رفتن به مطلب

مشکل کویل واین در کارت های ام اس ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 3 روز پیش یک گرافیکmsi gtx 1060 gaming x خریداری کردم به صورت اکبند و نه استفاده شده در بدو شروع متوجه کویل واین کارت شدم.

کارت قبلیم گیگابایت 1050ti بود و از انجایی که ان هم اکبند خریده بودم درک کویل واین برای جنس نو برام قابل فهم نبود تا اینکه سرچی کردم در اینترنت متوجه شدم ربطی به نو یا دست دوم بودن کارت ندارد و گویا ام اس ای  قهرمان لیگ  کویل واین هستش و در جایگاه بعدی evga وasus و اسمی از گیگابایت کمتر برده شده بود !

با تماس با گارانتی گرین  و توضیح مشکل گفتن اصن نمیدونن کویل واین چیست(احتمالا به علت خش خش کردن صدا  کلمه رو بد متوجه شدن در غیر اینصورت برای یک شرکت گارانتی کننده ضعفه که ندونن کویل واین چیه و شامل تعویض و... هست یا نه)  و گفتن باید بفرستم یا خودم بیارم شرکت ببینن مشکلش رو .

سوالی که برام پیش امده ایا سابقه تعویض کارت کویل واین دار داشته گرین یا صرفا با یک لاک ناخن یا چسب چوب به صورت سطحی مساله رو حل میکنن؟

سوال بعدی که پیش امده برام اینه که ایا اگر vsync رو روشن نزارم(چون خیلی فرقی در صدای کویل واین  نداشت خاموش و روشن کردنش) و در کل ایا کویل واین اسیب زننده و کارایی و پرفورمنس کارت  رو کم میکند و در بحث فروش در اینده مشکل افرین است یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

سلام 3 روز پیش یک گرافیکmsi gtx 1060 gaming x خریداری کردم به صورت اکبند و نه استفاده شده در بدو شروع متوجه کویل واین کارت شدم.

سلام،

وقت به خیر.

بنابه تجربه ای که دارم، MSI در جایگاه نخست، Gigabyte در جایگاه دوم و XFX در جایگاه سوم Coil-Whine قرار دارند.

Coil-Whine تاثیر چندانی بر طول عمر قطعه ندارد و معمولا برای کسانی ایجاد مزاحمت می کند که صدای تولید فن های کارت گرافیک از صدای تولیدی چوک ها کمتر باشد یا از Case های درباز و/یا  ارزان با عایق بندی کم استفاده کنند.

تعویض قطعه به دلیل ایراد مطرح شده در صورتی منطقی است که صدای آن بیش از حد بلند باشد در غیراین صورت قطعه را تعویض نمی کنند.

استفاده کردن یا نکردن از V-Sync تنها بر کیفیت نهایی بازی اجراشده موثر است و برای جلوگیری از Coil-Whine بهتر است نرخ تصویر را به حدود 100 تصویر در ثانیه محدود کنید. اگر بازهم صدا موجود بود، بررسی کنید تا چه نرخ تصویری صدای آن از بین می رود. اگر نرخ تصویر در محدوده 60 تصویر بر ثانیه بود می توانید درخواست تعویض کارت گرافیکی را نمایید، زیرا در این محدوده نباید صدایی داشته باشد.

لینک به دیدگاه

سلام کویل واین فن نیست چون فن های کیس تغیر نکرده و یکسان هستن منظورم از کویل این صدای ویز ویز ناشی از ارتعاش چوک ها هستش اگر اشتباه نکنم فن ها رو تست کردم فن کارت صدا نمیده چون در حالت ایدل کولر بوست رو خاموش کردم فن ها روشن شد دیدم صدا نمیده و فقط در زیر فشار یا به عبارتی داخل بازی هستش

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

بنابه تجربه ای که دارم، MSI در جایگاه نخست، Gigabyte در جایگاه دوم و XFX در جایگاه سوم Coil-Whine قرار دارند.

Coil-Whine تاثیر چندانی بر طول عمر قطعه ندارد و معمولا برای کسانی ایجاد مزاحمت می کند که صدای تولید فن های کارت گرافیک از صدای تولیدی چوک ها کمتر باشد یا از Case های درباز و/یا  ارزان با عایق بندی کم استفاده کنند.

تعویض قطعه به دلیل ایراد مطرح شده در صورتی منطقی است که صدای آن بیش از حد بلند باشد در غیراین صورت قطعه را تعویض نمی کنند.

استفاده کردن یا نکردن از V-Sync تنها بر کیفیت نهایی بازی اجراشده موثر است و برای جلوگیری از Coil-Whine بهتر است نرخ تصویر را به حدود 100 تصویر در ثانیه محدود کنید. اگر بازهم صدا موجود بود، بررسی کنید تا چه نرخ تصویری صدای آن از بین می رود. اگر نرخ تصویر در محدوده 60 تصویر بر ثانیه بود می توانید درخواست تعویض کارت گرافیکی را نمایید، زیرا در این محدوده نباید صدایی داشته باشد.

سلام کیس شیشه ای شارکونtg5هست و فقط صدا از بالا قابل شنیدنه از نزدیک چون سقف به جهت قرار گیری فن ها بسته نیست کامل 

در مورد شدت صدا هم چون قبلا تجربه کویل واین فقط در پاور داشتم ان هم مقطعی, نمیدونم ایا صدا بیش از حد هست یا نه 

در مورد محدود کردن نرخ تصویر (60 هرتز  )اگه منظورتون هست فک میکنم همین عدد باشه خیلی در بحث تنظیمات اشنایی ندارم ولی میتونم در مورد یک بازی مثل هیتمن و... این تست  رو انجام بدم و تنظیمات رو انجام بدم اگه صدا داشت که مراجعه کنم گارانتی حضورن 

لینک به دیدگاه

این تنظیمات برای Shadow of the Tomb Raider هستش و بنچ مارک که ازش گرفتم  صدا رو از بالای کیس میشد شنید

20181201_133955.jpg

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر خازن هاش سوت میزنه، ببر گارانتی.

کویل واین معمولا به چیزی اطلاق می شه که در اثر گردش یا حرکت نویز بده، اگر بحث چوک و خازن و اینها هست،و در همه ی بازی های این صدا رو میده، ببرید گارانتی.

در این مواقع گرین تعویض میکنه یا تعمیر ؟

لینک به دیدگاه

از بالای کیس میشنوید احتمالا چوک های فاز سیپیو هستن  که زیر لود این صدارو میده

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

از بالای کیس میشنوید احتمالا چوک های فاز سیپیو هستن  که زیر لود این صدارو میده

سلام والا نه  چون صدا قبل اینکه کارت رو ارتقا بدم نمیومد و برای کارت هستش 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mohammadhossein گفته است :

در مورد محدود کردن نرخ تصویر (60 هرتز  )اگه منظورتون هست فک میکنم همین عدد باشه

60 هرتز فرکانس به روزرسانی نمایشگر هست، در اینترنت FPS Lock یا FPS Limit را جست و جو کنید. به عبارتی ساده تر، 60 هرتز محدودیت نمایشگر شماست در حالی که کارت گرافیک شما می تواند در تنظیماتی، به بیش از 60 تصویر در ثانیه دست یابد یا برعکس اگر نمایشگر 120 هرتزی دارید و کارت گرافیکی نامتناسب با آن که هیچ گاه نرخ تصویر به 120 تصویر در ثانیه یا بیش از آن نمی رسد، کارت گرافیک محدود کننده خواهد بود. البته اگر V-Sync فعال باشد، نرخ تصویر یکسان یا کمتر از فرکانس به روزرسانی نمایشگر شما خواهد بود.

با نرم افزارهایی مانند Riva Tuner، MSI Afterburner یا Fraps، نرخ تصویر و دیگر مشخصات از قبیل فرکانس پردازنده گرافیکی و ... خود را بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

مانیتور 60 هرتز هستش و عمولا بازی ها  خوشون طبق کانفیگ دستگاه  تنظیمات و... رو انجام میدن و معمولا در 60 هستشبا اینحال صدای لرزش چوک وقتی زیر فشار میره کارت میاد.vsyncهم طبق عکسی که از تامب رایدر بالاتر فرستادم روشنه 

ویرایش شده توسط mohammadhossein
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

60 هرتز فرکانس به روزرسانی نمایشگر هست، در اینترنت FPS Lock یا FPS Limit را جست و جو کنید. به عبارتی ساده تر، 60 هرتز محدودیت نمایشگر شماست در حالی که کارت گرافیک شما می تواند در تنظیماتی، به بیش از 60 تصویر در ثانیه دست یابد یا برعکس اگر نمایشگر 120 هرتزی دارید و کارت گرافیکی نامتناسب با آن که هیچ گاه نرخ تصویر به 120 تصویر در ثانیه یا بیش از آن نمی رسد، کارت گرافیک محدود کننده خواهد بود. البته اگر V-Sync فعال باشد، نرخ تصویر یکسان یا کمتر از فرکانس به روزرسانی نمایشگر شما خواهد بود.

با نرم افزارهایی مانند Riva Tuner، MSI Afterburner یا Fraps، نرخ تصویر و دیگر مشخصات از قبیل فرکانس پردازنده گرافیکی و ... خود را بررسی کنید.

اگه در 60 هم صدا بده  بایستی تعویض بشه کارت؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammadhossein گفته است :

اگه در 60 هم صدا بده  بایستی تعویض بشه کارت؟

اگر صدا ناهنجار و زیاد باشد، بله.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

اگر صدا ناهنجار و زیاد باشد، بله.

البته تشخیص شدت صدا رو بایستی گارانتی  تشخیص بده ولی اگه قرار است تعویض نکنن و کارتی فقط ۳ روز خریده شده رو همین اول کاری باز کنن و با روش های سطحی مثل چسب ریختن روی خازن و... درستش کنن ترجیح میدم فعلا با همین صدا کنار بیام و کارت باز نشه☺

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

کویل واین اتفاقا در مورد کارتهای گرافیک MSI  بسیار نادر هست . به دلیل استفاده از بهترین چوک ها . این صدا در اغلب کارتهای انودیا جیفورس وجود دارد . 

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی.اگر کارت شما رده بالاتر بود مثل 1080 میگفتیم کویل واین طبیعیه.چون اکثر 1080 ها ویز میکنند تو لود سنگین.ولی برای شما 1060 هست.یکم غیر منطقی به نظر میاد میتونید ببرید گارانتی تعویض کنه.در ضمن صدا تو 60 فریم نباید شنیده شه.در کل اگه صدا اذیتت نمیکنه و حوصلشو نداری ببری گارانتی ولش کن استفاده کن از گرافیکت و حالشو ببر چون کویل واین هیچ چیز خطرناکی برای گرافیک نیست فقط صدای لرزش خازن هاته و بس.

یک نکته دیگه اونم این که با تعویض پاور با کیفیت این صدا ممکنه از بین بره.

ویرایش شده توسط mahdiplayer
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام دوست عزیز 

کویل واین اتفاقا در مورد کارتهای گرافیک MSI  بسیار نادر هست . به دلیل استفاده از بهترین چوک ها . این صدا در اغلب کارتهای انودیا جیفورس وجود دارد . 

سلام کارت قبلیمgigabyte gtx 1050ti g1 gaming بود ولی این صدا رو نداشتم و توی یوتیوب سرچ کردم ام اس ای هم از این مشکلات داشته در انواع کارت هاش از 1060 تا1080ti

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mahdiplayer گفته است :

سلام دوست گرامی.اگر کارت شما رده بالاتر بود مثل 1080 میگفتیم کویل واین طبیعیه.چون اکثر 1080 ها ویز میکنند تو لود سنگین.ولی برای شما 1060 هست.یکم غیر منطقی به نظر میاد میتونید ببرید گارانتی تعویض کنه.در ضمن صدا تو 60 فریم نباید شنیده شه.در کل اگه صدا اذیتت نمیکنه و حوصلشو نداری ببری گارانتی ولش کن استفاده کن از گرافیکت و حالشو ببر چون کویل واین هیچ چیز خطرناکی برای گرافیک نیست فقط صدای لرزش خازن هاته و بس.

یک نکته دیگه اونم این که با تعویض پاور با کیفیت این صدا ممکنه از بین بره.

سلام والا الان صدا رو میده روی  60 فریم

فریم هم قفل کردم(حتی فیفا و پی اس هم روی 60 گذاشتم ولی با اینکه تو این دو گیم فشار کمتره ولی بازم  صدا هست)بحث صدا هم  چون کمی حساسم و قبلا کارتم صدا نمیداد سر اون برام عجیبه چنین صدایی.

گارانتی تا 1400 داره ولی سیاست گرین یا بقیه شرکت ها 3 تا 6 ماه تعویضه و از انجایی که بنده کارت رو خریداری کرده بودم از یک فروشگاه  متاسفانه یا خوشبختانه به علت  مشکلات اقتصادی کارت ها تقریبا 5-6 ماه از گارانتیشون  گذشته بود  نگرانی من این هستش که بر خلاف صدای کویل واین گرین زیر بار تعویض نره بحث تعمیر هم با یه چسب ریختن به صورت سطحی تعمیر میشه و کارتی که روز پنج شنبه خریداری شده و فقط 4 روزه یکم اول کاری باز کردنش و چسب زدنش جالب نیست 

بحث پاور هم در اینکه پاورم مزخرفه شکی نیست(cooler master b500 v2) ولی متاسفانه فعلا چون کارت رو تازه خرید کردم برام خرید پاور بالاتر و بهتر مقدور نیست متاسفانه 

بنده قزوینم ولی احتمالا سه شنبه برای کاری که میرم تهران خودم کارت رو مستقیم ببرم گرین که پذیرش کنن همونجا برسی کنن یا چند روز دیگه برسی کردن برم کارت رو تحویل بگیرم  و ترجیحا امیدوارم گرین مشتری مدار باشد و تعویض کند

لینک به دیدگاه

همانطور که در پست قبل هم گفتم  این مورد در کارت های گرافیک با چیپ انویدیا شایع است و ربطی به سازنده کارت ندارد . MSI  به دلیل استفاده از چوک های تایتانیومی و  SFC   و قطعات با استاندارد نظامی نسل 4 در میان سازندگان دیگر  آمار کمتری دارد .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MSI Support گفته است :

همانطور که در پست قبل هم گفتم  این مورد در کارت های گرافیک با چیپ انویدیا شایع است و ربطی به سازنده کارت ندارد . MSI  به دلیل استفاده از چوک های تایتانیومی و  SFC   و قطعات با استاندارد نظامی نسل 4 در میان سازندگان دیگر  آمار کمتری دارد .

صحیح ینی با این حساب گارانتی تقبل نمیکنه  و میگه عادی هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

باید توسط کارشناس گارانتی بررسی بشه . 

پس بایستی فردا کارت رو ببرم گارانتی تا پذیرش کنن یا همون لحظه تست میکنن یا نگه میدارن 3-4 روز دیگه برسیش میکنن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کارت رو مورخ 97/09/13 نزد گارانتی گرین در خیابان سمیه بردم و قرار شد برای برگشت کارت ارسال کنن قزوین نمایندگی گرین تا روز پنج شنبه مورخ 97/09/15 در مقابل وضعیت نوشته بود : در انتظار تایید تعمیر کار و امروز مورخ 97/09/17 نوشته در انتظار کنترل کیفیت حال سوال اینجاست با توجه به کنترل کیفیت ایا کارت تعمیر شده ؟ و تعویض نشده؟

20181208_191452.jpg

لینک به دیدگاه

بعد از بررسی و قبل از تحویل برای هر قطعه ایی باید کنترل کیفیت قطعه را تایید کند و این امری طبیعی است . 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

بعد از بررسی و قبل از تحویل برای هر قطعه ایی باید کنترل کیفیت قطعه را تایید کند و این امری طبیعی است . 

سلام الان تماس گرفتم با گرین گفتن کارت امادس و مشکلی مشاهده نشده گفتم صدای ویز ویز گفت نه صدایی نداشت ممکنه از دیگر قطعات باشه ولی من تست کردم دقیقا صدا از داخل کارت میومد ممکنه یکی از دو حالت زیر باشه؟

1- یا کلا کارت رو مشکلش رو دیدن و چون قابلیت تعمیر نداشت و تعویض هم نمیکنن این رو گفت 

2-یا پاور بنده مشکل داره و پاوری که انها تست کردن قوی تر و بهتر بوده صدا نمیداده پاور منcooler master b500 v2 هستش 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...