رفتن به مطلب

خرید کارت گرافیک با توجه به برند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود

دوستان مشخصات سیستم من :

Monitor ASUS ML239H

Main ASUS P8Z68-V Pro

Cpu Core I5 2500K

Ram 2×2gig 1600

گرافیک ندارم

من میخوام یه گرافیک تهیه کنم برای سیستم بالا همونطور که میبینید مانیتور و مین من ایسوس هست . از اونجا که شنیدم یه قابلیتی هست به نام SPlendid Video Intelligenence Technology که توی کارتهای ایسوس هست که در لینک زیر توضیح داده در مورد این قابلیت

attachment-79190d1318769423-splendid_80w.jpg

Splendid™ Video Intelligence Technology

Optimizes colors in various entertainment scenarios with five special modes — standard, game, scenery, night view and theater.

=

http://www.asus.com/999/html/share/2/icon/137/index.htm

و روی مانیتور هم به این قابلیت تاکیید کرده و برچسبش رو مانیتور هم هست برا هم میخواستم ایسوس بخرم ... اما بررسی کردم دیدم اصلا کسی ایسوس نمیخره - ایا بدرد نمیخورن کارتهای ایسوس در مقابل برندهای دیگه ؟ اصلا کسی در مورد این SPLENDID چیزی میدونه و ایا واقعا تفاوت در کیفیت ایجاد میشه؟ و چون مانیتور و مادربوردم ایسوس هست بهتر نیست ایسوس خریداری کنم چون شنیدم بهتر مچ میشن . ایا اینگونه هست؟

لطفا من رو راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط 【★ tv_kade ★】
لینک به دیدگاه

همچین چیزی که هست . مثل براویا سینک میمونه . یکسری تنظیمات رو با هم انجام میدن که بهترین تصویر رو داشته باشی . کارتهای ایسوس رو برای این نمیخرن که قیمت بالایی داره . اگر قیمت برای شما مهم نیست انتخاب خیلی خوبیه . فقط سعی کن از سری رفرنسش نگیری . از سری DC بگیری بهتره . البته DC2 یا DC3 .

لینک به دیدگاه

بحث به درد خوردن نیست دوست عزیز بلکه قیمت بسیار کاذب کارتهای گرافیک اسوس در مقایسه با بقیه برندهاست !

والا دوست عزیز من نمیدونم چقدر این مسئله بیشتر بحث تبلیغاتی و مارکتینگ هست و چون شخصا تست نکردم نمیتونم بگم ایا واقعا اون قابلیت با ماینتور اسوس بهتر عمل میکنه یا خیر ! ولی به طور کلی اون قابلیت باید با تمام مانیتورها کار کنه والا یک قابلیت بی تاثیر خواهد و تمام جنبه تبلیغاتیشو از دست میده. شما چون اول مانیتور رو خریدی دست خودت رو بستی ! اگر اول گرافیک رو میخردی متیونستی با مانیتور اسوس و متفرقه یک شخص ثالث تست کنی !

شما بودجت برای گرافیک الان چقدره ؟

لینک به دیدگاه

همچین چیزی که هست . مثل براویا سینک میمونه . یکسری تنظیمات رو با هم انجام میدن که بهترین تصویر رو داشته باشی . کارتهای ایسوس رو برای این نمیخرن که قیمت بالایی داره . اگر قیمت برای شما مهم نیست انتخاب خیلی خوبیه . فقط سعی کن از سری رفرنسش نگیری . از سری DC بگیری بهتره . البته DC2 یا DC3 .

درود

عزیز قضیه این ریفرس رو توضیح میدین؟ چون تا جایی که تو تاپیکای خرید و فروش دیدم میگن Refrence یا Direct Cu داشته باشه ... من نمیخوام اور کنم

لینک به دیدگاه

بحث به درد خوردن نیست دوست عزیز بلکه قیمت بسیار کاذب کارتهای گرافیک اسوس در مقایسه با بقیه برندهاست !

والا دوست عزیز من نمیدونم چقدر این مسئله بیشتر بحث تبلیغاتی و مارکتینگ هست و چون شخصا تست نکردم نمیتونم بگم ایا واقعا اون قابلیت با ماینتور اسوس بهتر عمل میکنه یا خیر ! ولی به طور کلی اون قابلیت باید با تمام مانیتورها کار کنه والا یک قابلیت بی تاثیر خواهد و تمام جنبه تبلیغاتیشو از دست میده. شما چون اول مانیتور رو خریدی دست خودت رو بستی ! اگر اول گرافیک رو میخردی متیونستی با مانیتور اسوس و متفرقه یک شخص ثالث تست کنی !

شما بودجت برای گرافیک الان چقدره ؟

درود.بله من هم میخوام بدونم ایا این تبلیغاتی هست یا واقعا تاثیر گذاره ... تا 300 میتونم هزینه کنم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

درود

عزیز قضیه این ریفرس رو توضیح میدین؟ چون تا جایی که تو تاپیکای خرید و فروش دیدم میگن Refrence یا Direct Cu داشته باشه ... من نمیخوام اور کنم

کارتهای رفرنس به اونهایی گفته میشه که از برد ، مدار تغذیه ، خنک کننده و فرکانسهای استانداردی که توسط تولید کننده چیپ (مثل شرکت انویدیا) تعریف شده باشن ، استفاده میکنن . اونهایی که اسامی خاصی مثل همین Direct CU بهشون اضافه شده از بعضی لحاظ تغییر کرده و بهینه تر شدن . مخصوصا خنک کننده و فرکانس کاری . تو مدلهای بالا خرید کارتهای غیر رفرنس به صرفه تره . چون معمولا به صورت کارخونه ای اور شدن و خنک کننده خوبی که روی اونها قرار گرفته طول عمر بیشتر اونها رو تضمین میکنه . ضمن اینکه معمولا از برد و مدار تغذیه با کیفیت بالاتری استفاده میشه توشون .

لینک به دیدگاه

درود.بله من هم میخوام بدونم ایا این تبلیغاتی هست یا واقعا تاثیر گذاره ... تا 300 میتونم هزینه کنم دوست عزیز

من هم استفاده نکردم و استفاده اون رو هم ندیدم . ولی معمولا وقتی روی یک ویژگی تبلیغ میکنن تا حدودی میشه گفت درسته . چون معمولا تو تبلیغات ایده آل ترین و با کیفیت ترین حالت رو بزرگ میکنن . در حالی که حالت نرمال و عادی استفاده ممکنه فرق کنه . در هر حال تاثیر داره . ولی مقدار تاثیرش ممکنه اون چیزی نباشه که تو تبلیغ اومده .

قیمت و مدل کارت رو از آقای حسینی بپرسید بهتره . قیمت روز رو به شما میذن . تو تاپیک درخواست قیمت میتونید مطرح کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...