رفتن به مطلب

دوستان عزیز راهنمایی کنید

S@EED FTO
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام.

یه سیستم پنتیوم4 lga775 هستش وقتی روشنش میکنم بعد چند ثانیه خاموش میشه .

یعنی همه قطعاتو میشناسه و مشخصاتو میده اما میاد که بوت یشه خاموش میشه یا بوت میشه اما قبل اینکه بیاد بالا خاموش میشه.

همه قطعاتو یکی یکی در اوردم اما وقتی سیستمو روشن میکنم بعد چند ثانیه خاموش میشه ولی سی پی یو رو که باز میکنم سیستم روشن میمونه و خاموش نمیشه.

ولی سی پی یو رو سیتسم میشناسه و مشخصاتشم میده . موندم ایراد از چیه.

مدل سی پی یو هم intel 3ghz/1m

دوستان راهنمایی کنند .

باتشکر.

لینک به دیدگاه

فن CPU ایراد نداره ؟

ممکنه CPU ایراد داته باشه . یک CPU دیگه میذاری کار میکنه دیگه ؟ پس ایراد از CPU هستش . بایوس نشونش میده چون نسوخته . ممکنه ایراد تو پایه هاش داشته باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این تست رو بکن :

به محض اینکه کامپیوتر روشن شد بروی تو بایوس دمای پردازنده رو ببین و بزار چند مدت بگذره ببین چند میشه!!! احتمال میدم پردازنده شما خیلی سریع overheat میکنه و سیستم خاموش میکنه !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این تست رو بکن :

به محض اینکه کامپیوتر روشن شد بروی تو بایوس دمای پردازنده رو ببین و بزار چند مدت بگذره ببین چند میشه!!! احتمال میدم پردازنده شما خیلی سریع overheat میکنه و سیستم خاموش میکنه !

فکر میکنم همین طور باشه چون به محض این که سیستمو روشن میکنم سی پی یو به طور وحشتناکی داغ میکنه به طوری که اصلا نمیشه بهش دست زد و بعد چند مین که میزارم بر میدارم بازم خیلی داغه فقط دستمو نمیسوزونه.

حالا با این اوصاف ایراد از چیه؟

لینک به دیدگاه

اگر با عوض کردن CPU این مشکل پیش نمیاد که مشخصا CPU مشکل پیدا کرده و معمولا هم CPU قابل تعمیر نیست . ولی اگر یک CPU دیگه رو امتحان میکنی و باز هم مشکل داری ، مشکل از مادربورد و مدار تغذیه اون میتونه باشه . ویا شاید از پاور . ولتاژ اضافه میدن به CPU . کلا CPU داره ولتاژ اضافه میکشه . توی بایوس ببین ولتاژ CPU رو چند نشون میده .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر می توانید cpu را روی یک مادر برد دیگه تست کنید. بیشترین احتما ل، همان خرابی cpu هست.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

اگر با عوض کردن CPU این مشکل پیش نمیاد که مشخصا CPU مشکل پیدا کرده و معمولا هم CPU قابل تعمیر نیست . ولی اگر یک CPU دیگه رو امتحان میکنی و باز هم مشکل داری ، مشکل از مادربورد و مدار تغذیه اون میتونه باشه . ویا شاید از پاور . ولتاژ اضافه میدن به CPU . کلا CPU داره ولتاژ اضافه میکشه . توی بایوس ببین ولتاژ CPU رو چند نشون میده .

مشکل من اینه که هیچ مین یا سی پی یو دمه دست ندارم بخوام تستشون کنم.

ولتاژ سی پی یوه از 80 شروع میشه به 100 که میرسه سیستم خاموش میشه.

لینک به دیدگاه

این 80 که شما گفتی ولتاژه ؟ :ohmy: یا حرارته ؟ اگر ولتاژ باشه که الان باید کل سیستم ترکیده باشه;)

لینک به دیدگاه

این 80 که شما گفتی ولتاژه ؟ :ohmy: یا حرارته ؟ اگر ولتاژ باشه که الان باید کل سیستم ترکیده باشه ;)

منظورم همون حرارته دیگه!!!!!! :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل من اینه که هیچ مین یا سی پی یو دمه دست ندارم بخوام تستشون کنم.

ولتاژ سی پی یوه از 80 شروع میشه به 100 که میرسه سیستم خاموش میشه.

با درود :

دوست عزیز مشکل همون دمای CPU شما هست .

با توجه به اینکه مادربورد شما سوکت LGA775 هست ، به احتمال بسیار زیاد یک یا دو پایه ی کولر پردازنده شما به خوبی بر روی مادربورد نصب نشده است .

لطفا کولر را یک بار دیگر با دقت در جای خود نصب کنید . لینک

در ضمن ، خمیر حرارتی بین سطح پردارنده و کولر وجود دارد ؟

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

با درود :

دوست عزیز مشکل همون دمای CPU شما هست .

با توجه به اینکه مادربورد شما سوکت LGA775 هست ، به احتمال بسیار زیاد یک یا دو پایه ی کولر پردازنده شما به خوبی بر روی مادربورد نصب نشده است .

لطفا کولر را یک بار دیگر با دقت در جای خود نصب کنید . لینک

در ضمن ، خمیر حرارتی بین سطح پردارنده و کولر وجود دارد ؟

دقیقا به اصل مشکل و مطلب اشاره کردید.

دقیقا مواردی که شما گفتی رعایت نشده ، یکی از پایه های فن سی پی یو شکسته و خمیر هم تقریبا نداره .

پس احتمالا سی پی یو و مین سالمه .

این سیستم برا یکی از دوستامه داده براش بفروشم که این مشکل براش پیش اومد . خواستم قبل از اینکه آگهی کنم از صحت و سالمی قطعات اطمینان کامل کسب کنم.

با تشکر از همه دوستان عزیز و محترم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...