دیشب یک نفر با خط اعتباری رایتل با یکی از دوستان من تماس گرفته و گفته از رادیو جوان تماس میگیره و برنده پنچ میلیون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات شده و سریع بره پشت عابر بانک تا پنچ میلیون رو براش واریز کنن این دوست ساده من رفته با دو تا از عابر بانک های ملی بعد گفته از کارت ها موجودی بگیر و اعلام کن ! خلاصه چهار و نیم میلیون ازش کلاهبرداری کردن حالا شنبه میخواد بره شکایت ..اگر بگه کلاهبرداری کردن ممکن این روند خیلی طول بکشه میخواد بگه پول رو اشتباه کارت به کارت کرده بلکه سریعتر رسیدگی بشه ...دوستان نظرتون چی هست اون آقا تا شنبه حساب رو بسته سیم کارتم سوزنده به نظرتون چیکار کنه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

آقا من نفهمیدم چطوری پول دوست شما  رفت؟

لینک به دیدگاه

تو این مملکت وقتی خیلی ساده هستی این بلاها هم سرت میاد و کاری هم نمیشه کرد . این میشه یه تجربه که دیگه از این کارا نکنه . یکی از فامیلهای ما قرار بود ببرنش کره مثلا از طرف یه شرکت به اسمش یه ماشین وارد کنن و 10 تومان بهش بدن با همین روش ازش کلاه برداری کردن در حد 500 تومان رفت شکایتم کرد . تو دادگاه به اسم کلاهبرداری هم حرفش رو ثابت کرد و طرف گفت من برای فلان شرکت کار میکردم الان 4 ساله الافه دلت خوش ها 

لینک به دیدگاه

در واقع کلاهبرداری نیست.

در 3 دقیقه قبل، alireza fattahi گفته است :

آقا من نفهمیدم چطوری پول دوست شما  رفت؟

صاحب حساب با اختیار خود ؛ کارت به کارت کرده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

در واقع کلاهبرداری نیست.

صاحب حساب با اختیار خود ؛ کارت به کارت کرده.

مصداق بارز تحصیل مال نامشروع

شانس اینکه طرف با کارت بانکی خودش کلاهبرداری کنه صفره.

همون کلاهبرداری شکایت کنید.

لینک به دیدگاه

خیلی فانتزی و کلیشه ای بوده عزیز آخه این مدل دیگه قدیمی شده چطور دوستتون ساده لوحی کرده!!!

---

اجازه بدید مورد جدید رو معرفی  کنم که چند وقت پیش سر خودم آمده:

تو دیوار قطعه ای به مبلغ ۶۰۰ تمن خرید کردم و طرف سریع آگهی رو پاک کرد و خلاصه نفرستاد

ولی نمیدونست که بنده قبل واریز از همه لیست چت و آگهی و شماره تلفن تا محتیوات مکالمه تلگرام prtscr گرفتم و وقتی براش رو کردم و گفتم از طریق قانونی پیگیری میکنم و حسابهای بانکیت رو میبندم  سریع ۵۰۰ تمن ر وبرگردوند و خلاصه ۱۰۰ تمنی منو جزووند چون صد تمن دیگه ارزش شکایت نداره.

اینم یک رقمش هست که به موارد جدید اضافه کنید ? به مرگ میگیرن تا به تب راضی بشی.

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

به نظرم بگید کلاه برداری کرده چون حساب بسته مشخصه کلاه بردار بوده 

//////////////////

جدا از تایپک منم یه بار خواستن سرمو کلاه بذارن

یه بار به من زنگ زدن گفتن شما برنده شدید درشرکت چی چی یادم نیست گفتم مرسی جایزه من چی هست؟ 

گفت شما دو انتخاب دارید سفر 1 ماه رایگان به ترکیه و انتخاب دوم شما دیدن کارخانه ما و روش های کار شرکت ما

گفتم شرایط سفر به ترکیه چیه گفتن شما باید 100 هزارتومن جهت رزرو کار به ما پرداخت کنید

گفتم پس من گزینه دوم انتخاب میکنم و از کارخانه شما دیدن میکنم ! شخص پشت خط کمی مکث کرد و گوشی قطع کرد

چندسالی منتظرم زنگ بزنه و بیاد با هم بریم از کارخانشون دیدن کنیم نیومده هنوز :(9_9:D

لینک به دیدگاه

من هنوز نمی تونم درک بکنم چطور کلاهبرداری اتفاق می افته می گه برو دم عابر بانک موجودی بگیر بعد طرف از حسابت بر می داره اخه چطوری؟هک میشی?

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali lotfi گفته است :

من هنوز نمی تونم درک بکنم چطور کلاهبرداری اتفاق می افته می گه برو دم عابر بانک موجودی بگیر بعد طرف از حسابت بر می داره اخه چطوری؟هک میشی1f604.png

بهش گفته موجودی بگیر و اعلام کن موجودی گرفته بعد گفته پول ها رو کارت به کارت کن به حساب  محمد باغ جری بعد از این کار نه و نیم میلیون حواله میکنن به کارتت بهش گفته صدای شما الان زنده از رادیو در حال پخش هست ! طرف صدای رادیو رو گذاشته بوده که در حال صحبت با چند نفر دیگه هستن و این دوست ساده بنده بدون اینکه توجه کنه تماس با خط اعتباری رایتل هست پول رو واسش کارت به کارت کرده بعدم طرف موبایلش رو خاموش کرده الانم وضعیت روحی خوبی نداره این پول واسش زیاد بود 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

خیلی فانتزی و کلیشه ای بوده عزیز آخه این مدل دیگه قدیمی شده چطور دوستتون ساده لوحی کرده!!!

---

اجازه بدید مورد جدید رو معرفی  کنم که چند وقت پیش سر خودم آمده:

تو دیوار قطعه ای به مبلغ ۶۰۰ تمن خرید کردم و طرف سریع آگهی رو پاک کرد و خلاصه نفرستاد

ولی نمیدونست که بنده قبل واریز از همه لیست چت و آگهی و شماره تلفن تا محتیوات مکالمه تلگرام prtscr گرفتم و وقتی براش رو کردم و گفتم از طریق قانونی پیگیری میکنم و حسابهای بانکیت رو میبندم  سریع ۵۰۰ تمن ر وبرگردوند و خلاصه ۱۰۰ تمنی منو جزووند چون صد تمن دیگه ارزش شکایت نداره.

اینم یک رقمش هست که به موارد جدید اضافه کنید 1f641.png به مرگ میگیرن تا به تب راضی بشی.

اون آقا اگر حسابش رو میبست سیم کارتم میسوزند تمام مشخصاتشم مثل آدرس رو همش الکی داده بود به بانک ..با کارت ملی خودشم دیگه حساب باز نمیکرد تا چند سال خیلی بعید میدونم که طرف رو میتونستن بگیرن الان چک طرف برگشت خورده خودش آدرسش خونش مشخصه نمیتونند ازش پول رو پس بگیرن

لینک به دیدگاه

به خاطر اینکه قانون قانون نیست وگرنه چرا باید اینطوری باشه.

لینک به دیدگاه

بر فرض این آقا رو گرفتن برمیگرده میگه این آقا به من بدهکار بوده یا فلان چیز رو بهش فروختم پولش رو واسم کارت به کارت چطور ثابت کنیم این آقا کلاهبرداری کرده  تو این مملکت پول رو واسه کسی کارت به کارت کردی دیگه اون پول از دستت رفت مگر اینکه خودت پیداش کنی تهدیدش کنی 

لینک به دیدگاه

به نظرم اشتباه از دوستتون بوده آخه کدوم برنامه رادیویی یا تلویزیونی میگه همین الان ما گوشی رو نگه داشتیم برنامه رو هم دست به هوا ول کردیم تا شما بری عابر بانک، بعد که رفت عابر بانک ، ایشون مگه برنده نشده؟چرا باید کل موجودی حسابشو بریزه به کارت یه برنامه زنده؟:/ مگه اونا برنده شدن که دوستتون پول بده بهشون؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed.Madadi گفته است :

بر فرض این آقا رو گرفتن برمیگرده میگه این آقا به من بدهکار بوده یا فلان چیز رو بهش فروختم پولش رو واسم کارت به کارت چطور ثابت کنیم این آقا کلاهبرداری کرده  تو این مملکت پول رو واسه کسی کارت به کارت کردی دیگه اون پول از دستت رفت مگر اینکه خودت پیداش کنی تهدیدش کنی 

مگه ایشون اصلا رادیو گوش میدادن ؟ یا اصلا مسابقه ایی شرکت کرده بودن ؟ عجیبه اعتماد ایشون ادم شاخ در میاره !

اگه بدهکار بودن مدرکشون کو ؟ باید ثابت کنن /  چرا حساب بستن چرا سیمکارتشون سوزوندن ؟ همین حرکتشون مشخصه کلاه بردار هستن 

شکایت کنید گردش حساب بگیرید ضمیمه پروند کنید 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند سال قبل یه بنده خدایی از همکاران رو به همین صورت کلاهشو برداشتن ( یا شایدم سرش گذاشتن)

پیگیری هم که کرد رسید به یه پیرمرد نابینا از کار افتاده توی یه روستای دور افتاده اطراف همدان

شک نکن که شماره حسابی که دادن هم به همین صورت هست شگردشون اینه که میرن آدمای ساده رو گول می زنن یا کارت ملیشون رو ازشون کف میرن! میرن به نامشون سیم کارت میگیرن و حساب باز می کنن

نمی خوام نا امیدت که پیگیری نکنی نه، حتما پیگیری کن حداقل از بالاتر ی فکری به حال این روش کلاهبرداری که حداقل 6/7 ساله داره انجام میشه بکنن

تا حالا 3/4 دفعه به من زنگ زدن بهشون گفتم رو کدوم موج پخش میشید گوش بدم قطع کردن :D

به دفعه هم بهم گفت که 10 میلیون برنده شدی برو دم عابر بانک گفتم داداش من خسته ام بی زحمت خودت برو 9 میلیونشم مال خودت 1 میلیونشم بدی من راضیم فحش داد قطع کرد :D

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

تا حالا 3/4 دفعه به من زنگ زدن بهشون گفتم رو کدوم موج پخش میشید گوش بدم قطع کردن :D

به دفعه هم بهم گفت که 10 میلیون برنده شدی برو دم عابر بانک گفتم داداش من خسته ام بی زحمت خودت برو 9 میلیونشم مال خودت 1 میلیونشم بدی من راضیم فحش داد قطع کرد :D

لایک داشت

لینک به دیدگاه

سلام.

دقیقا همینطور از دوست بنده هم کلاهبرداری کردن. مبلغ حدود 3 ملیون تومن بود.

فرداش رفتیم شکایت کنیم.

وقتی گفتیم قضیه رو متوجه شدیم بالای 50 پرونده تو همون کلانتری ک ما رفتیم موجوده که همینجوری ازشون پول زده بودن. جالبه ک کمترین مبلغ 3 ملیون تومن بود! اعداد بالای 50 ملیون تومن هم بود زیادم بود.

تقریبا ب جایی نمیرسه این شکایت.

ولی دوستان بدونید وقتی برنده بشید لازم نیست جلوی عابر برید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

خداییش ساده بودن تو این دوره زمونه زشت

یکی از اقوام من تو پلیس فتا و میگه ۹۰ درصد این شکایتا بی نتیجس

حالا برا اینکه خیالش راحت بشه شکایت کنه ولی فک نکنم چیزی تغییر کنه

اکثر این دزدا به یه معتاد خمار قول مواد میدن و به اسمشون حساب باز میکنن دزدیشون هم میکنن اخرشم همه چی میافته گردن اون معتاد 

لینک به دیدگاه

سلام بسیار ناراحت کننده بود من واقعا خیلی ناراحت شدم شما برید شکایت کنید و اعلامکنید کلاهبرداری شده است 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، AORUS گفته است :

مصداق بارز تحصیل مال نامشروع

شانس اینکه طرف با کارت بانکی خودش کلاهبرداری کنه صفره.

همون کلاهبرداری شکایت کنید.

البته من اصلاح میکنم که صد درصد کلاهبرداری هست ولی در مراحل شکایت این مطلب که با اختیار خود کارت به کارت کرده درنظر می‌گیرند. 

در 4 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دیشب یک نفر با خط اعتباری رایتل با یکی از دوستان من تماس گرفته و گفته از رادیو جوان تماس میگیره و برنده پنچ میلیون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات شده و سریع بره پشت عابر بانک تا پنچ میلیون رو براش واریز کنن این دوست ساده من رفته با دو تا از عابر بانک های ملی بعد گفته از کارت ها موجودی بگیر و اعلام کن ! خلاصه چهار و نیم میلیون ازش کلاهبرداری کردن حالا شنبه میخواد بره شکایت ..اگر بگه کلاهبرداری کردن ممکن این روند خیلی طول بکشه میخواد بگه پول رو اشتباه کارت به کارت کرده بلکه سریعتر رسیدگی بشه ...دوستان نظرتون چی هست اون آقا تا شنبه حساب رو بسته سیم کارتم سوزنده به نظرتون چیکار کنه 

والا چی بگم. ساده لوحی این بنده خدا واقعا تعجب آوره.

اگه همون موقع به بانک مراجعه میکرد با پارتی بازی و بند پ شاید میتونست یه کاری بکنه.

ایشالا که سر هیچکس کلاه نره.

لینک به دیدگاه

با من تماس گرفتن گفتت  از رادیو...

سفر کربلا برنده شدم شماره کارت بدین و...

چون قبلا خونده بودم اینطوری کلاه برداری می کنن  دو کارت خالی زیر 20 هزار موجودی داشت  رو گفتم ، بعد خیلی جالب بهم گفت شما تو بانک ملت دو تا حساب دارین قرض الحسنه و جاری منظورتون کدومه ، من موندم چطور فهمیده بود یک حساب دیگه تو اون بانک دارم ، تو یک بانک دیگه حساب داشتم اونم می دونست ، کارتی من از سال پیش استفاده نکرده بودم ولی چون موجودی اون کارت بالا بود   ترسیدم سریع اون کارت  رو با کارت خوان مغازه در حین مکالمه باهاش خالی کردم.

بعد روشی به کار می برن اینکه می گن برو موجودی بگیر 

مال من چون سفر کربلا بود گفت : بسم الله الرحمن الرحیم بگین و کارت وارد دستگاه بکنین.

بعد گرفتن موجودی میگه برام بخون به صورت دو رقم دو رقم  ، من اینجا رقم الکی گفتم ??

بعد خوندن برو گزینه انتقال وجه بعد میگه جای مبلغ اول 00 بزن بعد رقم 2990 و چهار رقم آخر شماره موبایلتون مثلا اینطوری میشه 0029905080 که دو رقم اول نمی خوره کسی دقت نکنه نمی دونه داره مبلغ 3 تومن کارت به کارت می کنه.

بعد شماره کارت می دن  و... بعد گفتم میگه کارت موجودی نداره گفت دوباره بزن و... نزدیک نیم ساعت حرف زد

بعد فهمید منم سرکارش گذاشتم و نتونست کلاه برداری کنه گفت ناراحت شدم و بجون بچم فلان و... کفچه می زد بعد آخر گفت چون ما از رادیو تماس گرفتیم و جوایز از بانک مرکزی واریز میشه چون جایزه رو نخواستین حسابتون مسدود میشه و باید بیان تهران که ثابت کنین شما جایزه رو نخواستین و ... گفتم برو ببند هر گ می خوای بخور ...

بعد  بهم اس ام اس داد که حساب بانکی شماره بسته شد، شماره داد که تماس بگیرم . بعد با همون شماره اس ام اس واریز 3 تومن داده بودمثلا فکر کنی از سمت بانک بوده .

چیزای برام جالب بود که اپراتور خودکار  داشت و شماره اعلام می کرد 1 داخلی و ... زمانی منتظر می موند بری پای عابر بانک ،

دوما بعد چند دقیقه شماره تلفنش رو گوشی نشون نمی داد و می زد confidential  ( محرمانه ) که خیلی برام جالب بود و اینکه می دونست چه حساب هایی دارم.

یعنی آدم حواسش نباشه راحت کلاه برداری می کنن .

عکس اس ام اسی داده رو گذاشتم

فقط اشتباهی کردم که مکالمه رو ضبط نکردم.

wp_ss_20181108_0002.jpg

ویرایش شده توسط amir_y
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amir_y گفته است :

چون قبلا خونده بودم اینطوری کلاه برداری می کنن  دو کارت خالی زیر 20 هزار موجودی داشت  رو گفتم ، بعد خیلی جالب بهم گفت شما تو بانک ملت دو تا حساب دارین قرض الحسنه و جاری منظورتون کدومه ، من موندم چطور فهمیده بود یک حساب دیگه تو اون بانک دارم ، تو یک بانک دیگه حساب داشتم اونم می دونست ، کارتی من از سال پیش استفاده نکرده بودم ولی چون موجودی اون کارت بالا بود   ترسیدم سریع اون کارت  رو با کارت خوان مغازه در حین مکالمه باهاش خالی کردم.

مال من چون سفر کربلا بود گفت : بسم الله الرحمن الرحیم بگین و کارت وارد دستگاه بکنین.

بعد گرفتن موجودی میگه برام بخون به صورت دو رقم دو رقم  ، من اینجا رقم الکی گفتم 1f602.png1f602.png

بعد خوندن برو گزینه انتقال وجه بعد میگه جای مبلغ اول 00 بزن بعد رقم 2990 و چهار رقم آخر شماره موبایلتون مثلا اینطوری میشه 0029905080 که دو رقم اول نمی خوره کسی دقت نکنه نمی دونه داره مبلغ 3 تومن کارت به کارت می کنه.

بعد شماره کارت می دن  و... بعد گفتم میگه کارت موجودی نداره گفت دوباره بزن و... نزدیک نیم ساعت حرف زد

بعد فهمید منم سرکارش گذاشتم و نتونست کلاه برداری کنه گفت ناراحت شدم و بجون بچم فلان و... کفچه می زد بعد آخر گفت چون ما از رادیو تماس گرفتیم و جوایز از بانک مرکزی واریز میشه چون جایزه رو نخواستین حسابتون مسدود میشه و باید بیان تهران که ثابت کنین شما جایزه رو نخواستین و ... گفتم برو ببند هر گ می خوای بخور ...

بعد  بهم اس ام اس داد که حساب بانکی شماره بسته شد، شماره داد که تماس بگیرم . بعد با همون شماره اس ام اس واریز 3 تومن داده بودمثلا فکر کنی از سمت بانک بوده .

چیزای برام جالب بود که اپراتور خودکار  داشت و شماره اعلام می کرد 1 داخلی و ... زمانی منتظر می موند بری پای عابر بانک ،

دوما بعد چند دقیقه شماره تلفنش رو گوشی نشون نمی داد و می زد confidential  ( محرمانه ) که خیلی برام جالب بود و اینکه می دونست چه حساب هایی دارم.

این کلاهبردار ها با این همه ابتکاری که به خرج میدن بهتره برن یه چی اختراع کنن?بیشتر براشون میصرفه

اینا دست انیشتین رو از پشت بستن 

لینک به دیدگاه

واقعا ناراحت کنندست.دقیقا 3بار با بنده هم تماس گرفتن.اولیش میگفت نمیدونم چند میلیون جایزه نقدی بردید دومی وسومیش میگفت کمک هزینه سفر به عتبات عالیات برنده شدید ویه چیزایی راجب آذری جهرمی میگفت واز این حرفا.همشم از رادیو جوان بود?

هر 3بار تا گفتم کدوم موج برنامتون پخش میشه تا الآن گوش کنم قطع کردن.بار آخر اومد زرنگی کنه وسط حرفاش گفتم کدوم موج ؟؟گفت اجازه میفرمایید کلام بنده منعقد بشه؟خدمتتون عرض میکنم.گفتم بفرمایید .ادامه داد دری وری هاشو وگفت سریع تشریف ببرید دم عابر بانک دوباره گفتم پس نگفتی برادر من کدوم موج؟قطع کرد.:D

آدم اگه وقت اضافه داشته باشه خوب میتونه سر کارشون بزاره.برا دفعه بعدی اگه احیانا زنگ زدن یه سناریو چیدم که نگو ونپرس.

خلاصه امر اینکه این روش بسیار قدیمی هست ولی متاسفانه هنوز هم هستن کسایی که فریب این افراد رو از روی سادگی ویا شاید بهتر بشه گفت طمع میخورن .

لینک به دیدگاه

خیلی دوست دارم یکی هم  از رادیو جوان به من هم زنگ بزنه بگه برنده شدم☹️??

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

این خیلی ردیف بود??

در 6 ساعت قبل، amir_y گفته است :

بعد گرفتن موجودی میگه برام بخون به صورت دو رقم دو رقم  ، من اینجا رقم الکی گفتم 1f602.png1f602.png

wp_ss_20181108_0002.jpg

تا جایی که من تست کردم و مدتی دنبالش بودم این شماره کانفیدنشال رو هیچ اپراتوری توی ایران کار نمیکنه!!! عجیبه که تونستن از این قابلیت استفاده کنن!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...