رفتن به مطلب

کمک برای برگرداندن بایوس اصلی کارت گرافیک (فوری)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اپدیت: با نرم افزار Atiwinflash سعی در اپدیت بایوس کردم که متاسفانه کارت گرافیکو نمیشناسه. چیکار میشه کرد دوستان.

درود.

من امروز یه کارت گرافیک xfx خریدم ماین شده حالا طرف مدت ماینو نگفت. چند تا سوال دارم.

1. چجوری میشه فهمید بایوس مود شده یا نه و از کجا و چجوری میشه بایوس اصلیشو برگردوند.

2. دمای کارت تو فول لود به 83 میرسه با دور فن 80 درصد. اینو چیکار میشه کرد. البته مهلت تست گرفتم یه هفته و طرف مغازه داره.

3. تو ام اس ای افتر برنر درصد استفاده از gpu رو نشون نمیده. این مشکل از کجا میتونه باشه.

4. یه پچ نصب کرد بعد نصب درایور میتونین بگین کار این پچ چیه؟ Atikmdag Patcher 2.0.1

Shadow of the Tomb Raider v1.0 build 237.6_64 12_1_2018 6_24_24 PM.png

1.gif

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خب با توجه به این که پچ نصب کردن میتونیم صددرصد بگیم که مود بایوس شده و میتونی بایوس اصلی کارت رو هم از نت پیدا کنی/. اگر تو پیدا کردنش مشکلی داشتی مدل دقیق بگو تا لینک دقیق بدم برات.
ایکس اف ایکس ها کلا کارتهای داغی هستن اما در گیم نباید تا این حد داغ کنن. شما بایوس اصلی رو بزن ببین تفاوتی می کنه یا نه 

لینک به دیدگاه

میتونی بایوس های اصلی کارتها رو از سایت تک پاور آپ پیدا کنی البته باید دقیق دقیق همونی باشه که داری و مموریش هم سامسونگ باشه. لینک یه نمونه رو می ذارم برات میتونی کارتی که داری رو به راحتی پیدا کنی ...
https://www.techpowerup.com/vgabios/185351/xfx-rx480-8192-160802

لینک به دیدگاه

دقیقا من هم همین مشکل نشون ندادن GPU usage کارتم که ماه پیش از همین فروم و ماین شده خریدم دارم

هم با بایوسی که روی خودش بود 0% نشون میده هم با بایوسی که از تک پاوراپ گرفتم

حالا نمیدونم مشکل از کارته یا بایوس

توی tomshardware اگه اشتباه نکنم یکی همین مشکل رو داشت بهش گفتن بایوست ماد شدست

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

دقیقا من هم همین مشکل نشون ندادن GPU usage کارتم که ماه پیش از همین فروم و ماین شده خریدم دارم

بله حسین جان. برای مادشده ها این طور نشون میده. البته اگر درایور رو پچ کنی نباید اینطور نشون بده. منتها دوستمون یه مشکل دیگه هم داره که وقتی میاد بایوس اصلی رو بزنه نرم افزار هیچ کارت گرافیکی نمی شناسه...
آخرین باری که این مورد برای یکی از دوستام پیش اومده بود بعد از دو روز چیپ گرافیکیش سوخت. امیدوارم اینطور نباشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

البته شما با نرم افزار GPU Z هم که کارت رو مورد بررسی قرار میدی اونجا هم همین مشکل رو داری؟

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :
در 43 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

بله حسین جان. برای مادشده ها این طور نشون میده. البته اگر درایور رو پچ کنی نباید اینطور نشون بده. منتها دوستمون یه مشکل دیگه هم داره که وقتی میاد بایوس اصلی رو بزنه نرم افزار هیچ کارت گرافیکی نمی شناسه...
آخرین باری که این مورد برای یکی از دوستام پیش اومده بود بعد از دو روز چیپ گرافیکیش سوخت. امیدوارم اینطور نباشه

در 50 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

اره شک نکن ماد شده

فردا میبرم پسش بدم. هماهنگ کردم باهاش

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

اپدیت: با نرم افزار Atiwinflash سعی در اپدیت بایوس کردم که متاسفانه کارت گرافیکو نمیشناسه. چیکار میشه کرد دوستان.

درود.

من امروز یه کارت گرافیک xfx خریدم ماین شده حالا طرف مدت ماینو نگفت. چند تا سوال دارم.

1. چجوری میشه فهمید بایوس مود شده یا نه و از کجا و چجوری میشه بایوس اصلیشو برگردوند.

2. دمای کارت تو فول لود به 83 میرسه با دور فن 80 درصد. اینو چیکار میشه کرد. البته مهلت تست گرفتم یه هفته و طرف مغازه داره.

3. تو ام اس ای افتر برنر درصد استفاده از gpu رو نشون نمیده. این مشکل از کجا میتونه باشه.

4. یه پچ نصب کرد بعد نصب درایور میتونین بگین کار این پچ چیه؟ Atikmdag Patcher 2.0.1

1-داخل همین gpu -z گزینه lookup رو میزنی وارد سایت میشه و مدل کارتو بر اساس بایوس نشون میده میتونی چک کنی که همونه یا ن (فقط مدل کارت نه سریال نامبر) داخل سایت techpowerup.comبایوس ها موجود هستن البته همه ی کارت ها فکر نمیکنم 

2-دمای کارت عادیه بستگی داره البته اگه تو  furmark باشه عادیه ولی تو بازی اینقدر باشه باید خمیر سیلیکون تعویض بشه یا کولینک کیس رو فکری به حالش کنی

3-این گویا مشکل از درایور با برنامه هست اگه اخرین نسخه از برنامه(beta) رو با اخرین نسخه از درایور بریزی حل میشه البته اینم شنیدم ولی گویا حل شده

4-چون پچ نصب کرده حتما قبل از شما بایوس عوض کرده و حالا احتمال داره بایوس رو برگردونده باشه این پچ بیشتر برای نشون دادن اینه که بایوس موردنظر غیر مجاز نیستش و مادربرد بشناسه اونو

لینک به دیدگاه

این بایوس کارت شماست https://www.techpowerup.com/vgabios/184552/xfx-rx480-8192-160614-1 با مدل کارت چک کنیدش

مشکلی نیست این بایوس اصلی رو ریخته براتون یعنی دیفالت 

لینک به دیدگاه

دوستان اون درایوری کهخ نصب کرده بودم گویا بتا بوده. درایور خود گرافیک که رو دی وی دی بود رو نصب کردم دما اومد رو 73 البته با دور فن 73 درصد! نمیدونم این دور فنه درسته یا نه. در ضمن اون نرم افزار که باهاتش بایوس فلش میکنن کارتو نمیشناسه. کیسو اوردم روی میز اینم میتونه تو تهویه فرق کنه ولی خب 10 درجه بهتر شد و اون میزان مصرف رو بهم نشون میده. این کارت دوال بایوسه رو هردو بایوسش یکیه چک کردم. من بدونم کارت نمیسوزه میبرم برام سرویس کنن نگه دارم. فقط میترسم کار دستم بده. ممنون میشم کمک کنین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

بله حسین جان. برای مادشده ها این طور نشون میده. البته اگر درایور رو پچ کنی نباید اینطور نشون بده

چرا اطلاعات غلط میدی هرچند مال خودمم (درصد نشون داده نمیشه )هست ولی قبل از بروزرسانی درایور amd این درصد نشون دادن gpu برام فعال بود  و ماین هم نشده اطلاعات غلط نده احتمال زیاد از درایور هست که به صورت beta منتشر شده 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

بله حسین جان. برای مادشده ها این طور نشون میده. البته اگر درایور رو پچ کنی نباید اینطور نشون بده

چرا اطلاعات غلط میدی هرچند مال خودمم (درصد نشون داده نمیشه) ولی قبل از بروزرسانی درایور amd این درصد نشون دادن gpu برام فعال بود  و ماین هم نشده اطلاعات غلط نده احتمال زیاد از درایور هست که به صورت beta منتشر شده 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

چرا اطلاعات غلط میدی هرچند مال خودمم این مدلی هست ولی قبل از بروزرسانی درایور amd این درصد نشون دادن gpu برام فعال بود  و ماین هم نشده اطلاعات غلط نده احتمال زیاد از درایور هست که به صورت beta منتشر شده 

نه دوستمون لطف کردن اومدن برای فلش کردن کارت به سیستم بنده وصل شدن. اونجا کارتو نشناخت ازونجا میگن. ممنون میشم کسی اطلاعات خوب داشته باشه بهم کمک کنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

اطلاعات غلط ندید چیزی نمیدونید نظر ندید بخدا چیزی کم نمیشه ازتون 

بایوس هیچ ربطی به نشون دادن درصد استفاده از gpu نداره این مشکل درایور و شناسایی برنامست 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نه دوستمون لطف کردن اومدن برای فلش کردن کارت به سیستم بنده وصل شدن. اونجا کارتو نشناخت ازونجا میگن. ممنون میشم کسی اطلاعات خوب داشته باشه بهم کمک کنه

دقیقا الان مشکل چیه کارت شناسایی نمیشه یا تصویر نمیده؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، memex گفته است :

دقیقا الان مشکل چیه کارت شناسایی نمیشه یا تصویر نمیده؟

الان همه مشکلا حل شده. میخام بایوس اصلی کارتو بزنم. (کارت دوال بایوسه) هردو بایوس یکیه احساس میکنم ماد شدس. چون یارو پچ کرد. در ضمن نمیدونم با حذف درایور پچ میپره یا نه. یه مشکلمم دمای کارته نمیدونم طبیعیه یا نه

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز اینجور توضیح بدم. یه نرم افزار هست برای فلش کردن بایوس به اسم ati_winflash_2.6.7 که این نرم افزار کارتمو نمیشناسه. دوستمون میگن ممکنه مشکل حاد باشه.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، memex گفته است :

این بایوس کارت شماست https://www.techpowerup.com/vgabios/184552/xfx-rx480-8192-160614-1 با مدل کارت چک کنیدش

مشکلی نیست این بایوس اصلی رو ریخته براتون یعنی دیفالت 

بایوسم دقیقا همینه.

یعنی هردو همینه. فقط مشکل اصلی اینه اگه دیفالته چرا پچ کرد درایور  کارتو؟ بدون اون نمیشناخت

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

کارت تو حالت دیفالت(بیکاری) با دور فن 45 دماش 34 درجس که خیلی خوبه فقط تو فول لود یکم برام عجبیه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

الان همه مشکلا حل شده. میخام بایوس اصلی کارتو بزنم. (کارت دوال بایوسه) هردو بایوس یکیه احساس میکنم ماد شدس. چون یارو پچ کرد. در ضمن نمیدونم با حذف درایور پچ میپره یا نه. یه مشکلمم دمای کارته نمیدونم طبیعیه یا نه

دوست عزیز با توجه به تصاویر بالا از gpuz و  اون لینکی که دادم کارت شما بایوس اصلی روشه شما بار دیگه وارد اون لینکی که دادم بشید و چک کنید با کارتتون که همونه یا نه اگه نبود حالا بحث فرق میکنه

علت پچ کردن نشون دادن به سیستم هست که این بایوس بایوس مجاز  هستش و غیر مجاز نیست که سیستم نشناسه(یعنی بحث امنیتی داره چیز خاصی نیست) 

از طرفی قبلا روش به علت اینکه ماین شده بایوس کاستوم ریختن تا بتونن دمای پایین تر ببرن تا فشار به کارت نیاد و لیمیت کارتو پایین اوردن

بله میدونم اون نرم افزار چی هست علت شناسایی نشدن ربطی به کارت نداره نسخه برنامه رو عوض کن از نسخه بالاتر استفاده کن اما قبلش دوباره چک کن بایوس که الان روشه همون اصلی باشه اگه بود دیگ نیاز نیست دوباره پچ کنیش

درضمن وقتی درباره چیزی اطلاعی ندارید دست به چیزی نزنید که براتون گرون تموم نشه 

این کارت هیچ مشکلی نداره دما هم عادی هست

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

من بقیه موارد را نمیدونم اما این مورد میتونه بخاطر ماین شدن و کاهش کیفیت خمیر حرارتی اصلی کارت باشه، باید خمیر خوب مثل Noctua تهیه کنی و خمیرش را عوض کنی.

دقیقا حرفتون صحیح هست اگه کارت گارانتی داشته باشه با مراجعه به گارانتی میتونن خمیر رو عوض کنن اگه نداشته باشه بازم میتونن خودشون  با تعویض خمیر درستش کنن یا بدن بیرون 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ببین دوست عزیز اینجور توضیح بدم. یه نرم افزار هست برای فلش کردن بایوس به اسم ati_winflash_2.6.7 که این نرم افزار کارتمو نمیشناسه. دوستمون میگن ممکنه مشکل حاد باشه.

نه مشکل از نسخه برنامه هست احتمال بسیار زیاد 

اخرین نسخه رو از guard3d دانلود کنید البته میگم نسخه بایوس شما اصلی هستش نیاز نیست به اینکار

فقط پچ کنیدش که هروقت درایور پاک کردید شناسایی دوباره نکنیدش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

noise

temps

25.thumb.JPG.a93188f6d9a24b9bb8fac9674b033c15.JPG

هر دو مدل بلک ادیشن و 3 ایکس جی تی آر ، خنک هستن ، نمیدونم مدل دقیق کارتت چیه ولی خوب یه سرچی بکن ، بازم داغه ولی درایور حتما استاندارد (18.10.2) بریز با آخرین بایوس دانلودی از سایت مرجع سازنده 

لینک به دیدگاه

کارت شما الان فقط مشکل دما داره که 2حالت داره:

1- یا واقعا همین مدلی هست یعنی خنک کننده همینقد میتونه خنک کنه 

2-خمیر کارت فرسوده شده 

همین کارت هیچ مشکلی نداره اصلن نیاز نیست دل چرکین بشید به کارتتون برید یوتویوب کارتتون رو سرچ کنید اخرش یه test temp بنویسید و فیلم هایی که دما رو در فول لود نشون میده بررسی کنید اگه درجه حرارت اندازه شما بود پس گزینه 1 صحیحه اگه نبود گزینه 2 صحیحه و فقط کافیه خمیر عوض شه همین

کلا کارت ها xfx کارت داغی هستن الان سری gaming x هم تا 75 درجه میره دماش فک نکن کارت خنکی هست

کارت خنک فقط نسل پاسکاله اونم 1060 به پایینش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

noise

temps

25.thumb.JPG.a93188f6d9a24b9bb8fac9674b033c15.JPG

هر دو مدل بلک ادیشن و 3 ایکس جی تی آر ، خنک هستن ، نمیدونم مدل دقیق کارتت چیه ولی خوب یه سرچی بکن ، بازم داغه ولی درایور حتما استاندارد (18.10.2) بریز با آخرین بایوس دانلودی از سایت مرجع سازنده 

البته به این تست ها اعتمادی نیست 

چون شرایط جوی اینجا با اونجا فرق داره اونا کیس های جدید و خنک دارن با یه عالمه فن ولی ماها کیس هامون اکثرا معمولی هست 

اون فن هایی که 5تا تو کیس میزارن خیلیییی تاثیر داره رو دما 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...