رفتن به مطلب

بررسی rx 590 برای له کردن اماده اید؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنچمارک و بررسی کارت rx590

https://hexus.net/tech/reviews/graphics/124211-amd-radeon-rx-590/

به راحتی 1060 رو له کرد و نزدیک 1070رسید!

c34dfeac-8f26-4ac8-938d-88119ce6f577.png08d5549e-cc33-4441-933d-6d981cbb5756.pngc3c79c03-9c7b-4a9a-82dd-ca421652c4b5.png4d7c056f-ef6f-47e9-8105-e8f79a33c5c0.png73543b95-8754-49a2-ab70-f789bbac3315.png97c255af-0894-4081-a3b7-fbdb4d7c2f84.png16139d74-a408-491b-94ac-ef038cefe751.png39aff198-98c7-438a-af96-11f8e02161fe.pngc66c5f70-ac9b-414a-9bc5-8cc742c90e87.png7d3ff420-3b6b-46f1-b493-173eb401860f.png

هرچند بازی های کمی تست شده ولی میشه گفت اگه وارد ایران شه و دست ماینر نیوفته انتخاب بهتری نسبت به 1060 میتونه باشه  و اگه درایور خوبی براش عرضه بشه با 1070 قابل رقابت میشه 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

سلام

کلا  زیر ۱۰ درصد با rx580 فاصله داره ?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

به راحتی 1060 رو له کرد و نزدیک 1070رسید!

با مصرف اندازه 1080ti و دمای کاری فوق العاده !

Capture2.thumb.JPG.6d650b28b4dd55dfba3bf1ba0a0fa04a.JPG

5 درصد افزایش کلاک اسپید در کنار 25 درصد افزایش قیمت

Capture.JPG.54582ac336e1203466a28cf0f369f78e.JPG
LOL

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

این چیه amd زده :| 

فاصلش با 580 خیلی کمه اصلا ارزش نداره.بعدشم یه خرده بی انصافیه چیزی ک من دیدم همه 1060 ها نسخه فاندرز هستن !

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

5 درصد افزایش کلاک اسپید در کنار 25 درصد افزایش قیمت

LOL

12 درصد افزایش پرفورمنس به همراه 3 بازی رایگان به ارزش 180 دلار !

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

این چیه amd زده :| 

فاصلش با 580 خیلی کمه اصلا ارزش نداره.بعدشم یه خرده بی انصافیه چیزی ک من دیدم همه 1060 ها نسخه فاندرز هستن !

اره منم توجه کردم بهش ولی فعلا این بنچمارک ها اومده بیرون باید باز صبر کرد احتمالش هست تو نسخه غیر رفرنس هم شکست بده 1060 رو

ولی بازم به 1070 رسیده تا یه جاهایی 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

دمای غیرمجاز برای amd حدود 90 درجه هست تا 90 درجه هیچ مشکلی پیش نمیاد

مصرف کارت رو اطلاع ندارم اگه زیاد باشه ارزش خرید نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا با هیچیش مشکل ندارم
ولی اخه راضی میشید با این دما اونم برای شرایط آزمایشی یه همچین کارتی بخرید ؟صادقانه پاسخ بدین ، البته به خودتون
این دمای Fatboy هست  ، واقعاً وحشناکه ، این دما برای کارت نو هست که به مرور زمان و با عمر بیشتر  بدتر هم میشه و اگر هم همه چی ردیف باشه باز هم همه میدونن که دمای بالا باعث کاهش عمر مفید قطعات میشه
این دما باعث میشه دمای سایر قطعات هم تحت تاثیر قرار بگیرن
3 تا بازی رایگان روش هست خیلی خوبه ولی برای ایرانی جماعت با این وضع اینترنت و ... فکر نکنم
3325.jpg.e2539b15bdf1f6f5df7b65a3bfc76754.jpg

لینک به دیدگاه

آقا من فکر کردم این دوران تمام شده

ولی گویا هنوز هستند این نسل که در مورد له کردن صحبت میکنند

دیگه وقتشه مدیریت منفی هارو فعال کنه ما هم بشینیم تخمه شکوندن و تماشا.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، memex گفته است :

اره منم توجه کردم بهش ولی فعلا این بنچمارک ها اومده بیرون باید باز صبر کرد احتمالش هست تو نسخه غیر رفرنس هم شکست بده 1060 رو

ولی بازم به 1070 رسیده تا یه جاهایی 

همونطور ک دوستمون گفتن دمای کارت بالاس.25 درصد افزایش قیمت! گول بازی ها رو نخورید وقتی میشه با کرکی یا اشتراکی بازی کرد چرا پول بیخود باید داد ؟! اونم تو این وضعیت ؟! واقعا amd تو زمینه گرافیک شده مث دوران بولدزر پردازنده هاش ! داره تو منجلاب دست و پنجه نرم میکنه !هنوز خیلی مونده این کارت گرد و خاک 1070 رو لمس کنه چه برسه ک بخواد نزدیک بشه.

بعدشم شما نگو دمای کارت های  amd تا 90 درجه مشکلی پیش نمیاره ! اون کارت قراره تو کیس باشه یعنی حرارتش رو مادربرد و پردازندت(اگه ایر کولر داشته باشی) تاثیر داره.اینو من از تجربم در مورد کارت های amd ک داشتم بدست آوردم

در 5 ساعت قبل، Mr.Ekaba گفته است :

آقا من فکر کردم این دوران تمام شده

ولی گویا هنوز هستند این نسل که در مورد له کردن صحبت میکنند

دیگه وقتشه مدیریت منفی هارو فعال کنه ما هم بشینیم تخمه شکوندن و تماشا.

:D ?

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

والا با هیچیش مشکل ندارم
ولی اخه راضی میشید با این دما اونم برای شرایط آزمایشی یه همچین کارتی بخرید ؟صادقانه پاسخ بدین ، البته به خودتون
این دمای Fatboy هست  ، واقعاً وحشناکه ، این دما برای کارت نو هست که به مرور زمان و با عمر بیشتر  بدتر هم میشه و اگر هم همه چی ردیف باشه باز هم همه میدونن که دمای بالا باعث کاهش عمر مفید قطعات میشه
3 تا بازی رایگان روش هست خیلی خوبه ولی برای ایرانی جماعت با این وضع اینترنت و ... فکر نکنم
3325.jpg.e2539b15bdf1f6f5df7b65a3bfc76754.jpg

اره اگه دمای اینقد باشه همون 480 یا 580 یا 1060 منطقی تره...

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mr.Ekaba گفته است :

دیگه وقتشه مدیریت منفی هارو فعال کنه ما هم بشینیم تخمه شکوندن و تماشا

این فقط یه بررسی بود و یه تیتر که مخاطب جذب شه این حرف شما شخصیت شمارو نشون میده

لینک به دیدگاه

بنچمارک جدید

https://www.pcgamesn.com/nvidia-gtx-1060-review-benchmarks

در این تست برند پاور کالر در لود 100درصد حداثر 300وات برق و 66 درجه برای حرارت ثبت کرده 

لینک به دیدگاه

نتایج بنچمارک های جدید

1840376347_Ca123234pture.thumb.PNG.eda34ca7c1e5c6422117e28e0ea9ef52.PNG

Ca12pture.thumb.PNG.9c4a380eac50f3d09f8e45edc95cf32a.PNG

Captasure.thumb.PNG.bf41dbea9a7791c4686e284ad1c472f0.PNG

Captu12334re.thumb.PNG.3e2869152c875b3bce09f6a8ef42bbf8.PNG

Capture.thumb.PNG.57085fe341d368974e82a8f18400cac1.PNG

Capbnture.thumb.PNG.f64d9719562ac8d76fcbaf54936904ce.PNG

اینم بخاری برقی که میگفتید ?

لینک به دیدگاه

تنها چیزی که با RX 590 له شده ابروی خود ای ام دیه. 

با این کارت ای ام دی هم برای تولید‌ به TSMc کوچ کرده و میشه مقایسه بهتری بینشون انجام داد. این کارت ولتاژ لودش حدود ۱.۱۵۶هستش و تقریبا همه کارت های تورینگ ولتاژ لودشون حداکثر 1.037 و کارت های پاسکال مثل GTX 1060 با 1.063 ولت کار میکنن. 

با این که ای ام دی انقدر ولتاژ اضافی به کارتاش وارد میکنه به سختی فرکانس رو به حدود ۱۵۰۰-۱۶۰۰ مگاهرتز رسونده. در حالی که بدون افزایش ولتاژ بیشتر کارت های انویدیا ۲ گیگاهرتز رو رد می کنن. 

به جای اینکه ای ام دی هی ریبرند کنه و با مصرف انرژی کارت های اند کارت مید رینج بده بازار، بهتره دست از توهین به شعور مشتری هاش برداره و این معماری ماقبل تاریخی رو اصلاح کنه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mohihehi گفته است :

با این کارت ای ام دی هم برای تولید‌ به TSMc کوچ کرده و میشه مقایسه بهتری بینشون انجام داد. این کارت ولتاژ لودش حدود ۱.۱۵۶هستش و تقریبا همه کارت های تورینگ ولتاژ لودشون حداکثر 1.037 و کارت های پاسکال مثل GTX 1060 با 1.063 ولت کار میکنن. 

با این که ای ام دی انقدر ولتاژ اضافی به کارتاش وارد میکنه به سختی فرکانس رو به حدود ۱۵۰۰-۱۶۰۰ مگاهرتز رسونده. در حالی که بدون افزایش ولتاژ بیشتر کارت های انویدیا ۲ گیگاهرتز رو رد می کنن. 

به جای اینکه ای ام دی هی ریبرند کنه و با مصرف انرژی کارت های اند کارت مید رینج بده بازار، بهتره دست از توهین به شعور مشتری هاش برداره و این معماری ماقبل تاریخی رو اصلاح کنه.

درسته مصرفش زیاده 

این به خاطر معماری و سیلیکون کارت هست که تا 1.500 اورکلاک میشه

اگه مصرف انرژی این معماری رو بهینه میکرد واقعا دیگه میان رده های پاسکال ارزش خرید نداشتن...

الانم به نظرم اگه قیمتش بالاتر از 1060 باشه ارزش خرید نداره حالا یا خود 1060 یا 480/470 یا 580/570 منطقی تره

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

والا با هیچیش مشکل ندارم

من با 290X رفرنس هم مشکلی نداشتم . این که خیلی هم خنکه !!!!

اساسا بازی های رایگان برای کسانی مهمه که کپی رایت رو رعایت می کنن . نه ایران که همه چیز کرکی هستش .

در 20 دقیقه قبل، mohihehi گفته است :

مقایسه ولتاژ برای پی بردن به برتری یه کارت به یه کارت دیگه اصلا منطقی نیست .

ویژگی هایی مثل تعداد هسته یا فناوری ساخت در مقدار مصرف و ولتاژ اهمیت دارن بنابر این مقدار ولتاژ چیزی رو اثبات نمی کنه . حتی مقدار فرکانس هم اهمیتی نداره . بلکه پرفورمنس در برابر فرکانس هستش که مهمه . پردازنده FX 9590 که مال چند سال پیشه با 8 هسته واقعی در فرکانس 5 گیگاهتز کار می کرد اما از پس 4770K با 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی و فرکانس پایینتر برنمیاد .

توهین به شعور مصرف کننده یعنی کارت 3.5 گیگی رو به جای 4 گیگی تحویل مشتری دادن یا برداشتن قابلیت SLI در کارت 1060 که مبادا این کارت در حالت SLI رقیب 1080 و ... بشه .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

من با 290X رفرنس هم مشکلی نداشتم . این که خیلی هم خنکه !!!!

اساسا بازی های رایگان برای کسانی مهمه که کپی رایت رو رعایت می کنن . نه ایران که همه چیز کرکی هستش .

مقایسه ولتاژ برای پی بردن به برتری یه کارت به یه کارت دیگه اصلا منطقی نیست .

ویژگی هایی مثل تعداد هسته یا فناوری ساخت در مقدار مصرف و ولتاژ اهمیت دارن بنابر این مقدار ولتاژ چیزی رو اثبات نمی کنه . حتی مقدار فرکانس هم اهمیتی نداره . بلکه پرفورمنس در برابر فرکانس هستش که مهمه . پردازنده FX 9590 که مال چند سال پیشه با 8 هسته واقعی در فرکانس 5 گیگاهتز کار می کرد اما از پس 4770K با 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی و فرکانس پایینتر برنمیاد .

توهین به شعور مصرف کننده یعنی کارت 3.5 گیگی رو به جای 4 گیگی تحویل مشتری دادن یا برداشتن قابلیت SLI در کارت 1060 که مبادا این کارت در حالت SLI رقیب 1080 و ... بشه .

من از انویدیا به هیچ وجه حمایت نمی کنم. موقع معرفی کارت های تورینگ هم خیلی به خاطر قیمت و پرفورمنس تو همین فروم ازش انتقاد کردم.

حقیقت اینه که ای ام دی برای این که بتونه رقابت کنه کارت هاش رو اورولت میکنه. یعنی ولتاژ استانداردی که برای هر تکنولوژی ساخت باید استفاده بشه رو رعایت نمی کنه.

اگه فقط به پرفورمنس نگاه کرد بد نیست. باید بهش تبریک گفت که بعد دو سال بالاخره تونسته GTX 1060 رو شکست بده اونم فقط با ۱۰ درصد تفاوت.

در مورد ۳.۵ گیگ، تست های زیادی از کارت ۹۷۰ وجود داره که نشون میده همه ظرفیت ۴ گیگ قابل استفاده است. کافیه فقط یه سر به یو تیوب بزنید و مقایسه ها رو ببینید. اگه چک کنید بیشتر تست ها رم رو تا ۳.۸ و ۳.۹ گیگ پر میکنن بدون این که پرفورمنس سقوط کنه.

در مورد SLI، به هیچ‌ وجه اینکه دو‌کارت میدرینج رو SLI بست منطقی نیست. اگه پرفورمنس دو تا 1060 رو کسی می خواهد میتونه بدون معایب SLI یه GTX 1080 بگیره. انویدیا این کار رو کرده تا کسایی که هیچ چیز حالیشون میست اشتباه نکنن. کارش کاملا درسته.

اینکه یه کارت میدرینج که به سختی 1060 رو با تفاوت کم شکست میده مصرف دو برابر داره قابل دفاع نیست. بعضی ها گاهی یادشون میره که فصلی به اسم تابستون وجود داره و مردم گاهی دوست دارن از کارت گرافیکشون برای گیم تو این فصل استفاده کنن. نباید یادمون بره که اندازه این چیپ 212 میلی متر مربع هستش که با وجود حرارتی که تولید میکنه کوچیکه و دفع حرارت رو سخت میکنه. 

به هر حال بگذریم، سرتونو درد نیارم. اگه کسی‌دوست داره ۲۸۰ دلار به تکنولوژی دو سال پیش بده تا از کارت دو سال پیش انویدیا و تولید حرارت و دما و فصل تابستون و ... براتون اهمیت نداره و براتون اهویت نداره که ولتاژ بالا باعث میشه بعد از ثکی دو سال کارت چیپ بسوزونه، هر طور راحتید.?

لینک به دیدگاه

افرین پسر تپلم افرین چاقالوی بابا تو میتونی مرررد بلند شو از جات(اخرین حرکت قهرمان)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، memex گفته است :

این فقط یه بررسی بود و یه تیتر که مخاطب جذب شه این حرف شما شخصیت شمارو نشون میده

بله متشکر دکتر ممکس

بله دکتر من شخصیتا" آدم شوخ طبعی هستم و بسته به علاقم در این مواقع از تخمه آفتابگردان یا گاهی پاپ کورن استفاده میکنم.

ولی جدا از شوخی دوست عزیز احتیاج به تیتر بمب اینا برای کشیدن مخاطب که نیست

پیج اینستاگرام که نیست بگیم ویو میخوره ممبر میگیری تیلیغ میزنی

این بنچ مارک ها رو دیگه فن دو طرف 500 بار از سورس های مختلف چک میکنند دو طرفم نظرات جالب و کارشناسی گاهی اوقات فراتر از ادعای شرکت سازنده هم میکنن (نمیگم کدام فن ها ولی خب دوستانی که در جریان هستند میدونن)

موضوع مهم اینکه دکتر جان در اینجا بودجه حرف اول رو میزنه وقتی  قیمت نزدیک یه کارت بالا رده بیاد کارتی ولی ریرند یک متوسط باشه خب بازفایده ای نداره (قابلیت ماین مد نظرم نیست)

هر کارتی فن خودش رو داره و بنچمارکم رو فن تاثیری نمیگذاره

من فن هیچ کدوم نیستم طرفدار بازده نسبت به پول پرداختی هستم

یک زمانی فقط اینتل بودم رایزن اومد مقایسه کردم دیدم چقدرم خوب بستم دیدم خیلی هم خوبه استفادمو میکنم حرفیم نمیزنم

یک روزیم شاید قانع شدم ای ام دی از انویدیا بهتره شاید 3 سال دیگه

لینک به دیدگاه

اینجوری که amd خیلی عقب افتاده . تازه شده نزدیکای 1070 !!!!

حالا هشریتش چنده ؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

حالا هشریتش چنده ؟

:89_clap:

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Mr.Ekaba گفته است :

موضوع مهم اینکه دکتر جان در اینجا بودجه حرف اول رو میزنه وقتی  قیمت نزدیک یه کارت بالا رده بیاد کارتی ولی ریرند یک متوسط باشه خب بازفایده ای نداره

صحیحه اطلاعی از قیمتش ندارم باید وارد بازار بشه بعد نظر داد

ولی  گفتم بالا هم اگه قیمت زیاد باشه همون 1060 یا 480یا470 بخری بهتره....

منم فن هیچ کدوم نیستم ولی سابقه انویدیا نشون داده هر 2سال با کارت فعلیت باید خدافظی کنی...

نسل 9 که مظلومانه مرد نسل 7 هم الکی گندش کردن و اخرم تو اوایل نسل 9 به سرعت حذف شد معلوم نیست سر پاسکال میخواد چیکار کنه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohihehi گفته است :

در مورد ۳.۵ گیگ، تست های زیادی از کارت ۹۷۰ وجود داره که نشون میده همه ظرفیت ۴ گیگ قابل استفاده است. کافیه فقط یه سر به یو تیوب بزنید و مقایسه ها رو ببینید. اگه چک کنید بیشتر تست ها رم رو تا ۳.۸ و ۳.۹ گیگ پر میکنن بدون این که پرفورمنس سقوط کنه.

تمام ظرفیت قابل استفاده هست اما نیم گیگ اخر با پهنای باند کمتر در دسترسه

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

حالا هشریتش چنده ؟

ندیدم والااا ..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...