رفتن به مطلب

ثابت بودن فرکانس کارت گرافیک 1080

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده یه 1080 rog sttrix دارم

ولی نمیدونم رو حالت بیکاری هم الان رو این فرکانس قفل شده

قبلا وقتی سیستم بیکار بود دما روی 32 31 بود با فرکانس پایین ولی الان لاک شده رو همین

333.PNG

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، rubbish_mh3 گفته است :

سلام دوستان بنده یه 1080 rog sttrix دارم

ولی نمیدونم رو حالت بیکاری هم الان رو این فرکانس قفل شده

قبلا وقتی سیستم بیکار بود دما روی 32 31 بود با فرکانس پایین ولی الان لاک شده رو همین

333.PNG

سیستم رو ریستارت کنید احتمالا باگ هست 

چون منم تجربه اینو داشتم 

بهتر هست از task manager ببینید درصد استفاده از گرافیک چقدره 

ولی احتمال 90 درصد با ریستارت حل میشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، memex گفته است :

سیستم رو ریستارت کنید احتمالا باگ هست 

چون منم تجربه اینو داشتم 

بهتر هست از task manager ببینید درصد استفاده از گرافیک چقدره 

ولی احتمال 90 درصد با ریستارت حل میشه

نه دادا نمیشه

به ریستارت نیست

cpu هم همین مشکل رو دارم ولی اون رو میشه از bios اوکی کرد

دوستان راهکاری پیشنهادی چیزی ندارن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، testaccount گفته است :

Capture.thumb.PNG.187ed9cf2d8721f07b2a72ac94558c40.PNG

سی پی یو هم از بایوس دست نزن با همین درس میشه.

مشکلی با cpu ندارم

مشکل من کارت گرافیکه

لینک به دیدگاه

سلام

ایراد بسیار مزخرفی هست که بعد از نصب درایور انویدیا ایجاد میشه. من خودم 5-6 ماهه پیش متوجه شدم. قطعا واسه شما هم خیلی وقته که به این صورته وتازه متوجه شدین.

مشکل از سی پی یو و msi after burner نیست(چون میدونم حتما تو پست های بعدی میگن که after burner رو پاک کنید) 

توی این تاپیک یکی دیگر از دوستان هم این مشکل رو داشت و اونجا در موردش بحث شده. 

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/93779-مشکل-با-ورژن-درایو-کارت-گرافیک-asus-1080ocراه-حل-بدید/

لینک به دیدگاه

باز ارسال از پست های قبلی

سلام

دوست عزیز چه خوب که این تاپیک رو زدین. من هم گرافیک 1080 دارم و تقریبا 3 ماه پیش متوجه موضوعی که شما بهش برخوردین شدم.

درایور جدید کارت گرافیک رو که نصب می کنین فرکانس کاری گرافیک در حداکثر خودش هست این به معنای اینکه کارت گرافیک زیر بار کامل باشه نیست ولی فرکانس ماکزیممه. این حالت برای سی پی یو هم با فعال کردن حالت performance از قسمت power option هم پیش می اید. توی این حالت فرکانس کاری سی پی همیشه بالاترین مقدار رو داره حتی اگر در مد بدون بار یا idle باشد.

حالا بریم سراغ گرافیک. کارت گرافیک شما الان تو فرکانس ماکزیمه و تقریبا داره در TDP=23.4% توان خودش کار میکنه. همین مقدار باعث میشه که دما کارت بالای 50 درجه باشه و با توجه به تنظیماتتون فن رو روشن میکنه. من زیاد جستجو کردم و اگر انگلیسی تون خوبه و میخاین واژه هایی مناسب برای سرچ انگلیسی داشته باشین بهتر گوگل کنید "gpu stuck at max clock"

راه حل:

با نصب ویندوز و پاک کردن msi after burnur  هم مشکل پابرجا میمونه. من امتحان کردم. تنها راه حلی که تو یکی از فروم  پیشنهاد شده بود استفاده از نرم افزار nvidia spector هست . این نرم افزار رو نصب کنید و تیک گزینه Run multi Display power saver at windows startup رو بزارین. این کار فرکانس رو میاره به مقدار زیر 1000 و مقدار TDP را تا 5 % کاهش میده و دمای کارتتون هم قطعا پایین میاد

image.thumb.png.5d085fbdf2c270f5353262ed2bf356d0.png

این یک شات از gpu-z در حالت عادی که مشکلی که شماره اشاره کردین داره

image.thumb.png.b531018485ae8ffeb3f8471cdcaf7f73.png

و این هم یک شات با فعال بودن run multi displaplay.... 

به قسمت هایی که مشخص کردم توجه کنید

image.thumb.png.2651e42cf50f4efcf097c8247e8b0a92.png

البته وقتی که خواستین بازی کنید و گرافیک کار بکشین باید این گزینه را غیر فعال کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

داخل nvidia هم power options داره اون را هم درست کن

من زدم تاثیر نداشت

تو nvidia control panel یک قسمت به عنوان power managment control  داره من همه گزینه هاش رو امتحان کردم اتفاقی نمی افته

لینک به دیدگاه

درود

بنده هم همین مشکلو داشتم در حالت سیف مود وین با برنامه Display.Driver.Uninstaller درایور پاک و دوباره نصب کردم مشکل برطرف شد!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

باز ارسال از پست های قبلی

سلام

دوست عزیز چه خوب که این تاپیک رو زدین. من هم گرافیک 1080 دارم و تقریبا 3 ماه پیش متوجه موضوعی که شما بهش برخوردین شدم.

درایور جدید کارت گرافیک رو که نصب می کنین فرکانس کاری گرافیک در حداکثر خودش هست این به معنای اینکه کارت گرافیک زیر بار کامل باشه نیست ولی فرکانس ماکزیممه. این حالت برای سی پی یو هم با فعال کردن حالت performance از قسمت power option هم پیش می اید. توی این حالت فرکانس کاری سی پی همیشه بالاترین مقدار رو داره حتی اگر در مد بدون بار یا idle باشد.

حالا بریم سراغ گرافیک. کارت گرافیک شما الان تو فرکانس ماکزیمه و تقریبا داره در TDP=23.4% توان خودش کار میکنه. همین مقدار باعث میشه که دما کارت بالای 50 درجه باشه و با توجه به تنظیماتتون فن رو روشن میکنه. من زیاد جستجو کردم و اگر انگلیسی تون خوبه و میخاین واژه هایی مناسب برای سرچ انگلیسی داشته باشین بهتر گوگل کنید "gpu stuck at max clock"

راه حل:

با نصب ویندوز و پاک کردن msi after burnur  هم مشکل پابرجا میمونه. من امتحان کردم. تنها راه حلی که تو یکی از فروم  پیشنهاد شده بود استفاده از نرم افزار nvidia spector هست . این نرم افزار رو نصب کنید و تیک گزینه Run multi Display power saver at windows startup رو بزارین. این کار فرکانس رو میاره به مقدار زیر 1000 و مقدار TDP را تا 5 % کاهش میده و دمای کارتتون هم قطعا پایین میاد

image.thumb.png.5d085fbdf2c270f5353262ed2bf356d0.png

این یک شات از gpu-z در حالت عادی که مشکلی که شماره اشاره کردین داره

image.thumb.png.b531018485ae8ffeb3f8471cdcaf7f73.png

و این هم یک شات با فعال بودن run multi displaplay.... 

به قسمت هایی که مشخص کردم توجه کنید

image.thumb.png.2651e42cf50f4efcf097c8247e8b0a92.png

البته وقتی که خواستین بازی کنید و گرافیک کار بکشین باید این گزینه را غیر فعال کنید.

والا خب این موضوع خیلی رو مخ هست

اره این اپ جواب میده

ولی خب هی باید ان و اف کنی

دیفالتش باید جوری باشه نسبت به مقدار باری که از کارت کشیده میشه فرکانس بصورت اتومات تنظیم شه

راه حل قطعی باشه خیلی بهتره..

با این کار دمام به 28 میرسه ولی مدام نیاز  به اف و آن کردن داره

ویرایش شده توسط rubbish_mh3
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، rubbish_mh3 گفته است :

والا خب این موضوع خیلی رو مخ هست

اره این اپ جواب میده

ولی خب هی باید ان و اف کنی

دیفالتش باید جوری باشه نسبت به مقدار باری که از کارت کشیده میشه فرکانس بصورت اتومات تنظیم شه

راه حل قطعی باشه خیلی بهتره..

با این کار دمام به 28 میرسه ولی مدام نیاز  به اف و آن کردن داره

اره درسته ولی من نتونستم راه دیگه ای رو پیدا کنم و فعلا خنک کار کردن کارت رو به دردسر این راه ترجیح دادم

دوستمون کخ گفتن تو safe mode از DDU استفاده کنید رو من امتحان کردم جواب نداد شما امتحان کنید ببینید چی می شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...