رفتن به مطلب

نحوه چینش رم ِِِِِDDR3

Recommended Posts

سلام دوستان و سروران گرامی

برای سیستم زیر کدام گروه چینش رم را مناسب و بهتر ،صلاح میدانید لطفا راهنمایی کنید:

cpu: intel core i7 2600k

mb: asus p8z68v-pro

vga: HIS Ati RX 6870/1GB/DDR5/iceq

H.D.D: westwrn digital caviar black 1TB/64MB/SATA3/

Case:CoolerMaster Storm Scout

POWER: CoolerMaster Silent Pro Gold 800W

Fan Cpu: CoolerMaster v6gt

دو عدد ماژول 4 گیگ G.Skill به صورت Dual(در مجموع 8گیگ) F3-12800 cl9-9-9-24 DDR3-1600

یا

چهار عدد ماژول 2 گیگ G.Skill به صورت Dual(در مجموع 8گیگ) F3-12800 cl6-6-6-24 DDR3-1600

با تشکر از همه اساتید محترم

لینک به دیدگاه

فکر کنم CL ها مساوی باشن ، درسته ؟ شما اشتباه نوشتی ؟

اگر از 4 تا 2 گیگ استفاده کنی میتونی از تمام ظرفیت دوال چنل استفاده کنی و سرعت بیشتری میتونی داشته باشی . اما تمام اسلاتهای رم پر میشه و اگر بخوای رم رو اضافه کنی باید رمها رو عوض کنی .

در مورد 2 تا 4 گیگ بر عکسه . از 2 اسلات استفاده میشه و نیمی از ظرفیت دوال چنل بیکار میمونه . اما دستت برای ارتقاء بازه .

من برای خودم گزینه 2 تا 4 گیگ رو انتخاب میکنم

لینک به دیدگاه

2 تا 4 گیگ بهتره. قدرت کنترل بهتر توسط سی پی یو ، همچنین مصرف کمتر نسبت به حالت 4 تا ماژول! به دنبال اون گرمای کمتر (همچنین اشغال فضای کمتر و دفع حرارت بهتر) و قابلیت اوور بیشتر و ...

البته این قضایا برای این سی پی یو هست. برای نسل آینده (quad chanel ) چهار تا 2 گیگ بهتر جواب خواهد داد.

لینک به دیدگاه

چهار تا ماژول فشار زیادی روی کنترلر پردازنده میاره و 100% چینش دو ماژوله بهتر هست. در ضمن با 2 تا ماژول امکان کم کردن زمان تاخیر رمها هست و میتونید دستی تنظیم کنید ولی با 4 مازول خیلی محدود میشدید و حتی برای تنظیم دستی زمان تاخیر هم باید ولتاژ VCIO رو افزایش بدید.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

همون دو تا 4 گیگ رو بگیرید منتها بتونید از همین جی اسکیل باس 1600 با تاخیر 7 رو بگیرید

لینک به دیدگاه

دو رم 4 گیگ رو پیشنهاد می کنم

دلایل:

1) ارتقاء اتی

2) کاهش ریسک خطا

3) گرمای کمتر

لینک به دیدگاه

پایداری دو تا 4 گیگ بهتره . زیاد رو زمان تاخیر هم وسواس به خرج نده . خیلی تو پرفورمنس تاثیری نداره . اکثر رمهای با کیفیت CL9 هم با کمی دستکاری میتونن روی 8 ست بشن . یه کمی ولتاژ بدی به 7 هم میرسه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...