رفتن به مطلب

چند سوال از کولرمستری ها در رابطه با MASTERLIQUID و Masterfan Pro

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

وقت بخیر

چند سوال در رابطه با واترکولر MASTERLIQUID ML240L RGB و فن های Masterfan Pro 140 RGB 3in1 دارم.متاسفانه با بررسی ریویوهای موجود  در نت به جواب سوالم نرسیدم چون اکثراً موازی کاری و توضیح واضحات هستن و تصمیم گرفتم سوالاتم رو اینجا مطرح کنم اگر احیاناً دوستی عزیزی بزرگواری از این دو محصول استفاده می کنه ممنون میشم اگر پاسخ سوالاتم رو بده.

1-نویز فن ها در چه حدیه؟ من بعد از کلی تجربه و تست فن های مختلف از برندهای متنوع فقط فن های تی بی سایلنس انرمکس رو نگه داشتم که واقعاً دث سایلنس هستش  و بقیه رو فروختم و البته فن های NZXT که قابل تحمل هستن.من بعضاً از هدفون های پشت باز استفاده میکنم و واقعاً نیاز دارم صدای فن در کمترین حد خودش باشه و کلاً صدای فن به خصوص لرزش فن باعث میشه عصبی بشم. ضمناَ بفرمائید اگر صدا داره صرفاً صدای باده یا صدای بلبرینگ و لرزش؟

2-من هرچقدر در سایت سازنده یا سایت های مختلف جست و جو کردم نرم افزار کولرمستر برای تنظیم رنگ و دورچرخش پمپ و فن های این واترکولر رو پیدا نکردم. آیا فقط از طریق ریموتش تنظیم میشه؟ اگر اینطور باشه فکر میکنم 6 مٌد مختلف برای دور فن و پمپ داشته باشه. حالا سوالم اینه وقتی فرضاً با ریموت سخت افزاری تنظیمش می کنید.دفعه بعد که سیستم رو روشن میکنید تنظیمات ذخیره شده یا اینکه هر بار با راه اندازی (منظور روشن کردنه, نه ریستارت کردن) باید دوباره رنگ و سرعت رو تنظیم کرد؟ این سوال برام مهمه چون رو حساب اینکه پدموس MP720 مثل محصولات ریزر یا کورسیر نرم افزاری تنظیم میشه اقدام به خرید این پدموس کردم ولی حالا که مدتیه استفاده میکنم واقعاً برای عذاب آوره چون نرم افزاری برای تنظیم رنگ یا شدت نور نداره و فقط با یک کلید لمسی که روی پد تعبیه شده میشه رنگ ها رو عوض کرد. اما هر بار که سیستم رو روشن میکنم تنظیماتش ریست میشه و LED پدموس به حالت چشمک زن rainbow در میاد و باید دوباره تنظیم کنم...

البته فن  Masterfan Pro 140 RGB 3in1 نرم افزار داره ولی میخوام بدونم نرم افزارش قابلیت تنظیم سرعت چرخش هم داره یا باید از بایوس تنظیم کنم یا پروفایل ایجاد کنم

3- این سوال از دو سوال قبلی برام مهمتره. نویز پمپ چقدره؟ من تا دو سال پیش از واترکولرهای کورسیر استفاده می کردم که نویز پمپشون خیلی رو اعصاب بود همین باعث شد کوچ کنم به ایرکولر. صدای ویز ویز پمپ کورسیر حتی در حالت آیدل اعصاب خورد کن بود و در لود غیر قابل تحمل. متاسفانه محصولات زیادی تو بازار داخلی نمونده و همین کولرمستر هستش که بنده هیج تجربه ای در رابطه با واترکولرهای این شرکت ندارم.

پیشاپیش ممنون از دوستانی که وقت کیذارن و راهنمایی می کنن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mm65 گفته است :

درود

وقت بخیر

چند سوال در رابطه با واترکولر MASTERLIQUID ML240L RGB و فن های Masterfan Pro 140 RGB 3in1 دارم.متاسفانه با بررسی ریویوهای موجود  در نت به جواب سوالم نرسیدم چون اکثراً موازی کاری و توضیح واضحات هستن و تصمیم گرفتم سوالاتم رو اینجا مطرح کنم اگر احیاناً دوستی عزیزی بزرگواری از این دو محصول استفاده می کنه ممنون میشم اگر پاسخ سوالاتم رو بده.

1-نویز فن ها در چه حدیه؟ من بعد از کلی تجربه و تست فن های مختلف از برندهای متنوع فقط فن های تی بی سایلنس انرمکس رو نگه داشتم که واقعاً دث سایلنس هستش  و بقیه رو فروختم و البته فن های NZXT که قابل تحمل هستن.من بعضاً از هدفون های پشت باز استفاده میکنم و واقعاً نیاز دارم صدای فن در کمترین حد خودش باشه و کلاً صدای فن به خصوص لرزش فن باعث میشه عصبی بشم. ضمناَ بفرمائید اگر صدا داره صرفاً صدای باده یا صدای بلبرینگ و لرزش؟ 

2-من هرچقدر در سایت سازنده یا سایت های مختلف جست و جو کردم نرم افزار کولرمستر برای تنظیم رنگ و دورچرخش پمپ و فن های این واترکولر رو پیدا نکردم. آیا فقط از طریق ریموتش تنظیم میشه؟ اگر اینطور باشه فکر میکنم 6 مٌد مختلف برای دور فن و پمپ داشته باشه. حالا سوالم اینه وقتی فرضاً با ریموت سخت افزاری تنظیمش می کنید.دفعه بعد که سیستم رو روشن میکنید تنظیمات ذخیره شده یا اینکه هر بار با راه اندازی (منظور روشن کردنه, نه ریستارت کردن) باید دوباره رنگ و سرعت رو تنظیم کرد؟ این سوال برام مهمه چون رو حساب اینکه پدموس MP720 مثل محصولات ریزر یا کورسیر نرم افزاری تنظیم میشه اقدام به خرید این پدموس کردم ولی حالا که مدتیه استفاده میکنم واقعاً برای عذاب آوره چون نرم افزاری برای تنظیم رنگ یا شدت نور نداره و فقط با یک کلید لمسی که روی پد تعبیه شده میشه رنگ ها رو عوض کرد. اما هر بار که سیستم رو روشن میکنم تنظیماتش ریست میشه و LED پدموس به حالت چشمک زن rainbow در میاد و باید دوباره تنظیم کنم...

البته فن  Masterfan Pro 140 RGB 3in1 نرم افزار داره ولی میخوام بدونم نرم افزارش قابلیت تنظیم سرعت چرخش هم داره یا باید از بایوس تنظیم کنم یا پروفایل ایجاد کنم

3- این سوال از دو سوال قبلی برام مهمتره. نویز پمپ چقدره؟ من تا دو سال پیش از واترکولرهای کورسیر استفاده می کردم که نویز پمپشون خیلی رو اعصاب بود همین باعث شد کوچ کنم به ایرکولر. صدای ویز ویز پمپ کورسیر حتی در حالت آیدل اعصاب خورد کن بود و در لود غیر قابل تحمل. متاسفانه محصولات زیادی تو بازار داخلی نمونده و همین کولرمستر هستش که بنده هیج تجربه ای در رابطه با واترکولرهای این شرکت ندارم.

پیشاپیش ممنون از دوستانی که وقت کیذارن و راهنمایی می کنن

1. حدود یکی - دو ماه ساکت هستند بعدش یه کوچولو نویز دارند. صدای باد داره. نویزش هم در حد کمه ولی اونقدری هست متوجه روشن و یا خاموش بودن فن بشید. به عبارت دیگه Death Silent نیست.

2. نرم افزار نداره. فقط از طریق ریموتش رنگهاش دستی عوض میشه، اونم تنوع نداره، چند تا رنگ ثابت و بعد هم حالت Color Cycle

- تنظیماتش Save میمونه بعد از خاموشی سیستم

- تنظیم سرعت فنها رو باید بسپارید به دست مادربرد

3- نویز پمپ خیلی کمه، از این نظر پمپش خوبه. اینطوری بگم، من تقریبا در دو سه موردی که این واتر دستم بود، اصلا نویزی از پمپش نشنیدم.

لینک به دیدگاه

نظرتون درباره موس پد چیه؟ واقعا ارزش هزینه اش رو داره و اونقدر زیبایی میده به میز؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mm65 گفته است :

MASTERLIQUID ML240L RGB 

1-نویز فن ها در چه حدیه؟  ضمناَ بفرمائید اگر صدا داره صرفاً صدای باده یا صدای بلبرینگ و لرزش؟

2-آیا فقط از طریق ریموتش تنظیم میشه؟

3- نویز پمپ چقدره؟ 

سلام بزرگوار،  ما خودمون راهنمایی شده شما هستیم ولی صرفا جهت به اشتراک گذاشتن تجربه خودم در این مدت حدود 3 ماه که از این واتر کولر استفاده میکنم و همینطور لطف دوستمون که قابل دونستن و بنده رو تگ کردم نظر ارسال میکنم.

این واتر کولر از نظر کارایی چیز خوبی هست، راحت 7700k بنده را خنک و در دمایی مناسب نگه میداره، اما بحث مشکل سازش دقیقا همون فن ها و کنترلرش هست، من قبل از این، فن زیاد داشتم ولی فن های این نسبت به فن های قبلی همچین بگی نگی صدایی عجیب میده، در داخل کیس در حالت کار عادی فقط 2فن واتر کولر و یک فن jetflo 120 در کمترین حالت خودشون روشن هستن، من احساس میکنم صدایی که تولید میشه ازشون بیشتر صدای بلبرینگ هست نه صدای باد و حتی در حالت بیکاری هم اون صدای خفیف بلبرینگ شنیده میشه (خواستم وویس یا فیلم بگیرم ولی خوب نشد)

برای کنترل سرعت فن ها فقط از بایوس یا نرم افزار مادربورد میتونین کمک بگیرین که اگه اینکار رو از طریق بایوس انجام بدین بهتره چون بعد از هربار روشن شدن به محض بالا اومدن سیستم خودش تنظیم میشه، برای کنترل نورپردازی فقط میتونین از ریموتش استفاده کنین که برخلاف موس پد شما دارای حافظه هست و حالتی که اتخاب میکنین پایدار میمونه فقط موضوع نحوه و جای قرار دادن ریموت هست که بنده به صورتی که در عکس زیر میبینین نصبش کردم که از بیرون کیس قابل کنترل باشه.

در آخر من متوجه نویزی از جانب پمپ نشدم و صدای خاصی ازش نشنیدم و بیشتر فقط صدای خود فن ها هست.

photo_2018-10-20_23-23-25.thumb.jpg.69403a4df15d608d2368d8e94db38cf0.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

من این کولر رو دارم. مادربورد من آرجی بی هستش و سوکت این فن به مادربورد وصله . به هر رنگی دوس دارم تغیر میدم و بعد از خاموش شدنم تغیر نمیکنه.

از نظر من خوب خنک میکنه و صدای خاصی هم نمیده. من اصلا از پنلش استفاده نمیکنم و از طریق نرم افزار مادربورد تنظیم میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

1. حدود یکی - دو ماه ساکت هستند بعدش یه کوچولو نویز دارند. صدای باد داره. نویزش هم در حد کمه ولی اونقدری هست متوجه روشن و یا خاموش بودن فن بشید. به عبارت دیگه Death Silent نیست.

2. نرم افزار نداره. فقط از طریق ریموتش رنگهاش دستی عوض میشه، اونم تنوع نداره، چند تا رنگ ثابت و بعد هم حالت Color Cycle

- تنظیماتش Save میمونه بعد از خاموشی سیستم

- تنظیم سرعت فنها رو باید بسپارید به دست مادربرد

3- نویز پمپ خیلی کمه، از این نظر پمپش خوبه. اینطوری بگم، من تقریبا در دو سه موردی که این واتر دستم بود، اصلا نویزی از پمپش نشنیدم.

پس در واقع rgb نیست. پدموسش هم همینه چند تا رنگ داره که اونم به درد نمیخوره. مثلاً قرمزش نه قرمزه نه صورتی یه چیز بین این دو رنگ. صورتیش یه رنگی بین بنفش و صورتی و گلبهی. یعنی واقعاً خیلی شرمنده کردن...

این نویز پمپ خیلی برام مهمه چون هیچ کاریش نمیشه کرد.فقط یه سوال ;  سرعت پمپ رو هیچ رقمه نمیشه تغییر داد؟

در 17 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام بزرگوار،  ما خودمون راهنمایی شده شما هستیم ولی صرفا جهت به اشتراک گذاشتن تجربه خودم در این مدت حدود 3 ماه که از این واتر کولر استفاده میکنم و همینطور لطف دوستمون که قابل دونستن و بنده رو تگ کردم نظر ارسال میکنم.

این واتر کولر از نظر کارایی چیز خوبی هست، راحت 7700k بنده را خنک و در دمایی مناسب نگه میداره، اما بحث مشکل سازش دقیقا همون فن ها و کنترلرش هست، من قبل از این، فن زیاد داشتم ولی فن های این نسبت به فن های قبلی همچین بگی نگی صدایی عجیب میده، در داخل کیس در حالت کار عادی فقط 2فن واتر کولر و یک فن jetflo 120 در کمترین حالت خودشون روشن هستن، من احساس میکنم صدایی که تولید میشه ازشون بیشتر صدای بلبرینگ هست نه صدای باد و حتی در حالت بیکاری هم اون صدای خفیف بلبرینگ شنیده میشه (خواستم وویس یا فیلم بگیرم ولی خوب نشد)

برای کنترل سرعت فن ها فقط از بایوس یا نرم افزار مادربورد میتونین کمک بگیرین که اگه اینکار رو از طریق بایوس انجام بدین بهتره چون بعد از هربار روشن شدن به محض بالا اومدن سیستم خودش تنظیم میشه، برای کنترل نورپردازی فقط میتونین از ریموتش استفاده کنین که برخلاف موس پد شما دارای حافظه هست و حالتی که اتخاب میکنین پایدار میمونه فقط موضوع نحوه و جای قرار دادن ریموت هست که بنده به صورتی که در عکس زیر میبینین نصبش کردم که از بیرون کیس قابل کنترل باشه.

در آخر من متوجه نویزی از جانب پمپ نشدم و صدای خاصی ازش نشنیدم و بیشتر فقط صدای خود فن ها هست.

درود.محبت دارید.ممنونم از کمکتون

درباره فن های این کولر نظرات منفی زیادی خوندم نهایتاً اگر ببینم اذیت میکنه عوضشون میکنم.شما وقتی از بایوس دور فن ها رو کم میکنید بازم اون صدایی که میگید میاد؟ چون من جت فلو داشتم با یک پروفایل دستی در بایوس صداش رو کم کردم فقط لرزش داشت که اول احساس کردم پره ها زیادی به تاور ایرکولر نزدیک هستن و 4 عدد واشر آب نرم بین فن و تاور ایرکولر قرار دادم و صداش قطع شد ولی بازم صدای برخورد باد با ایرکولر زیاد بود و البته بدترین چیز این بود که نور led ثابت بود و قابلیت خاموش شدن نداشت.وگرنه فن مورد تائید و جنس بدنه و متریالش و از همه مهمتر مقاومت در برابر گرد و غبارش خیلی خوبه

در رابطه با ریموتش اتفاقاً خودمم داشتم بهش فکر می کردم ابتکار جالبی به کار بردید. من میتونم بیارمش جلوی کیس البته به شرطی که طول کابلش اجازه بده, دو تا از این فیـلتــر ها رو در میارم و نزدیک درب جلوی کیس قرارش میدم وقتی درب بسته باشه اصلاً معلوم نیستش و جلوه بدی هم نداره

20181116_174653.jpg

20181116_174727.jpg

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

نظرتون درباره موس پد چیه؟ واقعا ارزش هزینه اش رو داره و اونقدر زیبایی میده به میز؟

درود

خلاصه بگم پدموس Sphex ریزر رو روی یک سطح آلومینیومی قرار دادن و دورش led و یه علامت اثر انگشت داره که برای تغییر رنگ نور پدموس بکار میره.

در خصوص ارزش هزینه اینو بگم اگر این سوال رو 6 ماه پیش ازم می پرسیدید میگفتم خیر. چون با 300 تومن میشد پدموس کورسیر rgb خرید.اما الان که کورسیر شده 900 و ریزر 850 و پدموس ای فورتک 35 تومنی شده 140 میگم بله این پدموس نه تنها ارزش هزینه کردن داره بلکه قیمت مفته. کیفیت بسته بندی عالیه کلاً آنباکسینگش حس یه کالای لوکس و باکیفیت رو منتقل میکنه. جنس بدنه و سطح پد خوبه.کابل نرم با روکش پارچه و محل اتصال کابل با پد محافظ فلزی داره. پایه های ایستایی داره و به راحتی روی میز کارتون حرکت نمیکنه

زیبایی به میز میده به شرطی که موس و کیبوردتون هم rgb باشه. البته همونطور که خدمت آرمین جان هم عرض کردم این  rgb واقعی نیست. تو rgb شما باید بتونید رنگ قرمز سبز و آبی رو دستی تغییر بدید. مثل کورسر مثلاً چند نوع رنگ سبز میشه تولید کرد یا چند رنگ صوتی با طیف های مختلف.شدت نور رو میشه تغییر داد ولی این پد کلاً چند تا رنگ محدود داره با دو مدل سایکل. چند تا عکس براتون گرفتم خودتون ببینید

20181116_173325.jpg

20181116_173359.jpg

20181116_173417.jpg

20181116_173451.jpg

20181116_173606.jpg

20181116_173722.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، mm65 گفته است :

پس در واقع rgb نیست .

شما وقتی از بایوس دور فن ها رو کم میکنید بازم اون صدایی که میگید میاد؟

واشر آب نرم بین فن و تاور ایرکولر قرار دادم

اتفاقا کیفیت led هاش بالا هست و تفکیک رنگ عالی داره.

بله بازم اون صدا هست و بیشتر زمانی احساس میشه که فن در کمترین حالت ممکن قرار داره ، یک مقدار که سرعتش زیاد بشه یک صدایی مثل صدای باد میده که کمتر آزار دهنده هست.

من احساس میکنم بیشترین صدارو همون جت فلو ایجاد میکنه و وقتی هوارو از پشت کیس میخواد خارج کنه در برخورد با شبکه های بدنه کیس صداش چند برابر میشه.

در 16 دقیقه قبل، mm65 گفته است :

در رابطه با ریموتش اتفاقاً خودمم داشتم بهش فکر می کردم ابتکار جالبی به کار بردید. من میتونم بیارمش جلوی کیس البته به شرطی که طول کابلش اجازه بده, دو تا از این فیـلتــر ها رو در میارم و نزدیک درب جلوی کیس قرارش میدم وقتی درب بسته باشه اصلاً معلوم نیستش و جلوه بدی هم نداره

سیمش همچین بگی نگی بلنده بدک نیست ، خوبی که داره همه قسمتاش جدا جدا هست راحت میتونین جا به جاش کنین.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، mm65 گفته است :

درود

خلاصه بگم پدموس Sphex ریزر رو روی یک سطح آلومینیومی قرار دادن و دورش led و یه علامت اثر انگشت داره که برای تغییر رنگ نور پدموس بکار میره.

در خصوص ارزش هزینه اینو بگم اگر این سوال رو 6 ماه پیش ازم می پرسیدید میگفتم خیر. چون با 300 تومن میشد پدموس کورسیر rgb خرید.اما الان که کورسیر شده 900 و ریزر 850 و پدموس ای فورتک 35 تومنی شده 140 میگم بله این پدموس نه تنها ارزش هزینه کردن داره بلکه قیمت مفته. کیفیت بسته بندی عالیه کلاً آنباکسینگش حس یه کالای لوکس و باکیفیت رو منتقل میکنه. جنس بدنه و سطح پد خوبه.کابل نرم با روکش پارچه و محل اتصال کابل با پد محافظ فلزی داره. پایه های ایستایی داره و به راحتی روی میز کارتون حرکت نمیکنه

زیبایی به میز میده به شرطی که موس و کیبوردتون هم rgb باشه. البته همونطور که خدمت آرمین جان هم عرض کردم این  rgb واقعی نیست. تو rgb شما باید بتونید رنگ قرمز سبز و آبی رو دستی تغییر بدید. مثل کورسر مثلاً چند نوع رنگ سبز میشه تولید کرد یا چند رنگ صوتی با طیف های مختلف.شدت نور رو میشه تغییر داد ولی این پد کلاً چند تا رنگ محدود داره با دو مدل سایکل. چند تا عکس براتون گرفتم خودتون ببینید

20181116_173325.jpg

20181116_173359.jpg

20181116_173417.jpg

20181116_173451.jpg

20181116_173606.jpg

20181116_173722.jpg

چه جالب که شما دقیقا همون کیبورد و موس پدی رو دارید که من میخوام بخرم?

پس در کل با موس پد موافق هستید و میخرمش یه سوال دیگه نظرتون درباره کیبورد چیه؟ سوئیچ شما چه رنگیه و از کیبورد راضی هستید؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، alirezatha گفته است :

چه جالب که شما دقیقا همون کیبورد و موس پدی رو دارید که من میخوام بخرم1f602.png

پس در کل با موس پد موافق هستید و میخرمش یه سوال دیگه نظرتون درباره کیبورد چیه؟ سوئیچ شما چه رنگیه و از کیبورد راضی هستید؟ 

بله در این رنج قیمت در حال حاضر بسیار توصیه میشه

چری رد. کیبورد حرف نداره از هر لحاظ البته من بخاطر کلیدهای مدیا گرفتمش چون موسیقی زیاد گوش میکنم کار راه اندازه.کیبورد رو بیش تر از دو ساله دارمش کاملاً راضیم.بر خلاف موس که آهنربای اثر انگشته

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mm65 گفته است :

این نویز پمپ خیلی برام مهمه چون هیچ کاریش نمیشه کرد.فقط یه سوال ;  سرعت پمپ رو هیچ رقمه نمیشه تغییر داد؟

سرعت پمپ رو اگر مادربردتون بتونه درگاهش رو داشته باشه و یا کانکتور فنش PWM/DC باشه، میتونید تغییر بدین.

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/25, 18:19:22، mm65 گفته است :

20181116_173722.jpg

دااداش مدل کیبوردت چیه ؟ کورسیره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوباره

دوستان این کولر رو تهیه کردم. خواستم نظر خودم رو هم بنویسم تا تاپیک منبع مناسبی باشه برای خریدار بعدی

تنها جنبه مثبتش از نظر بنده پمپه! پمپش صدای ویز ویز نداره? ولی

شیلنگ بسیار سفت و فاقد انعطاف پذیری طوری که موقع اسمبل باید دقت کنی نشکنه

براکت رو هواست! یعنی براکت فقط با 4 تا پیچ به پمپ وصل میشه هر وقت مثلاً بخوای ثرمال پیست رو عوض کنی باید حواست باشه براکت نیوفته! حالا اینو مقایسه کنید با کورسر یا حتی واترهای 6 سال پیش انتک که حداقل دو تا چسب یک دو طرفه داشتن که براکت رو ثابت کنه روی مادربرد...

و اما بدترین مشکل این واتر فن ها هستند. فکر میکنم از تکنولوژی دهه 90 رنو استفاده کردند. قشنگ صدای رنو 5 میده ? از بایوس به حدی دور فن رو کاهش دادم که عملکردش درحال حاضر از ایرکولرم ضعیف تر شده ولی بازم صدا میده. با اختلاف بدترین فنی هستش که تا بحال خریدم.

فن های اینو با فن های ترمالتیک که تازه خریدم مقایسه میکنم دلم میخواد سرمو بکوبم به دیوار. ترمالتیک بسیار کم صداتر زیبا تر و ریموت خوب

من فقط سوالم اینه. این فن هایی که لیون اورده فن های همین واترکولر هستند؟ یا فرق میکنه؟ چون ظاهرشون تو سایت کولرمستر که یکیه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-&-heatsinks-&-coolers/case-fan/cooler-master-masterfan-pro-120-rgb-3in1-with-controller-case-fan.html

در در 1397/08/28, 05:06:52، armin2apr گفته است :

دااداش مدل کیبوردت چیه ؟ کورسیره؟

کوچیک شما Corsair K70 RGB هستن

20181123_164954.jpg

20181123_165241.jpg

لینک به دیدگاه

اون پک 3 فن کولر مستر واسه کیسه نه واتر کولر، برای واتر باید حداقل 1800 دور به بالا باشه.

اگر میخوای فن هاشو عوض کنی، فن گرین RGB بگیر، بی صداست، من با مادربرد روی کمترین دور رو 450RPM تنظیم می کنم.

متاسفانه این برای همه واتر ها تا جایی که دیدم صدق می کنه، همون دفعه اول باید فنهاش و عوض کنی.

ترمالتیک فنهای بی صدایی داره ولی Air Flow خیلی ضعیفی داره متاسفانه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اون پک 3 فن کولر مستر واسه کیسه نه واتر کولر، برای واتر باید حداقل 1800 دور به بالا باشه.

اگر میخوای فن هاشو عوض کنی، فن گرین RGB بگیر، بی صداست، من با مادربرد روی کمترین دور رو 450RPM تنظیم می کنم.

متاسفانه این برای همه واتر ها تا جایی که دیدم صدق می کنه، همون دفعه اول باید فنهاش و عوض کنی.

ترمالتیک فنهای بی صدایی داره ولی Air Flow خیلی ضعیفی داره متاسفانه.

فن MASTERFAN MF120L دورش 1200 و سی اف ام 32 هستش ولی کولر مستر برای کولر هم توصیه کرده. دیگه وقتی دور رو بیاری رو 450 چه فایده ای داره؟ الان سه عدد Riing 14 داره تو کیس من با بالاترین دور میچرخه صدای سه تاش یک دهم فن های کولرمستر نیست تازه من در حدی دور فن های کولرمستر رو کم کردم بادش شده در حد فوت مورچه.هم بین بدنه کیس و رادیات واشر لاستیکی گذاشتم و هم حدفاصل فن و رادیات اصلاً ذات فن ها پرصداست

والا من از فن های انتک اصلاً صدای خاصی نشنیدم. صدای فن های کورسر هم قابل تحمل بود. این دیگه نوبره.

من هنوزم نفهمیدم اون پک سه تایی کولرمستر که لیون اورده همین فنهای ML240L هستش یا نه کم صداست.عکس لیون یه چیزه سایت سازنده یه چیز دیگه

لینک به دیدگاه

کوچیک شما Corsair K70 RGB هستن

دوست عزیز احیانا قصد فروش کیبورد رو ندارید؟بنده به قیمت خوبی خریدارم.

ویرایش شده توسط alimogharehabed
لینک به دیدگاه

متاسفانه کولر مستر تو فن خیلی افتضاحه.موقعی ک تاپیک زدی میخواستم تجربم از فن های کولر مستر رو بنویسم ولی خب یه عده بچه میان توهین میکنن

من ک یه سال فن های جت فلو داشتم هیچوقت نتونستم به صداش عادت کنم

از پمپ واترکولرتون خیلی تعریف شنیدم،خیلی از دوستان راضی بودن ولی از فن هاش خیر

امیدوارم یه فن خوب بخرید و جایگزین کنی دادا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما هم مثل بنده احساس میکنین صدای بلبرینگ و خود فن هست درسته؟؟؟

یه مشکل اساسی و اعصاب خورد کنی که من باهاش دارم خود cpu هست ?

من بعد از سالها اولین باره i7 استفاده میکنم (7700k) و مشکل اینجاس که برخلاف i5 مثل اینکه نوسان دمای i7 مخصوصا این مدل خیلی بالا هست در حدی که با باز کردن یه گوگل کروم یه دفعه میره بالا دوباره میاد پایین ، و دقیقا مشکل اعصاب خورد کن از همینجا شروع میشه ، چون من هرجور سرعت فنهارو تنظیم میکنم بازم چونکه یه دفعه بالا پایین میشه اعصاب خورد میکنه ، فکرشو بکنین مثلا روی ۵۰۰ دور هست بعد در عرض ۵ ثانیه میره روی ۱۵۰۰ دور دوباره میاد روی ۵۰۰ این اتفاق نصف شب ها واقعا آزار دهنده هست.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rahmanshahi گفته است :

من بعد از سالها اولین باره i7 استفاده میکنم (7700k) و مشکل اینجاس که برخلاف i5 مثل اینکه نوسان دمای i7 مخصوصا این مدل خیلی بالا هست در حدی که با باز کردن یه گوگل کروم یه دفعه میره بالا دوباره میاد پایین ، و دقیقا مشکل اعصاب خورد کن از همینجا شروع میشه ، چون من هرجور سرعت فنهارو تنظیم میکنم بازم چونکه یه دفعه بالا پایین میشه اعصاب خورد میکنه ، فکرشو بکنین مثلا روی ۵۰۰ دور هست بعد در عرض ۵ ثانیه میره روی ۱۵۰۰ دور دوباره میاد روی ۵۰۰ این اتفاق نصف شب ها واقعا آزار دهنده هست.

صدای خود موتور فن هستش نه صدای باد

دقیقا منم این مشکل شمارو با پردازنده 6100 و 7700 داشتم.ولی خب کیس من 3تا فن جت فلو بود به قول شما مرورگر رو ک باز میکردم یه صدای زوزه میومد :| 

فک کنم راه حلش هم دلید کردن پردازنده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

دوست عزیز احیانا قصد فروش کیبورد رو ندارید؟بنده به قیمت خوبی خریدارم.

خیر متاسفانه

در 3 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

متاسفانه کولر مستر تو فن خیلی افتضاحه.موقعی ک تاپیک زدی میخواستم تجربم از فن های کولر مستر رو بنویسم ولی خب یه عده بچه میان توهین میکنن

من ک یه سال فن های جت فلو داشتم هیچوقت نتونستم به صداش عادت کنم

از پمپ واترکولرتون خیلی تعریف شنیدم،خیلی از دوستان راضی بودن ولی از فن هاش خیر

امیدوارم یه فن خوب بخرید و جایگزین کنی دادا

فاجعه ست. ظاهراً این پکی که لیون داره همین مشکل rattle رو داره :

https://www.amazon.com/dp/B075S8QX69/ref=psdc_11036291_t1_B0731KRCTX

فن 25 دلاری بخری 600 تازه صداش اعصابتو بهم بریزه.?

ممنونم. ولی فن 12 rgb به درد بخور تو بازار نیست متاسفانه

در 3 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

دقیقاً صدای بلبرینگه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

دقیا من هم همین مشکل رو با 6700k حالا 8700k دارم وبخاطر همون قضیه خمیر بی کیفیت هست که اینتل لطف کرده وزده زیر ihs.

من fan curve رو بر اساس دمای خود بلاک کولر تنظیم کردم و مشکلی درست نمیکنه چون دمای سی پی یو ناگهانی میره رو 50مثلا اما تو این یکی دوثانیه تا برگرده بلاک دماش تقریبا تغییری نمیکنه پس دور فن هم عوض نمیشه.البته بنده با برنامه کورسیر لینک اینکارو میکنم نمیدونم کولر مستر همچین قابلیتی داره یا نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شنیدین میگن دست نزار رو دلم که خونه ؟ ?

فک کنم من دقیقا همون کارو کردم ?

پس راه حل چیه؟من حتی یه دوره به فکر این افتادم که کنترلر فن دستی بخرم هر موقع سیستم رفت توی لود دستی زیاد کنم دوباره دستی کم کنم، ولی خب کیس فضایی برای این کار نداشت و البته خیلی هم ذشت میشد ?

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

شنیدین میگن دست نزار رو دلم که خونه ؟ ?

دقیقا الان با من همین کار رو کردی?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شگفتا ?

وژدانن این کوگار کارش درسته، ترکیب این ۳مورد کنار هم غیر ممکنه :

۱۲۰۰ دور 

۱۷ دسی بل 

۶۰ الی ۱۰۲ سی اف ام 

https://www.amazon.com/Cougar-Vortex-CF-V12HB-Dynamic-Bearing/dp/B0792L2XWW/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1543571258&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=case+fans+120mm&dpPl=1&dpID=41sbRWtXV5L&ref=plSrch

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...