رفتن به مطلب

Fatal1ty Z68 Professional Gen3 یا P8Z68-V PRO/GEN3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان .

من می خواهم یک کامپیوتر بگیرم .

بین این دو مادر بورد شک دارم .

لطفا راهنمایی کنید .

قیمت =

َASROCK = بین 254 تا 260 دلار = تو ایران 385 تومان

ASUS = بین 225 تا 231 دلار = که قیمتش باید حدود 350 باشه .

اخلاف قیمت مهم نیست .

دوام . راحتی کار در بایوس . اور کلاک خوب . امکانات خوب ( همه چی thumbup.gif

خب میرم سراغ مشخات =

Fatal1ty Z68 Professional Gen3

Fatal1ty%20Z68%20Professional%20Gen3%28m%29.jpgFatal1ty%20Z68%20Professional%20Gen3%28m%29.jpg

Fatal1ty%20Z68%20Professional%20Gen3%28m%29.jpg

ویژگی =

• Premium Gold Caps (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
  • Digi PWM Design, Advanced V12 + 6 Power Phase Design
  • Supports Dual Channel DDR3 2133(OC)
  • Integrated PLX PEX8608 chip onboard to offer sufficient PCI-E lanes
  • 2 x PCI Express 3.0 x16 slots
  • Supports ATI™ Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
  • Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI™
  • Dual PCIE GLAN with Teaming function
  • Dr. Debug, Smart Switch Design: Power/Reset/Clear CMOS Switch with LED
  • Supports Fatal1ty XFast USB, XFast LAN Technologies
  • Supports Graphical UEFI, Lucid Virtu, Intel® Smart Response Technology
  • Supports Fatal1ty F-Stream, On/Off Play Technology, APP Charger, SmartView
  • 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), THX TruStudio™
  • Free Bundle : 1 x 3.5mm Audio Cable, 1 x Front USB 3.0 Panel, CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, ASRock MAGIX Multimedia Suite

P8Z68-V PRO/GEN3

rQlVmk0a622p1No5_500.jpgC2Uqblp9iP7AyCsl_500.jpgnLqdrJgdZVmIUJLT_500.jpg

ویژگی =

• Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM Digital Power Design
  • UEFI BIOS (EZ Mode) - Flexible & Easy BIOS Interface
  • LucidLogix® Virtu (Universal Switchable Graphics) - Auto Switching between Integrated Graphics and NVIDIA/AMD Cards
  • Intel® Smart Response Technology - SSD Speed with HDD Capacity
  • BT GO! (Bluetooth) - Diverse BT Enjoyment, New Technology Lifestyle
  • GPU Boost - Push the Limits with iGPU Level Up!
  • Quad USB 3.0/SATA 6Gb/s Support - Double Access, Double Convenience
  • Quad-GPU SLI and Quad-GPU CrossFireX Support

تفاوت پورت ها =

nLqdrJgdZVmIUJLT_500.jpgFatal1ty%20Z68%20Professional%20Gen3%28m%29.jpg

ار نظر پورت که ASROCK خیلی سر تره .

2 تا لن داره / اسوس 1

2 تا HDMI داره و 1 VGA / اسوس 1 HDMI و 1 DVI و 1VGA

4 تا usb3 در پشت و 2 تا برای پنل جلو / اسوس 2 تا پشت و 2 تا برتی پنل پشت

ایسوس یک بلوتوس داره که ASROCk نداره .

ار نظر بقیه پورت ها شیبه به هم هستند با این تفاوت که یک ps 2 هم در ASROCK است .

ازنظر فناوری های دیگه هم مشابه هم هستند .

ولی ممکنه یک مشکلات و مزایایی باشه که من با تجربه ی کمم نمیتونم تشخیص بدم .

از دوسان می خواهم مرا در انتخاب یاری کنند .

قطعات دیگر که می خواهم بخرم (شاید کمکتون کنه )

CPU =

Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600K =

http://images.highsp...-mainv01-jc.jpg

Ram =

CORSAIR - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB)

http://www.goldchipo...nel-desktop.jpg

VGA =

Gainward GeForce® GTX 560 Ti 2048MB "Phantom"

http://www.pcgamesha...Phantom_003.jpg

cooler=

ZALMAN CNPS 10X Extreme Processor cooler

http://lh3.googleuse...gDzsGWMgZGKusyA

case =

Green Falcon

http://www.mihanmark..._green%2012.jpg

Hard =

Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green

http://techreport.co...een-2tb/top.jpg

ممنون میشم من را در انتخاب بین این 2 یاری کنید .

نکات =

برای من پشتیبانی از نسل بعدی سی پیو ها یعنی ivy bridgh مهمه ولی

اصل بودن pci e 3 مهم ترین و اولین دلیل میتونه باشه ( چون جفتشون ivy bridgh رو ساپورت می کنند )

تعداد پورت ها usb 2 و 3 و hdmi و lan برام مهم نیست .

چون جفتشون به اندازه نیازم دارند .

پایداری بیشتر. راحتی . امکانات . اینده دار بودن . فناوری بیشتر و ............................ برام مهمه .

با ارادت

ارش .

لینک به دیدگاه

Fatal1ty Z68 Professional Gen3 مادربورد حرفه ای تریه و اگر بخوایم همرده اون تو ایسوس رو نام ببریم باید سری ماکسیموس رو بگیم . اما فقط از نظر امکانات . از نظر کیفیت از این مدل ایسوس که گفتید چیزی کم نداره . با توجه به اینکه امکانات سخت افزاری خوب و مدار تغذیه قویتری که داره برای اورکلاک مناسبتره . مدار تغذیه اون 12+6 فازه . ولی مال ایسوس 12+4 فاز . بین این دو من ازراک رو انتخاب میکنم .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مادربوردهای انتخابی شما گرافیک انبورد هستن

وقتی اینهمه برای مادربورد هزینه می کنید و از یه گرافیک خوب هم برای سیستم قراره استفاده کنید چه لزومی داره از مادربورد گرافیک انبورد استفاده کنید

در سرعت سیستم هم مادربورد تعیین کننده سرعت هست

و خوب همه میدونیم که ایسوس حرف اول رو میزنه و قیمتش هم از بقیه بالاتره و فعلا چیپ z68 جدیدتره و انتخاب مادربوردی با این چیپست بهتره اما چون انبورد بودن گرافیک موجب کم شدن سرعت و مصرف کردن رم سیستم میشه بهتره که مادربورد غیر انبورد تهیه کنید .

asrock مادربوردهای خوبی برای این چیپست زده اما همه گرافیک انبورد هستن

asus هم دو مدل داره که انبورد نیستن یکی asus Maximus IV Extreme-Z هستش

post-8804-0-70504100-1320094311_thumb.jpg

و دیگری ASUS P8Z68 DELUXE

post-8804-0-37449800-1320094428_thumb.jpg

اگر احتیاجی به اسلات pci ندارین و قیمتش مهم نیست سعی کنید اولویت با asus Maximus IV Extreme-Z باشه

ولی در غیر اینصورت ASUS P8Z68 DELUXE توصیه میشه

رمها از برند خوبی هست اگه از سری domiator باشه و وقتی برای 8 گیگ رم هزینه می کنید سعی کنید هر چها اسلات پر بشه

در مورد خنک کننده باید عرض کنم که اگه بتونید مدل CORSAIR H80 رو با گارانتی تخت جمشی تهیه کنید عالی میشه

post-8804-0-57224400-1320095356_thumb.png

چون داخل کیس خیلی شلوغ میشه از خرید خنک کننده های AIR خودداری کنید و

در اکثر موارد هم مشاهده شده کابران این خنک کننده ها بعد مدتی اقدام به فروش اونها کردن

گرافیک هم خیلی عالیه و با رم بسیار مناسبی انتخاب کردین و سعی کنید در هر صورت رم گرافیک شما از 2 گیگ کمتر نباشه

اما اگر از برند ایسوس یا EVGA باشه خیلی بهتره

CPU عالی انتخاب شده

در مورد پاور حرفی نزدید اما سعی کنید اولویت به ترتیب

1.THERMALTAK

2.SIVERSTONE

3.CORSAIR

4.COOLER MASTER

وتوان پاور هم حداقل 650 وات و حداکثر 800 وات

هارد رو هم چون نمی خوایین SSD بگیرین بهتره از همین WESTERN DIGITAL باشه اما از نوع BLACK OR BLUE و رابط SATA 3

چون نوع GREEN با تعداد دور 5400 کار می کنه و ظرفیت هم 320 یا 250 هم باشه عیبی نداره

در مورد کیس جسارت نباشه باید بگم اشتباه بزرگی می کنید مطمئن هستم 50 درصد به خاطر قیافه داخلش انتاب کردین

ولی از لحاظ اندازه داخلی فرقی با MAGNUM نداره اما از لحاظ خنک کردن بهتره عمل می کنه و اگه نمی خوایین کیس بزرکتری بگیرین که اشتباه کوچکی هست

با نصف پول FALCON می تونید همون MAGNUM PLUS رو تهیه کنید که پاور هم پایین می خوره

اگه بتونید از کیسهای ZALMAN تهیه کنید عالی میشه

و حتما به سایت شرکتش سر بزنید و طبق نیازتون یکی رو انتخاب کنید

امیدوارم مفید واقع بشه و موفق باشین

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مادربوردهای انتخابی شما گرافیک انبورد هستن

وقتی اینهمه برای مادربورد هزینه می کنید و از یه گرافیک خوب هم برای سیستم قراره استفاده کنید چه لزومی داره از مادربورد گرافیک انبورد استفاده کنید

در سرعت سیستم هم مادربورد تعیین کننده سرعت هست

و خوب همه میدونیم که ایسوس حرف اول رو میزنه و قیمتش هم از بقیه بالاتره و فعلا چیپ z68 جدیدتره و انتخاب مادربوردی با این چیپست بهتره اما چون انبورد بودن گرافیک موجب کم شدن سرعت و مصرف کردن رم سیستم میشه بهتره که مادربورد غیر انبورد تهیه کنید .

asrock مادربوردهای خوبی برای این چیپست زده اما همه گرافیک انبورد هستن

asus هم دو مدل داره که انبورد نیستن یکی asus Maximus IV Extreme-Z هستش

و دیگری ASUS P8Z68 DELUXE

اگر احتیاجی به اسلات pci ندارین و قیمتش مهم نیست سعی کنید اولویت با asus Maximus IV Extreme-Z باشه

ولی در غیر اینصورت ASUS P8Z68 DELUXE توصیه میشه

رمها از برند خوبی هست اگه از سری domiator باشه و وقتی برای 8 گیگ رم هزینه می کنید سعی کنید هر چها اسلات پر بشه

در مورد خنک کننده باید عرض کنم که اگه بتونید مدل CORSAIR H80 رو با گارانتی تخت جمشی تهیه کنید عالی میشه

چون داخل کیس خیلی شلوغ میشه از خرید خنک کننده های AIR خودداری کنید و

در اکثر موارد هم مشاهده شده کابران این خنک کننده ها بعد مدتی اقدام به فروش اونها کردن

گرافیک هم خیلی عالیه و با رم بسیار مناسبی انتخاب کردین و سعی کنید در هر صورت رم گرافیک شما از 2 گیگ کمتر نباشه

اما اگر از برند ایسوس یا EVGA باشه خیلی بهتره

CPU عالی انتخاب شده

در مورد پاور حرفی نزدید اما سعی کنید اولویت به ترتیب

1.THERMALTAK

2.SIVERSTONE

3.CORSAIR

4.COOLER MASTER

وتوان پاور هم حداقل 650 وات و حداکثر 800 وات

هارد رو هم چون نمی خوایین SSD بگیرین بهتره از همین WESTERN DIGITAL باشه اما از نوع BLACK OR BLUE و رابط SATA 3

چون نوع GREEN با تعداد دور 5400 کار می کنه و ظرفیت هم 320 یا 250 هم باشه عیبی نداره

در مورد کیس جسارت نباشه باید بگم اشتباه بزرگی می کنید مطمئن هستم 50 درصد به خاطر قیافه داخلش انتاب کردین

ولی از لحاظ اندازه داخلی فرقی با MAGNUM نداره اما از لحاظ خنک کردن بهتره عمل می کنه و اگه نمی خوایین کیس بزرکتری بگیرین که اشتباه کوچکی هست

با نصف پول FALCON می تونید همون MAGNUM PLUS رو تهیه کنید که پاور هم پایین می خوره

اگه بتونید از کیسهای ZALMAN تهیه کنید عالی میشه

و حتما به سایت شرکتش سر بزنید و طبق نیازتون یکی رو انتخاب کنید

امیدوارم مفید واقع بشه و موفق باشین

ببخشید که به این شکل بیان میکنم . ولی راهنمایی هایی که کردید هیچ کدوم درست نبود . کاملا مثل یک فروشنده کم اطلاع راهنمایی کردید . ایشون فقط در مورد مادربورد سوال کردن و بین اون 2 مدل پرسیدن کدوم بهتره . اگر میتونید جواب ایشون رو درست بدید ، بفرمایید . ولی اگر نمیتونید ، راهنمایی غلط نکنید . اگر دوست داشتید برای اینکه اطلاعاتتون بیشتر بشه میتونم کل اشتباهاتتون رو لیست کنم . اگر هم میتونید اصلاح کنیدشون . موفق باشید

لینک به دیدگاه

عزیز دل من diablo2 جان

اطلاعاتی که دارید می دید همون طور که حامد عزیز گفتند غلط هستش.

من تجربه بدی از این برد Fatal1ty Z68 دارم.

یک بار برای جناب قربانی عزیز(کاربر sasa) این برد رو بستیم 3 ساعت مارو سر کار گذاشت. اول بگم که بردهای Z68 و کلاً بردهای جدید چیزی بنام vga آنبرد نداره و همه Z68 ها بجز تعداد انگشت شماری از بردهای HighEnd یک پرت تصویر به شما می ده که نه ربطی به VGA آنبرد داره و نه سرعت رم هاتو می گیره و نه هیچ یک از مواردی که دوست عزیز diablo گفتند. فقط شما توی سری Z68 می تونی از VGA integrated CPU یا VGA تعبیه شده توی CPU استفاده کنی.

سیستم رو بستیم با VGA intgrated وقتی داشت قسمت فاینالایز نصب ویندوز رو به اتمام می رسوند ریست می کرد ما هم فکر می کردیم کامل ویندوز رو ریخته ، بعد ویندوز بالا نمی آمد. آخرین لحظه نصب ویندوز ، یک بار بایستی VGA ریفرش بشه تا رزولیشن تصویر در حالت Auto Adjust قرار بگیره و برد قادر به این کار نبود و ریست می داد ما هم 10 بار ویندوز ریختیم ولی بازهم همون داستان بود . تا اینکه یک VGA جداگانه گذاشتیم روی سیستم و ویندوز رو کامل نصب کردیم.

آپدیت بایوس هم حتی یک ربع ما رو گذاشت سر کار. از نظر فنی خیلی برد خوبیه ولی انگار توسط یک بچه 5 ساله طراحی شده ، بایستی یک کلاس آموزشی برای کار باهاش بری . من 100% بایوس اسوس رو می پسندم.

ولی از لحاظ تعداد فاز و جزئیات کار حامد جان درست فرمودند و فتیلیتی بهتر هستش.

من اگه بخوام برای خودم بخرم با در نظر گرفتن قیمت اسوس رو بر می دارم.

لینک به دیدگاه

با این تجربه ای که آقا پویا داشت میشه گفت ازراک اینجا رو خراب کرد . الان که این رو فهمیدم نظر من هم به ایسوس تغییر پیدا کرد . هر چند موضوع قابل حلی بود . ولی اعتماد آدم رو نسبت به بورد از بین میبره . هر لحظه منتظری تا یک ایراد دیگه نشون بده .

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام خدمت دوست عزیز آقای حسینی و تمامی دوستان گرامی

اولین باری هستش که میبینم یه کاربر 17- میگیره و بن نمیشه !!!

آخه قبلنا هرکی 10- میگرفت بن میشد ;)

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام خدمت دوست عزیز آقای حسینی و تمامی دوستان گرامی

اولین باری هستش که میبینم یه کاربر 17- میگیره و بن نمیشه !!!

آخه قبلنا هرکی 10- میگرفت بن میشد ;)

درود

حق با شماست و امروز دلیل منفی گرفتن این دوستمون با تیم مدیریتی بررسی خواهد شد

لینک به دیدگاه

از لحاظ راحتی بایوس ایسوس خیلی بهتره ازراکه. کلا ازراک مادربوردهای بدقلقی هستش من کلا رابطه خوبی با اورکلاک مادربوردهای ازراک ندارم(با این حال یکی از ماربوردهای خوب برای اورکلاک سندی بریج هست). ,و البته به نظر من کیفیت قطعات استفاده شده پائین تر از ایسوس هستش و تجربه نشون میده عمر مادربوردهای ایسوس بیشتره! B)

لینک به دیدگاه

با سلام لازم میدونم اینجا یک نکته رو بگم و اون این که این مورد فقط برای ویندوز7 . 64 بیتی هست و برای سیستم عامل های دیگر موردی نداره چون ما داخل جعبه مادر بورد را نگاه نکردیم وگرنه برگه ای برای این مورد بود که نصب ویندوز64 بیتی سون رو مشروط به گرفتن فایلی از مایکروسافت کرده بود.

با این همه من که از این بورد راضی هستم و تا وقتی که ازراک باشه انتخاب من هست .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمته دوستان

من اين مادر برد اسوس رو يک ماهی ميشه خريدم ولی کاش نميخريدم من نظرم رو اين برد ازراک هم بود ولی موتسفانه اين برد رو خريدم حالا مشکلی که اين بورد داره با گرافيکه من msi 570 gtx power edition / oc روی pcie x16 تسوير نمييده عينا همون مشکلی رو که دوستمون داشتند يعنی وقتی ميخواد صفحه wellcome بالا بياد بعد از اون ريستارت ميکرد من هم فکر کردم از ويندزه ولی هر چی نسب کردم درست نشد بايس هم آپديت کردم خلاسه هر کاری کردم درست نشد هالا هم تو pcie x8 يعنی سلات 2 دارم استفاده ميکنم..ديگه حال و هوسله گارنتی بردن هم ندارم...اين هم تجربه من از برد asus pz68v-pro خاستم در ميون بزارم

لینک به دیدگاه

درباره

asus p8z68 v pro gen 3

دوستان ایا pci e 3 ابن مدل اسوس واقعی است ؟؟

بعد ازآمدن نسل بعدی گرافیک ها مشکلی در اجرا آن ندارند ؟؟ باید بایوس آپدیت شند ؟

و ......................

آیا این مشکلی که دوستمون گفتند واقعیت داره ؟؟؟؟

یعنی ممکنه مشکل ساز بشه ؟؟

ممنون .

ویرایش شده توسط Arash.Az
لینک به دیدگاه

با سلام خدمته دوستان

من اين مادر برد اسوس رو يک ماهی ميشه خريدم ولی کاش نميخريدم من نظرم رو اين برد ازراک هم بود ولی موتسفانه اين برد رو خريدم حالا مشکلی که اين بورد داره با گرافيکه من msi 570 gtx power edition / oc روی pcie x16 تسوير نمييده عينا همون مشکلی رو که دوستمون داشتند يعنی وقتی ميخواد صفحه wellcome بالا بياد بعد از اون ريستارت ميکرد من هم فکر کردم از ويندزه ولی هر چی نسب کردم درست نشد بايس هم آپديت کردم خلاسه هر کاری کردم درست نشد هالا هم تو pcie x8 يعنی سلات 2 دارم استفاده ميکنم..ديگه حال و هوسله گارنتی بردن هم ندارم...اين هم تجربه من از برد asus pz68v-pro خاستم در ميون بزارم

اگر شما روی اسلات سفید نصب کردید ، باز هم 16X هست . فقط در حالت کراس 8x میشه .

لینک به دیدگاه

درباره

asus p8z68 v pro gen 3

دوستان ایا pci e 3 ابن مدل اسوس واقعی است ؟؟

بعد ازآمدن نسل بعدی گرافیک ها مشکلی در اجرا آن ندارند ؟؟ باید بایوس آپدیت شند ؟

و ......................

آیا این مشکلی که دوستمون گفتند واقعیت داره ؟؟؟؟

یعنی ممکنه مشکل ساز بشه ؟؟

ممنون .

مطلب لینک زیر رو بخون . شاید کمکت کنه :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9231&hl=%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA&fromsearch=1

لینک به دیدگاه

yani shooma mtmaenin ke fargi beyne pcie avali ba dovomi nist .

tasvire gpuz ro mizaram alan ro pcie dovvomi hast ke axesh ro gereftam

نه هامد جون تسوير ميزارم نگاه کنين : gpuz

post-9008-0-26247300-1320317506_thumb.jpg

ویرایش شده توسط abbasyk
لینک به دیدگاه

تو مشخصات مادربورد نوشته که 2 اسلات 16x داره که در حالت تکی هر دو روی 16 و در حالت sli روی 8 کار میکنن . 1 اسلات هم داره که روی 4 کار میکنه . حالا چرا برای شما اینطوریه من نمیدونمI%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...